Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Post autor: Gniewko »

Watcher, zależy w jakim okresie historycznym. Wczesne dzieje Mousillonu, niedługo po śmierci Landuina, to dość chlubny czas dla tej ziemi.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Theolog
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Theolog »

Nie dają mi spać następujące problemy:

1. Czy można brać jednocześnie Gromril Great Helm i Enchanted Shield?
2. Czy BSB może brać Armour of Agilulf? A jezeli tak, to czy AS z tarczy wchodzącej w skład tej zbroi będzie działać?
3. Czy Prophetess na pegazie widzi zza lasu/wzgórza?

Th

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

1)nie
2)nie
3)nie

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

@ Quas - jakiś czas temu w Polsce Ludowej za " 3x NIE " można było mieć zdrowo przechlapane :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
straznikcytadeli
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: straznikcytadeli »

Moje pytanie jest z trochę innej beczki. Jakiego lorda bardziej opłaca mi się wystawić- konno, czy na hipogryfie? Zaznaczam, że zapewne będzie z Virtue of Heroism.

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

To zależy... Hipogryf przyciąga strzelanie bo jest LT nie ma savea i tylko 5 tafnesa to go skinki zaplują jak chcą. Za to jest szybszy i mobilniejszy. Lord na koniu jest bardziej opancerzony i się tak ostrzału nie boi bo siedzi w lance. Jeżeli masz łapać smoki i wiesz że twój przeciwnik będzie miał mało strzelania, albo strzelanie które ci nie zagraża to wstaw go na hipcia. Najlepiej jeszcze żeby miał grail shield. Na turnieje jest lepszy raczej drwal na koniu.

Pozdrawiam

pajotrek
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: pajotrek »

A drwal to jaka konfiguracja bohatera?

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Mój drwal wygląda tak jest to mocne złożenie lorda chociaż rzeczy no armour save go bolą z resztą jak całą bretke :

Koleś na koniu ma grail vow. Virtue od audacity, sword of the lady chempion, gromril great helmet, lanca shield.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

czy jesli celuje z trebuszeta do maszyny która nie ma podstawki, do trebuszeta na przykład, to mam wogóle szanse trafic ją z siłą 10? chodzi o to że calego trebusza nie przykryje, ale jesli mialby podstawke to srodek templata by sie na niej znajdowal , czy wtedy trafiam go bez rzucania 4+ ??

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Jezeli cel bedzie pod samym srodkiem templejtki to dostaje HITa z sila 10.Tak samo jest z potworami jak chydra czy stegadon.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

farthan pisze:Mój drwal wygląda tak jest to mocne złożenie lorda chociaż rzeczy no armour save go bolą z resztą jak całą bretke :

Koleś na koniu ma grail vow. Virtue od audacity, sword of the lady chempion, gromril great helmet, lanca shield.
ja wole jednak entch sh+odp. na kb

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Tarcza jest niezła, Ale brak przerzutu boli On ma zabijać smoki zazwyczaj a one KB nie mają a jak taki HE smok cie pieprznie to pożałujesz że nie ma przerzutu :) . Ale to jest kwestia gustu a poza tym będzie jechał kiedyś sam i co plujnie do ciebie hołota skinków i zawsze się jakąś pałe rzuci i tak to płacz że zaraz lord spadnie a tak to przerzut. Choć jesteś jak masz Wisiorek odp. na Poisony kwestia gustu. ;)

Pozdrawiam

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

nie zawsze z takim celem sie bic bede
a kb i poisonami teraz obrodzilo
bardziej uniwersalny

ale zgadzam sie,kwestia gustu
(no i helm zwykle ma u mnie bsb)

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Co ci da odp na KB skoro z tylu ataków bez przerzutu są małe szanse na przeżycie ach te demony ;/ Dokładnie kwestai gustu ja i tak gram teraz na magii w bretce ;)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

farthan pisze:Co ci da odp na KB skoro z tylu ataków bez przerzutu są małe szanse na przeżycie ach te demony ;/ Dokładnie kwestai gustu ja i tak gram teraz na magii w bretce ;)
zbyt czesto gienek mi schodzil od kb
teraz sa gwardie/kociolek i inne cialatajstwa.

ale cos w tym jest-magia ma w tym srodowisku wiekszy potencjal

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

to jest sytuacja z początku bitwy:
#-black guardzi
%-erranci

#######
#######
%%%
%%%
%%%

a pod koniec walki
tak:###
%%%

i teraz czy w takiej sytuacji oddziały się dorównują, czy zostają tak jak stoją i leje sie tylko dwóch kolesi ze sobą??
a jesli sie dorónują to kto do kogo?

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

A kto tak dziwnie figurki zdejmuje?? BG zdejmuj od prawej i nie będzie problemu. W końcu na miejsce tych, którzy polegli wchodzą nowi :wink:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Dokładnie tak jak napisał Ukalez

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

1)szarza byla zla-> albo rysunek do doopy albo idea niewlasciwa
dostawiasz sie w szarzy tak zeby moglo walczyc jak najwiecej modeli(przeciwnika rowniez)-> chyba ze takie dostawienie byloby niemozliwe(przeszkadzajka/"szarza na styk")
2)sciagasz modele takze w taki sposob aby jak najwiecej modeli moglo uderzac

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

kurde sory rysunek zły jest, ogólnie chodziło mi o to czy oddziały dorównują się do siebie co turę, czy stoją tak jak stały od momentu szarży do końca walki,
na przykład jest sytuacja taka, ze zaszarżowalem ale modele nie mogły się dostawic tak zeby biło sie ich jak najwiecej z powodu przeszkadzajki, to czy jesli przeszkadzajka sobie pójdzie , to czy wtedy sie modele dostawiają automatycznie?

ODPOWIEDZ