Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Re: Rozpiski WE

Post autor: Luc »

Niby nowy draft jakieś tam nowe zabawki nam daje niby nie jest to potwierdzone, ale w domowych zaciszach pobawić się można ;)

Od dawien dawna marzyło mi się granie na LIGHT i na dużym klocu treekinów, niestety tych ostatnich nie mam sklejonych więc trochę to pozmieniałem tak aby pasowało do figurek, które posiadam ;) (Jelonek już do mnie leci zamówiony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:)
ETC 2014 - Wood Elves Army

4LV Spellweaver General@ 310.0 Pts Lore of Light
+Wand of Wych Elm, Dragonbane Gem

2LV Spellsinger @ 150.0 Pts Lore of Beasts
+ Dispel Scroll

2LV Spellsinger @ 125.0 Pts Lore of Light

Wild Rider Noble @ 210.0 Pts
+Great Stag
+Helm of the Hunt, Stone of the Crystal Mere

BSB @ 120.0 Pts
+Hail of Doom Arrow

8 Dryads @ 96.0 Pts
8 Dryads @ 96.0 Pts

10 Glade Guard @ 126.0 Pts
10 Glade Guard @ 126.0 Pts
20 Glade Guard @ 273.0 Pts +Standard of Discipline

10+1 Wild Riders @ 367.0 Pts +Razor Standard

12 Wardancers @ 216.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Treeman @ 285.0 Pts

Models in Army: 78
Total Army Cost: 2600.0
Na małym beast co by zerówką ciskać
Drugi mały light i duży light więc mam 2x płonący pocisk z zerówki dlatego łuki zrobiłem z dyscypliną aby to 10LD posiadać. Zobaczymy czy to się sprawdzi
WS10 I10 na wildów czy dryady brzmi syto. Banishment z S5 powinien dawać radę, birona na Wildów i wiksa 36" ? (dobrze kminię ?)
Tancerze w końcu wyglądają naprawdę groźnie....ASF z I6 każdy tańczy atak w pierwszym pierdolnięciu ? A jak jeszcze wejdzie zerówka z Beast ?
Dziś potestuje z demonami więc będzie mega ciężko ale sam fakt pobawienia się czymś takim sprawia, że mogę nawet dostać 0-20 ale fun będzie :mrgreen: :mrgreen:


Jak myślicie czy czegoś tutaj brakuje ? Niby 3 magów (niby przeinwestowanie) ale mam te +200pkt bonusu więc traktuje to jako test... opcjonalnie wypada mag 2lv Light i wchodzi klocek tancerzy drugi albo 3 Treekinów (....tylko muszę w końcu to gówno skleić :P)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Hmm na papierze wygląda źle. Faktycznie bałbym się, że zabraknie Ci kostek dla 3 magów. Imho to tego 1dnego za dużo, ale koniecznie daj znać jak Ci poszło! :)

Pozdro!

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Piotras pisze:Hmm na papierze wygląda źle. Faktycznie bałbym się, że zabraknie Ci kostek dla 3 magów. Imho to tego 1dnego za dużo, ale koniecznie daj znać jak Ci poszło! :)

Pozdro!
Wiem, że mogę mieć mało kostek....nie obejdę tego, chce dobrze potestować tą magię, zobaczymy czy ten mag jest aż tak potrzebny ;) (to zawsze jeden czanel więcej :P)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Luc pisze: birona na Wildów i wiksa 36" ? (dobrze kminię ?)
Źle.
Unity do max 10 podwyższają statystykę.

Dlaczego ten mag jest goły?
Mało fajnych przedmiotów mamy?
Skoro pkt brak to może kosztem lvl [ i tak raczej czarować nie będzie ] coś mu dać?

Opierania na magii w leśniakach jest bardzo ryzykowne i z płonących by nie rezygnował na łukach... wiatry magi bywają ulotne...

Tancerze to dalej miękkie kaczuszki z t3 i kloce po prostu ich zabijają. Nie ma szans żebyś zdjął im steedfasta a tak po prostu w 2-3 rundy combatu Cię zabiją lub złamią.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Jak już robisz light council to daj 3 x light. Jedna mała panna z dispell scrollem lvl 1 - nie ma sensu mieć tylu 2 lvl magów przy dużej pannie którą chcesz czarować bironę i banishment.

Siła 6 jest zdecydowanie lepsza i bardziej uniwersalna niż 5 moim zdaniem.

Birona na drzewko syta.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Ok więc po mega zajebistej grze i przede wszystkim combatowej :) (tak w końcu można fajnie w Combat wchodzić bez takiego stresu jak wcześniej :P)
9-11 z Demonami.... Generał demonów ostał się na ostatniej ranie bo zabrakło.... łuków do strzelania :P

@Pasiak - nie mam pomysłu co z tymi magami zrobić bo niby itemki, spity itd można zabrać ale strata pkt.
Prędzej wywalę małego maga z light i zostawię tylko tych 2 (czyli 4lv light i 2lv beast) i za te 125pkt wrzucę albo łuki albo upchnę jakoś kowboja na koniku/orzełku...pokminię i zobaczę co da się wcisnąć.

Wildzi + Jelonek z WS10/Bironą/Zerówką z beast (naprawdę robią rzeźnię), do tego ten ASF i ward5+...miód malina :mrgreen: :mrgreen:

Co do Birony i ruchu to nie wiedziałem nawet jak to działa...dlatego zapytałem ;)
To samo tyczy się klatki i czarowania (czy klatka blokuje całą fazę magii jeśli nie zdam czy za każdy czar zdaje osobno ?)

@Diuk - WE nie mają generowania kostek powera więc jest to średni kmin kiedy rzucić np.2 kostki tylko.
Niby S6 jest fajna ale Beast być musi kiedy mam kawalerię bo czasami taka "0" się przydaje.


Cały czas się zastanawiam czy 2lv czy 1lv beast (10+ CV mam na zerówkę, 9+ na konnice) i mogę wylosować dzidę, +3A/+3S, klątwa

Ogólnie zmiany naprawdę na duży plus - jeśli tak będzie wyglądać draft to można się bawić :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Luc pisze: @Diuk - WE nie mają generowania kostek powera więc jest to średni kmin kiedy rzucić np.2 kostki tylko.
Niby S6 jest fajna ale Beast być musi kiedy mam kawalerię bo czasami taka "0" się przydaje.

Cały czas się zastanawiam czy 2lv czy 1lv beast (10+ CV mam na zerówkę, 9+ na konnice) i mogę wylosować dzidę, +3A/+3S.
Luc a w czym ma tu pomoc posiadanie malego maga z Beastem ? Ten czar i tak wymaga 3 kosci zeby go rzucic wiec jak masz 1+1 to juz predzej rzucisz czar z duzej panny bo masz +4.

Co do samego generowania kosci to opcje masz takie same jak HE. Jak sie przejmujesz tym mocno to bierzesz power stone na duzej pannie i masz jakas fajna odpowiedz na takie tury. Abstrahujac od tego ze 3 channele na 6+ to srednio sa jakies 2 kostki w grze.

Co do samej zerowki z Beasta to moze sie przydaje ale jak jest potrzebna to zazwyczaj jest glownym celem dispella przeciwnika no i na 24" mamy juz 13+ wiec znowu 4 kosci lekka reka i to tylko +1 z poziomu maga.

Na pewno fajnie do tej rozpy pasuja drzewa. Drzewko z WS10 I 10 albo birona daje rade. Moze wiec wkykorzystac potencjal magii i wrzucic 2 ? :-P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Witam panowie ostatnio postanowiłem zdradzić na jakiś czas swoją armię i wrócić do WE którymi zawsze chciałem grać, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Ostatnio zachęcony raczej potwierdzoną informacją o reedycji dwarfów i WE mam nadzieję na zwiększenie grywalności obu armii. Tymczasem mój pomysł na WE(zasady euro) wygląda tak. Prosiłbym o jakieś porady i komentarze odnośnie tego co ma sens a co jest raczej kiepską kminą.

1 Spellweaver @ 340.0 Pts(life)
General; Lore of Life; Magic Level 4; Longbow
Wand of Wych Elm [55.0]
Moonstone of the Hidden Ways [35.0]

1 Spellweaver @ 240.0 Pts(beast)
Lore of Beasts; Magic Level 3; Longbow
Dispel Scroll [25.0]

1 Noble @ 122.0 Pts
Longbow; Light Armour; Battle Standard
Hail of Doom Arrow [30.0]

1 * Noble @ 183.0 Pts
Great Weapon; Longbow; Light Armour; Shield
Stone of Rebirth [30.0]
Dragonhelm [10.0]
Potion of Foolhardiness [5.0]
Warrior Bane [5.0]
Great Eagle @ [50.0] Pts

8 Dryads @ 96.0 Pts

14 Glade Guard @ 214.0 Pts
Longbow; Standard; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]
1 Lord's Bowman @ [6.0] Pts

15 Glade Guard @ 186.0 Pts
Longbow; Musician

10 Glade Guard @ 126.0 Pts
Longbow; Musician

10 Glade Guard @ 126.0 Pts
Longbow; Musician

9 Wardancers @ 201.0 Pts
Musician
Bladesinger @ [14.0] Pts

6 Waywatchers @ 144.0 Pts

6 Waywatchers @ 144.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

5 Wild Riders @ 192.0 Pts
1 Wild Hunter @ [18.0] Pts

1 Treeman @ 285.0 Pts

Models in Army: 83

Total Army Cost: 2699.0

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

lada moment wyjdzie nowy draft (jakoś na dniach), także poczekałbym do niego.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

diuk pisze: Abstrahujac od tego ze 3 channele na 6+ to srednio sa jakies 2 kostki w grze.
Jak to wyliczyłeś...?
Bo mi wychodzi jakoś 3 PD i 3 DD na grę...
Wiem jak to w praktyce bywa, ale statystyka mówi inaczej...



Nie podniecałbym się obecną propozycją drafta... prawie na bank nie przejdzie.
Za dużo nam daje.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

bigpasiak pisze:Nie podniecałbym się obecną propozycją drafta... prawie na bank nie przejdzie.
Za dużo nam daje.
Podniecać nie, ale pobawić się jak najbardziej :twisted:

Czy przejdzie czy nie to już mało ważne, póki jest to się bawię i korzystam...poza tym fajnie tak bez stresu sobie pograć kiedy wiem, że mogę coś podziałać w magii ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

bigpasiak pisze:
diuk pisze: Abstrahujac od tego ze 3 channele na 6+ to srednio sa jakies 2 kostki w grze.
Jak to wyliczyłeś...?
Bo mi wychodzi jakoś 3 PD i 3 DD na grę...
Wiem jak to w praktyce bywa, ale statystyka mówi inaczej..
Dobrze ci wychodzi, wzialem pesymistyczna poprawke. Nie powolywalem sie na statystyke :-)

Zobaczymy co z tym draftem ale WE na jakiejs silnej magii to na pewno jest ciekawa opcja w obecnym WiPie.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Nie wiem czemu, ale dla mnie magia zawsze była zbyt losowa... Równie dobrze można przez nią wygrać, jak i przegrać bitwę. Ok, jako support super, ale nie jako ważny lub najważniejszy element, dlatego imho 3 magów czy nawet 2 to trochę dużo.

Ale potestować sam nie omieszkam. :P

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Widać że brak Ci ogrania turniejowego w 8 edycji - magia jest dominującą fazą obecnie – 1 czar może zmienić grę.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Laik pisze:Widać że brak Ci ogrania turniejowego w 8 edycji - magia jest dominującą fazą obecnie – 1 czar może zmienić grę.

Wiem, że żyje jeszcze starociami, ale ostatnio pograłem trochę (kilka bitew) i magia szału nie robi, ale pewnie masz rację Laik, szczególnie patrząc na 6stki z lorów, z resztą sam dwellersami nie raz pocisnąłem. :)

pozdro!

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Myślę, że Laikowi chodziło bardziej o to, że na nowe Draft WE mają dostęp do wszystkich 8 domen, a to już daje spore pole do popisu.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

dokładnie, z lifem i beastem rola magii była wspomagająca, z deathem/metalem czy shadowem mozna na niej opierać sporą część taktyki, równolegle gram HE - mam tam 2 dużych magów, nie mając żadnych dodatkowych PD - warto.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Mnogość czarów do wyboru to zawsze mocna broń, bo przeciwnik tak na prawdę nie wie czego się spodziewać a nasz wachlarz możliwości naprawdę na tym zyskuje.
Niestety 8 opiera się na magii wszystkimi czterema kończynami...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

jak się bawić to się bawić :)
jeśli plotki się potwierdzą i WE rzeczywiście dostaną takiego pięknego boosta czas pobawić się w Krakowie 'drewnianą' rozpą zanim zacznie się rzucanie słoneczek.

1 Wild Rider Noble @ 210.0 Pts
General; Wild Rider; Spear; Longbow; Light Armour
Stone of the Crystal Mere [30.0]
Helm of the Hunt [20.0]

1 Great Stag @ [50.0] Pts

1 Branchwraith @ 90.0 Pts
Cluster of Radiants [25.0]

1 Branchwraith @ 65.0 Pts

2x12 Dryads @ 156.0 Pts, czempion

9 Dryads @ 108.0 Pts

9 Wild Riders @ 267.0 Pts, dyscyplina

9 Wild Riders @ 262.0 Pts, flejming

1 Treeman @ 285.0 Pts

Models in Army: 49


Total Army Cost: 1599.0

edit: albo zostane przy starej wersji czyli jeleń, bsb hoda, 11 i 15 lukow z flejmem, 2x8 driad, 11 tancerek, 2x9 wildow, orzeł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Rest in pieces...

Tak dobrze wypadają WE w porównaniu do potworków które inne armie mogą złożyć na te punkty.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Zablokowany