Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Re: pyrania rozpoczynającego

Post autor: ninjaska »

Dibo pisze:@_reszka - Człowiek ma US 1 i dlatego widzi 360 . Tyrant ma US 3 i widzi tylko do przodu mimo ze jest samotny. i dlatego też np nawet jak jest sam to jest spowalniany przez trudny teren

@Symek - Do LT i z górki i na górke stzrela sie z dodatkowego szeregu nie ze wszytskich. Dlatego stzrelacze na górkach zazwyczaj stoją w 2 szeregach
Oi,
z gorki dwa szeregi, na gorke oraz do LT wszyscy. Strona 9 RB, w dziale Interposing Models.
Obrazek

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Witam ponownie, pograłem trochę i postanowiłem wybrać się na lokalny turniej na 1,5k i mam pytanie. Czy na 1500 punktów lepiej sprawdzi się Rhinox czy drugi Rzeźnik? Nie grałem na dwóch magach, a Rhinox jest mocny. Z drugiej strony, nie wiem czy jeden mag to nie za mało na turniej...
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

rinox to mordercza maszynka jednak bardzo podatna na strzelanie(zwłaszcza ciężkie) ale jak dojedzie jest w stanie sporo namieszać
jeden rzeźnik to potencjalnie prz farcie 5 czarów (z kijkiem) jednak to tylko jeden mag i nego śmierć jest bardzo odczuwalna

natomiast dwóch rzeźników to juz inny sposób gry, idziesz w boostowanie oddziałow, dwoma rzeźnikami mozesz sie tak rozłożyć zeby byc w zasiegu wszystkich oddziałów do boostowania (np: pół armi jedną flanka a drugie pół drugą)
prz jednym raczej trzymasz wszystko w kupie aby dopakować w odpowiedniej chwili odpowiednie oddziały, pozatym dwóch to większa szansa na rzucenie czarów boostojących jak i ofensywnych (2k6 s 2 no armour save miażdzy każdą kawalerie praktycznie) a pozatym leprza antymagia

musisz sam wypracowac swój styl gry czy wolisz "na pałe" do przodu wszystkim co silne czy raczej bardziej taktycznie podejść do sprawy i pobawić się w szachy,

mimo że ogry są armia stworzoną raczej do walki wrecz i jak najszybszym dojściu do kombatu to mozna się nimi pobawić w ciekawe strategie które zaskoczą wroga

dwa przykłady : jeden z ostatnich turniei na którym był blady (grał iron skin tribal) miał 3 duże rinoxy każdy oddzielnie
3 maneaterów 2x2 leadzi jednego klepacza i maga (12 ligurek na chyba 1500) nie wiem ile ugrał ale pojechał rozpą typowo na ofens

a widziałem też rozpe ztworzoną na partyzantke bardziej, gołe bulle podchodza pod oddział wroga, wróch szarzuje bull dają flee (zbiorą albo nie) a wróg dostaje kontre z boku od innego oddziału

kiedys zagrałem na 2 rzeźnikach i klepaczu i wielu oddziałach bulli z dodatkową bronią i chodziło o to żeby dopakowac bulle w siłę żeby miały 5 siły i wbijać się we wszystko 12 ataków z siłą 5 potrafi sie przebić

każdy gra jak lubi, część standardowo część kombinuje różnie to bywa

najwazniejsze żebyś miał przyjemnośc z gry żebyś grał sposobem który lubisz bo jako ze masz ogry to raczej nie jedziesz na turniej z nastawieniem że go wygrasz tylko ze pograsz sobie miłe bitwy a żeby sie grało miło to trzeba grać tym czym się lubi

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Witam
Załóżmy ze biorę oddział żelazobrzuchów do O&G jako DoW. Jeśli mnie pamięć nie myli mogą brać magiczny sztandar. Sztandar może pochodzić z księgi ogrów, orków, czy jedno i drugię?

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Tandor92 pisze:Witam
Załóżmy ze biorę oddział żelazobrzuchów do O&G jako DoW. Jeśli mnie pamięć nie myli mogą brać magiczny sztandar. Sztandar może pochodzić z księgi ogrów, orków, czy jedno i drugię?
Z księgi ogrów.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Wielkie dzięki. Cannibal totem daje przerzut nieudanych trafień i zranień oddziałowi w 1 turze walki?

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

tak oraz to , że musi ścigać .

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

i nie mozesz oweranować i cos tam jeszcze było z wielkością podtsawek o ile dobrze pamiętam ale nie pamietam co

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Dzięki, hmm... jak patrzę totem działa w walce z modelami o tych samych rozmiarach co ogry... a to zmienia postać rzeczy.
Mam zamiar zakupić ogry jako alternatywę dla trolli. Co Waszym zdaniem jest lepsze: żelazobrzuchy, ołowiomiotacze, czy zwykłe byki? Byki niby słabe, ale można by było wystawić 6 i wsadzić do nich bsb z gholanem.

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

do oddziałów z DoW nie można wsadzać bohaterów innych niż DoW niestety

a to co kupić to już zależy od tego co potrzebujesz
bulle na pewno odradzam
leadzi są fajni zwłaszcza z BP, już miałem sytuacje że 2 załatwiło jazde coldone DE i pojedyńczy załatwił dragon princów jak rzucił 10 strzałów
leadzi są bardzo fajnii aby zmiększać jazdy cięzkie albo anichilować lekkie

natomiast irongutsi to mocna siła udeżeniowa z S6

więc to zależyi od tego czego ci brakuje w armii

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

skąd ta zasada o nie przyłączaniu się bohaterów do oddziałów DoW? pytam akurat z pozycji gracza OnG, jako że często wystawiam IronGutów, i zastanawiałem się nad wystawieniem tam Bsb'ka własnie.
pzdr.Gking

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

jakiś czas temu pytałem sie w innym dziale(pytania rozpoczynającego chyba) i kilka osób wypowiedziało się ze nie można (moze nie z LS ale tez takie pewniejsze osoby)

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

Na 100% bohaterowie nie mogą przyłączać się do unitów z Dogs.

I moje pytanko co do Leadów. Mógłby ktoś potwierdzić czy podczas misfire Leadzi zgarniają d6 z S4?

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

tak otrzymuja k6 hitów z siłą 4 bo ogry znane są z tego że czasem trzymają armate odwrotnie bądz ładują do środka gnoblary :mrgreen:

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

lub stwierdzą że ich kumpel z oddziału wygląda nader apetycznie :badgrin:
Obrazek

-Borsuk-
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: -Borsuk- »

Witam...mam takie szybkie pytanko..Czy butcher moze rzucac jakiekolwiek czary gdy jest zwiazny walka wrecz?

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

moze wszystkie poza pociskiem i wzbudzaniem paniki bo do tego potrzebuje LoSa a jak jest zwiazany w walce to według zasad widzi WYŁĄCZNIE oddział z którym walczy

czyli mozesz boostować swoje oddziały i się leczyć

-Borsuk-
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: -Borsuk- »

Dzieki...a jak to sie odnosi do pozostalych magow w warhammerze tez moga czarowac czy to butchery maja taki bonus?
z gory dzieki

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

jest ogólna zasada że nie z walki nie można rzucać czarów które są magic misel oraz takich które wymagają LoSa
są jednak czary które mają wprost napisane że można/nie można rzucać ich do walki a o ile dobrze pamietam to czary boostujące mają dopisek że można je rzuczać do walki

-Borsuk-
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: -Borsuk- »

Spoko...dzieki za rozwianie mych watpliwosci..

Zablokowany