Fluffowe pytania

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: Fluffowe pytania

Post autor: Eltharion »

Niektórzy wogle nie mają (krasnale) :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... GameStyle=
Czytał ktoś? Warto? Bo jestem pełen entuzjazmu, mam tylko nadzieje że nie spieprzą tego [-o<
I sold my soul for rock'n roll

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

trzeba bd zamowic! Bo Alith Anar to najfajniejsza fluffowo postac i z takim klimatem ze ojp, zaden elf takiego klimatu nie ma!

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Relosu pisze:trzeba bd zamowic! Bo Alith Anar to najfajniejsza fluffowo postac i z takim klimatem ze ojp, zaden elf takiego klimatu nie ma!
true;]

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Witam wszystkich!

Od niedawna zaczalem zbierac armie Elfów (narazie tylko pare figurek, ale od czegos trzeba zaczac) i zastanawiam sie nad koncepcja malowania i historia armii. Czy mozecie mi podpowiedziec gdzie poza armybookami moglbym znalezc nieco historii i tla do Elfów? Mysle nad armia z Charce, bo podoba mi sie ten klimat, ale w armybookach slabo to wszystko jest opisane (mam do 6 i 7 edycji). Jesli ktos cos ma i moze wyslac na maila albo na uploadowac gdzies na rapida to tez bym byl wdzieczny bardzo.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Zbik666
Chuck Norris
Posty: 433
Lokalizacja: Danzig SNOT

Post autor: Zbik666 »

Ksiazki z black library. NIe wiem tytlko czy ksiazki o HE sa w wersji PL.

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Angielski to nie problem akurat. Ale z tego co widziałem na stronce GW to tylko ta o Alith Anarze dotyczy HE. A nie ma ktoś Army Booka do 5 edycji? Albo starszych? A może znacie jakieś fajne stronki w necie o HE? Będę wdzięczny za jakiekolwiek info.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Tzn chciałbyś klimatycznie złożyć armię pod Chrace czy malować w barwach Chrace?? Imo to dwie różne podejścia. Jeśli to pierwsze to myślę, że każdy z nas coś Ci podpowie, jeśli to drugie to imo ciężko wymyśleć jak powinna być pomalowana ta armia, pewnie ze sporą dozą białego (lwy...), może zielony...
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Tarcze wlócznikow sa czerwone z bialym lwem :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Złożenie armii Charce zakłada również malowanie w barwach Charce :P

Co do figurek to na pewno pójdzie batalion na pierwszy ogień. Potem na pewno Białe Lwy i Lwi Rydwan. I faktycznie zakładałem malowanie na biało z zielono-brązowymi detalami. Ale chyba lepiej zielono-czerwone, skoro te tarcze taki wzór mają. Konkretnie to chodzi mi o jakieś informacje o prowincjach Ulthuanu, bo w armybookach są bardzo słabo opisane. Myślałem, że może ktoś coś ma. Znalazłem właśnie stronkę o Wysokich Elfach, może już znacie:

http://www.ulthuan.net

Co prawda sporo informacji wygląda na 6 edycję, ale poprzeglądam jeszcze tam forum. Ale jakby ktoś jakieś fluffowo-historyczne infomacje miał (jak np. kolory, godła, sztandary) to podrzućcie proszę :)

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

noggin pisze:Złożenie armii Charce zakłada również malowanie w barwach Charce :P
Też prawda :mrgreen:

A więc wg mnie zarówno pasuje czerwony jak i zielony z białym motywem przewodnim. Zielony kojarzy mi się z ostępami leśnymi, więc jakoś bardziej do mnie przemawia.

Jak dla mnie wyglądałoby to tak:
Łucznicy w zielonych barwach - mógłbyś pójść nawet w kierunku WE (np. wykorzystać figurki z tej armii)
Włócznicy - tarcze z białym lwem
SH - bo szlachetnie urodzonych spotyka się wszędzie
WL wraz z Korhilem - w końcu to główna siła Chrace
Lwie rydwany
Sztandarowy na lwie
Orły
ewentualnie Mag - ale tutaj mocna konwersja
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Co do doboru jednostek to wasnie o czym stakim myslalem. Tylko jeszcze Shadow Warriorsow dorzuce, ale jako jakis ichniejszych zwiadowcow. Wydaje mi sie ze zielone tarcze z bialtym lwem tez beda wygladac fajnie. Bardzo ciekawy pomysl z BSB na lwie zamiast konia. No a Korhila juz mam :) Podoba mi sie figurka i to przez niego chce miec armie Charce. Ale najpierw musze kase na batalion i farbki uzbierac. Potem bede rzezbic w drewnie :)

Swoja droga Biale Lwy to chyba jedyna naprawde przegieta jednostka w HE. Stubborn, niezly SV na ostrzal, S6 z ASF i chodzenie po lesie bez kar naprawde duzo daje. Gwardia Feniska i Mistrzowie Miecza juz tak bardzo nie sa dopakowani. A kawaleria wg mnie powinna sluzyc za wsparcie, nie glowna sile uderzeniowa (dobra, wiem ze realia gry sa inne). Ale to juz chyba troche offtop :P

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

WL to nie najbardziej przegięta piechota HE
prawdę mówiąc żadna nie jest
ja najbardziej lubię PG bo jak tam skitrasz maga i będziesz to zabezpieczał fastami, kawą i orłami to nic go z tamtąd nie wyciągnie :)
a Wl zanim dojdą do powiedzmy takich 10 kuszoli DE to dostają 40 strzał na 4+ (potem 3+), rana na 4+ i As na 4+ - kusze De mają AP i S3 - więc już ich o 5-6 mniej nie wspominając że w pierwszej turze tego nie zmieciesz
6 DP za to dojeżdża w 2 tury, wróg nie będzie miał S&S, więc wpada 20 strzał na 3+, rana na 4+, AS na 3+ czyli spada 1-2 a to 30-60 pts czyli mniejsze choćby straty nie mówiąc o tym że rozjedziesz go od razu
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

No wiem, wiem. Ale ja fanem piechoty jestem. Z kolei jak walczysz z nieumarlymi albo demonami to juz bym wolam miec ta piechote, niz DP ktorzy poza tura szarzy niewiele moga juz zrobic. Ale to juz nie rozwodzmy tutaj nad tym bo tu nie o to chodzi w tym temacie.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

jeśli chesz mieć klimatyczną armię HE w stylu cherage to proponuję obejrzeć galerię darksłonia ;) to Imo najlepiej przemyslane HE w Polsce lordowie magowie kawaleria itp

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Ukalez pisze:ewentualnie Mag - ale tutaj mocna konwersja
z czapą lwa tak jak sztandarowy od WL i płaszczem :P

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

No faktycznie, armia wymiata. A jak już ją Słoniu pomaluje, to będzie dopiero :D Ale to ma być moja pierwsza armia, którą sam będę robił, więc na pewno się tak ładnie nie uda :D

Ale popróbuje, coś z tego będzie mam nadzieje. Dzięki za rady.

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Mój znajomy który gra Brettonią mówi, że niektóre bretońskie miasta leżą na pozostałościach po miastach elfickich. Jeśli to prawda to jak to się stało, że high elfy przeniosły się na Ulthuan?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

bercik44 pisze:Mój znajomy który gra Brettonią mówi, że niektóre bretońskie miasta leżą na pozostałościach po miastach elfickich. Jeśli to prawda to jak to się stało, że high elfy przeniosły się na Ulthuan?
Wojna o Brodę.
Wredne Długouche szuje, ścięły brody krasnoludzkim posłańcom, wysłanym przez krasnoludzkiego króla. Posłańcy żądali wyjaśnienie, dotyczących elfich ataków na krasnoludzkie karawany kupieckie. Elfy w swej ignoracji, nie śmiąc przyznać, że to tak naprawdę poplecznicy Malekitha stoją za tym wszystkim, ścięły krasnoludzkim posłańcom brody... Posłańcy wrócili... a powinieneś wiedzieć, że krasnoludzka broda to bardzo ważny obiekt kultury tego ludu... Na tyle ważny by wszcząć wojne, która objęła swoimi działaniami cały Stary Świat.

Z Wojny zwycięsko wyszły krasnoludy (trochę Pyrrusowe zwycięstwo to było, bo dużo straciły), ścinając głowę elfiemu królowi i zabierając koronę feniksa jako reparacje za działania wojenne (ta sobie wciąż grzecznie leży w skarbcu w Karaz-a-Karak). W efekcie, elfy musiały się wynieść ze Starego Świata, zostawiając za sobą zgliszcza swoich miast (zgliszcza na których zbudowano Marienburg, miasta Bretonni i inne). W Starym Świecie pozostała tylko garstka elfów, które wypowiedziały służbę królowi feniksowi i Ulthuanowi i uciekły w gąszcz lasu Loren, stając się od tego momentu Leśnymi Elfami.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Dzięki Mac

ODPOWIEDZ