Demony i Vampiry zalewające Polską ligę WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

ja pamiętam, że strasznie na Warzone narzekali - coś jak teraz na battla ;P
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

@ Górken... jak chcesz zabraniac lata demonom? to moze wogle wywalic zasade lotu? ;p

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

no mi tam chaosem pasowałoby :PP a serio to nie wiem co innego oprocz pociecia statystyk, itemow magicznych moze oslabic demony wiec mi sie takie cos narzucilo:PP

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

zabrać demonom demonicznego warda !! dobre nie?? :P
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

zmniejszenie ilości herosów, ward demoniczny (na niemagiczne tylko) i ograniczenie ilości psów (np. jak w DLu - jeden oddział psów za jeden oddział bloodletterów)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Barbarossa pisze: Hordes of Chaos
-Warhammer Armies – Hordes of Chaos (poprzedni AB, bo zaraz wychodzi nowy przegięty)
chyba miales naprawde ciezka noc... i poranek ;) ja zagralem juz kilka bitew i tej przegietosci nie widze... jest ok ale bez szal

i nie, nie chce grac na Hodach, nowy book jest ciezszy od Hord... ale i tak wole grac nowym, nowe kminym nowe strategie... nie mam ochoty grac przez 10 lat na tej samej rozpisce...

gram warriorami, demonow raczej nie skoncze malowac... pozbyc sie nie pozbede bo nie zarobie, kazdy ma swoja swiadomosc i kazdy podejmuje decyzje, ja jestem zbyt ambitny zeby tluc ta tępą armia kazda bitwe przez najblizsze 5 lat...

i nie srajcie sie tak... z demonami czy wampirami naprawde mozna wygrac... ja do tej pory w bitwach turniejowych z VC mam bilans 3:0:0 a z demonami 2:1:0... owszem ciezko robi sie masakry itp ale ugrac mala wygrana czy remis mozna na luzie :roll:

i zgadzam sie, tylko miekkie faje graja demonami czy vc tylko dla wygrywania, bez aspektu hobbystycznego czy klimatu...




pzdr

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

IMO powrót do 6ed. nie jest zbyt trafiony. Niektóre nowe jednostki naprawdę są fajne i nie przegięte, a przede wszystkim urozmaicają gre.
To fakt, że demony i vc trochę zepsuły nam zabawę, ale nie trzeba jakoś bardzo rygorystycznie do tego podchodzić. Najlepszym sposobem byłoby obcięcie tych największych przegięć. Czyli wg mnie recasta, hełm dziala tylko na 6" w VC i warda który działał by tylko na niemagiczne ataki i wprowadzenie coś na wzór mainstay units jak to jest z clan ratami w skavenach.

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Rakso_The_Slayer pisze:
@Green - O&G są spoko moim zdaniem
Wiem, że są spoko. Sam nimi grywam od czasu do czasu. Jedynym mankamentem tej armii są piszczałki.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Ludzie. . . weźcie pomyślcie. .

nikt tu nie chce wracać, nikt nie chce wywracać zasad do góry nogami. . .


chodzi o stworzenie ALTERNATYWY dla LIMITED. Chodzi o kilka turniejów na rok, może jeden master. . . kto będzie chciał to przyjdzie, kto nie to nie. Chodzi o dobrą zabawę, tak ?

Thurion - a z kim grałeś ? Wiesz. .. ja też starymi DE cisnąłem jakiś graczy o mniejszym ode mnie skillu. . . Ty masz dużo większego skilla więc jak wyciągasz minory z jakimiś średniakami osługującymi DL to mnie to jakoś nie dziwi. . . chyba, że jest inaczej.



Barbarossa przedstawił ciekawą opcje (no może poza punktem ze starymi hordami. . . ) i dlaczego by nie spróbować tura na takich zasadach ? komu to zaszkodzi ?
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Hordes of Chaos
-Warhammer Armies – Hordes of Chaos (poprzedni AB, bo zaraz wychodzi nowy przegięty)
Nie wiem jak wy to interpretujecie ale Barb żartował a wy to łykneliscie :roll: . Wstyd :wink:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Ritchie pisze: Thurion - a z kim grałeś ? Wiesz. .. ja też starymi DE cisnąłem jakiś graczy o mniejszym ode mnie skillu. . . Ty masz dużo większego skilla więc jak wyciągasz minory z jakimiś średniakami osługującymi DL to mnie to jakoś nie dziwi. . . chyba, że jest inaczej.
nie bede ci z nazwiska wymienial bo sie ktos jeszcze pocuje urazony :) ale z graczami na poziomie conajmniej przecietnym... (inaczej mowiac nie z warzywami :) )

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Jak dla mnie najlepszą propozycją jest przyciecie/zbanowanie niektórych rzeczy. VC są armią świetnie napisaną, pod względem wewnętrznego balansu - dlatego proponuję tylko przyciąc buble:

- Helm of Commandment tylko dla Wight Kinga, koszt punktowy bez zmian
- Rany z CR nie moga byc sejwowane w zaden sposób, wliczajac regenerację i wardy
- Recast czarów zostawic dostępny tylko i wyłącznie dla nekromantów

Grywam w ten sposób w domu, armia jest b. silna ale zjadliwa dla przeciwnika.

Co do demonów - nie znam kodeksu, widzę tylko co dzieje sie na turniejach. Demony vs Demony, Demony vs Wampiry, Demony vs Wampiry, o, nowośc, Wampiry przeciw Demonom.. Do 10 stołu włącznie na 5 bitwie dzisiaj na Arenie. Ta sytuacja jest chora..

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Murmandamus pisze:
IMO powrót tych AB do ich odpowiedników z 6ed to dobry pomysł
DE do 6ed? W sumie mimo że uwielbiam nowego booka to może i mógłbym wrócic z żalem po używalnej armii z 7ed. (żeby hate był jak w 7ed to nawet bez dużego żalu chyba) . Imperium też tylko że ten steam tank z tymi Hull Pointami wzbudza moją niechęć.

Ale sporo Delfowych graczy nie chciałaby wracac do 6ed, stare krasnoludy sprzed ery kowadła tak samo wątpię by chciały.
pisząc "tych AB" miałem na myśli wyłącznie vc i dl,

EDIT chociaż bo głębszym zastanowieniu jestem za wprowadzeniem CS'a tnącego te dwie armie (coś w ten deseń co vocal napisał)
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008, o 16:54 przez Bartas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

To po krótce - niech organizator któregoś z najbliższych Masterów powiedzmy (któregoś z 3) - zrobi turniej na CS lub obetnie w jakiś sposób VC, DL i zobaczymy ile osob przyjedzie - kto nagle nie będzie mógł przyjechać... idę o zakład, ze część stałych bywalców nie przyjedzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Organizator nie ma w tym interesu, zeby sobie ograniczac frekwencje i ryzykowac odebraniem turnieju w przyszlym sezonie.

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Aro, Czarny - a czym gracie ? DL ? VC ? i wszystko jasne. . .


ok, zobaczymy jaka będzie frekwencja i opinie tych, którzy byli. . . bo jak na razie każdy większy event kończy się narzekaniami i lamentami.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Sir Roni de Gato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Sir Roni de Gato »

Osobiście sądzę, że zawsze będzie tak, iż jakaś armia/armie będą bardziej „przypakowane” a inne mniej. A nawet, jeśli tak nie będzie, to zawsze znajdzie się armia, która będzie bardziej niż inne poszkodowana (z jakiś powodów). Przypominają mi się turnieje z czasów 5 edycji organizowane choćby w Bellonie, było dużo chaosu, orków, HE, czasami DE czy Bretki… a np. niewiele WE (prawdę powiedziawszy oprócz siebie kojarzę tylko taką długowłosą dziewczynę – no ale może mam już skleroze ). Tak czy siak, jak ktoś grał w „tamtym” okresie to wie, że WE do najmocniejszych nie należały (takie jest moje zdanie). Teraz jest odwrotnie, bo „jakieśtam” armie są mocniejsze niż inne. Moim zdaniem cały problem tkwi w tym, że ludzie powinni grać armiami, które im się podobają, których klimat czują itp (a nie tymi, które zwiększają prawdopodobieństwo wygranej). A nie ma takiej opcji co-by zadowolić wszystkich bo domyślam się, że część ludzi grający demonami i vc będzie niezbyt zachwycona z jakichkolwiek zmian na niekorzyść tych armii (choćby nawet byłoby to z korzyścią dla rozgrywek). Dlatego w sumie popieram pomysł „stworzenia” takich paru turniejów w roku gdzie wszyscy graliby na pewne konkretne zasady (wyrównujące rozgrywkę) – dzięki temu będzie zawsze jakaś alternatywa, kto będzie chciał iść na taki turniej to pójdzie a kto nie to nie i tyle.

pozdrawiam,
Roni

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Ritchie pisze:Aro, Czarny - a czym gracie ? DL ? VC ? i wszystko jasne.
Jak bys uwazniej czytal wlasne tematy, to bys widzial, ze popieram zmiany. Ale propozycja nie wyjdzie, z powodow, o ktorych napisalem i nie ma o co strzelac focha.
A czym gram? Przegietymi i powergamerskimi dwarfami. :roll:

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Ritchie pisze:Aro, Czarny - a czym gracie ? DL ? VC ? i wszystko jasne
W ogóle co to ma być? I ta wcześniejsza inicjatywa z tym żeby pisać jaka kto gra armią i na ile punktów ją ma. Po co Ci ta wiedza? Po co ludzie mają Ci pisać czym grają? Chcesz robić publiczne piętnowanie graczy VC i Demonów? Jeśli nie, to proszę, przestań tak o to wypytywać.
Jak widać z poprzednich postów, jest na tym forum także wielu graczy, którzy zbierali demony od dawna i też nie w smak im kierunek, w którym poszła obecnie ta armia. Nie jesteśmy tutaj od osądzania ludzi, którzy przerzucili się nagle na demony czy VC, to sprawa ich podejścia do gry WARHAMMER i ich rozumienia turniejowej rywalizacji. Powinniśmy pisać o tym jak dobrze przyciąć kłopotliwe armie aby wyrównać szanse, a nie czepiać się konkretnych osób.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

@mdłości... Przykład idzie z samej góry. Popatrz na czołówkę, która gra i na co się przerzucila.

Oczcywiście nie mówię o tych osobach, co grają ta samą armią kilka lat (Barb dla przykladu...)

ciekaw jestem co powiedzą ludzie jak juz wroca z Areny ;)

ODPOWIEDZ