Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: Laik »

w jednej turze, da się walczyć w 2 combatach, chodzi mi o ten drugi combat.

pytanie dokładnie jest takie - czy jeżeli nie mogę zrobić overruna to czy mogę zrobić reform.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Jeżeli nie zmożesz zrobić bo zasady nie pozwalają overrunować (druga tura combatu) to tak, możesz zrobić refke.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

A nie jest tak, że jednostka która wygrała walkę z garnizonem w budynku ma tylko dwie opcje:
- zająć budynek
- cofnąć się do tyłu o 1" od domku

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Laik pisze:w jednej turze, da się walczyć w 2 combatach, chodzi mi o ten drugi combat.
na budynek moze szarzowac tylko jeden unit.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

dodatkowo po walce w budynku masz tylko takie opcje jak Waldi napisał.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Czy bohater na rydwanie może dołączyć do oddziału rydwanów? Nie mówie tutaj w kontekście TK tylko ogólnie, istnieją jakies przeciwwskazania?
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Istnieją przeciwwskazania, mianowicie jest zakaz dołączania się postaci na rydwanach do jakichkolwiek oddziałów :)
(S.105)

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

dzieki, wlasnie odpalam booka na telefonie i poszukam, ale coz, kolejny klimatyczny kmin poszedl w pizdu :mrgreen:
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

A w WD 30 (ten z Nagashem) Settra na rydwanie pomyka w oddziale :D

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Tomb Kings mają specjalną zasadę armijną pozwalającą Postaciom na Rydwanie dołączyć do Rydwanów ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Aaaa, ok. Sorki, nie doczytałem.

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Ile modeli piechoty szturmującej budynek może walczyć z obsługą ukrytej w nim maszyny?
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Pojedynczy model (np. Postać w grupie szturmowej) może być atakowany przez 5 modeli przeciwnika, jeśli dobrze kojarzę z Rule Booka. Maszyna jest taką jednostką, bo Załoga to tylko znaczniki ran, więc ja bym w ten sposób rozstrzygnął taką sytuację :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Dzięki Azur, ale myślę, że chyba się mylisz.
Myślałem, ze raczej 6 (z zasady ataku maszyny) lub 10 (z zasad szturmu domku).
No, ale może właśnie to Ty masz rację.
Może jeszcze ktoś się wypowie?
MOLON LAVE

ślivek
Kretozord
Posty: 1661

Post autor: ślivek »

zawisza - 10 ziomków wyznaczasz do szarżowania domku - zgadza się.
Połowa ziomków z tej grupy szturmowej może bić w jeden model (alokowanie wedle polskiego rb) - mimo ataków obsługantów maszyna to wciąż jeden model i mimo że atakujesz obsługantów to tak naprawdę są jednym modelem.
Wciąż walczysz z maszyną więc możesz z nią walczyć maksymalnie 6 modelami. Jako że 5<6 to wszystko mi się wydaje właściwe :D

Inna sprawa że obydwa wybory - 6 modeli do walki z maszyną jak i 10 modeli do szturmowania budynku wybiera się na początku fazy walki - w tym samym momencie. Jeśli najpierw byłby wybór 6 modeli do walki z maszyną to po wybraniu połowy z tego (alokacja ataków w budynku) wyjdzie że w maszynę może bić trójka a nie piątka już.
Załatwił bym to albo roll-offem albo że gracz którego jest tura decyduje co się dzieje najpierw.

Chyba, że ktoś z LS napisze coś mądrzejszego :D

Zarówno przy wyznaczaniu ilości atakujących budynek jak i maszynę naturalnie inaczej liczy się na przykład monstrous infantry etc.

Bicie w maszynę - 110 małego rb
szturmowanie budynku - 128 małego rb
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Poprawcie mnie moi drodzy jeśli się mylę. Format Macek. Zaufany sojusz O&G i DoCh. Herald Tzeentcha może zameldować się w klocku sawadży jednocześnie korzystając z mr-a w/w oraz uciekając wraz z nimi po przegranej walce ? :-k
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

tak jak Lord VC w Savage O :-) friendly to friendly wg RB, jest napisane, że dołączać mogą
a poza tym rozdawanie LD z generała itp :D

EDIT: chyba, że w DoCh jest coś opisane o Markach
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2014, o 13:03 przez misha, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

O ile pamietam w booku do demonow jest napisane ze bohaterowie z zasada Daemonic nie moga sie przylaczac do oddzialow bez tej zasady.

Edit: Strona 'Army special rules', lewa kolumna 'Daemonic alignment'

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

w sumie racja, pewnie DoChma to w swoim AB, ale jeśli nie ma to by mógł

a wie ktoś czy WoCh ma różnice?
bo tam mogą być oddziały bez Marka, więc tu by Exalted Champion/Sorcerrer mógł pewnie by wejść? ktoś może sprawdzić
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Czy Charmed Shield może ochronić przed pierwszą raną zadaną ze snajperki Deathowej ?

Kiedyś w uściśleniach było, że zasady zadające bezpośrednio rany nie są hitami. Ale tego uściślenia już dawno nie ma i pytanie jak to jest obecnie ?
Czym jest "hit" (na potrzeby przedmiotów takich jak np. Charmed Shield, greedy fist)
Trafieniem (hit – na potrzeby zasad np. charmed shield, greedy fist) są wszystkie rzeczy, które trafiają na podstawie rzutu na trafienie (bądź ranią na podstawie rzutu o trafienie, np. poison), działają na podstawie przyłożenia wzornika (w tym wzornika z czarów) lub są opisane jako trafiające automatycznie/zadające „hity”. Czary, zdolności i zasady, które zadają bezpośrednio rany (bez elementu trafiania), np. sygnaturka z deatha czy krzyk banshee, nie są traktowane jako trafienia i zasady w.w. przedmiotów ich nie dotyczą.

ODPOWIEDZ