Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Re: Rozpiski WE

Post autor: Luc »

Dydu pisze:Jeżeli cały miescisz się w lesie, to tak.
Tu się upchnie, tam się wciśnie :P
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

trzeba też pamiętać że konni/latający bohaterowie nie mogą dołączać do skirmishu - czyli do wayów/tancerzy się nie wsadzi, no i to że dobry gracz nie będzie blokował samego lasu tylko stanie jakimś unitem obok lasu, patrząc jedynie w jego stronę.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Laik pisze:dobry gracz nie będzie blokował samego lasu tylko stanie jakimś unitem obok lasu, patrząc jedynie w jego stronę.

Miałeś na myśli gracza WE czy przeciwnika bo im dłużej się zastanawiałem to korzyści były po obu stronach no ale po stronie WE chyba więcej .

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Miał na myśli, że przeciwnik postawi oddział do pilnowania lasu, ale nie w lesie.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

To działa w obie strony

Jak przeciwnik zablokuje las to straci na to jakiś unit
Słaby unit nie jest problemem bo go wystrzelasz po teleporcie itd.
Mocny unit znowu nie będzie zagrażać robiąc napór więc korzyść zawsze po naszej stronie ;) - takie moje zdanie.

Wiadomo, że nie zawsze to tak działa, ale trzeba tak się wystawić i tak robić ruchy aby przeciwnikowi dać do zrozumienia, że albo idzie po Ciebie i robisz mu ucieczkę teleportem, albo stoi i pilnuje lasu to do niego lutujesz z łuków ;)

W teorii działa, w praktyce różnie to bywa :P
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Kod: Zaznacz cały

Alter Highborn @ 281.0 Pts Armour of Silvered Steel, Stone of Rebirth, Potion of Strength 
[BSB] Noble @ 127.0 Pts Hail of Doom Arrow, Dragonbane Gem
Spellsinger @ 140.0 Pts Feedback Scroll
[G] Noble @ 125.0 Pts Hunter's Talon, Pageant of Skrikes

8 Dryads @ 96.0 Pts
8 Dryads @ 96.0 Pts

10 Glade Guard @ 126.0 Pts
15+1 Glade Guard @ 226.0 Pts +FLAME

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Treeman @ 285.0 Pts

5 Wild Riders @ 148.0 Pts

Models in Army: 46
Total Army Cost: 1700.0
Takim czymś chce wyskoczyć na małego lokala na 1600 według ograniczeń Kudłatego & Furiona

Pytanie moje tylko jedno :
Dispell scroll czy feedback scroll ?

(Feedback wchodzi kosztem 2 łuczników)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Hmmm pytanie czy mag ci jest do czegoś potrzebny skoro masz treemena ? straszak ?
zamiast maga daj 2 oddział wildów albo wręcz przeciwnie daj GR będą się spisywać świetnie na tych punktach i będą rezerwowa odganiaczką ;)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Ready pisze:Hmmm pytanie czy mag ci jest do czegoś potrzebny skoro masz treemena ? straszak ?
zamiast maga daj 2 oddział wildów albo wręcz przeciwnie daj GR będą się spisywać świetnie na tych punktach i będą rezerwowa odganiaczką ;)
Special i rare nie mogą być dublowane więc WR odpadają niestety.
W sumie to faktycznie ten mag trochę może być przepłacony...

GR zamiast maga jako odginaczka ? Hmm... muszę to przemyśleć, brzmi nieźle i ciekawie...
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ten alter ma jakieś niemagiczne itemy? Dwurak czy coś takiego?
Na BSBku bardziej bym wziął charme shielda

Opcja snajpowania – przy małych magach dość ciekawa, dlatego spróbowałbym feedbacka, tym bardziej że mało będzie słoneczek.

Ogólnie całkiem zgrabna rozpiska, tylko trzeba grać ofensywnie żeby być w zasięgu snajperek :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Laik pisze:Ten alter ma jakieś niemagiczne itemy? Dwurak czy coś takiego?
Na BSBku bardziej bym wziął charme shielda

Opcja snajpowania – przy małych magach dość ciekawa, dlatego spróbowałbym feedbacka, tym bardziej że mało będzie słoneczek.

Ogólnie całkiem zgrabna rozpiska, tylko trzeba grać ofensywnie żeby być w zasięgu snajperek :wink:
@Laik
Alter jest z GW, potkiem do siły i 2+/2+ czyli taki rzeźnik, ale bez wsparcia Lore of Beast...ale na te punkty wystarcza, aby wbił się raz porządnie.

Właśnie myślałem, czy charmed czy dragonbane gem (bo punkty zostały)
Snajpowanie wydaje mi się naprawdę zajebistą opcją na tych punktach bo DE,HE,Lizaki,EMP,Bretka,SK maja strasznię mięciutkich tych herosów i przy dobrym farcie w 2 turze powinienem ściągnąć delikwenta (a jak to jeszcze jest gienek to już ogólnie BONUS) :mrgreen:

Tego feedbacka chyba jednak zostawię bo to dobry straszak na herosów magów z 2 woundami + moje snajpy :mrgreen:
Zawsze mogę tego małego maga poświęcić jako odginaczka no i liczę na dobry czar z Athel Loren :shock:....joke 2x Tree Singing styka :lol2:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

szczerze Luc nie przekreślałbym popychaczki albo ochrony przed niemagicznymi strzałami. Bądź co bądź to są spoko czary nadal :) Problemem jest to, ze latwo zdispelowac :P

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Piotras pisze:szczerze Luc nie przekreślałbym popychaczki albo ochrony przed niemagicznymi strzałami. Bądź co bądź to są spoko czary nadal :) Problemem jest to, ze latwo zdispelowac :P
Nie przekreślam :mrgreen:
Ochrona przed niemagicznymi strzałami to był "Spell of the Game" na DMP jak grałem przeciwko Sillowi z Paradoxa....cała kadra schowana w Wayach, non stop utrzymywałem sobie ten czar na sobie więc jego snajperzy byli bezużyteczni ;) więc strzelali po śmietniku - dzięki temu wygrałem :twisted:

Popychaczka jest spoko :)
Wiadomo, wpierw losuje i widzę czy jest popychaczka/regena/niewidzialność itp. a wtedy decyzja co robimy.
Na małe punkty 2x Tree Singing też daje radę
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Tak mi się marzy armia WE :P

Na początek rozpiska na format tego turnieju:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=24&t=41278

1200 bez lordów

Takie coś wymyśliłem, ma to ręce i nogi?

WE 1200

1 Noble @ 112.0 Pts
General; Longbow; Light Armour
Hail of Doom Arrow [30.0]
Charmed Shield [5.0]

1 Spellsinger @ 175.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Athel Loren; Longbow
Dispel Scroll [25.0]
Lamentation of Despairs [25.0]

12 Glade Guard @ 172.0 Pts
Standard; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

11 Glade Guard @ 138.0 Pts
Musician

11 Glade Guard @ 138.0 Pts
Musician

8 Dryads @ 96.0 Pts

8 Dryads @ 96.0 Pts

5 Scouts @ 85.0 Pts

5 Scouts @ 85.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 60
Total Army Cost: 1197.0

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

będziesz miał problem z jakąkolwiek pancerną armią - nie masz żadnej odpowiedzi na jednostki z AS1+.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

masz 44 luki a ograniczenie jest do 35

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Wywaliłbym maga - Lore of Athel Loren obsysa kule, a na małe punkty mag nie jest obowiązkowy. Zamiast niego wchodzi noble na orle z GW, Amaranthine Brooch albo Stone of Rebirth, dragonhelmem, shieldem i light armorem, jak pozwolą punkty z potion of foolhardiness. Nigdy nie grałem na scoutach więc nie wiem jak się spisują, na papierze wydają się słabiutcy. Zamiast nich polecam piątkę Wild Riders - dają radę w zdejmowaniu armat, katap i innego niechcianego tałatajstwa. Czasem zrobią też coś w walce, np.: szarżując na spółkę z driadami (najlepiej od tyłu :D ).
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Maga miałem właściwie tylko na potrzeby dispela i +2 do rozpraszania.
No to coś takiego może?


1 Noble @ 178.0 Pts
General; Great Weapon; Longbow; Light Armour; Shield
Amaranthine Brooch [35.0]
Dragonhelm [10.0]
1 Great Eagle @ [50.0] Pts

10 Glade Guard @ 126.0 Pts
Longbow; Musician

10 Glade Guard @ 138.0 Pts
Longbow; Standard; Musician

10 Glade Guard @ 148.0 Pts
Longbow; Standard; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

8 Dryads @ 96.0 Pts

8 Dryads @ 96.0 Pts

5 Wild Riders @ 130.0 Pts
Spear; Light Armour; Musician

1 Treeman @ 285.0 Pts

Models in Army: 51
Total Army Cost: 1197.0

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Do drzewa musi być BSB
W tej opcji dałbym maga jako generała i nobla
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

i będzie klon mej rozpiski ;d
xYz

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

good things are simply good :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Zablokowany