Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpiski

Post autor: Kervyn »

/nick likaon

ZAJEBISTE, ALE TROLLE, MANGLERA I PAJĄKA ZAMIENIŁBYM NA WIĘCEJ GOBLINÓW

/nick Kervyn
Queek.

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

ugh pisze: Zanim beda chcieli zabic mojego warbossa, bsb i shamana beda musieli wytluc 4x goblinskich bohaterow, skulkersow i cala 60 - osobowa zaloge :) w drugim szeregu ta sama strategia - shaman przy close combacie idzie do 2 szeregu i z bezpiecznego miesca strzela czarami :) do tego warboss ma stubborn wiec mysle ze powinni dosc duzo wytrzymac.
co o tym sadzicie ?
Sądzę, że to naprawdę paskudne naginanie zasad i powergamerski myk w czystej postaci. Nie żeby to było jakoś kosmicznie mocne ale nie grałbym z kimś kto wykonuje takie manewry.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

ugh pisze: Ok a teraz troche o strategii :) mamy 2 glowne oddzialy: 1 - 60 typka (formacja horde 10 x 6) ze wszystkimi bohaterami oprocz 2 lvl shamana ktory idzie do drugiego szeregu (6x6 formacja). W momencie close combatu wchodza skulkersi i warboss z 4 lvl shamanem i bsb ida do drugiego szeregu. Zanim beda chcieli zabic mojego warbossa, bsb i shamana beda musieli wytluc 4x goblinskich bohaterow, skulkersow i cala 60 - osobowa zaloge :) w drugim szeregu ta sama strategia - shaman przy close combacie idzie do 2 szeregu i z bezpiecznego miesca strzela czarami :) do tego warboss ma stubborn wiec mysle ze powinni dosc duzo wytrzymac. Jako wsparcie mamy 2 x 2 charioty i pajaka, ktory mam nadzieje bedzie warty swoich punktow. Mangler i wolf ridersi - jako przeszkadzajka. Trolle oczywiscie obok generala :) Glowny oddzial ma 9 ld wiec powinien przetrzymac swoje.

Minus to animozja :/ no coz - takie sa nasze orki, trzeba ryzykowac :)

co o tym sadzicie ?
Sądzę że wałujesz na maksa, gdzie masz napisane że jak wychodzą skulersi to zastępują w pierwszym szeregu innych bohaterów? Zgodnie z zasadami skulersi wtedy wyskoczą w 2 szeregu bo w pierwszym nie będzie dla nich miejsca. =D> taktyka lodzio miodzio.

EDIT: A z innej beczki zagrałem bitewkę z WE i stwierdzam że nasza magia to jakiś absurd :( losowość prawie wszystkich zasięgów powoduje że nawet jak czar wyjdzie to może się okazać że nie wyszedł no lipa na maksa. jak na razie duży plus dla stopy naprawdę sieje zamęt.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

katerek pisze:
ugh pisze: Ok a teraz troche o strategii :) mamy 2 glowne oddzialy: 1 - 60 typka (formacja horde 10 x 6) ze wszystkimi bohaterami oprocz 2 lvl shamana ktory idzie do drugiego szeregu (6x6 formacja). W momencie close combatu wchodza skulkersi i warboss z 4 lvl shamanem i bsb ida do drugiego szeregu. Zanim beda chcieli zabic mojego warbossa, bsb i shamana beda musieli wytluc 4x goblinskich bohaterow, skulkersow i cala 60 - osobowa zaloge :) w drugim szeregu ta sama strategia - shaman przy close combacie idzie do 2 szeregu i z bezpiecznego miesca strzela czarami :) do tego warboss ma stubborn wiec mysle ze powinni dosc duzo wytrzymac. Jako wsparcie mamy 2 x 2 charioty i pajaka, ktory mam nadzieje bedzie warty swoich punktow. Mangler i wolf ridersi - jako przeszkadzajka. Trolle oczywiscie obok generala :) Glowny oddzial ma 9 ld wiec powinien przetrzymac swoje.

Minus to animozja :/ no coz - takie sa nasze orki, trzeba ryzykowac :)

co o tym sadzicie ?
Sądzę że wałujesz na maksa, gdzie masz napisane że jak wychodzą skulersi to zastępują w pierwszym szeregu innych bohaterów? Zgodnie z zasadami skulersi wtedy wyskoczą w 2 szeregu bo w pierwszym nie będzie dla nich miejsca. =D> taktyka lodzio miodzio.

EDIT: A z innej beczki zagrałem bitewkę z WE i stwierdzam że nasza magia to jakiś absurd :( losowość prawie wszystkich zasięgów powoduje że nawet jak czar wyjdzie to może się okazać że nie wyszedł no lipa na maksa. jak na razie duży plus dla stopy naprawdę sieje zamęt.
mozesz na mnie wieszac psy, ale ja pisze to co wyczytalem w RB - a tam jest jasno napisane ze kazdy nowy bohater wedruje do 1 szeregu. Jak mi znajdziesz zapis ze skulkersi wedruja do 2 to chyle czoło, ale z tego co czytam to wychodzi ze chyba jednak jestes w bledzie. Mam ci zacytowac zasady ?

Ale jestem walkarzem, normalnie oszust roku - ale w sumie to mi pasuje :twisted: moja armia staje sie bardziej goblinska :mrgreen:

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

ugh pisze:Jak mi znajdziesz zapis ze skulkersi wedruja do 2 to chyle czoło
Rank and file models, exept for command group that must remain in the front rank, are moved to the back ranks to make room for characters. If there is no more room in the front rank, some characters will have to go in the second rank.
Przerzucać do drugiego szeregu możesz jedynie zwykłe modele, nie możesz tego zrobić z command group'em lub bohaterami.

Co do sytuacji, w momencie ujawnienia się Skullersów nie ma dla nich miejsca w pierwszym szeregu bo już znajdują się tam bohaterowie i CG o czym wcześniej pisał Katarek 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Zanim beda chcieli zabic mojego warbossa, bsb i shamana beda musieli wytluc 4x goblinskich bohaterow, skulkersow i cala 60 - osobowa zaloge :) w drugim szeregu ta sama strategia - shaman przy close combacie idzie do 2 szeregu i z bezpiecznego miesca strzela czarami :)
nie rozumiem czemu 60 goblinów ginie przed warbossem i bsb

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Bo przeciwnik deklaruje, ze w nie bije. Proste. :mrgreen: Nie pytaj dlaczego.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Wersja Euro bez pajonka


Unnamed2380 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Black Orc Warboss @ 263.0 Pts
General; Choppa; Heavy Armour; Shield
Talisman of Preservation [45.0]
Crown of Command [35.0]
Sword of Battle [20.0]

1 Night Goblin Great Shaman @ 200.0 Pts
Magic Level 4; Little Waagh
Dispel Scroll [25.0]

1 Orc Big Boss @ 132.0 Pts
Shield; Battle Standard
Armour of Destiny [50.0]

1 Savage Orc Shaman @ 155.0 Pts
Frenzy; Magic Level 2; Big Waagh; Warpaint
Lucky Shrunken Head [50.0]

31 Savage Orc Big 'Uns @ 396.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; FCG; Big Stabba

26 Night Goblins @ 163.0 Pts
Shield; Musician
3 Fanatic @ [75.0] Pts

5 Goblin Wolf Riders @ 50.0 Pts
Light Armour

5 Goblin Wolf Riders @ 50.0 Pts
Light Armour

18 Black Orcs @ 251.0 Pts
Heavy Armour; FCG

8 Trolls @ 280.0 Pts

1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts

1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts



Models in Army: 108

Total Army Cost: 2400


Ewentualnie waham się nad nocnikami ale nie bardzo mam pomysł co wystawiać zamiast nich bo i tak musze mieć min corów

ytsunkai
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151

Post autor: ytsunkai »

Voodoo pisze:
ugh pisze:Jak mi znajdziesz zapis ze skulkersi wedruja do 2 to chyle czoło
Rank and file models, exept for command group that must remain in the front rank, are moved to the back ranks to make room for characters. If there is no more room in the front rank, some characters will have to go in the second rank.
Przerzucać do drugiego szeregu możesz jedynie zwykłe modele, nie możesz tego zrobić z command group'em lub bohaterami.

Co do sytuacji, w momencie ujawnienia się Skullersów nie ma dla nich miejsca w pierwszym szeregu bo już znajdują się tam bohaterowie i CG o czym wcześniej pisał Katarek 8)
obawiam sie, że oreślenie "some characters" oznacza, że niektórzy bohaterowie będą musieli iśc w 2 ranku, ale nie definiuje którzy - więc zostaje to w dyspozycji gracza ... wałka tutaj nie widze ...

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

ytsunkai pisze: obawiam sie, że oreślenie "some characters" oznacza, że niektórzy bohaterowie będą musieli iśc w 2 ranku, ale nie definiuje którzy - więc zostaje to w dyspozycji gracza ... wałka tutaj nie widze ...
Nie wyrywaj z kontekstu całego akapitu...Tam dokładnie jest powiedziane że bohaterowie którzy dołączają do jednostki wędrują do 1 szeregu. Lecz jeśli nie ma miejsca z przodu "niektórzy" ("some") idą do drugiego. W sytuacji ujawniania skulersów to oni są traktowani jakby dołączali do jednostki więc zasady pozycjonowania dotyczą tylko ich. Pierwsze zdanie jasno określa w którym momencie te zasady się stosuje "When characters...". Gdyby miało być tak jak opisuje ugh to w tej samej chwili do jednostki musieli by dołączyć skulersi, generał, szaman i bsb, wtedy owszem w dowolny sposób mógłby zdecydować kto gdzie stoi.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

O co się tu kłócić nawet jak jest błąd w zasadach, to chyba każdy się zgodzi, że intencja jest taka, że bohaterowie stoją w pierwszym szeregu a jak ktoś nawet znalazł sposób żeby nie wychodzili z drugiego to sorry ale po prostu jest to paskudne obejście zasad. Worst play pełną gębą.

Zresztą jak się silić na znajdowanie takich myków, żeby wygrywać wbrew duchowi gry, to po co w ogóle grać? Co to za przyjemność wygrać dzięki takiemu przekrętowi?

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

katerek pisze:
ytsunkai pisze: obawiam sie, że oreślenie "some characters" oznacza, że niektórzy bohaterowie będą musieli iśc w 2 ranku, ale nie definiuje którzy - więc zostaje to w dyspozycji gracza ... wałka tutaj nie widze ...
Nie wyrywaj z kontekstu całego akapitu...Tam dokładnie jest powiedziane że bohaterowie którzy dołączają do jednostki wędrują do 1 szeregu. Lecz jeśli nie ma miejsca z przodu "niektórzy" ("some") idą do drugiego. W sytuacji ujawniania skulersów to oni są traktowani jakby dołączali do jednostki więc zasady pozycjonowania dotyczą tylko ich. Pierwsze zdanie jasno określa w którym momencie te zasady się stosuje "When characters...". Gdyby miało być tak jak opisuje ugh to w tej samej chwili do jednostki musieli by dołączyć skulersi, generał, szaman i bsb, wtedy owszem w dowolny sposób mógłby zdecydować kto gdzie stoi.


"When characters join a unit, they are placed in front rank (skulkersi umieszczani są w pierwszym szeregu). Rank-and-file models (tutaj mamy FCG, Warbossa, Shamana i BSB), exept for command group that must remain in the front rank (no to wiadomo), are moved to the back ranks to make room for characters (zeby zrobic miejsce dla skulkersow). If there is no more room in the front rank, some characters will have to go in the second rank (skoro są sami bohaterowie moge ich przesunac do 2 szeregu)".

Katerek o co ci chodzi ? ja rozumiem ten zapis tak jak go opisałem powyzej. Prosze przedstaw mi swoja wersje a odniose sie do niej.
Pozdrawiam
MeanGreen pisze:O co się tu kłócić nawet jak jest błąd w zasadach, to chyba każdy się zgodzi, że intencja jest taka, że bohaterowie stoją w pierwszym szeregu a jak ktoś nawet znalazł sposób żeby nie wychodzili z drugiego to sorry ale po prostu jest to paskudne obejście zasad. Worst play pełną gębą.

Zresztą jak się silić na znajdowanie takich myków, żeby wygrywać wbrew duchowi gry, to po co w ogóle grać? Co to za przyjemność wygrać dzięki takiemu przekrętowi?
=D> potraktuj to jako goblinska zagrywke :twisted:

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Panowie proponuje udać się do innego tematu. :?

PS: A niektórym proponuję czytać całościowo, obiektywnie i z pogłębieniem wiedzy z dziedziny języka angielskiego.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

Szemkel pisze:Panowie proponuje udać się do innego tematu. :?

PS: A niektórym proponuję czytać całościowo, obiektywnie i z pogłębieniem wiedzy z dziedziny języka angielskiego.
a ja niektorym proponuje, ze jezeli nie maja nic wartosciowego do powiedzenia - to zeby nie komentowali dyskusji.

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

ugh pisze:
Szemkel pisze:Panowie proponuje udać się do innego tematu. :?

PS: A niektórym proponuję czytać całościowo, obiektywnie i z pogłębieniem wiedzy z dziedziny języka angielskiego.
a ja niektorym proponuje, ze jezeli nie maja nic wartosciowego do powiedzenia - to zeby nie komentowali dyskusji.
Temat jest o rozpiskach, chciałeś wiedzieć co ludzie sądzą o twojej to już wiesz, jak chcesz ciśnieniować się z zasadami to idź do innego działu.

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

Da Orcs ! na 2000 pkt. co sadzicie ?

1 Orc Great Shaman @ 440.0 Pts
General; Magic Level 4; Big Waagh
Skull Wand of Kaloth
Dragonbane Gem
1 Wyvern

1 Black Orc Big Boss @ 132.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Battle Standard
Standard of Discipline

39 Orc Big 'Uns @ 395.0 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician
1 Orc Boss

50 Night Goblins @ 253.0 Pts
Netters; Spear; Shield; Standard; Musician
1 Night Goblin Boss; 1 Fanatic

5 Goblin Wolf Riders @ 60.0 Pts
Short Bow; Light Armour; Shield

3 Goblin Wolf Chariot @ 150.0 Pts

3 Goblin Wolf Chariot @ 150.0 Pts

1 Arachnarok Spider @ 290.0 Pts

1 Mangler Squig

1 Mangler Squig

Models in Army: 103
Total Army Cost: 2000

Czy to da rade ? :) jako ze bede gral przeciwko VC+TK Skull Wand of Kaloth bedzie mi sluzyl na lapanie Varghulfow i Katapult :)

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

@Pocisk:
Co do Lordów i Hero to się za bardzo nie wypowiem, bo każdy ma swój styl rozgrywki, ale wg mnie crown of command to strata pkt. (bo nie daje steadfast jednostkom na odległość, tylko tym do których się dołaczy), lepiej te pkt. zainwestować w jednostki. Masz 31 SO, to daje przewagę na starcie.

Co do jednostek. Bardzo lubię Czarne Orki, ale schodzą w tej edycji zadziwiająco szybko. Najlepiej bym ich wywalił, albo chociaż dał Ironcurse Icon postaci, która do nich dołączy. Dodałbym także nieco więcej śmieci. Np. wywaliłbym jednego fanatyka, jednego trolla, trzech SOBU i trzy NG (albo jakoś tak). Za to dokupił dwa rydwany goblińskie, albo Squighopki, albo wywalił jeszcze jednego SOBU i kupił posik SOBB za 110 pkt. Pozbywając się BO nic nie kroisz i masz masę śmieci.

@Ketman:
Wybacz szczerość pytania, ale... czy chcesz sobie tak po prostu z kumplami zagrać, czy jednak chciałbyś wygrać? Bo wg mnie ciężko coś taką rozpą zrobić. Oczywiście to jest moja opinia i jeśli dobrze Ci się takim zestawem gra, to cóż... ze mnie kiepny Warboss, jak nie dałbym rady ugrać rozpą z wywerną :mrgreen: . Ale do rzeczy:

Bohaterowie - grasz przeciwko armiom z fearem i terrorem, dodatkowo z ItP, a ty nie masz nic co by uchroniło twoje główne jednostki przed tymi aspektami. Twój generał poleci gdzieć, a reszta zielonych będzie musiała zdawać na swoim Ld +1 (dobrze, że przerzut będzie). Osobiście wywkę bym wywalił i sztandar dyscypliny. Jako gienia bym wystawił Warbossa Orka, albo BO (Ld 9). Dodatkowo ten popularny teraz myk z peklowaną główką i dużym oddziałem jest niezły. Bo masz jednostkę z masą ataków i dobrą siłą, z ItP i Wardem na 5+. Przeciw umarlakom git. Wygląda na to, że szykujesz się na nawalanie, a BSB jest miękki. Zatem radziłbym Ci wystawić: Ork Lord (bo dosyć tani i duże Ld), Savage Ork great shaman z główką (Ward na 5+), BSBBO (AS 2+ i przerzut AS, ja zawsze biję nim dwurakiem z S7/6, a jak zagrożenie KB jest to biorę tarczę i choppę).

Jednostki - grając przeciw VC i TK, powinieneś ochronić swoje jednostki przed testami psychologicznymi. Jak już pisałem SOBU są okay. Zamiast takich wielkich kloców rydwanowych, wystawiłbym ich trzy jednostki po dwa rydwany, łatwiej tym manewrować, a i wróg ma więcej celów. Albo wywal dwa rydany i wstaw jakieś squighopki, albo herdy. Okrój gobliny, albo podziel je na dwie jednostki np. NG i zwyklasy ze skulkersami. Wywal shieldy z fasta i daj speary, muzyk też by się przydał (pomimo ceny). Arachnarok fajny jest, ale w jego cenie masz np. 2x DD i jednych SOBB (całkiem fajnie wypłacają ataki).

No cóż, oczywiście ja pokazuję Ci obecne standardy. Jeśli brać już kogoś na wywce, to Lorda Woja, który nie będzie generałem, albo weź więcej kawalerii SOBB. Bo szybko dojdą wywka z pajączkiem, a reszta będzie wlec się z tyłu. Poza tym TK mają katapę co wzbudza paniki, na dodatek kropa na template katapulty zadaje rany wywce i lordowi z S9 i multiple wound... taki dotyk boli przez całe życie...

Ale się rozpisałem :mrgreen: . Oczywiście liczę na ewentualne słowa krytyki względem moich rad.

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Black orki są do trzymania great shamana i ewentualnie BSB a nie do pchania się do combatu w pierwszej linii. Co do ironcurse icon to w sumie przeoczenie, że go nie mam na shamanie. Wiem, że mało śmieci, ewentualnie mogę wyrzucić nocniki i zamiast nich jakies fasty/hopki/rydwany

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

@Pocisk jak nie robisz tych NG z sieciami i do walki to zredukuj ich i daj im łuki przynajmniej mogą przypilnować maszyn.
CoC na gienku jak już napisano wyżej to strata punktów.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2011, o 21:24 przez katerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ytsunkai
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151

Post autor: ytsunkai »

katerek pisze:
ytsunkai pisze: obawiam sie, że oreślenie "some characters" oznacza, że niektórzy bohaterowie będą musieli iśc w 2 ranku, ale nie definiuje którzy - więc zostaje to w dyspozycji gracza ... wałka tutaj nie widze ...
Nie wyrywaj z kontekstu całego akapitu...Tam dokładnie jest powiedziane że bohaterowie którzy dołączają do jednostki wędrują do 1 szeregu. Lecz jeśli nie ma miejsca z przodu "niektórzy" ("some") idą do drugiego. W sytuacji ujawniania skulersów to oni są traktowani jakby dołączali do jednostki więc zasady pozycjonowania dotyczą tylko ich. Pierwsze zdanie jasno określa w którym momencie te zasady się stosuje "When characters...". Gdyby miało być tak jak opisuje ugh to w tej samej chwili do jednostki musieli by dołączyć skulersi, generał, szaman i bsb, wtedy owszem w dowolny sposób mógłby zdecydować kto gdzie stoi.
ja nic nie wyrywam .. określenie jest bardzo precyzyjne - mówi o niektórych bohaterach ... (some characters) - gdyby mówilo o innych/dołączających - to pewnie byłoby "joining characters" ...

spróbowałbym pomyśleć, że do oddziału che dosć 4 dodatkowych bohaterów - wg twojego podejśia wszystkich musiałbym wrzucić d 2 ranku, a to ode mnie zalezy co z nimi zrobie ...

nie to , że mam zamiar tego używać, ale wg mnie wg.RAW jest ok ... zresztą w każdym razie po 2 rundach kombatu to i tak nie ma znaczenia, bo wszyscy bohaterowie nie żyją ... ale jak sie chcesz kłócić o przpisy/ tłumaczenie to służe ...

w razie czego jak na orka przystało czelenż przjme :))))

e: literówki

ODPOWIEDZ