Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ASF na zombich to beznadzieja, niby co to zrobi tak czy inaczej, zaś w promieniu 6" jak najbardziej miłe :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1448
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

ten ASF dla zombiaków nic nie da. Przy statach 2 to oni nic nie zrobią. Boli mnie to, że mają oni 2T bo S2 to oni moga miec, a z T takim jak skinki to praktycznie nic oni nie przetrzymają.

No i 4p za 1 model to bardzo drogo jak na takie staty. Wg mnie taki zombiak to powinien kosztować 2p no ale cóż ;/

Mi się szczerze troche nie podoba, że aż tyle rzeczy w rare jest. Wcale to nie oznacza, że armie będą bardziej zróżnicowane, bo może być tak jak z empire, że jedyną sensowną jednostką jest czołg.

Patrząc na to wszystko to stwierdzam, że ludzie będą grać na 5-tkach eterycznych BK + jakis duży klocek, a jeśli chodzi o rare, to analizując te ploty to najlepszym wyborem będą te thralle i wrighty z banshee, bo mysle, że ten wargulf za szybko bedzie schodził. No może ma tą regeneracje, ale zwykłego save pewno nie dostanie

Wracając jeszcze do tych kotbk to fajnie by było jak by dostali warda na 6+ lub jakiegoś KB, bo moze maja te 2W ale przy 2+ save to będa dośc szybko schodzić. No ewentualnie jakis nowy sztandar z wardem będzie dostępny

Awatar użytkownika
Capek
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Świebodzin/Gorzów

Post autor: Capek »

no musza miec KB ;) no bo co wszystkie wighty maja a takie koksy nie beda miec?? ;)

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Capek pisze:no musza miec KB ;) no bo co wszystkie wighty maja a takie koksy nie beda miec?? ;)
Ale KotBK to nie wighty, to wampiry, a wampiry KB nie mają, chyba że wykupisz...

Awatar użytkownika
Terael
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Terael »

Drwal pisze: Wracając jeszcze do tych kotbk to fajnie by było jak by dostali warda na 6+ lub jakiegoś KB, bo moze maja te 2W ale przy 2+ save to będa dośc szybko schodzić. No ewentualnie jakis nowy sztandar z wardem będzie dostępny
Nie przeginasz trochę? 2/3 ataki z s5-7 i 2 rany na t4 (chyba...) to mało?? :shock:

Przecież jak będzie można ich leczyć to i tak będzie to wymiatacz numer jeden... w dodatku jak będą mieli tą zasadę vampire to zawsze będą mieli marsz... :roll:
To samo myślę o vargulf'ie. Pewnie jakiś t5 z regenką i jeszcze d6 ranek leczymy rzucając 3+... (fakt może mniej będzie tych PD ale bez przesady).

A co do zombiaków to faktycznie wieść o cenie 4pkt za t2 nie jest pocieszająca... chyba będą się pojawiać na polu bitwy tylko po wskrzeszeniu, ew jako obstawa wózka...

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Dawno tu nie byłem i powiem tak: Nie zdziwię się jak otrzymamy z VC armię kawaleryjską :lol2:
Vampirki w elitach świetne, bohaterowie też. Upatrzyłem sobie już armię na 3-4 oddziałach konnych, i 2 wampirków do tego :D

Zorba_the_Greek
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Zorba_the_Greek »

Drwal pisze:ten ASF dla zombiaków nic nie da. Przy statach 2 to oni nic nie zrobią. Boli mnie to, że mają oni 2T bo S2 to oni moga miec, a z T takim jak skinki to praktycznie nic oni nie przetrzymają.
Przetrzymają. Przeciwnik nie wyciągnie aż tylu ataków żeby im zaszkodzić. Zwłaszcza że jest trend żeby stawiać na wysoką Siłę a nie liczność ataków. Masz 3 ranki, outnumber i (zapewne) sztandar. I ponad 30 modeli za 150 pkt. Przetrzymają pierwszą szarżę żeby coś potem wlazło w przeciwnika z boku. Zawsze się tak grało wampirami i jak widać niewiele się zmienia.
Drwal pisze:No i 4p za 1 model to bardzo drogo jak na takie staty. Wg mnie taki zombiak to powinien kosztować 2p no ale cóż ;/
Za modele z fearem i swoistym unbreakable? Nie za tanio byś chciał? :) Oni nie mają się bić, mają dawać statyczny CR przecież.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

nie moga miec sztandaru

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

A o samych nowych figurkach zombich nic nie wiadomo ... jedynie nowe wzory widać w Corpse Carcie, ale wiadomo, jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Dla mnie to jedynie zmiana modeli była by jakimś argumentem za wstawianie tych "mocno" przypakowanych zombich do rozpiski.
Jeśli tego niet, to u mnie fresh corpses też niet. Zawsze byłem za wyższością szkieletów nad zombie i pewnie się to nie zmieni.

Guderian
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Guderian »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

blood knighci z niemieckiej strony GW - tutaj wydają się nawet ładni :)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

do tej pory Wasze informacje byly nawet bliskie prawdy. nie wiem, co bierzecie, ale ostatnie kilka postow to w 90% bzdury :badgrin:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1448
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

@ Zorba_the_Greek

tak, tylko zobacz sobie, ze wpadaja ci driady w takich zombich od przodu. Zabija ci z 7 i przegrywasz i nie masz nawet sztandaru. ok tylko teraz musisz sie zastanowic czy wpadac czyms od boku w te driady, bo one se nabija CR'a na tych zombich i nie byłoby fajnie stracić np takich BK.

Ja dla nich widze tylko zastosowanie na jakis czołg, treeman itp ale na unity z S4 i duzo atakow to sa beznadziejni

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Już teraz driady (i inne wieloatakowe oddziały) wybijają zombiaki (i nie tylko je) aż miło.. Obniżenie T z 3 do 2 spowoduje tyle, że oddział 8 driad (14 ataków przy 5 zombiakach) zabije statystycznie zombiaków 9-10 a nie 6-7. I nadal nabijać sobie będą CR na zombich właśnie. Zombiaki to już teraz chyba najsłabszy oddział do walki i służą w zasadzie jedynie do blokowania albo pułapek na frenzy lub wymuszanie szarż. W nowych zasadach będą tańsze a wiec jeszcze lepsze do swoich zadań. W cenie 180p (obecnie 30 zombie) będziemy mieli ich 45.. Mi to odpowiada chociaż wolałbym by kosztowały 3p.. natomiast 2 jak ktoś postulował to zbyt mało za oddział z zasadą undead.

Do tego nie wiemy w zasadzie co będzie dawał corpse cart. Pogłoski są różne - może ten ASF, może możliwości marszu a może pomagał będzie magicznie. Jaki by nie był, słabe zomie mogą na jego obecności stać się sporo lepsze.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

zombie cart ma duzo ciekawsze zastosowania niz boostowanie zombiakow :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Czy będzie mógł być tylko w zombie czy może również w innych oddziałach albo w pojdeynkę miażdzyć wroga? :wink: Czy będzie działał jak chariot (reszta szczegółów mnie nie interesuje :)).

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

corpse cart jest monsterem - a wiec nici z przylaczania go do jakichkolwiek jednostek :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

monstra jako tako mozna przylaczac do oddzialow, tyle ze nie latajace i nie rydwany (chociaz to nie monstra)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Gajowy pisze:monstra jako tako mozna przylaczac do oddzialow, tyle ze nie latajace i nie rydwany (chociaz to nie monstra)
masz zapewne na mysli monstra jako wierzchowce. corpse cart nie jest wierzchowcem - to tak, jakbys chcial giganta przylaczyc. to, ze mozna wsadzic na wozek nekrusa, nic nie zmienia :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

ok czaje :)

z reszta jesli bedzie mial podobna zasade dzialania jak rydwan (albo bedzie mial zasade rydwanu po prostu ) to i tak nie mozna go przylaczac do innych jednostek niz rydwany:)

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Szaman pisze:. to, ze mozna wsadzic na wozek nekrusa, nic nie zmienia :wink:
no to już wiemy kto tam siedzi :P

Zablokowany