Waaagh! Barbara

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Ewolucja Waaagh! Barbary

Post autor: Kołata »

2 bazowe + 2 za magów + 1 za grzybka + 2 za totem + 5 za 3 scrolle = 12 ;)

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

swieta_barbara pisze: Chyba, ze uziemilbym lorda (200), wywalil AB(141), wywalil rydwan (80), wywalil DD (80) - i juz sa punkty i to wcale nie glupio zainwestowane. Co o tym sadzicie?
Nie dawaj MMMsów! Później wszyscy marudzą, że tak naprawdę nie wygrały orkasy tylko manflayerzy :) Skoro już mamy przedmioty pozwalające wystawić coś sensownego to po co sięgać po DoW?

Co do ochrony maszyn to muszę zgodzić się z blessem. Fasty odgonisz. Ale latające ścierwa będą bolały (nie wiem jak chciałbyś odgonić 3 eskadry terradonów).
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Yahoo82 pisze:Nie dawaj MMMsów! Później wszyscy marudzą, że tak naprawdę nie wygrały orkasy tylko manflayerzy Skoro już mamy przedmioty pozwalające wystawić coś sensownego to po co sięgać po DoW?

Co do ochrony maszyn to muszę zgodzić się z blessem. Fasty odgonisz. Ale latające ścierwa będą bolały (nie wiem jak chciałbyś odgonić 3 eskadry terradonów).
Bo chce wszystkim zbrzydzic DoW, zeby nikt ich nie wystawial. Wiec biore oczywiscie MMM i dzialo. Poza tym faktycznie swietnie beda dzialac na lataczy i do ochrony maszyn.

Jak tak sobie licze, to chyba uda mi sie wcisnac MMM bez wyrzucania wiwerny. Jak wiadomo potrzebuje 458 punktow do pelni szczescia, ale w sumie wystarczy mi nawet 13 (4 do paniki), czyli 420 punktow:

Doom Diver: 80
Boar Chariot: 80
Poziomy z magow: 70
Arrer Boyz: 141
Fasty po taniości: 22 (2 wilcze bez niczego)
Spear Chukka: 40

I wchodzi 13 MMM i jeszcze 16 punktow w zapasie, czyli brakuje mi 22 do kompletu MMM.
Jakies propozycje?

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

2 big unów - 19+szaman i masz 3 pełne szeregi ... oraz dodatkowy załogant na jednym z czariotów to o ile dobrze liczę 23pkt

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie mam rydwanow, ale faktycznie moge wywalic orka z big unsow (10) i bullich z bolcow (15) i mam piekny lsniacy komplecik MMM do oslony maszyn! Dziekuje wszystkim za znakomite rady, ktore pozwolily mi wypracowac te klimatyczna rozpiske:

1 Sławny Bretoński Rycerz @ 150

1 Black Orc Warboss @ 430 Pts
General
Martog's Best Basha [15]
Shinguards of Sneaky Shino [30]
Warboss Um's Best Big Boss At [30]
Yellow Kidney Stone of Xet [10]
1 Wyvern @ [200] Pts

1 Night Goblin Shaman @ 100 Pts
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Night Goblin Shaman @ 90 Pts
Dispel Scroll [25]
Yan Khel Mushroom [15]

1 Black Orc Big Boss @ 145 Pts
Heavy Armour; Battle Standard; Boar
Beard of Barbus [10]
Collar of Zorga [5]

14 Orc Boar Boyz @ 354 Pts
Choppa; Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Gholan [25]

20 Orc Big 'Uns @ 265 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Morks Spirit Totem [50]

2x5 Goblin Wolf Riders @ 120 Pts

2 Trolls @ 80 Pts

2 Snotlings @ 40 Pts

1 Rock Lobber @ 75 Pts
1 Cannon @ 85 Pts
3 Spear Chukka @ 105 Pts
15 Mengil Manhide Manflayers @ 458

Casting Pool: 4
Dispel Pool: 5+3+3DS
Total: 2347

Zajebista rozpa! Nie wiem gdzie przyciac jeszcze 120 punktow na kolejnego bolca i klope z bullym, ale taka wersja jest dla mnie satysfakcjonujaca.

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

swieta_barbara pisze:
I wchodzi 13 MMM i jeszcze 16 punktow w zapasie, czyli brakuje mi 22 do kompletu MMM.
Jakies propozycje?
Tak. Nie wystawiaj MMM. Chyba sam ostatnio byłeś za zbanowaniem w ich na WI. ;)
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Eee tam. O&G&MMM FTW!!!

Wlasnie ogarnalem, ze ta rozpiska ma jeszcze jedna ogromna zalete - latwo sie ja wystawia! 89 modeli (z czego 21 to maszyny z obsluga). Szkoda tylko, ze tak malo wystawien, ale nie mozna miec wszystkiego.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

jak nowe orki mają teraz mieć w standardzie MMM to ja dziękuję za ich usprawnianie BP - to nic nie zmienia :( 8 edycji przybywaj [-o<

Ż.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Green Knight pisze:
swieta_barbara pisze:
I wchodzi 13 MMM i jeszcze 16 punktow w zapasie, czyli brakuje mi 22 do kompletu MMM.
Jakies propozycje?
Tak. Nie wystawiaj MMM. Chyba sam ostatnio byłeś za zbanowaniem w ich na WI. ;)
oj tam, oj tam...
Tam będzie miał wsparcie DE a tu samemu trza pomyśleć... 8) :wink:
Z resztą jak sam dobrze ująłeś to dopiero na WI chce zbanowania nie wcześniej :lol2:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Żaba pisze:jak nowe orki mają teraz mieć w standardzie MMM to ja dziękuję za ich usprawnianie BP - to nic nie zmienia :( 8 edycji przybywaj [-o<
To nie orki Zabolku, tylko BP ma w standardzie MMM i cannony.
bigpasiak pisze:Z resztą jak sam dobrze ująłeś to dopiero na WI chce zbanowania nie wcześniej :lol2:
To nie do konca tak - chcialbym zbanowania w ogole w BP, i bede staral sie zylowac teraz rozpiski pod katem MMM i dzialek, zeby jak najwiecej osob mialo ich dosc.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

A taka fajna rozpa była :/
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Mengil Manhide's Orcflayers i detachment orków ;)

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

ach ta warszawka.

Rozpiska poprawna, ale jestes pewien ze dzialo jest wazniejsze od dooma? Na duze cele itd masz 3 balisty, a na wszelkie ciezkie kawalerie juz slabiej. W tym konkretnym zlozeniu raczej doom sie bardziej przyda
swoja droga, jesli chcesz sie lansowac na pro-playera OnG to pamietaj, ze na euro nie wolno brac mengili :> i ze wyniki armii opartej na nich beda sredniomiarodajne.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A grales kiedys z black coachem albo papiezem? Na nich przyda sie dzialo.
Ciezkie kawalerie to ja wciagam trollami i wiwerna, ewentualnie moge do nich nawalac z bolcow i klopy. Jak bless slusznie zauwazyl bola mnie jednostki latajace, a MMM sa nich wprost idealni.
I od razu usuwaja problem dwoch najwiekszych przeciwnikow orkowych: DoCh i DE (bo wampiry jak sie przekonuje ostatnio ciezko maja z taka antymagia).

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

swieta_barbara pisze:To nie orki Zabolku, tylko BP ma w standardzie MMM i cannony.
Nie.
To Ty decydujesz się je wziąć.
W erze 2 tanków, smoków/hydr, Abomek, GD itp to nie wyobrażam sobie grając WE bez działa [ jednego bo jestem klimaciarzem :D :wink: ].
Spróbuj zagrać bez żadnej maszyny przeciw imperium to pogadamy, Panie który chce zochydzić branie DoW...

Swoją drogą
swieta_barbara pisze:To nie do konca tak - chcialbym zbanowania w ogole w BP, i bede staral sie zylowac teraz rozpiski pod katem MMM i dzialek, zeby jak najwiecej osob mialo ich dosc.
Też jestem za tym, jednak sensowny BP musi być a nie garście LT i zakaz brania DoW bo działka mogłyby przez przypadek nadgryźć czy strącić jednego czy dwa...
Tak jak było wcześniej [ 1 LT na sloty rara, czyli tank, drzewko, hydrant itp ] powinno zostać.
Albo rybki albo pipki.



Jednak to nie ten temat ani miejsce.
Rozpiska ciekawa aczkolwiek mała ilość woja może powodować koncentrację ognia i utratę najważniejszych oddziałów...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

bigpasiak pisze:Rozpiska ciekawa aczkolwiek mała ilość woja może powodować koncentrację ognia i utratę najważniejszych oddziałów...
MMM beda swietnie screenowac BB, dopoki bede daleko, a potem to juz jade.
bigpasiak pisze:Spróbuj zagrać bez żadnej maszyny przeciw imperium to pogadamy, Panie który chce zochydzić branie DoW...
WE? Nie rozumiem, czemu to jest problem. Znaczy wiem, ze nie ma czym rozwalic czolgow (no bo czym?), ale reszta armii powinna sobie radzic. Poza tym wiadomo, ze sa pewne buildy armijne, ktore maja ciezko z innymi buildami (np. HE na BOH vs DE na ROH), no ale przeciez nie wierze, ze na turnieju zawsze trafia sie najbardziej przewalonych przeciwnikow.
Kiedy tak szczerze grales ostatnio przeciw czolgom?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dokładnie jak napisał Pasiak, przycięcia dow ok ale razem z przycięciami przegiętych LT.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

LT są przegięte! A OnG mogą na 2k aż 4 mega wypasione giganty wystawić! Miazga :)
Barbara może wrzucisz je do rozpy?

Sorki za OT...
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

swieta_barbara pisze:A grales kiedys z black coachem albo papiezem? Na nich przyda sie dzialo.
Ciezkie kawalerie to ja wciagam trollami i wiwerna, ewentualnie moge do nich nawalac z bolcow i klopy. Jak bless slusznie zauwazyl bola mnie jednostki latajace, a MMM sa nich wprost idealni.
I od razu usuwaja problem dwoch najwiekszych przeciwnikow orkowych: DoCh i DE (bo wampiry jak sie przekonuje ostatnio ciezko maja z taka antymagia).
Katapulta wystarcza. A na lataczy wlasnie doom jest lepszy od dziala jakby nie patrzec
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie wystarcza katapulta. A na lataczy to juz nie musze miec dooma, bo mam MMM.

ODPOWIEDZ