Lubelski Koziołek - MASTER w Lublinie 14-15. 03. 2009.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

PiotrekN pisze: Również było dużo kontrowersyjnych konwersji, jak np. Grave Guardzi zrobieni z dwarfów ze skullpasa, tylko że z konwersji to tam było doklejenie czaszki na sztandarze i obcięcie na oko 5 główek (z 20) i wstawienie zamiast nich czaszek.
POTWARZ!!!!
Moje "undead midgets" nie są ze skullpasa.

PiotrekN: Co do "skalpelowania" to każdy model ma usunięte krasnoludzkie inskrypcje z tarcz i innych miejsc.

Jeżeli już rozmawiamy o ocenie hobbistycznej na "masterach", to uważam, że powinny być zabronione zarówno proksy, jak również figsy od innych producentów niż GW.

GARG: nie podoba Ci się wygląd moich ludków i uważasz, że są brzydkie... trudno. Jednak zdecydowanie mniej bolą oczy od patrzenia na nie, niż na twoje wypowiedzi.
Polecam rewelacyjną książkę - "Słownik ortograficzny". Wersję internetową znajdziesz pod tym adresem http://so.pwn.pl/

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Co wy ludzie macie z tą gwardia w głowie ubite, jest tam trochę konwersji i są tez nie konwertowane dwarfy, z tym że pomalowane blado i pasujące do reszty armii. Nikt się nie pomyli co to jest i nie wygląda to jak badziew, a jeśli ktoś myśli że wycięcie głowy skullpassowego dwarfa jest łatwe to polecam spróbować zrobić to tak nie bedąc profesjonalnym malarzem żeby wygladało spoko. Jak dla mnie to Butan zrobił dobrze bo nie wydał 300zł na gwardię tylko powiedzmy 50 a na dodatek sam sobie to pomalował i trochę konwersji porobił a nie wygląda to jak kupa w niektórych armiach tylko pasuje do całości i nie razi nikogo. Moze ktoś po prostu jest zazdrosy że Oskar był wyzej od niego i teraz skoro nie mozna mu zadnych wałów zarzucić to trzeba sie do armii przywalać.

Jak dla mnie skoro orgom nie przeszkadzała taka gwardia a wiem że nawet niektórym się podobała to dla czego to graczom przeszkadza? Jak dla mnie proste, czysta zazdrość że Oskar był wysoko.

Takie moje zdanie, pozdro wszystkim potem napisze jakaś ogólna relacje bo parę rzeczy chciałbym podkreślić.

Gratulacje dla Oskara, LEGION KRAKÓW!!!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

GarG pisze:moja hydra napewno miała 3 kolory
oskar nie mowil o tym ile kolorow miala tylko czy byla pomalowana... ;) to nie jest to samo...

Awatar użytkownika
Mobi
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Warszawa Bastion

Post autor: Mobi »

Wrzucilem do sciagniecia Pare (doslownie) zdjec. czestowac sie ;) :

http://wyslijto.pl/plik/sb11hxaw6t
Czasami mysle ze Ewa w raju opieprzyla nie tylko jablko ale i weza.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Skaven pisze:Co wy ludzie macie z tą gwardia w głowie ubite, jest tam trochę konwersji i są tez nie konwertowane dwarfy, z tym że pomalowane blado i pasujące do reszty armii. Nikt się nie pomyli co to jest i nie wygląda to jak badziew, a jeśli ktoś myśli że wycięcie głowy skullpassowego dwarfa jest łatwe to polecam spróbować zrobić to tak nie bedąc profesjonalnym malarzem żeby wygladało spoko. Jak dla mnie to Butan zrobił dobrze bo nie wydał 300zł na gwardię tylko powiedzmy 50 a na dodatek sam sobie to pomalował i trochę konwersji porobił a nie wygląda to jak kupa w niektórych armiach tylko pasuje do całości i nie razi nikogo.
potwierdzam, gralem z Oskarem i nie tylko mi to nie przeszkadzalo, ale nawet skomplementowalem oddzial :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ale krasnoludy maja tylko 3 ruchu!!

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Czy to prawda że Darel dostał 1 pkt za strój za koszulkę klubową? :)

Raporcik: moja rozpa (general na CO, 2xsilnik, 3cohorty,3 skirmishe, 2x5 terkow) wszyscy mnie pytali ktory priest jest generałem , bo byli pewni ze dalem bsb :D

Przepraszam nie pamiętam nazwisk trzech

Runda 1 DE
Kolega miał 2 magice, kocioł, 6jazdy, 2 bolce, 2xshady, harpie, 2-3 dark ridy, 20 warriorow. Nie pamiętam dokladnie przebiegu bitwy, ale chowałem engine'y przed bolcami najpierw i cos probowalem magią zrobić i kamieniami, a potem jak część się udało uszkodzić i zabić wyszedłem engine'ami i zabiłem nimi shade'y, dark ridy, 20 warriorow, 2 magiczki i dwoch CO więc generalnie jestem zadowolony :D W koncu na stole zostali nie społowieni CO, bo wolałem już nie ryzykować szarzy w nich. 20-0

Runda 2 breta Dębunia :)
Niestety wbrew temu co robił wcześniej Dębek wystawił errantry war i to główny powód mojej przewagi imho. Do tego spadła mi kometa na pegazy i nabiła 4 rany w ważnym momencie. I to jedyna bitwa w ktorej zdarłem sobie gardło ;) 20-0

Runda 3 WE Piotrka dwoch biegaczy, caddy, 2x wildzi, 3xlucznicy, 2 xdriady, wardance
Kolega już opisał tę bitwę 20-0

Runda 4 Chałas
2 tęczowców, bsb, 2x jazda z frenzy (khorne i nurgl), 2 x psy, 2xfasty, 3dro
Chaos na początku trochę podjechał do mnie, potem pospuszczałem kamienie na lekkie unity z magami, niestety z mocy ktora walnela samotnego maga nie zadałem zadnej rany. Zabijalem najpierw fasty, aby moc wyciagnac frenzy i dzieki temu na oddziale knightow z bsb i magiem zrobilem kanapke 2 stedzie i generał. Niestety ustawiłem terki aby odgiac dro tak ze mag widzial mimo ze chcialem inaczej i wydawało mi sie ze nie widzi, straciłem przez to engine'a ktory oblal stubborna (zadal mi 2 rany na priescie a ja oddajac nic i przegralem combat) i priesta (w sumie dwoch). Ostatecznie zostały mu na stole 2 dro i knighci tańsi. 16-4

Runda 5 DE jakiegoś warzywa z Warszawy, nie pamiętam nazwiska przepraszam, ale mówili na niego Robson :)

Kolega popełnił ten błąd co ja w ostatniej bitwie - zagrał za odważnie przez co udało mi się w dosyć łatwy sposób wybić miętkie elficikie ciałka. Jednak warto przy tym wspomnieć, że miał pecha w strzelaniu dosyć sporego. 17-3

Runda 6 Daro
Dimonz - 2xduze horrory, herald teczy, herald na juggerze, 2xpsy, 3xfurie, 6 flamerów
Remis mnie zadował, ale nie chciałem grać bezsensownej bitwy na remis, co mogłem zrobić bez żadnego problemuZagrałem zbyt odważnie a Darkowi dobrze wardy wychodziły (na furiach bardziej oblewał, ale na flamerach i pieskach bardziej zdawał :) ) Generalnie 8-12 przegrałem


Pozdro

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

bless pisze:
Jesli JH dostaną w przyszlosci mastera, mozesz mi wierzyc, ze niepomalowane figsy/proksy zostana usuniete z gry.
Najpierw wprowadźcie ten rule we własnym klubie a potem na masterach ;)

A tak poważnie to zgadzam się z Blessem. Mówicie, że ciężko kazać komuś po przejechaniu 350 km powiedzieć, że nie zagra bo nie ma pomalowanej armii? Ja przejechałem 350 i nie doastałem obiecanych pomalowanych :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

Skaven twoje insynuacje są niepotrzebne .
Zresztą skończmy temat malowania ....
Pragne zauważyć jedną ciekawą rzecz mianowicie nikt nie zamówił pizzy przez cały turniej . :)
4 wampiry jak 4 karabiny ... wszystko sie zmienia - powodzenia :D
Beka na maxa

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

c4h10 -
Po 1 nie napisałem ze są brzydkie.
po 2 nie doczepiam sie do Ciebie
po 3 nie wiem po co ironizujesz i szukasz zaczepki ponadto nie wiem dlaczego na mnie wyskakujesz i prowokujesz tu kłótnię
po 4 wyrażenie własnego zdania zapewnia mi konstytucja a wersie internetową znajdziesz tutaj: http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

Shino - jednak podkreśliłem ze nadawała sie do gry? ;)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Panowie i Panie... chciałbym poruszyć pewną kwestię ale jako, że maserowym wyjadaczem nie jestem, a moje przygody z turniejami są we wczesnych powijakach, proszę o ewentualne wyjaśnienia jeśli coś jest standardem nie do pchnięcia w kwestiach kanonu masterowego...

Ale do rzeczy... wiele osób rzeczywiście miało niedokończone armie albo jakoś kiepsko pomalowane ale nie w tym rzecz żeby ich tłamsić bo to nie zawsze jest wynik lenistwa albo olewki, niektórym na pewno zabrakło czasu żeby wszystko piknie pomalować a innym zabrakło zdolności żeby to wyglądało spokoi nie każdy ma fundusze żeby oddać swoją armię jakiemuś malarzowi... ja rozumiem że zdarzyły się przypadki że ktoś miał tylko podkład albo bazowe kolorki ale jeśli było to kilka procent z armii to nie ma co robić wielkiego rabanu i wzajemnie sobie dogryzać... Może takim osobom zabrakło zapału, chęci może talentu nie wiem... może potrzeba rzeczywiście jakieś zasady dopuszczania armii pod względem malowania zrobić? ale to zostawiam expertom.

Jednak tak naprawdę to nie temat który chciałem poruszyć, bardziej zależało mi na zwróceniu uwagi na system nagradzania graczy w kwestii 'klimaciarz' otóż chciałem poddać pomysł jakiegoś uhonorowywania osób które naprawdę bardzo dużo czasu spędziły na tworzeniu swoich armii... ponadprzeciętnemu malowaniu, wymyślnym konwertowaniu modeli, robieniu fajnych podstawek itd... myślę, że osoby te powinny być jakoś doceniane przez organizatorów chodzi mi o miejsca powiedzmy od 2 do 5 (ale to jest tylko przykład) może pierwsze 3 miejsca powinny być docenione? w tej kwestii... to już sprawa do ewentualnego przedyskutowania. Myślę że mogłoby to jakoś motywować ludzi do malowania, konwertowania itd.
Fajnie, jeśli takie super pomalowane armie nie szły w odstawkę... tzn w swoim wewnętrznym odczuciu takie osoby powinny być jakoś docenione ich trud... widziałem kilka bardzo ładnie pomalowanych armii... oczywiście Rakso, Krutiego, Tomka Knapika reszty za bardzo nie kojarzę :( ale było ich kilka jeszcze...
Wiem że rozchodzi się też o kwestie finansowe ale zawsze można coś zorganizować...
Żeby trud nie poszedł na marne!

Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2009, o 03:28 przez Kefas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Jesli JH dostaną w przyszlosci mastera, mozesz mi wierzyc, ze niepomalowane figsy/proksy zostana usuniete z gry.
taaak ciekawe jaki bedzie następny krok...

master 2012 w ............ - pkt 4 regulaminu:

gracz bez figurek pomalowanych przez profesjonalnego malarza z licencja wydaną przez LL/LS ni zostanie dopuszczony do gry. Potwirdzenie malowania z pieczątką malarza(certyfikat) okazywane przez wlasciciela przy ocenie

:/
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Bardzo fajny turniej.
Na prawdę opłacało się spędzić ten weekend w Lublinie.
Bitwy nie poszły mi dobre. Wiec po nienajlepszym, pierwszym dniu stwierdziłem, że pośpie sobie dłużej w niedziele.
Wielkie dzięki dla organizatorów, oraz osób z którymi bawiłem się wieczorem: Lith, Kotlet, Shino, Śliwa, Śmiechu, cała ekipa z Białegostoku- jesteście mega. :D

Jedynie co, to troche szkoda mi biednego Bartysa. :(

pozdro

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Crusader pisze:

Runda 5 DE jakiegoś warzywa z Warszawy, nie pamiętam nazwiska przepraszam, ale mówili na niego Robson
:D :D :D

Dzięki wielkie za bitwy dla moich przeciwników. Grałem po kolei z:
1 bitwa - kolega Adam z Nowego Sącza - DE wystawienie i w zasadzie 1 runda zdecydowany o losach tej bitwy. 20:0
2 bitwa - Skaven i jego Lizzi - bardzo symapatyczny przeciwnik - armia na demony bardzo skuteczna ale na szczeście 3 sparingi z Jaszczurkami pozwoliły mi rozegrać na bitwę na moich zasadach. 20:0
3 bitwa wspmniany wyżej niejaki Robson DE :lol2: - bitwa bez większej historii bo nie dograliśmy do końca, choć jak to bitwy z Robercikiem jest zawsze ciekawa walka do upadłego 10:10
4 bitwa Karlee i jego Empire. Generalnie graliśmy długo - mi już głowa nie prawowała tak jak powinna (po 5 długich dniach pracy w tygodniu w sobotę już padałem wieczorem na #%#$) - bitwa ciekawa gdyby nie zmęczenie po mojej stronie. Karola cannony nie misfire-owały ale też kule jakoś latały obok mojego dużego Beja, no i zdałem w decydującym momencie zdałem niestatystycznie kilka wardów więcej niż powiniem z czołgiem co zdecydowało o lekkiej mojej przewadze 13:7
5 bitwa Maciek Parol - grało się ok. - było jedno spięcie o górkę ale nie zdecydowało to w sumie o całości, bo i tak jeden z moich regonów psów zginął. Maciek zrobił błąd z magami że hasali wolno i 2x furie się z nimi rozprawiły, a ja miałem farta moim Khornowcem z 3 Dragon Ogrami i wynik był 15:5
6 bitwa Lizi Crusa - bitwa na luzie mimo 1 stołu - uznałem że Crus nie ma za dużego potencjału magicznego (2 pociski na które wchodza na 9+ z havena) więc zagrałem dość zachowawczo, chcąc jednoczeście szarpać jakieś pkt. na mało kosztywnych regimentach - chciałem się skupić na wyczyszczeniu 2 cwiartek z Lizii przy jednoczesnym zablokowaniu cwierci Crusa co całościowo się udało - jak liczyliśmy wynik 11:9 dawał wygraną mi - skończyło się na 12:8 dla mnie

Chyle ukłony na oraganizatorów że im się chciało i na prawdę prawie wszystko było zapięte na ostatni guzik - były mapki terenowe, schludne tereny i stoły, bardzo dobrze oświetlona sala, zgrana organizacja w czasie turnieju i w nocy (część pilnowała sali i reczy, a cześć imprezowiczy :D ), były nagrody w postaci super statuetek i wiele innych elementów które można zaliczyć do tego że turniej był udany.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, o 22:45 przez Dalmar, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

jak również figsy od innych producentów niż GW.
czemu według ciebie tak powinno być ponieważ są tańsze i ładniejsze a może masz problem że grasz armią która nie ma fajnych modeli innych producentów

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Ok, już się ogarnąłem i moge coś skrobnąć.

Generalnie to był mój pierwszy Koziołek i zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, dobra miejscówka, świetna organizacja, zero obsuwy co najlepsze, do tego barek po prostu rewelacja. Ceny nie były zdzierskie jak to na konwentach bywa ale bardzo przystępne, za małe pieniżdze na prawdę można było zjeść i napić się czegoś dobrego, wiec nic nie brakowało. Co do grania to miejsca dużo, stoły z dobrymi mapki i świetnie wykonane tereny. Nocleg na salce też ok, ale najlepsze i tak prysznice, nie ma to jak po 4 bitwach wejść i się odświeżyć w czystych warunkach. Ogólnie wielkie elo dla wszystkich orgów za to ile serca i pracy włożyli w to żeby sie turniej udał, bo załatwili na prawdę genialne warunki.

Co do bitew bo nie bedę zanudzał nikogo moimi wynikami bo są mało ważne, ale podziękowania za grę w miłej atmosferze dla kolegi od dwarfów z pierwszej bitwy którego nazwiska niestety zapomniałem, dla Jasia, Kalesoniera, Pawła Wieczorka, kolegi od bestii którego również nazwisko mi uleciało z głowy ale wiem że na S było :D no i dla Darka za to że mężnie ze mną walczył i wywardował na farcie 2 wardy na Heraldzie korna :lol2: :wink:

Podziekowania:
Dla całej ekipy orgów jak już wyżej napisałem, a szczególnie dla Parufki, Bobera i Karabina którzy nas ugościli. Co prawda potem nie powalczyliśmy długo przy stoliku ale to wina tego że byliśmy od 6 rano praktycznie na nogach w piatek. ale jak juz Dildo wspomniał n Arenie powalczymy :D

Dla Karabina za Imprezę

Dla Jasia za nauczenie mnie grać w czoko kości

Dla Darka za 2 zdane wardy na heraldzie bez sv :lol2: :wink:

No i dla Kacpra który nauczy mnie kiedys grać w battla :lol2: :wink:

Pozdro chłopaki i do zobaczenia za rok

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

runepriest pisze: czemu według ciebie tak powinno być ponieważ są tańsze i ładniejsze a może masz problem że grasz armią która nie ma fajnych modeli innych producentów
Ponieważ gramy w Warhammer Fantasy Battle, której producentem jest Games Workshop. Grając innymi figurkami zachowujesz się po prostu nie fair wobec osób, którym zawdzięczasz tą zabawę.

Awatar użytkownika
Mobi
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Warszawa Bastion

Post autor: Mobi »

c4h10 pisze:
runepriest pisze: czemu według ciebie tak powinno być ponieważ są tańsze i ładniejsze a może masz problem że grasz armią która nie ma fajnych modeli innych producentów
Ponieważ gramy w Warhammer Fantasy Battle, której producentem jest Games Workshop. Grając innymi figurkami zachowujesz się po prostu nie fair wobec osób, którym zawdzięczasz tą zabawę.
? fakt gra zabawkami jest tragiczna (np - nie pamietam czyj to byl- plastikowa zabawka udajaca giganta, byly takze: wejsciowki do metra i nawet warzywa...). natomiast nie widze nic zlego w tym, ze ktos kupuje figurki konkurencji (gamezone itp), poniewaz zawsze sa jakas alternatywa. do tego laczenie (konwertowanie) figurek z roznych systemow daje czesto fajne i przedewszystkim unikatowe modele.
Czasami mysle ze Ewa w raju opieprzyla nie tylko jablko ale i weza.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

c4h10 pisze:
Ponieważ gramy w Warhammer Fantasy Battle, której producentem jest Games Workshop. Grając innymi figurkami zachowujesz się po prostu nie fair wobec osób, którym zawdzięczasz tą zabawę.
Chyba takich rozmów już trochę było.

Mam inne zdanie, wcale nie uważam że powinienem być fair w stosunku do jakiejś firmy, która raczej fair w stosunku do swoich klientów nie zawsze była i jest.

Ale to chyba offtop, który nie ma nic wspólnego z Koziołkiem.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, o 23:17 przez Kalesoner, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

c4h10 pisze:
runepriest pisze: czemu według ciebie tak powinno być ponieważ są tańsze i ładniejsze a może masz problem że grasz armią która nie ma fajnych modeli innych producentów
Ponieważ gramy w Warhammer Fantasy Battle, której producentem jest Games Workshop. Grając innymi figurkami zachowujesz się po prostu nie fair wobec osób, którym zawdzięczasz tą zabawę.
Wooow dobre , sie usmialem ;)

Odnosnie niepomalowanych modeli na masterze - zabronic grac to przesada , ale dac 0 z malowania , albo w bardziej lagodnym aspekcie np. 0 z dokladnosci to uwazam jak najbardziej mozna zrobic.

ODPOWIEDZ