ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: ETC 2012

Post autor: Shino »

nie ma sensu robic martwego zapisu wydluzajacego tylko ar. I sam przeciez dobrze o tym wiesz

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Shino pisze:nie ma sensu robic martwego zapisu wydluzajacego tylko ar. I sam przeciez dobrze o tym wiesz
Brets: no longbows limit, no men-at-arms per unit limit
Zamiast:
Brets: no restriction
Nie wiele tego pisania IMO.
Weź coś zrób, bo mam puki co nielegalna rozpę na Białystok: 40 łuków i 10 yeomanów. :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

jak dorzucisz 120 man-at-arms'ów to Shino zmieni ;)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

oni na 100 goblinow narzekaja a co dopiero 100 goblinow z halabardami

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

@Dębek +1

Na ślusku grałem z dildo, który miał 120 łuków. Tam było open, ale ktoś (Shino) powinien ograniczyć takie chore pomysły.

Pozdr dibo 8)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

obawiam się że moc twórcza Shino nie sięga do turniejów granych OPEN na południu kraju:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Odnośnie tematu Euro i CHD.
Armia posiada pewne jednostki które lepiej lub gorzej spisują się w swoich zadaniach?
Właściwie tak jest w każdej armii? Jedna lepiej strzela, czaruje lub walczy, także jest mobilniejsza itd itp. Przeważnie coś kosztem czegoś.
Miałem przyjemność nią toczyć bitwy z wampirami (tymi na poprzedniej edycji), skavenami(bodajże 3 razy) i imperium. Z wampirami wygrałem, z pozostałymi armiami szło ciężko i było dobrze jak ugrywałem remis. ładnie tu ktoś napisał że w rękach dobrego gracza, masterowego z topki, armia będzie potrafiła wycisnąć sporą moc. Ale czy obecnie nie ma tego samego? Że dana armia nie jest non stop na 1 miejscu, ale są roszady.
Wydaje mi się że CHD ze swoimi minusami i plusami może wylądować w tych 10 lepszych armiach, może wyżej.
Poza tym. Jeśli dobrze rozumiem to ETC dopuściło CHD i obecnie zastanawiacie się nad faktem cięcia ogólnie armii (w tym CHD)?
Rzecz jasna

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Wiesz Bogins, oni się zastanawiają co by ogólnie jeszcze pociąć?
Demonów już nie ma czego to się jakaś straszna chadecja trafiła to teraz ja trzeba wziąć na warsztat. Lizaki i DE mamy remisowe, wiec tylko jeszcze ze 2 cięcia im damy....

No ludzie, gdzie my mieszkamy w Polsce czy w Niemczech??


Każda armia nie powinna mieć więcej niż 3-4 dopisków, bo inaczej ten AR robi się zbyt długi, zbyt mocno ingerujący w grę i różnorodność armii, a miejscami bezsensowny.

Dążenie do możliwości wystawienia 1-2 grywalnych rozpisek daną armią to bzdura. O to chodzi w battlu, żeby móc wybierać w co chcemy inwestować.

Zaczynam się zastanawiać czy tam nie jest ktoś opłacany przez GW, żeby ludzie kupowali nowe modele..... Niby players for players, ale wygląda to jak nakręcanie rynku..... :roll: :roll:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Ciekawe na ile skuteczne byłoby zdjęcie niektórych / większości cięć z DoCh i DE i obcięcie ich do 2300 punktów. Any thoughts?

pozdrawiam
Furion

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Co do HE to proponował bym cofnąć 2500pkt i po prostu wpisać że silver helmsi i/lub elyrian reavers są w corach. Przynajmniej cos innego na stołach by się pojawiało

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

turalyon pisze:Co do HE to proponował bym cofnąć 2500pkt i po prostu wpisać że silver helmsi i/lub elyrian reavers są w corach. Przynajmniej cos innego na stołach by się pojawiało
tylko, że to nie wzmacnia wcale ogólnej siły HE.

Te +100pkt i 3PD są całkiem dobrym boostem.
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Furion pisze:Ciekawe na ile skuteczne byłoby zdjęcie niektórych / większości cięć z DoCh i DE i obcięcie ich do 2300 punktów. Any thoughts?

pozdrawiam
Furion
Osobiście wolałbym takie rozwiązanie.
Pod warunkiem odpuszczenia max 28 modeli czy 0-1 na Flamery i podobnych.

Chciałbym mieć po prostu jakieś opcje składania rozpiski, a nie ograniczenie goniące ograniczenie.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Towarzyszu Kalafior a z tego co pamiętam na poprzednim AR rozpy demonów wyglądały prawie identycznie...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Widzicie. Kalafior potwierdził, że Lizaki są za słabe. Shino musicie je wzmocnić, bo na tym się nie da grać! Ja bym proponował zdjęcie ograniczeń na salki i 3PD. :D

P.S. Przemcio jest to raczej słaby argument. Obecnie też dążą do standaryzacji wynikającej z faktu, że po pierwsze ludzie kopiują rozpiski najlepszych, a dwa w tej armii jest nie za wiele rodzajów jednostek.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Przemcio pisze:Towarzyszu Kalafior a z tego co pamiętam na poprzednim AR rozpy demonów wyglądały prawie identycznie...

Powiem Ci Przemcio, że były zaskakująco różne i zupełnie inne od tego czym grało się w Polsce.
U nas nie grało się na Bloodziu i Plagusach. Ani na 6-kach Fiendów.

Zresztą ta armia ma tak nierówny balans wewnętrzny (dość słaba w porównaniu do reszty sekcja special), więc nic dziwnego.

Ale za to armie WoChu... :P
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Cauliflower pisze:Wiesz Bogins, oni się zastanawiają co by ogólnie jeszcze pociąć?
Demonów już nie ma czego to się jakaś straszna chadecja trafiła to teraz ja trzeba wziąć na warsztat. Lizaki i DE mamy remisowe, wiec tylko jeszcze ze 2 cięcia im damy....

No ludzie, gdzie my mieszkamy w Polsce czy w Niemczech??


Każda armia nie powinna mieć więcej niż 3-4 dopisków, bo inaczej ten AR robi się zbyt długi, zbyt mocno ingerujący w grę i różnorodność armii, a miejscami bezsensowny.

Dążenie do możliwości wystawienia 1-2 grywalnych rozpisek daną armią to bzdura. O to chodzi w battlu, żeby móc wybierać w co chcemy inwestować.

Zaczynam się zastanawiać czy tam nie jest ktoś opłacany przez GW, żeby ludzie kupowali nowe modele..... Niby players for players, ale wygląda to jak nakręcanie rynku..... :roll: :roll:
taaaa, jak w zeszłym roku był lament to w ogóle nie chciało się słuchać głosów rozsądku, aby nie ingerować w zasady, teraz to nawet bestiom rary obniżyć koszt punktowy...znerfienie danonów to w ogóle tragedia, bo co to do cholery ma być, żeby największe koksy 7ed. ruszać...trzeba było nie ruszać furtki, teraz masz, zeszłoroczne ograniczenia plus dodatki, za rok pograsz w warcaby a nie w wfb

P.S. nie uważam aby czysta 8ed. była idealna, ale z każdym bokiem sama się balansuje, więc bez lamentów tylko więcej cięć proszę zwłaszcza dla imperium bo to przegięta armia, która miała raptem 3 graczy w top50 na bayliszku....
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Przemcio pisze:Towarzyszu Kalafior a z tego co pamiętam na poprzednim AR rozpy demonów wyglądały prawie identycznie...
Pomyliło Ci się z Chaosem ;) ;)


Na Euro rozpy dochu były diametralnie inne, chyba tylko 1 państwo miało tak samo złożone GUO jak ja. Były nawet blodki z siłą 10, 6ki i 8ki fiendów, plagusy, bloodcrushery.

Już pisałem, że brak możliwości wchodzenia herladami do oddziałów innych bogów, czy ograniczona możliwość wystawiania giftów, herosów, lorda czy speciali same w sobei wpływają na rozpiski dochu.

Ale ja nie do dochu piąłem, tylko ogólnie.
Doch to tylko jeden z przykładów, jeśli każdy z graczy tej armii, doświadczeni zawodnicy, ma negatywną opinię o grze tą "nową" armią, to po prostu warto mieć to na uwadze.

I nie chcę jęczeć czy się użalać, czym innym jest krytyka, a czym innym krytykanctwo. Ja chcę po prostu zwrócić uwagę na problem, bo jeżeli Polska ma możliwość zabrania głosu w dyskusji to niech z tej możliwości korzysta. ;)

pozdro ;)




P.S. Helion, właśnie o to chodzi.
Mieliśmy mastery na czystą 8 edycję i tragedii nie było. Po ograniczeniu kilku faktycznych przegięć jak np morze elektryków można było fajnie pograć, a np taki doch wcale nie był turbo armią, był jednak na tyle grywalny, że w rękach dobrego generała top10 było w zasięgu.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Hmmm nie wiem na Euro nie byłem ale z tego co pamiętam to w polsce rozpiski wyglądały tak...

-GUO
-Herek Khorna
-Herek Tzeentcha z czym shadow :mrgreen:
-Herek Slaanesha z syrenką
- Letterki i Demonetki + 10 horrorow
- 3 x furie
- flamerki
- fiendy...

raczej nie wiele się różniły...

Niestety takie cięcia będą do czasu aż nie pojawią się zbalansowane booki na co jest duża szansa tylko niestety potrzeba dużo czasu by wszystkie się pojawiły. Helion tobie nowe imperium niedługo wypuszczą więc nie zrzędź na ograniczenia. A co do Warriorów zgadzam się, że są nudni ale niestety nic innego tam nie wystawisz poza choosenami bo wszystko jest strasznie drogie a tylko oni mają zapewnioną przeżywalność :mrgreen: :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

No właśnie - w Polsce.
Ja już wtedy grałem zresztą bez Flamerów i zaczynałem bez GD w ogóle.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Fajnie, że wkleiłeś moją rozpę ;)
Przypomniało mi się, które państwo miało podobną. Rosja, a dlaczego? Otóż kapitan Zubkov przyjechał na zwiad do Białegostoku, do tego trafił w ostatniej bitwie mnie, dałem mu nawet swoją rozpę (zamiana była po 15 minutach dopiero), a stół obok grał Darek rozpiską bardzo podobną, tylko że na 2x blodkach.... Stąd podobieństwo.
W każdym razie nie mówimy na temat, więc nie ma to sensu ;)


Moim zdaniem pod uwagę należy też wziąć to, że póki co cały czas gramy single, co jest nie do końca miarodajne, gdyż gra na 8 osobowej drużynóce to zupełnie co innego.
Niby będą babice, ale tam gramy po 4 osoby, więc możliwość "ucieczki" od niewygodnych paringów jest ograniczona. Do tego długi weekend obniży im frekwencje.
Jestem strasznie ciekaw fedbacka po drużynówce w Anglii, bo może się okazać, że armie złożone 0-1 dają radę.
Ja np. widzę na drużynówce dobrze dostawione demony na 3 hordach, 10 fiendach i blodku, czy lizaki na jedno kopyto rozwalające wszystkie hordówki ala Crus w Szwajcarii.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

ODPOWIEDZ