Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpiski WE

Post autor: Laik »

nie kupuję harfy za 75 pkt
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

I nagle pancerne armie stają się "do otworzenia" a lekkie jeszcze ciekawsze w rozegraniu...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

No dobra więc wybieram się na mój pierwszy turniej w karierze :D lokal preKraków w Warszawie. Nie liczę na jakiś wielki sukces zwłaszcza, że nasza armia (podobno) nie jest do wygrywania :P ale też nie chciałbym jakoś mocno dostać po dupie, żebym nie było wstydu

Posiedziałem trochę nad rozpiską. Generalnie nie chce za duzo proksować więc wystawiałem głównie z tego co mam.
Oto co mi wyszło:

Noble@ 145pts na koniku
GENERAL, GW, longbow, shield, light armour
Helm of the hunt
Stone of rebirth

Spellsinger @ 150pts
Magic lvl2, dispel scroll

cory:
3x8 dryad @ 96pts

12 GG + muzyk @150pts
13 GG + muzyk +sztandar @184pts
banner of eternal flame

speciale
2x6 wild riders + sztandar @174pts

rare:
Orzełek @50pts
Drzewko @285pts

całość: 61modeli, 1600pts

Proszę o wasz komentarz i "obeznanych" o małą poradę jak grać treemanem. Jeszcze nigdy nie miałem go na stole...

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3705
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Koniecznie daj gdzieś HoDę gdyż nie widzę chyba, a to w naszej armii podstawa.

Ten generał na koniu to tak samopas będzie opuszczony ? By wszedł w wildów musisz mu dać kindreda.

Przy okazji nie masz też BSB oraz wardancerzy ale to już akurat kwestia stylu gry na tak małe punkty..

Gra Treemanem - są chyba dwie szkoły - pierwsza grasz agresywnie i biegniesz na pałę by wejść w kombat lub się kampisz za górką i czekasz na przeciwnika by skontrować od boku.

Na tak małe punkty nie ma co z nim czekać tylko starać się jak najszybciej wejść do kombatu wspólnie z wildami, po zmiękczeniu przez łuczników i skanapkowaniu jeszcze przez driady :) A tak na serio Treeman sporo wytrzyma i trzeba nim grać z głową - pamiętaj tylko, że ma Boundspella i korzonki. Jest monsterem z Thunderstompem więc warto atakować piechotę. Resztę pewnie dopowiedzą inni koledzy.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

No właśnie ten generał jest w wersji mocno ofensywnej i troche mi to nie pasuje. przydałby się drugi Noble z Hodą własnie, który zostałby gienkiem. Tylko że to juz mocne cięcia w oddziałąch :/

Co do korzonków pana treemana. Wiem ze mozna ich uzywac po marszu, nie widzac celu i na odległość 6'', a czy można ich uzywać jako reakcja na szarże??

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3705
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Tak możesz ich użyć jako S&S reaction :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

ok skorzystałem trochę z Twich porad Heptun. Teraz wygląda to tak:

Noble@ 110pts
GENERAL, longbow, shield, light armour
HoDA
Charmed Shield

Alter Noble@ 138pts
GW, shield, light armour
Stone of Rebirth

Spellsinger @ 150pts
Magic lvl2, dispel scroll

cory:
3x8 dryad @ 96pts

10 GG + muzyk @126pts
10 GG + muzyk +sztandar +champion @154pts
banner of eternal flame

speciale
2x6 wild riders + sztandar @174pts

rare:
Drzewko @285pts

całość: 55modeli, 1599pts

Pytanie jeszcze czy ten Alter mi się przyda w takiej kombinacji i czy nie lepiej wrzucić np więcej łuków albo orzeła7? :D
Wygląda na to że te korzonki mogą się okazać całkiem przydatne ;)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Wyrzuć driady jedne, 6stych wildow i sztandary z nich. Imho magiczka z 2 lvl to też słaba opcja, no ale to już jak wolisz. Dopełnij herosów i orła daj, powinno dac radę :) Wiesz, prawda jest taka, że pierwsze XX gier zawsze jest się w plecy, doświadczenie i ogranie przychodzi z czasem...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Moim zdaniem sztandary na wildach są dobre, szczególnie przy ewentualnym scenariuszu blood & glory.
Ten alter taki mięciutki jak kaczuszka.
Nie ma co pakować punkty w bohaterów – najsensowniej mag jako generał i BSB z hail of the doom arrow.
Czyli wyrzuciłbym altera i jedne driady a za to wrzucił tancerzy, może jakieś łuki orła (najważniejszy), championi w łucznikach też sporo dają.


Co do ilości gier w plecy - wszystko zależy od tego czy ma Ci kto pokazać błędy, wyjaśnić o co chodzi, jak się gra no i przede wszystkim jak szybko się uczysz :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Laik pisze:Co do ilości gier w plecy - wszystko zależy od tego czy ma Ci kto pokazać błędy, wyjaśnić o co chodzi, jak się gra no i przede wszystkim jak szybko się uczysz :wink:
Przede wszystkim trzeba grać według mnie. :P
No i napisz jakie masz w ogóle figurki, bo widzę Laik nie wziął tego pod uwagę. ;)

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Naprawde fajnie, że społeczność WFB jest taka bezproblemowa i otwarta na pomoc początkującym. Z doświadczenia z innych forów wiem, że noobków głównie wyśmiewają i odsyłają do wujka google. Tutaj zawsze można liczyć na fachową poradę. Dzięki! :D

A tak poza tematem byłem dzisiaj w odwiedziny na masterze w warszawie. Szczerze mówiąc spodziewałem się wiecej osób ale atmosfera bardzo fajna. No moża poza wszechobecnym zapachem spoconego chłopa... xD

wracając do rozpiskiu, wypisze najpierw to co mam:
70GG, 24GR(z nich robie też WR), 24Driady, 3WD, 3WW, Tremann, Branchka, Noble na koniu, 1orzeł, 1duża czarka
nie mam żadnego pieszego herosa ale to sie jakoś załatwi
Laik pisze:Co do ilości gier w plecy - wszystko zależy od tego czy ma Ci kto pokazać błędy, wyjaśnić o co chodzi, jak się gra no i przede wszystkim jak szybko się uczysz


Na razie grałem 5 bitew. 2 razy z Ogrami, 2 razy imperium i raz O&G wszystkie bitwy wygrałem mocno do przodu ale to może dlatego, że moimi przeciwnikami również byli nowicjusze :P ale passa jest dobra!

Generalnie to sam nie czuje tego Altera więc on wylatuje na bank. Driady zostają. Nie wiem jak Wy ale ja odkryłem w nich wielki potencjał :P i jest to jednostka którą jak na razie mam największe ogranie. Także chciałbym spróbować. Łuczników trochę dodam.
Sztandary na Wildach zostają z tego powodu, że uzywam tego oddziału jedynie do nabijana punktów CR. zawsze atak na flanke, tyły, a z przodu maja isc driady/duze drzewko. Taki jest mój "plan"

generalny problem jest taki, że nigdy nie grałem orłem, tancerzami, wayami i alterem wiec moze nie ma sensu sie w ich pchać na razie? Jak myślicie?

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Hmm no to z tego co masz to ja bym taki lekki "standardzik" ułożył. Siła naszej armii - łucznicy - w opór. ;)
Driady są mega fajne, ale mają kilka bardzo istotnych wad. Nie zdejmują szeregów i coś z staticiem po prostu pcha je aż miło. :(
Co do ogrania orłem,tancerzami itp to jak sam zauważyłeś, kwestia ogrania i nic poza tym. Na papierku wszystko jest ok, ale dopiero w rękach gracza wiadomo co da się z tym zrobić. :)

Także po prostu pograj, poucz się, po turnieju przyjdź na forum i wyżal się co Ci nie poszło, co byś zmienił i sam dojdziesz do rozpy, którą będziesz chciał grać. :)

P.S. Co do smrodu facetów, małej ilości tlenu w salach itp to niestety, ale norma, też się przyzwyczajaj raczej. :P

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Ja bym zamienił altera na zwykłego nobla na orle kosztem 2lvl na magiczne.
Jedyny minus to to że mi być generałem

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Więc mówicie, że to 327 strona rozpisek, tak? Wychodzi na to, że macie starego Booka, ale za to mega elastycznego:)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Paraszczak pisze:Więc mówicie, że to 327 strona rozpisek, tak? Wychodzi na to, że macie starego Booka, ale za to mega elastycznego:)
Zauważyłem, że pomimo starego i słabego booka .... wood elfy posiadają chyba największą możliwą ilość złożeń armii.... zadziwiające :)

Teraz przy nowym drafcie pewnie dojdzie parę stron, i pewnie się ruszy jak wyjdzie nowy book :mrgreen: do 500 dobijemy...spokojnie :twisted:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

W końcu głos rozsądku mówiący o "nowym Drafcie" a nie o "nowych WE"!

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Paraszczak pisze:W końcu głos rozsądku mówiący o "nowym Drafcie" a nie o "nowych WE"!
Idzie i to i to :mrgreen:

Nowy draft troszkę nas ożywi i umili oczekiwania na booka ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Nie mogę się doczekać wardancerów mordujących jakieś miękkie hordy z ASF i 3 atakami, albo kloca eternal guardów z brzytwą :D Ciekawie wygląda też Heaven z przerzutem 1 na oddziały łuczników, no i metal na jakieś wredne demigryfy, czołgi i inne puszki. Potestujemy, zobaczymy :twisted: Swoją drogą Wild Riderzy to jeszcze elfy, czy nie ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

nie, traktowani są jak forest spiryty, ale to nie ten temat. :)

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Piotras pisze:nie, traktowani są jak forest spiryty, ale to nie ten temat. :)
Wildzi to elfy z zasadą Forest Spiryt, skąd wam się bierze wogóle to pytanie czy to elfy czy nie?
Ja wezme nobla i dam mu wild'a to co przestaje być noblem, com'on, pomyślcie zanim coś napiszecie.

Zablokowany