Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Mam ważne pytanie

Na 103 stronie w polskim Kodeksie do Delfów znajduję się w arkanie coś takiego jak tom furiona w moim kodeksie urywa się druk jest napisane " Tom furiona obdardza właściciela 1 dodatkowym" czy ten błąd druku występuje tylko u mnie czy u was też ??


Pozatym nie rozumiem jednej rzeczy , czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć ? Otóz Czarodzejki mają coś takiego jak Magia Druchii w opisie do tej zasady jest napisane że " do rzucania czarów mogą rzucać dowolną ilością kostek i nie podlegają limitom kostek jak inni czarodzieje" ale z kolei można je upgradować do 2 poziomu , poco ? mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ??

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

żeby miały 1PD więcej... (masakra mówiłeś że czytałeś rulebook)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a dodatkowy czar to co? :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Kurde wyleciało mi z głowy sorki , a co z tym Tomem Furiona wy też tak macie ( PD = ? błagam jestem początkującym teraz się przyznaje , czytałem polskiego Ab i Rb więc znam tyko skróty jednostek w stylu - DR = Mroczni Jeźdcy )

Może warto by dać takich temat do głównch jak "Skróty" ?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

My czytamy w większości angielskie księgi

PD = Power Dice (kostka mocy czy jak tam u ciebie stoi)
DD = Dispel Dice (kostka rozproszenia ?? )
Tome of Furion daje dodatkowy czar
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Mam takie pytanie , czy jak dołączymy Kourana do oddziału BG , to przeciwnik jak chce nas zaatakować w walce wręcz to musi rzucać test na siłę ? ( pytam się z ciekawości bo trochę dziwne jest to tam wytłumaczone )

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Witam,
A ja mam taka sytuacje. Jestem ciekaw co o tym sadzicie.
Szarzuje swoim oddzialem na oddzial wroga stojacy 2 cale od domu. Niszcze go i robie overrun. Na overrun rzucam 11. Wchodze do domu (nie moge wchodzic tylko jak marszowalem albo robilem reform), zostaje mi jeszcze 9 cali, czyli moge z tego domu wyjsc. Za budynkiem (jakies 5 cali) znajduje sie inny oddzial wroga. Czy moge zrobic/robie overrun w ten oddzial? W rb jest napisane,ze po wyjsciu z budynku nie mozna maszerowac lub szarzowac. O podobnej sytuacji nic nie znalazlem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Wg. mnie nie możesz wejść do domku z overruna - możesz nawiązać walkę z wrogim oddziałem w domku, ale wejść z overruna raczej nie
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

a) nie

b)
Overrun (najeżdzanie)- "jeśli jednostka szarzuje do walki i w wyniku szarzy wybija przeciwnika do nogi na koniec tej tury, to mimo iz nikt nie pozostał przy zyciu, ma prawo wykonać ruch pościgu.(...)"

Pościg- " Goniący wykonują zawsze pełen dystans ruchu pościgu(...). Goniący nie podlegają karom za pokonywanie przeszkód ani za teren ( z wyjątkiem terenu niedostępnego).

strona nr 43 księgi zasad.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Co myślicie o Cloak of HagGreaf na dla BSB na koniku śmigającym solo (RoH ma do tego, AoD zajęty dla dread lorda)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Myślę, że i tak bym go nigdy na ostrzał z maszyn nie wystawił.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Bosch
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193

Post autor: Bosch »

Nie wiem gdzie to umiescic, wiec pisze tutaj.

Pomyslalem, ze gracze whfb chetnie by zagrali w mudy. (napewno ktos slyszal). Jest taki mud rpg, stworzony w świecie Baldurs Gate.

link: http://nightal.insomniac.pl/

Na poczatku moze wygladac nie ciekawie, ale jak sie dluzej gra, to wciaga bardziej niz warhammer. ;p

Naprawde warto zagrac. Trzeba tylko sciagnac zmuda (kilka mb), co nie powinno byc problemem.

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

nie jestem pewien więc zapytam czy hydra banner i banner of murder dziala na mounty?

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

hydra banner na pewno ,a banner nie wiem( ale wiem ,że nie opłaca go się dawać na coldy ;) )pozdro

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

banner of murder działa na mounty i bardzo się opłaca na COK.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Jankiel pisze:banner of murder działa na mounty i bardzo się opłaca na COK.
Dodam jeszcze, że sztandar ASF także działa na cold one'y :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Terran
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Terran »

Mam krótkie pytanie. Czy Lifetaker ma zasadę AP :?: . W zasadach w AB nie wpisali tej zasady przy ustrojstwie a przecież standardowa elfia kusza ma tą zasadę. Co prawda podręcznik podstawowy stwierdza, że broń magiczna nie ma swoich normalnych właściwości, ale wole się spytać.
Always look at the bright side of death.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nie nie posiada AP.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Jankiel pisze:banner of murder działa na mounty i bardzo się opłaca na COK.
A dlaczego?? chłopki mają siłe 6 ,a wydaje mi się ,że dla samych zimnokrwistych nie opłaca się marnować 25 pkt i zamiast tego np. sztandar rzeźi za 35pkt

pozdro
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Tularian zauważ ze nie zawsze ty wjezdzasz w cos czasami cos w jezdza w Ciebie pozatym na Steam Tanka który ma save 1+ łatwiej wbic woundy ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Zablokowany