Alternatywne figurki dwarfów

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Re: Alternatywne figurki dwarfów

Post autor: dzikki »

Narzekaj,narzekaj. To takie krasnoludzkie ;]
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Uff. Sklejam i maluje AOW berserkerów w opcji na barbarzyńców z Norski.
Niech ich trafi za podzielenie dłoni na dwie części do dwuraków. Da się złożyć, ale upierdliwe. Przy ustawianiu rąk w pozycje inne niż przypisane trzeba mieć gs pod ręką. Podobnie na kilka innych szczelin. Jednak wysiłek imho wart tego. Jak na razie zdziałałem pięciu, ale muszę ich podszlifować. Ogólnie warte ceny.
Zastanawiam się nawet, czy nie kupić drugiej paczki i nie dodać im tarcz, bo chwilowo doczepiam im małe tarcze na pas i na ręce.
Ktoś ma może jakiś dobry tutek na robienie z gs'u fragmentów skórzanych i futer?
I ktoś może mi powiedzieć, czy dostanę gdzieś hełmy, które pasowałyby na łby krasnoludów.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

A gdzie tam jest dopisane które łapy/bronie do kogo? ;P

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Nie ma. Robi się to na wyczucie. Dlatego najlepiej jest wyciąć i najpierw spasować. Potem posprawdzać jak będą ustawione, żeby jeden drugiego nie wypychał. Dopiero potem kleić. Ja w razie czego modeluje podstawki i podnoszę nieco, bo moje stoją na skałach więc zawsze mogę ich skorygować jakby coś - więcej korka pod nogi albo mniej.
Ciężko jest z bronią dwuręczną - bo jedna dłoń jest na toporze a druga jest w dwóch częściach. Ja jednego zrobiłem trzymającego w obu dłoniach, a drugiego w jednej a topór oparty o kark (bo w drugiej trzyma kufel z pieniący się browarem ;] ).
Jest duży plus - bo możesz poustawiać ich jak się żywnie podoba, w dowolnych konfiguracjach i pozach, różne korpusy-ręce-dłonie z bronią-nogi-głowy-fryzury. Ja zrezygnowałem z irokezów, więc mam albo łysych,albo z warkoczem lub kucem. Niestety z czasem siadam, więc zrobiłem dopiero 6.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

Skleiłem pięciu i nawet stoją w szeregu ale odpuściłem sobie dwuraka bo mi cierpliwości nie wystarczyło. Już nawet z obrazków na boxie próbowałem dobierać te same korpusy/ręce/nogi żeby jakoś to złożyć ale ni ch nie dałem rady ;).

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Jak nie dajesz rady to zerknij na zdjęcia ludzi w sieci - googlaj, bo są, ale ja Ci polecam wolną amerykankę, będziesz miał każdego innego (na tyle, na ile to możliwe).
Ja swoich 6 mam już pomalowanych, ale jeszcze poprawki nanoszę.
Poza tym pokombinuj z bitsami z krasi GW plastikowych. Można sobie własne koncepcje dorobić w ten sposób.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Kap - potraktuj klejenie i ustawianie tych figsów jak puzzle. Może będzie łatwiej, jak tak do tego podejdziesz :mrgreen: . Sorki za ironię, ale - skoro producent zdaje sobie sprawę, na jakich podstawkach te figsy maja stać - powinny być te figsy chociaż trochę mniejsze i bardziej ustawne... Jakoś nie trawię takich wynalazków, podobnie było z hamkami Gamezone'a - jakieś cudowanie, numerowanie chłopków i tym podobne bzdury...

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Jeśli chodzi o figsy trudno ustawialne w oddział, to w GW też momentami szału nie ma - bawiliście się kiedyś z ustawianiem plastikowych Bloodletterów albo Pink Horrorów? :evil:

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nie bawiłem się... Nie chodzi mi tutaj o deprecjonowanie którejś z firm, po prostu irytuje mnie takie podejście do tematu, który z założenia ma przynosić frajdę...

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Dla tego najlepsze są metale :mrgreen: ponieważ w skład modelu wchodzi tylko podstawk i model i czasem jakiś element :D
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013, o 16:57 przez Fuxiorr, łącznie zmieniany 1 raz.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Fux, Ty wstrętny ortodoksie [-X [-X [-X :wink:

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Oj tam oj tam Jest zabawa. A przy okazji mam też fun, bo sobie podstawki zacząłem robić. Spieszyć, mi się nie spieszy a ja lubię przerabiać. Przy metalowych to nawet nie próbuje, bo jakże tak by można.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

Skleiłem tych slayerów. Ogólnie figurki są boskie i przez to kombinowanie jak kleić żeby stały koło siebie cały oddział wygląda rewelacyjnie. Teraz do malowania i siup. Tray będzie musiał mieć zapas miejsca i musiałem numerować na spodzie podstawek figurki ale wyglądają genialnie i wyglądają na bardzo wkurzonych ;). Polecam :P

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Moja wersja aow'oskich berków
Obrazek
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Fajnie wyglądają te berserki :) Jestem ciekaw jak wypadają w stosunku do ironshieldów albo nowych bronzeshieldów.
Fajnie, że są już w sprzedaży odpowiedniki zwykłych warriorów od GW. ;)

Dziś w pracy skleiłem do tej pory pierwsze 4 sztuki ironów i mam mieszane odczucia co do tego warcasta. Choć jeśli chodzi o cenę za te figurki i ogólny ich wygląd to jak najbardziej polecam :)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Sam czekam na ironów, jak będą ladniejsi od gw, to będę miał ich klocek .
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Wg mnie krasnale od gw w ogóle nie dorównują tym od AoW. :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Mam zamiar łyknąć Bronzshields i przetasować ich z Ironshields. Powinien wyjść zgrabny regiment. Zważając uwagę na to,że Bronzeshields mają robić za Krótkobrodych.

Mnie jeszcze czeka dużo roboty, przerabianie broni, wytłaczanie płaszczy i obijanie tarcz skórą. No i podstawki.

Szkoda tylko, że nie wyglądają jak stare krasie.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Szczerze mówiąc to niewielkie pole manewru będziesz miał z przetasowaniem. Figurki ISów są w trzech częściach: góra (głowa, jedna ręka z bronią/tarczą i tors), dół oraz jedna ręka (tarcza/broń/sztandar). Przy czym tylko cztery tarcze są na tej oddzielnej ręce, a reszta jest wliczona w górną część figurki.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Naprawdę nie wiem, czym tu się zachwycać, zarówno ironshields, jak i bronzeshields nie powalają kompletnie, delikatnie mówiąc. Są sporo inne od tych z GW, imho ładniejsze (chyba), ale starocie z Maraudera biją ich wszystkich o trzy długości. W pokazanych parę postów wyżej dwarfach niektóre bronie budzą lekki uśmiech. Choćby topór gostka z kuflem ...

ODPOWIEDZ