DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2014, Łomianki, wyniki str 53

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2014, 23-24.08, Łomianki

Post autor: misha »

Cauliflower pisze:
Karli pisze:Którzy Niemcy przyjeżdżają?
Tore i Miki.
O ile znajdą jakiś graczy.
to 3 brakuje heh, trochę późno, ale może ktoś się skusi
jak ktoś nie zna angielskiego/niemieckiego to może metoda Jacka Gmocha w analizie meczu pomoże i też się da dogadać :D

gdybym nie sędziował to bym chętnie porobił za ukrytą opcję niemiecką :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Klops pisze:co do rozpisek to najczęściej popełniane błędy: light armour na we bsb, heavy armour na skavńskim bsb, gromlir armour w krasiach, chaos armour w wochu.
Przepraszam wszystkich za zamieszanie,ale skoro powstał temat to postanowiłem nie wysyłać pm do Kalesonera. moją intencją nie był flame tylko poprawa jakości rozpisek.
DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI pisze:Gracze przy edytowaniu zgłoszeń nie mają obowiązku podawać w rozpisce przedmiotów i zdolności dostępnych w podstawowej wersji oddziałów czy bohaterów, np. łuku przy Glade Lordzie, zasady Vampire przy Vampire Lordzie, zasady fear przy Pink Horrorach czy skirmish przy Shadach. Jeśli jakiś mag ma z bazy 1lvl lub inny magii i nie trzeba go dokupywać jako dodatkowej opcji, to nie wpisanie tego w rozpisce nie będzie traktowane jako błąd, aczkolwiek prosimy o wpisywanie poziomów nawet w takich sytuacjach. Zgłoszenie powinno być przesłane w poniższym formacie i zawierać wszystkie pięć rozpisek:
Niemniej fajnie że Ci sie chciało

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

misha pisze:
Cauliflower pisze:
Karli pisze:Którzy Niemcy przyjeżdżają?
Tore i Miki.
O ile znajdą jakiś graczy.
to 3 brakuje heh, trochę późno, ale może ktoś się skusi
jak ktoś nie zna angielskiego/niemieckiego to może metoda Jacka Gmocha w analizie meczu pomoże i też się da dogadać :D

gdybym nie sędziował to bym chętnie porobił za ukrytą opcję niemiecką :)
Z tego co wiem to już brakuje tylko 2 osób.
Jak namówią Johna, żeby sobie przyleciał z BG to będzie brakować tylko jednej.

I am currently trying to find an affordable flight
No chłopaki dawać. To jest szansa i na fajną zabawe i na jakiś przyzwoity wynik :wink:
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, o 11:39 przez Cauliflower, łącznie zmieniany 1 raz.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

hmm a będzie jakiś team awaryjny, w razie nieparzystości? szkoda, żeby ktoś pauzował jak nagle będzie nierówno
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Andrzej pisze:Jako, że w dziale o rozpiskach nie ma miejsca na dyskusję i krytykę, a tylko na czysto techniczne sprawy, napiszę tutaj. Klops według mnie zrobił bardzo dobrą rzecz. Powychwytywał, że w mnóstwie rozpisek jest sporo małych błędów/literówek/misclicków. Część z nich faktycznie nie jest błędami jako takimi, ale pokazał, że w przypadku tak dziwnego i nowego formatu nie ma szans na brak pomyłek. A było straszenie, że za każdy najmniejszy błąd będą karne punkty ;)

Tak samo jest z malowaniem. Zamiast po ludzku napisać, że od oceny będzie sędzia malarski i to on oceni czy model nadaje się do gry, chyba przez 10 stron czytałem pogróżki, jak to figurki będą ściągane całymi workami :roll:

To samo z przeszkadzaniem/podpowiadaniem. Zawsze było tak, że jak ktoś podpowiadał/grał we 2, to sie szło do sędziego i sędzia wypierniczał taką osobę od stołu. Ale nie, Kalesoner chce sobie zrobić markę "twardego szeryfa"(opinia kilku różnych osób, że tak to właśnie wygląda w tym roku), więc trzeba straszyć ludzi szczegółowymi regulaminami co wolno, a czego nie wolno. Dyskwalifikacja za poradę czy dispellować czar? No kaman, żal jak wuj...

To samo mógłbym napisać o 3 min na rozmowę z kapitanem, zakazie rozmowy z kolegą z teamu o bitwie, o całej aferze z kostkami nie wspominając. Chodzi mi o samo podejście, że gracz to idiota, więc trzeba mu nawalić na głowę 3 strony A4 regulmainu, bo inaczej sobie nie poradzi. A jak wiadomo, regulamin najlepiej egzekwuje się wydumanymi w kosmos karami... Nigdy jeszcze nie widziałem aż tak mocnego odchyłu w postawie organizatora. Czemu to ma służyć? P{oza wprowadzeniem atmosfery nieufności i obawy przed karniakami za jakieś głupoty.
Poczekaj czyli jednocześnie nie pasuje Ci, ze jest groźba karniaków i to, że nie daję karniaków za rzeczy, które wymienił Klops?
Czyli jeszcze raz: wolisz, zeby karniaki były, ale jednoczesnie nie odpowiada Ci, ze ktoś Ci mówi za co mogą być?

Ktoś kogoś zdyskwalifikował? Ktoś komuś cos zdjał ze stołu?

Tak, to że ktoś z Twojej drużyny nie mówi Ci jak grać to dobra rzecz i tak zawsze przeszkadzał mi tabun doradzców przy stole, uważam, ze to jawne oszustwo wobec przeciwnika, który gra sam. Z resztą przecież jesli kapitanowie się dogadają, ze nie chcą przestrzegać tego zapisu to nikt nie będzie stał nad wami z batem. Jeśli jest tak jak piszesz i ten punkt budzi aż tyle kontrowersji, to bez trudu Twój kapitan dogada sie z innym kapitanem. Chociaż czuję, ze w wielu przypadkach ludzie będą chcieli się do tego stosować.
Wreszcie ktoś równa w górę, rozumiem, ze jest to problem dla tych, którym nie chce sie wysilać. Ale moim zdaniem wszystki zmiany sa pozytywne. Może frekwencja jest na to niezby miarodoajnym dowodem, bo w końcu turniej ejst w centrum Polski, ale cos tam to jednak mówi.


@misha, w pierwszej bitwie w razie nieparzystości pauzuje jeden z teamów JH, w kolejnych team z najmniejszą liczbą punktów.

@Klops, mam nadzieję, ze tym razem limit bycia denerwujacym wyczerpałeś na forum i na turnieju nie będzie znów z Tobą kłopotów
Obrazek

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

po pierwsze nigdzie nie napisałem że komukolwiek należą się za to karne,
po drugie jeśli rozpy mają być czytelne to mógłby ktoś to wy edytować, bo co czyta się lepiej:

Konrad "Klops"Jankowski, 2911, Wood Elves
Spellweaver: General, lvl4, Shadow, Dispel Scroll, Moonstone of the Hidden Ways, 285
Spellweaver: lvl4, Heaven, Power Stone, Obsidian Lodestone, 285
Glade Captain: BSB, Additional Hand Weapon, Hail of Doom Arrow, 132
2x Waystalker: 2x90
20 Glade Guard: Musician, Trueflight Arrows, 310
18 Glade Guard: Musician, Moonfire Shot, 298
2x7 Wild Riders: Shields, 2x196
6 Wild Riders: Shields, 168
15 Waywatchers: 300
Great Eagle: 50
Total: 2400

Konrad "Klops"Jankowski, 2911, Wood Elves
Spellweaver: General, lvl4, Shadow, Dispel Scroll, Moonstone of the Hidden Ways, Infantry, Alwas Strikes First, Forest Stalker, Blessings of the Ancients,Inspiring
Presence 285
Spellweaver: lvl4, Heaven, Power Stone, Obsidian Lodestone,Infantry, Alwas Strikes First, Forest Stalker, Blessings of the Ancients, 285
Glade Captain: BSB, Additional Hand Weapon, Hail of Doom Arrow,Infantry, Alwas Strikes First, Forest Stalker, The Arrow of Kurnous, Asrai Longbow, Light Armour 132
2x Waystalker: Infantry, Alwas Strikes First, Forest Stalker, Asrai Longbow, Additional Hand Weapon, Scout, Hawk-eyed Archer, Sniper 2x90
20 Glade Guard: Musician, Trueflight Arrows,Infantry, Alwas Strikes First, Forest Stalker, Asrai Longbow 310
18 Glade Guard: Musician, Moonfire Shot,Infantry, Alwas Strikes First, Forest Stalker, Asrai Longbow 298
2x7 Wild Riders: Shields, Cavalry, Fast Cavalry, Alwas Strikes First, Forest Stalker,Devastating Charge. Talismanic Tattoos, Fear, Forest Stalker, Frenzy, Immune to Psychology, Asrai Spear, Light Armour, Shield 196
6 Wild Riders: Shields, Cavalry, Fast Cavalry, Alwas Strikes First, Forest Stalker,Devastating Charge. Talismanic Tattoos, Fear, Forest Stalker, Frenzy, Immune to Psychology, Asrai Spear, Light Armour, Shield 168
15 Waywatchers:Infantry, Alwas Strikes First, Forest Stalker, Asrai Longbow, Additional Hand Weapon, Scout, Hawk-eyed Archer 300
Great Eagle: Monstrous Beast, Fly, 50
Total: 2400

obie legalne

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

napisałbym Ci nieładnie coś, ale mi się nie chce :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Klops chcesz zakaz na drugi temat o DMP dostac? Naprawde ani nie jest zabawne to co piszesz, ani przydatne. Powodujesz jedynie podgrzewanie juz i tak gorace kotla. Odpusc sobie. PROSZE.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Maly komentarz.

Zrobcie sobie konkurs wysylania rozpisek a osobno turniej battla, wszedlem na temat i smiesznie to wyglada. Na ETC tez sa punkty za rozpiski? czy jestesmy lepsi?
Rozumiem idee poprawnych rozpisek ale pisalem to juz przy okazji Krakowa - bardzo drakonskie kary. İmo powinno to byc tak ze rozpy sa publikowane, wskazuje sie bledy i jest dzien, dwa na poprawki po czym sa karne jezeli ich sie nie poprawi.
W tym momencie nolify w typie Klopsa czepiaja sie ludzi ktorzy przy przepisywaniu (ktorego by nie bylo gdyby nie wymagany format, skadinad bardzo dobry) zrobili czeski blad..
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Da się uniknać błędów i kar jesli spędzi się nad tymi rozpami kilka minut więcej. Łatwiej ludziom niestety narzekać niż się postarać, żeby nie było karniaków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Laik pisze:Maly komentarz.

Zrobcie sobie konkurs wysylania rozpisek a osobno turniej battla, wszedlem na temat i smiesznie to wyglada. Na ETC tez sa punkty za rozpiski? czy jestesmy lepsi?
Rozumiem idee poprawnych rozpisek ale pisalem to juz przy okazji Krakowa - bardzo drakonskie kary. İmo powinno to byc tak ze rozpy sa publikowane, wskazuje sie bledy i jest dzien, dwa na poprawki po czym sa karne jezeli ich sie nie poprawi.
W tym momencie nolify w typie Klopsa czepiaja sie ludzi ktorzy przy przepisywaniu (ktorego by nie bylo gdyby nie wymagany format, skadinad bardzo dobry) zrobili czeski blad..
+1
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Czy tylko ja tego nie przepisywałem tylko zapisałem z AB jako text summary, usunąłem nadmiar i dodałem przecinki i dwukropki? :D

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

W tym problem że to jest okres wakacyjny, niektórzy mają życie i np specjalnie przyjeżdżają na DMP, a jedna osoba która przeklepuje te rozpiski zrobi jakiś dziwny błąd, jak nie jest to jej armia to niestety się to zdarza.

Ja dalej uważam, że sam format jest super i pomysł z tym jest bardzo dobry, ale kary są trochę zbyt drastyczne. Na etc był np czas na poprawki.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Prosciej byloby zatrudnic takiego Klopsa i wszyscy byliby happy a tak turniej rozstrzyga sie w sprawdzaniu rozpisek:-)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

debelial pisze:Czy tylko ja tego nie przepisywałem tylko zapisałem z AB jako text summary, usunąłem nadmiar i dodałem przecinki i dwukropki? :D
High Tech Shit.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

debelial pisze:Czy tylko ja tego nie przepisywałem tylko zapisałem z AB jako text summary, usunąłem nadmiar i dodałem przecinki i dwukropki? :D
Nietylko Ty ;) Jeszcze kolejnosc mocy/przedmiotow/magicznych przedmiotow trzeba bylo poprzestawiac.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Hejo,

Wyglada na to ze bede w Polsce w weekend teraz. Nie potrzebuje ktos zalatac dziury w teamie leszczem ze Skavenami? ;)
Battle na trzezwo bylby nudny...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Szaitis pisze: Na etc był np czas na poprawki.
Tak, u nas nie było przez to, ze przesuneliśmy termin zgłoszeń na po ETC w nadziei na to, że zgłoszą się ludzie z zagranicy po ETC. W przyszłym roku, jeśli będziemy robić DMP, też tak zrobimy.


@Cosmo, z nieba spadłeś, Niemcy poszukują 2 graczy!
Obrazek

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

graj z niemcami
Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Cosmo pisze:Hejo,

Wyglada na to ze bede w Polsce w weekend teraz. Nie potrzebuje ktos zalatac dziury w teamie leszczem ze Skavenami? ;)
Duke pisze:graj z niemcami
Zaraz stworzymy potwora :twisted: :twisted: :twisted:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

ODPOWIEDZ