Rozpiski Imperialne

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

outridersi- polemizowałbym ale wszsytko co miało by powiedziane jest w dziale pistoliersi czy outridersi
sztandar- również polemizowałbym przy tak marnej obronie magicznej sztandary nie mają sensu i tak tracimy straznie na sile przebicia co to jest ta 6-tka przeciwko 3x25 orkom,,, zresztą nieistotne rozpiskę można akceptowac i zagrac wychwycic błedy i zagrac ponownie na poprawkach
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Rzymek pisze:Outridersi są lepsi niz pistolierzy a kawalerii ten sztandar sie przyda tylko używac z głową nalezy
Zależy jak dla kogo, ja osobiście wolę pistollersów.
sojowy pisze:Generał: kapitan - konny, w pełnym rynsztunku, z tym mieczem co atak dodaje
Polecam kapłana, dużo uniwersalniejszy od kapitana. Sam daje kapłanowi Sword of Battle (+1 atak) i Casket of Sorcery. Mi się to dobrze sprawdza.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
sojowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 127

Post autor: sojowy »

Z moich niezmiernych doświadczeń z hellblasterem wynika, że jest on totalnie do D, zwłaszcza z moim parszywym fartem. Mam szczęście, jeśli uda mi się chociaż raz strzelić. Poza tym inżynier nie daje hellblasterowi przerzutów - jest to broń eksperymentalna. Tak myślałem, ale z tego błędu wyprowadził mnie Szafa.
Czy warrior priest daje kości do dispella? I jak sie ma w porównaniu do kapitana? Nie mam możliwości sprawdzenia tego w nowym podręczniku.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

tak daje kośc do dispella. Ponadto powody jakie dajesz na rzecz gówności helblastera są niedorzeczne bo działały wtedy tak samo jak teraz. Hellblaster teraz jest inny i nie ma wesołej "6' ale dalej ejst niezły co mi kiedyś Karlee udowodnił rozwalając mi czołg do połowy jedną salwą. Helblaster nadaje sie teraz bardzo dobrze na duze cele i na kawalerię a nawet na klocuszki piechoty ale jest teraz do dupy wzgledem jego głownego zastosowania z przeszłosci czyli względem skirmishy i singlów...

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Chciałem zagrać z kumplami czymś nowym (dla siebie w każdym razie). Taka oto rozpiska do oceny:

empire 2250

General of the Empire
Griffon
Sword of fate, Armour of Meteoric Iron

Warrior Priest
Sword of Might, Doomfire Ring
koń z bard., pełen rynsztunek

Battle Wizzard
lvl 2
Rod of Power

Battle Wizzard
lvl2
2x Dispel Scroll

24x Swordsman
Standard, Musician
9x Halberdiers [detach]
shields

24x Swordsman
Standard, Musician
9x Halberdiers [detach]
shields

5x K.O.
Standard, Musician

5x K.O.
Musician

5xOutriders
barding

10x Crossbowman

10x Crossbowman

Mortar

Great Cannon

Great Cannon

Hellblaster

5x Flagellants
Prophet of Doom

5x Flagellants (core)
Prophet of Doom


Gienio z Sword of Fate jako as na przepasionych bohaterów, smoki(?), drzewce. Tak, żeby ostrzał i magię skierować na resztę armii. Nie wychodzi drogo (345pts), a z terrorem od Gryfa ma szanse się spłacać.(?)

Outriders spełniają rolę 15(sic!) hundgunnerów. Tyle, że wychodzi taniej, a bardziej mobilnie i do tego z obiecującym savem na 4+.

Mortar zamiast jednego cannona jako rozpaczliwe wsparcie przeciwko hordom szczurów, goblinów, skinków itd. Jeden to za mało, ale zawsze większa różnorodność ostrzału.

Zastanawia mnie, czy dwa klocki "szermierzy" zdołają utrzymać front i nie pozwolić na wdarcie się przeciwnika na tyły. Na flankach mam flagusi ze wsparciem K.O. Jednych rycerzy z kapłanem trzymałbym bliżej środka stołu, dla wsparcia piechoty.

Grałem do tej pory Cultem, a przez ostatni rok na kawalerii i tankach, więc pytam o radę. Jak widzicie tą rozpiskę?

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

nie dawaj bardingu do outridersów bo troche mało sensu ma bo zabierasz im istotne zyski mało dająć...Sword of fate to tez nienajlepszy pomysł wg. mnie no i jak robic detachment to po 10 a nie po 9...

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Rzymek pisze:nie dawaj bardingu do outridersów bo troche mało sensu ma bo zabierasz im istotne zyski mało dająć...Sword of fate to tez nienajlepszy pomysł wg. mnie no i jak robic detachment to po 10 a nie po 9...
Z oitridersami masz rację. Będzie 10ptk dodatkowych.
Detache dałem po 9, gdyż testuję zwinne 3x3.

Macie jakieś ciekawe pomysły na broń dla Gienka? Wogóle jakies przedmioty, tak, by był użyteczny i się spłacał. Kradziejka odpada. Chodzi o wartość bojową.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

+2siła jest dobra i uniwersalna.

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Zgadzam się z Tobą Rzymek, tyle, że w szczególności na Grand Masterze (WS6,A4). Do tego Laury i jedzie, aż miło:) Ale taki leszcz jak Imperial General(WS5,A3) i tak padnie w pojedynku i nie przebije się przez niewiadomo co. Widzę ich z gryfem raczej, jako zestaw od zadań specjalnych. Nie grałem tym w 6ed. więc pytam Was. Jakie macie doświadczenia?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Generała zamien na grand mastera i magowi z rodem daj sigila jeszcze.
Reszta zabawna.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

Unnamed2250 Pts - Empire Army

1 Arch Lector of Sigmar @ 286 Pts
General; Prayers of Sigmar; Great Weapon
Armour of Meteoric Iron [25]
Van Horstman's Speculum [30]

1 War Altar @ [0] Pts



1 Battle Wizard @ 150 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Battle Wizard @ 164 Pts
Barding; Magic Level 2; Warhorse
Rod of Power [30]
Power Stone [20]

1 Warrior Priest of Sigmar @ 156 Pts
Prayers of Sigmar; Heavy Armour; Shield; Warhorse
Aldred's Casket of Sorcery [35]
Sword of Might [15]

10 Handgunners @ 80 Pts
Empire Handgun

10 Crossbowmen @ 80 Pts
Crossbow

5 Knightly Orders @ 169 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Standard; Musician; Warhorse
Banner of Valour [30]

5 Knightly Orders @ 164 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Standard; Musician; Warhorse
War Banner [25]

1 Great Cannon @ 100 Pts

1 Great Cannon @ 100 Pts

1 Great Cannon @ 100 Pts

1 Great Cannon @ 100 Pts

1 Steam Tank @ 300 Pts
Main Cannon; Steam Gun

1 Steam Tank @ 300 Pts
Main Cannon; Steam Gun

Casting Pool: 6

Dispel Pool: 7

Models in Army: 53


Total Army Cost: 2249


co o tym myślicie??

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Wprowadzenie minimalnych alternacji nie czyni tej rozpiski oryginalną;)

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

@Rzymek a czy ja twierdze że jest ona oryginalna :wink:

chce się tylko dowiedzieć czy jest dobra bo jestem dość początkującym imperialistą i mam jeszcze problemy ze składaniem rozpisek

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

To w ogólnym ujęciu "sprawdzony Standard" choć ksiadz wg mnie sie nie przyda

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Jak dla mnie jest ona monotonna, typowy schemat z którego wszyscy się nabijają. Ma to swój potencjał ale ja nie lubię tak grać. Zastanów się czy granie taką rozpiską będzie Ci sprawiało przyjemność i dawało satysfakcje z wygranej.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

ostatnio na turnieju zagrałem rozpiską z jednym tankiem i hellstormem oraz 3 magiem zamiast priesta konnego i szczerze brakowało mi 2 czołgu :cry:

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja nadal nie wiem, co tu jest mocne?
2 czołgi?Litości.
4 armaty(same się wysadzają)?
Magia która jest blokowana?To tylko 8 czerów z czego 3 można dispellowac po jednej kostce.
2x5 kawalerii?są dobre do wsparcio jakiegoś solidnego klocka ale nie same.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Jak dla mnie jest ona monotonna, typowy schemat z którego wszyscy się nabijają. Ma to swój potencjał ale ja nie lubię tak grać. Zastanów się czy granie taką rozpiską będzie Ci sprawiało przyjemność i dawało satysfakcje z wygranej.
Ja sie osobiscie najbardziej nabijam z ludzi którzy nabijają się z jakichkolwiek rozpisek;)

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Rzymek chodziło mi że teraz wszyscy nabijają się że full klimatu w imperium to altar 3x mag 4x dziala 2x czołg.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Rzymek chodziło mi że teraz wszyscy nabijają się że full klimatu w imperium to altar 3x mag 4x dziala 2x czołg.
O tak to dużo głębsze;) A jakie nowatorskie;)

Zablokowany