8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Lidder »

Remx pisze:chyba WS i BS nigdy do zera nie może spaść :) po prostu będzie ciebie trafiał na 6+
wszystko moze spac do 0. wtedy nie bijesz/nie strzelasz.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

bigpasiak pisze:
Jab pisze: Po pierwsze jeżeli masz magów znający wszystkie zaklęcia z danego loru to możesz powtarzać <np. wampirki>,
A skąd takie rewelacje?
Wg mojego booka tylko jak nie masz wyboru co do czarów to mogą się powtórzyć.
Zasada lormaster wg mnie się tutaj nie mieści bo lord vamp ma wybór co do lora i jak wybiera vampirzy to mali mogą mieć tylko 1 bo na nią można wymienić czar.
Dlatego 4 heraldów czincza z masterami nie wyda na 4 te same lory.
Odstępstwem od tego jest np. wrona bo zna z bazy cały lore i nie ma wyboru innego, necros z wykupowanymi czarami ale nie zasada loremaster.
Dopóki masz wybór [ choćby innego lora ] to czary nie mogą się powtarzać.

imo zasada loremaster omija niemożność powtarzania czarów zawsze

bierzesz sobie fl, wybierasz sobie dowolny lore i ZNASZ wszystkie czary z niego

nigdzie nie jest napisane że nie możesz wybrać Loru z którego już masz jakieś zaklęcia gdzie indziej

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

No masz rację...
Całkowicie obchodzi to zasadę z RB że nie można powtarzać czarów poza przypisanymi [ 0 lub 1... ] :roll:
Tylko napisz mi proszę w którym momencie ją obchodzi.
Dla mnie strona 490 jasno przedstawia problem i dokładnie opisuje odstępstwa w 2 odnośnikach.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

imho loremaster obchodzi zasadę niemożności powtarzania czarów zgodnie z pierwszym podpunktem "(...)If no model has a choice wich spells it knows(...)". Nie jest nic napisane o wyborze Lore, tylko spelli.
Loremaster daje ci znajomość wszystkich spelli z lore = możesz mieć powtórzone spelle.
Dwaj Loremasterzy z np. Lore of Death dają ci dwa komplety czarów z Death.

więc jeśli bierzesz FL, wybierasz sobie Lore [czego nikt ci nie jest wstanie zabronić] i dostajesz wszystkie czary z tego Lore, nawet jeśli znasz je już gdzie indziej

:roll:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

gerald_tarrant pisze:imho loremaster obchodzi zasadę niemożności powtarzania czarów zgodnie z pierwszym podpunktem "(...)If no model has a choice wich spells it knows(...)".
Loremaster daje ci znajomość wszystkich spelli z lore = możesz mieć powtórzone spelle.
Dwaj Loremasterzy z np. Lore of Death dają ci dwa komplety czarów z Death.
?? 1. podpunkt brzmi inaczej.
If a model has no choice over which spell(s) it knows(...)
Pasiak ma racje, masz wybor to zmieniasz lore(nie wybierasz go przy budowie rozpiski) no chyba, ze chcesz aby Twoj 2+lvl mag znal tylko 1 czar.

A co jak wezme 9 Heraldow z Master of Sorcery? :D

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Nie weźmiesz.
Pkt zabraknie 8)
gerald_tarrant pisze:...
Przeczytaj całość.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Fail. Po prostu jeden gigantyczny fail jeśli chodzi o czytanie zasad. Co mówi RB str. 490? Ordinarily, a spell can only be known once in the same army. The only exceptions are wherea spell is not generated randomly, such as:

... it has bought a specific spell as part of army selection.

Kupujesz lore - kupujesz wszystkie jego czary - nie są wybierane losowo - możesz je duplikować. EOT.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

loremaster daje znajomosc, kupuje sie zdolnosc znania calego lore, a nie poszczegolnego czaru/czarow,?

super, najpierw jedno sloneczko i odzyskujemy pdeki podem drugie. LOL11111
po drugim mamy full pdekow oczywiscie :?
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, o 21:08 przez jurak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

No tak, ale mozna multiplikowac tylko na modelach, ktore nie losuja czarów, prawda? Jesli wiec mamy nekromante z wykupiona popychaczką, to mozemy miec ja takze na drugim nekromacie albo na wampirze, kory ma forbidden lore. Ale jesli mamy już ten czar na tych magach to nie mozemy ich juz wylosowac na wampirze, ktory losuje czary. Traktujemy to wtedy jak sytuacje, kiedy czar w armii został już wylosowany. Wydaje sie to sensowne, bo o ile nekromantow i forbidden lore zakaz dublowania nie dotyczy, to zwyklego wampira, który losuje czary dotyczy jak najbardziej. Poprawcie mnie, jesli sie mylę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Mamy taką sytuację

V - wampir
G - ghule
P - plague censer bearers

Ustawieni są tak
P
PPPPP
GVGGG
GGGGG

Wampir ma najwyższą inicjatywę i atakuje pierwszy zabija 2 monków. Modele są zdjęte i przedstawia się to tak


PPPP
GVGGG
GGGGG

Czy 3 monków może zaatakować wampira (załatwił dwóch, za nimi nikogo nie było więc powinien się stykać tylko z jednym) czy może mogą trzej?
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

@ Bless
Tak właśnie zagłosowałem na LS w tej sprawie i tak grałem.

@Jurak
Loremaster daje znajomość całego lora, czyli wykupuje wszystkie czary + czaru NIE SĄ LOSOWANE. Patrz cytat. To, że słonko jest głupie, a zasady takie, jakie podaję, nie jest moją winą, tylko winą autora RB.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Grand Admiral Thrawn pisze: Czy 3 monków może zaatakować wampira (załatwił dwóch, za nimi nikogo nie było więc powinien się stykać tylko z jednym) czy może mogą trzej?
Tak, to naprawdę proste - nie ważne kto zostałzabity w combacie. Kiedy jest kolej danych modeli, by siepać, patrzysz kto jest w styku, i bijesz.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

OK

Dzięki za szybką odpowiedź =D>
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Barbarossa pisze:Fail. Po prostu jeden gigantyczny fail jeśli chodzi o czytanie zasad. Co mówi RB str. 490? Ordinarily, a spell can only be known once in the same army. The only exceptions are wherea spell is not generated randomly, such as:

... it has bought a specific spell as part of army selection.

Kupujesz lore - kupujesz wszystkie jego czary - nie są wybierane losowo - możesz je duplikować. EOT.
To wytłumacz mi proszę dlaczego nie napisali, że loremastera tego nie dotyczy?
Dlaczego?
Bo wg mnie na etapie tworzenia rozpiski możesz sobie przydzielić inny lore tak aby nie duplikować czarów.
mając 2 wrony to sytuacja jasna bo mają te czary przypisane do siebie a w zdolnościach typu właśnie loremaster [ w różnych armiach ] masz możliwość wyboru szkoły magii.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Lore musisz juz posiadac w rozpisce czy to lorefrajer czy nie obrany Lor ma już tam być wpisany :P
Bo to wałek byłby na turniejach gdy sie za w czasu zgłasza rozpe, widzisz ze grasz np: na Chaos to ściemniasz że masz masz metal po bitwie masz kolejną i np na VC to obierasz coś co testuje Inicjatywne itp..

Jak wybierasz Loremastera dostajesz caly Lore a że duplikować czarów nie można drugim magiem musisz wybrać inny Lore.
Chyba że masz napisane w erracie coś takiego jak u DE

Page 63 – The Lore of Dark Magic
Ignore “If you roll the same spell twice, roll again.”

Jedynie dzięki Wizard Hat możesz wybrać random Lore przed bitwą i to nie ty obierasz a losowanie....

Jeszcze mała uwaga w RB masz napisane że jak nie możesz obrać spela innego to ci przepada..

"If you cannot, because all the other spells have already been taken by other Wizards, for example, then this extra spell slot is lost"
Zwykły slot to czar Zero a ten extra slot to czary 1-99.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

bigpasiak pisze:
Barbarossa pisze:Fail. Po prostu jeden gigantyczny fail jeśli chodzi o czytanie zasad. Co mówi RB str. 490? Ordinarily, a spell can only be known once in the same army. The only exceptions are wherea spell is not generated randomly, such as:

... it has bought a specific spell as part of army selection.

Kupujesz lore - kupujesz wszystkie jego czary - nie są wybierane losowo - możesz je duplikować. EOT.
To wytłumacz mi proszę dlaczego nie napisali, że loremastera tego nie dotyczy?
Dlaczego?
Bo wg mnie na etapie tworzenia rozpiski możesz sobie przydzielić inny lore tak aby nie duplikować czarów.
mając 2 wrony to sytuacja jasna bo mają te czary przypisane do siebie a w zdolnościach typu właśnie loremaster [ w różnych armiach ] masz możliwość wyboru szkoły magii.

możesz, nie znaczy musisz
imho sytuacja jest analogiczna do dwóch wron
chcesz 2x death czy coś tam innego, to bierzesz
nie losujesz czarów tylko kupujesz cały zestaw= możesz duplikować [w tym jednym wypadku]

Awatar użytkownika
Morti
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Morti »

Czy, jeśli mam 2 bohaterów konkretnie wampiry to obaj znaja Inwokacje?

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

tak

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

A jak kupujesz Loremastera to tam masz napisane Loremaster of Death ? i ten item każdy może sobie kupić ? nie jest magiczny ?

Bo jak masz tylko napisane Loremaster of "wybierz sobie co chcesz" to juz nie możesz obrać drugi raz tego samego Lora chyba że czary z danego lora można powtórzyć tak jak to jest w przypadku Dark Magic.


"If you cannot, because all the other spells have already been taken by other Wizards, for example, then this extra spell slot is lost"
Wybierasz dla jednego Loremaster of Death, drugi nie może obrać czarów Death bo na to nie pozwala mu górna zasada a jak weźmiesz to tylko czar "zero" dostaniesz a czary 1-6 przepadają :P
Daemons, X-Wing & Black Tea

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

To w świetle tego co Tu piszecie tak mnie naszło pytanie:

Czy armia lizaków np. z 4 skinkami szamanami każdy 2 level to co 4 skink nie zna czarów w ogóle poza zerówką?
Nie można mu dać innego lora, jest uziemiony do jednego lora

Zablokowany