Wybory prezydenckie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Re: Wybory prezydenckie

Post autor: Aron_Banalny »

Dajesz skrajne negatywne przyklady - a daj pozytywny - Szwecja - partia socjaldemokratyczna, ktora rzadzila ok. 30 lat bez przerwy i jak ten kraj wyglada?
Szwecja to nie raj. za 30 lat może szwedów nie być, Skandynawowie mają kompleksy po niezbyt chlubnej karcie w swojej historii i często sami padają ofiarą swojego socjal-raju. poza tym można spokojnie stwierdzić że Szwecja ociera się o totalitaryzm, ponieważ rząd wchodzi z butami do każdej prawie sfery życia Szwedów. jednym to nie przeszkadza, drugim tak, ale tak jest. państwo to taki dobry wujek, który i tak wie najlepiej co dla Ciebie dobre

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Aron_Banalny pisze:
Dajesz skrajne negatywne przyklady - a daj pozytywny - Szwecja - partia socjaldemokratyczna, ktora rzadzila ok. 30 lat bez przerwy i jak ten kraj wyglada?
Szwecja to nie raj. za 30 lat może szwedów nie być, Skandynawowie mają kompleksy po niezbyt chlubnej karcie w swojej historii i często sami padają ofiarą swojego socjal-raju. poza tym można spokojnie stwierdzić że Szwecja ociera się o totalitaryzm, ponieważ rząd wchodzi z butami do każdej prawie sfery życia Szwedów. jednym to nie przeszkadza, drugim tak, ale tak jest. państwo to taki dobry wujek, który i tak wie najlepiej co dla Ciebie dobre
Czyli to co przewidział w "O Demokracji w Ameryce" Alexis de Tocqueville. Aż pozwolę sobie zacytować: "Ponad wszystkimi panuje na wyżynach potężna i opiekuńcza władza, która chce sama zaspokoić ludzkie potrzeby i czuwać nad losem obywateli. Ta władza jest absolutna, drobiazgowa, pedantyczna, przewidująca i łagodna. Można by ją porównać z władzą ojcowską, gdyby celem jej było przygotowanie ludzi do dojrzałego życia. Ona jednak stara się nieodwołalnie uwięzić, ludzi w stanie dzieciństwa."

A tak to zgadzam się z Kołatą. Lepiej być nazywanym przez lewicę "kapitalistycznym fantastą" niż bycie socjalistą w ogóle. :wink:


I też chyba nie ma co kontynuować wątku bo nikt tu nikogo nie przekona, większość z nas już ma wyrobione od dawna poglądy. Z mojej strony OT, ale jakby jakiś samobójca chciał to kontynuować to niech wali na PM :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ziemko,
bez obrazy, napisałem 'socjaliści to idioci' jako odpowiedź na słowa 'JKM jest pierdolnięty' i 'kurwiniści'. Tego jakoś nie raczyłeś zauważyć. Szkoda że rozmowy o polityce tak zawsze się kończą. Znamy się osobiście, lubię Was wszystkich (Ciebie, Jankiela, Nehana i Kosę) mimo różnicy w poglądach - nie wyzywajmy się na forum, bo to jakaś dziecinada.

Niech każdy głosuje zgodnie z przekonaniami. I tak się nic nie zmieni, dopóki nie będzie jakiegoś przełomu, (kontr)rewolucji.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Aron_Banalny pisze:
brawo to juz lepiej oddać nie ważny głos. denerwuje mnie takie podejście, bo nie o to walczyli ludzie od 45-ego roku, żeby teraz każdy miał wybory w dupie.
Świadoma absencja wyborcza to też głos w debacie i wyraz postawy politycznej.

Dla mnie to oddawanie pustego głosu jest bez sensu...
To tylko taka manifestacja wobec samego siebie. Ale w gruncie rzeczy działanie przeciwko sobie, bo zamiast dać wyraz swojej frustracji, podwyższasz frekwencje wyborcza i w ten sposób legitymizujesz zwycięska partie/kandydata.

Wolę sobie w tym czasie połowić rybki albo wypić piwko ><>


Mi wyszło w tej pseudo ankiecie:

Kornel Morawiecki 80.77%
Jarosław Kaczyński 69.23%
Marek Jurek 69.23%
Obrazek

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Kołata pisze: Niech 'Europa' dalej odcina się od chrześcijańskich korzeni, promuje tolerancje wobec całej patologii pedalstwa, aborcji, eutanazji i wielu innych ohydnych rzeczy, a zaleje nas islam, murzyni i chińczycy. Zobaczymy. Chciałbym się mylić.

Wszystkim lewuskom życzę, żeby ich synek przyprowadził do domu chłopaka, a córka była kolejną żoną jakiegoś araba. W imię równości i tolerancji!

Pozdrawiam.
bełkot
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

MOD!

G'N'R
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łódź

Post autor: G'N'R »

Wolność Ekonomiczna: 50%, Tradycjonalizm: 18%, Wolności Obywatelskie: 49%

Twoje poglądy polityczne są najbardziej zgodne z partią:
Partia Demokratyczna (55% zgodności)
Prawo i Sprawiedliwość (53.25% zgodności)
Zieloni 2004 (52.5% zgodności)

Najbliższa Ci ideologia to:
Centryzm

Centryczne poglądy polityczne można rozumieć jako wyważone między ideałami lewicowymi a prawicowymi. Politycy posiadający centryczną wizję polityki kraju, są w stanie zawiązywać koalicje zarówno z partiami z prawej, jak i lewej strony politycznej.

Zauważ: najwyższy procent zgodności Twoich odpowiedzi z partią polityczną nie przekracza 60%.
Oznacza to, iż wynik może być niemiarodajny (nie istnieje w Polsce partia z programem odzwierciedlającym Twoje poglądy).

Ciekawe... :roll:
Gime more Guns! Guns'N'Roses

(...)now holidays come,and then they go,nothin new to gain,collect another memory..when I come home, late at night, don't ask me where I've been, just count your stars I'm home again..you could be mine, you could be mine,you could be mine, mine, mine(...)

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Czemu mod, Barbaro? Czyżby w imię tolerancji i wolności wypowiadać się nie można, a w imię białej rasy i faszyzmu to już tak? :) Fakt, w moim poście jest wiele agresji. Jednak agresji uzasadnionej, zostawta więc ten post w spokoju :)
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

W zadnym imieniu nie mozna zachowywac sie na tym forum jak cham, prostak i burak. Mozna tu prezentowac swoje poglady, ale w sposob kulturalny i nie uwlaczajacy innym. Dlatego jeszcze raz: mod!!!

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Kołata pisze:Dla mnie każdy socjalista to idiota, a popieram tych co głoszą tradycyjne wartości i wolność gospodarczą. Możemy się tak licytować w nieskończoność, a żaden zdania nie zmieni.

Na razie mamy od 20 lat socjalizm i nie jest jakoś zbyt pięknie w naszym kraju. Korwin dawno temu wiele razy mówił, do czego prowadzi socjalizm, ale śmiano się z niego gdy mówił żeby nie zwiększać deficytu, "bo jak państwo może zbankrutować"? A teraz po akcji z Grecją nagle wszyscy ogłaszają programy cięć budżetowych i zmniejszania deficytu.
Śmieją się z niego, gdy przepowiada upadek UE. Zobaczymy kto ma rację. Mnie ostatnio pewien Niemiec powiedział, że doszły go słuchy, że już Deutche Marki są drukowane. Nazywają Korwina oszołomem, jak mówi, że za jakieś 20 lat przy takiej polityce Europa przeżyje wielki upadek spowodowany przez totalną degrengoladę moralną. Niech 'Europa' dalej odcina się od chrześcijańskich korzeni, promuje tolerancje wobec całej patologii pedalstwa, aborcji, eutanazji i wielu innych ohydnych rzeczy, a zaleje nas islam, murzyni i chińczycy. Zobaczymy. Chciałbym się mylić.
Korwin może i tym razem ma rację, a może nie. On tego pewnie już nie dożyje. My i nasze dzieci tak. I tu należy mu się szacunek choćby za jedną rzecz. On nie myśli jak typowy zasrany demokrata, żeby tylko dorwać się do koryta przez 'obiecanki dla ludu', a co się stanie po 5 latach to ma gdzieś.

Wszystkim lewuskom życzę, żeby ich synek przyprowadził do domu chłopaka, a córka była kolejną żoną jakiegoś araba. W imię równości i tolerancji!

Pozdrawiam.
Te słowa które zaznaczyłem w wypowiedzi Kołaty również są chamskie, burackie i obraźliwe.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

zaraz, a czy to przypadkiem post kołaty nie jest chamski i obraźliwy. Gniew dzielimy na słuszny i niesłuszny, a złość kolegi nindza jest jak najbardziej uzasadniona. Rasizm i nazizm tolerowany tutaj chyba nie jest i chciałby zwrócić uwagę na to, że wolność słowa może i na świecie jest, ale tylko do momentu w którym twoje zdanie nie nawołuje do nienawiści i nie godzi w innych ludzi. Za taką wypowiedź jaką napisał kołata powinien dostać z miejsca bana.
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

nindza77 pisze:Podziękuję, dlatego właśnie nie idę na wybory, że jedyny
Nie, nie. Nie idziesz na wybory bo jesteś nieodpowiedzialny, tak jak każdy kto na wybory nie idzie. Nie ma co dorabiać do tego ideologii, to niczego nie zmienia.
nindza77 pisze:
Kołata pisze:Dla mnie każdy socjalista to idiota
Te słowa które zaznaczyłem w wypowiedzi Kołaty również są chamskie, burackie i obraźliwe.
Ale przy tym bardzo prawdziwe :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Nindza.
Czy ja gdzieś nawołuję do nienawiści rasowej i faszyzmu? To że chciałbym, żeby nasza cywilizacja dalej trwała i się rozwijała, a nie zdychała i została pochłonięta przez inne to rasizm i faszyzm?! :shock:
Czyli nasi bohaterowie narodowi broniący Polski i Europy przed Turkami, Mongołami i innymi to byli jebani rasiści! A Sienkiewicz zamiast Nobla powinien dostać stryczek za krzewienie nienawiści!

Pracowałem z murzynami w stanach, znam muzułmanów i żydów i nikogo z nich nie obrażałem i nie mam zamiaru. To ludzie tak jak my i szanuję ich. Nikomu nigdy nie zrobiłbym krzywdy ze względu na kolor skóry itd. A to że chciałbym, by mój naród się rozwijał i rozrastał to jakaś zbrodnia?

I nie życzę sobie wyzwisk pod moim adresem.

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Fisch pisze:Świadoma absencja wyborcza to też głos w debacie i wyraz postawy politycznej.

Dla mnie to oddawanie pustego głosu jest bez sensu...
Czym z punktu widzenia władzy różni się "Świadoma absencja wyborcza" od "nie idę, mam w dupie"? Absolutnie niczym.
I nie jest to żadna postawa polityczna - nie głosowałeś=nie masz postawy politycznej. Kropka. A w dodatku nie wolno ci potem narzekać ;)

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

jachu_ka pisze:Nie, nie. Nie idziesz na wybory bo jesteś nieodpowiedzialny, tak jak każdy kto na wybory nie idzie. Nie ma co dorabiać do tego ideologii, to niczego nie zmienia.
Zupełnie się z tym nie zgadzam. Świadom naszej historii dziejowej mówię: "nie o taką Polskę i klasą polityczna nasze dziady walczyły!".

Jebią mnie telewizyjne sondaże i farmazony, jaki to mam obywatelski obowiązek ""idź na wybory aby mieć prawo krytykować". Nie widzę w tej debacie miejsca dla siebie i uważam, że moja postawa jest dużo bardziej odpowiedzialna niż większości huraoptymistycznych zwiedzionych dzieciaków, co odebrali tydzień temu dowód osobisty i lecą głosować na modniejszego kandydata jakby to był model adidasa.

Co do poglądów kolegi Kołaty. Nie zgadzam się z nimi w 100%. Ale co do treści to u tego całego Korwina jest u niego jedna życiowa prawda. Araby nas zaleją! Niestety nic nie poradzimy bez kobiet chłopaki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

jachu_ka pisze:Kropka. A w dodatku nie wolno ci potem narzekać ;)

huja tam 8)

Narzekać zawsze mogę i zawsze będę.
Taki typ.
Obrazek

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Fisch pisze:Świadom naszej historii dziejowej mówię: "nie o taką Polskę i klasą polityczna nasze dziady walczyły!".
Olewając wybory olewasz też to o co oni walczyli - bo nie próbujesz zmienić tego co jest.
Twoje wnuki powiedzą "nie za taką Polskę i klasę polityczną nasz dziad nie kiwnął palcem". Ładnie =D>

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Jak nikt nie reprezentuje twoich poglądów, to weź sprawy w swoje ręce :)
heh, socjaliści, niech żyje nowy wspaniały świat :!:

bellman_eq
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: niemal Warszawa

Post autor: bellman_eq »

O, Nowy Wspaniały Świat to warszawski lokal, który pokazuje jak działa biznes prawdziwych idealistów. :wink:

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

można coś więcej, bo niestety jestem nietutejszy :P

ODPOWIEDZ