Lista Sędziowska - kandydaci i programy

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa LS - kandydaci do 19. października

Post autor: Ziemko »

Chcialbym wiedziec, kto z ewentualnie kandydujacych bedzie chcial zmieniac system tak jak widzial to Barbarossa w swoim Bastard Swordzie - ktory uwazam, za generalnie slaby projekt. Chce wiedziec na kogo nie glosowac.

Busz wracasz na powaznie, czy znikniesz po 4-5 miesiacach znow ? ;)

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Bastard Sword się póki co nie przyjmuje i chyba dobrze, przynajmniej gramy w jedną grę wszyscy (co prawda każdy z innymi lokalnymi homerulami). Swoją drogą Ziemko krytykujesz BS a sam na masterze masz wuchtę reliktów 7 edycji w regulaminie z połówkami na czele, co np. dla mnie już jest zbyt daleko idące.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Ja od siebie mogę powiedzieć ze jestem jednym z większych zwolenników tej edycji w moim ośrodku ;).
Osobiscie podobają mi się ograniczenia eurowe i o ile pare rzeczy jest sensownych ( balans magii na poziomie wzięcia power scrolla albo zadnych innych arcanow w armii) lub ograniczenia piechotne, o tyle już zmienianie zasad takich jak kasowanie szeregów jedną ranką uwazam za wzięte z dupy, tego nie mielismy chyba jeszcze żeby zmieniać totalnie zasady zapisane w rulebooku ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

kudłaty pisze:Bastard Sword się póki co nie przyjmuje i chyba dobrze, przynajmniej gramy w jedną grę wszyscy (co prawda każdy z innymi lokalnymi homerulami). Swoją drogą Ziemko krytykujesz BS a sam na masterze masz wuchtę reliktów 7 edycji w regulaminie z połówkami na czele, co np. dla mnie już jest zbyt daleko idące.

Prosze nie porownuj liczenia polowek do Bastard Sworda, ktory to jest mixem 7/8 ed.
Generalnie jestem za poprawkami, ale nie takimi wielkimi jakie mialo to miejsce w BSie, zgodze sie z Toba Mlody, ze ciecie szeregow jedna ranka to imho sredni pomysl.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Nie liczenie połówek oddziałów i sytuację, że jeden model jest warty np 350 punktów to jak dla mnie mankament tej edycji i jak najbardziej popieram liczenie połówek tym bardziej, że akurat ta zmiana nie zmienia nic w samej mechanice gry.
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ziemko pisze:Chcialbym wiedziec, kto z ewentualnie kandydujacych bedzie chcial zmieniac system tak jak widzial to Barbarossa w swoim Bastard Swordzie - ktory uwazam, za generalnie slaby projekt. Chce wiedziec na kogo nie glosowac.

Busz wracasz na powaznie, czy znikniesz po 4-5 miesiacach znow ? ;)
Twoje obawy są raczej bezpodstawne. LS jako taka nie będzie zajmować się tematyką zmiany gry, IMO (chyba, że znów pojawi się gigantyczny problem z balansem i będzie szerokie przyzwolenie na BP - na co na razie NIC nie wskazuje).

Barbarossa sam może lansować dowolne zasady turniejowe, tak jak Bless swoje - niezależnie od funkcji w ramach LS/LL/gdziekolwiek bądź. Jeśli chodzi o mnie - planuję zorganizować parę turniejów w Warszawie na zasady ETC, ew. ze scenariuszami. Tyle jeśli chodzi o aktywność w "zmienianiu" gry.

Zmieniać systemu nie da się poprzez przegłosowanie czegoś - jak powtarzałem milion razy, to gracze i orgowie decydują, jakie będą zasady i czy/jaki komp ma gdzieś obowiązywać.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Zgoda, ale są czasem takie decyzję w kwestii zasad którymi się przesuwa delikatnie akcenty w jedną czy drugą stronę głosując bardziej RAW lub starając się doszukać co autor miał na myśli pisząc te słowa ale jednak napisał co innego. Temat ewentualnego CS jest tematem na razie jeszcze nieaktualnym.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Lazur nie spamuj - napisałeś już trzeci post w temacie nijak się do niego nie odnoszący. Jeżeli jesteś zainteresowany to zgłoś swoją kandydaturę.

Ontoppując, popieram pomysł rozbudowanych stanowisk kandydatów, z pewnością ułatwi to wybór.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

kudłaty pisze:Zgoda, ale są czasem takie decyzję w kwestii zasad którymi się przesuwa delikatnie akcenty w jedną czy drugą stronę głosując bardziej RAW lub starając się doszukać co autor miał na myśli pisząc te słowa ale jednak napisał co innego. Temat ewentualnego CS jest tematem na razie jeszcze nieaktualnym.
Super, miałem do czynienia z oboma podejściami (RAW i RAI) i mogę uczciwie powiedzieć, że czasem słuszne jest jedno, czasem drugie i tyle. Jak idziesz za bardzo w RAW, to wychodzą takie kminy, że ludziom szczeki opadają (co się Shino zdarzało). Jak zaczynasz za mocno iść w RAI, piszesz własny RB.

Do balansowania bym tego w żadnym wypadku nie porównywał. Natomiast jeśli obie interpretacje zasady są równie uprawnione, można wybrać tę opcję, która bardziej wyrównuje siły armii (na korzyść bardzo słabej albo na niekorzyść bardzo silnej) - IMO nie ma w tym nic złego, o ile oczywiście naprawdę obie interpretacje są RÓWNIE uprawnione.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Czy w tym temacie można zaproponować czyjąś kandydaturę?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Mozna, jesli dana osoba jest w ogole chetna ;)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

A może kandydaci wypowiedzieli by się w kwestii M&H ? To sporo by naświetliło czy mają zamiar uściślić zasady w kierunku normalności czy idiotyzmów jak poprzednicy...

P.S. Poczytałem wypowiedzi kandydatów do LS. Ja mam tylko jedna helkę ale ci co kupili po 2 sztuki to teraz was zaj.....ą...

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

P.S. Poczytałem wypowiedzi kandydatów do LS. Ja mam tylko jedna helkę ale ci co kupili po 2 sztuki to teraz was zaj.....ą...
Raczej kiepski argument. Wielu ludzi ma figurki, które nie nadają się do grania, trudno.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Grolshek pisze:A może kandydaci wypowiedzieli by się w kwestii M&H ? To sporo by naświetliło czy mają zamiar uściślić zasady w kierunku normalności czy idiotyzmów jak poprzednicy...

P.S. Poczytałem wypowiedzi kandydatów do LS. Ja mam tylko jedna helkę ale ci co kupili po 2 sztuki to teraz was zaj.....ą...

Grolshek z uscislen wypadlo, ze nie moga brac LD.
NA pewno bedzie mozna brac ld pytanie czy tylko jego czy tez inne charakterystyki od handlerow.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

ja bym w sumie się zgłosił, ale moja osoba LS nie pomoże i nic nie wniesie - moje poglądy prezentują już Bless, Mac, Kudłaty i Barbarossa :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ziemko pisze:
Grolshek pisze:A może kandydaci wypowiedzieli by się w kwestii M&H ? To sporo by naświetliło czy mają zamiar uściślić zasady w kierunku normalności czy idiotyzmów jak poprzednicy...

P.S. Poczytałem wypowiedzi kandydatów do LS. Ja mam tylko jedna helkę ale ci co kupili po 2 sztuki to teraz was zaj.....ą...

Grolshek z uscislen wypadlo, ze nie moga brac LD.
zalozysz sie?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Zeby bylo jasne, Barbarossa zgodnie z regulaminem LL, zostaje na LS bez zadnego glosowania. Mac, jesli sie zdecyduje, powinien moim zdaniem normalnie startowac w tych wyborach, poniewaz nie mielismy odpowiedniej procedury do wylaniania brakujacych LS membah, kiedy wysypal sie Marek. Teraz regulamin juz mamy, wiec wszystko leci wedlug niego.

Przewalilem spam tutaj.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jankiel pisze:
Ziemko pisze:
Grolshek pisze:A może kandydaci wypowiedzieli by się w kwestii M&H ? To sporo by naświetliło czy mają zamiar uściślić zasady w kierunku normalności czy idiotyzmów jak poprzednicy...

P.S. Poczytałem wypowiedzi kandydatów do LS. Ja mam tylko jedna helkę ale ci co kupili po 2 sztuki to teraz was zaj.....ą...

Grolshek z uscislen wypadlo, ze nie moga brac LD.
zalozysz sie?

No to powiedz gdzie to jest to zaznacze w regulaminie Kohortexu, ze olewamy ten punkt z uscislen. Decyzja jednoglosna calego klubu.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Zgodzę się z twierdzeniem iż M&H nie mogą brać liderki od poganiaczy wyłącznie jeśli wyjdzie to jasno w faq GW. Interpretacja Mac-a jest słuszna, logiczna i bezstronna. Interpretacja pozostałych byłych/przyszłych członków LS to chęć udupienia Salek i Helek. Tym bardziej iż są to gracze armii które nimi nie grają i w/w oddziały załażą im mocno za skórę. Taka jest moja interpretacja i twierdzę iż całkiem prawdziwa...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Grolshek pisze: Interpretacja pozostałych byłych/przyszłych członków LS to chęć udupienia Salek i Helek. Tym bardziej iż są to gracze armii które nimi nie grają i w/w oddziały załażą im mocno za skórę. Taka jest moja interpretacja i twierdzę iż całkiem prawdziwa...
Jedna interpretacja jest bezstronna, sluszna i obiektywna, bo jest dla Ciebie korzystna, a druga to spisek, zdrada i zlosliwosc, bo jest to decyzja dla Ciebie niekorzystna. A LS nic innego nie robi, tylko mysli, jak tu udupic te Twoje heleny.... Wez sie ogarnij, Groszek, bo w jakas paranoje popadasz... :roll:
Obrazek

ODPOWIEDZ