Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Re: Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Post autor: Soulferin »

Pewnie nowe figsy będą wiec stare wycofali...
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Możliwe, ale raczej z Jeźdźcami tylko. Jeśli chodzi o Harpie, to widzę je w Specjalach: http://www.games-workshop.com/gws/catal ... meStyle=wh ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Dajcie fote Bg/exe bo mi się też nie otwiera :(

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

"Hatered pour more through my veins"

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Dzięki!
Faktycznie słabe te głowy exe...Za to kosy przekozackie!

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Ano, te maski takie... nie-elfickie troche. wolałem stare hełmy...
Draich'e są zajebiste :D

Edit: Zawsze można im zrobić głowy od Black Guardów :P
"Hatered pour more through my veins"

Awatar użytkownika
puzonik
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: puzonik »

Pewnie będą w innym kolorze wyglądać ;)

Ale BG to ładnie wyszli :D

Osobiście myślę ze lepiej mogą wyglądać z główkami od cyrusek(znaczy się SoS ale jakiś tak mi się kojarzą ;) ) ew by trzeba było je troszeczkę przerobić wcześniej.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Hello guys i just got a look on an Email of a employee and there were some facts on the upcomming dark elves.

CoB got a 4+ Ward save is a chariot can join units i remember 5 W with 5T (not sure exactly) all units in 6" reroll missed rolls for wounding 5+ Ward save for WE 6+ for anything else; Bound magic a unit in 12" gets Frenzy or if frenzy already on the model/unit +2 Attacks
WE 11 Points
Coldones 2 Attacks
Medusa shrine (dont know english name at the moment) gives +1LD for any darkelves and -1LD for anything else in 6" It is a chariot and dont know if it can join units.
Medusa itselves got a ranged attack multishot: 4, S4 Killing blow(maybe armor penetration, dont know exactly) any model in basecontact hast to do an initiative test or gets a S4 hit nor armor allowed Killing blow.
Bolthrower 35 slaves special
Hydra A 3+ current life points helaing wounds at end of turn for each wound roll a w6 at 4+ gains back a lost wound
"Kraken" ws5 A5 S5 T5 W5 reroll leadership tests; if all attacks do hit additionally w6 s7 auto hits.
Magic lore attribute can inflict upon 3 or 4 w6 extra hits S1 armor piercing
Sisters of slaughter : ws6 I6 A2 4+ward save if in combat no ranking bonus and no parry (shield single weapon) Edit: if enemy got more WS or S you do hit and wound better

Thats what i remember so far...
Sorry if it isnt always the correct term i tried to translate it from German to english ^^
Fajny ten wózek meduzy chyba nie było jeszcze o jego zasadach nic. Ciekawe ile pkt ale jeśli będzie jeszcze czar -1Ld i np. sisterki kasujące szeregi to może być ciekawe. Może wreszcie dostaniemy oddział z ws6, zawsze mnie to irytowało że jako jedyne elfy nie mieliśmy. Ward 4+ na sisterkachy byłby spoko ale to się jakoś kłóci ze schematem full napór.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

no ale tylko w combacie więc jednak napór :D
Obrazek

Dargor
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Dargor »

Witam,

Mnie tylko zastanawia, jak to jest że WE kosztują aż 175 pln, czy to jest standardowa cena dla GW dla oddziałów 2 w 1? Mając na uwadze premierę Marynat w zeszłym miesiącu, po przeglądnięciu ramek od SM ceny zaczęły być bardziej akceptowalne, w wypadku wiedźm, raczej nie, ponieważ ramki są raczej ubogie i dużo bitsów się powtarza. Podobne modele od Mrocznych Eldarów (Wyches)
Kosztują na ich stronie 88 pln. Niestety klimat jest zupełnie inny i nie będzie można robić zamienników raczej:(

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Myślałem, że Kharybdis ma S7 bazowo... ;/ Dobrze ze przynajmniej hydra uzdrawia się na 4+ :)
"Hatered pour more through my veins"

Salak
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Salak »

Pełen wording Arnzipal's Black Horror, udało mi się skleić dwie wyraźne klatki z filmiku wrzuconego wcześniej:

Remains in play. Arnzipal's Black Horror is a magical vortex that uses the small round template. Once the template is placed, the player then nominates a direction in which the Black Horror will move. To determine how many inches the template moves, roll an artillery dice and multiple result by the caster's Wizard level. Any model toched by, or passed over by the template must pass a Strenght test or be slain outright with no armouir saves allowed (a model may make a single ward save, if it has one - the model remains in play if the save succeeds).

Potem jest standardowy dopisek o tym co się dzieje w kolejnych turach i że na 25+ można rzucić dużą templatkę.

Imho trochę słabo, taka wybrakowana wersja słoneczka i to używająca siły, którą trudniej obniżyć :|

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Moze to nie bedzie game breaker, ale w sumie skuteczne na wiekszosc armii (S3-4) - a nóz jakis heros nie zda testu siły :P
Gorzej jak we własne jednostki wleci (auć...)
"Hatered pour more through my veins"

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Nie ma tak źle. Zabija całe modele a nie zadaje 1W a do tego lata na 8-40 cali. Na maszyny w sam raz. Jak byłby bez Wardów to byłby przejebanym Overkillem.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Oo, dystans *lvl Maga, tego nie wyczytalem :) dobra rzecz
W kazdym razie mam dobre przeczucie co do pozostałych czarow. A co sądzicie o lore atribute? mi tam sie podoba w sumie, dobre zeby dopestkowac oddział (2-3d6 S1 AP). Bardziej mnie marwti Power of Darkness z tym Woundem przy wygenerowaniu 3 kostek :/
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2013, o 17:47 przez Nadill, łącznie zmieniany 1 raz.
"Hatered pour more through my veins"

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Paraszczak pisze:Nie ma tak źle. Zabija całe modele a nie zadaje 1W a do tego lata na 8-40 cali. Na maszyny w sam raz. Jak byłby bez Wardów to byłby przejebanym Overkillem.
kolega nie doczytał ze przy missfire trzeba umiescic tamplate nad magiem co ułatwia rzucanie takiego czaru #-o

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Na elfy i imperium jak znalazł bo (na elfy nie słoneczko jest nieskuteczne.) NA ogry też jest przyjemne na 5+ pozbywasz się modelów.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Dreef
Falubaz
Posty: 1300
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Murmandamus pisze:Na elfy i imperium jak znalazł bo (na elfy nie słoneczko jest nieskuteczne.) NA ogry też jest przyjemne na 5+ pozbywasz się modelów.
A Banner of the World Dragon na to mowi niemozliwe..
Obrazek

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Dreef pisze:
Murmandamus pisze:Na elfy i imperium jak znalazł bo (na elfy nie słoneczko jest nieskuteczne.) NA ogry też jest przyjemne na 5+ pozbywasz się modelów.
A Banner of the World Dragon na to mowi niemozliwe..
MISSFIRE te mówi dla maga niemożliwe ...

czar wysoce ryykowny bo mag majac 3S zginie nam przy pechowym rzucie

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2013, o 17:59 przez zaf, łącznie zmieniany 1 raz.

Dreef
Falubaz
Posty: 1300
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

zaf pisze:
Dreef pisze:
Murmandamus pisze:Na elfy i imperium jak znalazł bo (na elfy nie słoneczko jest nieskuteczne.) NA ogry też jest przyjemne na 5+ pozbywasz się modelów.
A Banner of the World Dragon na to mowi niemozliwe..
MISSFIRE te mówi dla maga niemożliwe ...

czar wysoce ryykowny bo mag majac 3S zginie nam przy pechowym rzucie
Akurat od tego da sie w miare zabezpieczyc -.prezerwatywa i MR3 np.
Obrazek

Zablokowany