Bonecrusher_Toruń_18.12.2010

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Re: Bonecrusher_Toruń_18.12.2010

Post autor: Siwek »

Mam staroedycyjnego Big`Una. Heros na piechtę to nie jest ale różni się na tyle że od wielkiej biedy i z przymrużeniem oka można użyć jako warbossa. Brać?
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Bartas odpadł. Ile mamy osób?

kemot
Wodzirej
Posty: 737

Post autor: kemot »

Wychodzi ze 19 i spada :( .

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Załatwiamy dwudziestą, biegiem...

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

na 90% będe ;-)

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3703
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

No od nas dwa warhammerowe pojazdy nawiedzą Toruń - razem 7 grających + 2 obserwatorów.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Zgnieciemy innych samą przewagą liczebną :D

kemot
Wodzirej
Posty: 737

Post autor: kemot »

na 90% będe
Robert chyba dostales impuls z kosmosu, mialem pisac do Ciebie na priva wieczorem zebys wpadl poogladac ludki :).

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

kemot pisze:
na 90% będe
Robert chyba dostales impuls z kosmosu, mialem pisac do Ciebie na priva wieczorem zebys wpadl poogladac ludki :).


Priva wieczorem, żebym poogladał?
Zniewaga.

Wpadnę pograć ;]

Ostrzegam, 8 edycje znam tylko powierzchownie:)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

results?

No juz mam info od Gokisha:

1. Kemot
2. Pacek
3. Piotr
4. Gokish!!!!! (brawo w koncu jakis porzadny wynik)

Piotr masz chyba jakas klatwe kemotowa co?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Turniej pierwsza klasa. Bitewki spoko (nadal uważam, że B&G na turach to zuoo i shatan). Szczególne dzięki Katerkowi za najfajniejszą bitwę turnieju.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Knight
Wodzirej
Posty: 724
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Knight »

Ja chciałem zgodnie z obietnicą opieprzyć Kemota za sposób liczenia punktów przy nie skończonym Blood and Glory.
Chciałem też pochwalić Kemota za jak zawsze dobrze zorganizowany turniej:)

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3703
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Brawo dla all !!! Scenariusze OK ! Klimat jak najbardziej SPOKO ! Jedynie początkowa obsuwa czasowa i .... wyjechaliśmy przed 19.00 to jest prawie 1h w plecy !!! Popracujcie nad punktualnym startem !!! Dzięki przeciwnikom za bitwy !!!
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

W Łodzi chyba najfajniej B&G bylo liczone.
Imho w tym scenariuszy w zadnym wypadku (nawet gdy nie ma zlamania) nie powinno liczyc sie VP. (tak wiem, ze w Toruniu nie bylo liczonych VP)
Gratki Kohorta, ale troche niesmak, ze oddaliscie im zloto. ;)

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Wrzućcie fotki które ktoś robił.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Szaleństwo rozkoszy :P ostatni nie byłem (mam nadzieję :P). Bitwy z Byro i Filupem cud miód i orzeszki :)...po prostu czysta przyjemność.
Przez obsuwę były krótkie przerwy i zabrałem wszystkie kanapki do domu (żona = :evil: )
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

kemot
Wodzirej
Posty: 737

Post autor: kemot »

Dzięki wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji. Generalnie z taka ekipa turniej robi sie sam :).
Co do obsuwy czasowej to nie wiem dlaczego tak wyszlo :). Chyba za duzo gadania bylo na poczatku :), ale tak to jest jak sie spotyka raz na sto lat i prze graniem trzeba troche glupot poopowiadac :D .
Do nastepnego razu (najprawdopodobniej w lutym lub wspolnie z 40K w styczniu).
Na stepny turniej bedzie mial nazwe : "Niech wygra Piotr" :D i najprawdopodobnie bedzie na format euro.

Wyniki wrzuce wieczorem jak ograne sedziowke.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Kemot - dzięki za super zorganizowany turniej!
Przeciwnikom dziękuję za super bitwy bez spięć i złych emocji.
7 miejsce OnG to chyba przyzwoity wynik, zwłaszcza, że ostatnią bitwę miałem na 1szym stole.

Pierwsza bitwa z DE Lubina
Gigant na lewej flance kręcił w kółko executionierami i ołtarzem, lewą flankę trzymała też horda NG i wilki.
Na centrum ruszyły trolle i BO, Lubin wystawił tam 2 hydry (z posiłków) i hordę warriorów ze spearami. Na prawej flance stali error boyzi z great shamanem i wilkami, za nimi DD i katapulta. Na przeciwko shadzi i 2 (lub 3) 10ki kuszników.
Na dzień dobry trafiam miscast dużym shamanem i wybucha mu głowa. Chwilę później trolle dostaję wpierdziel od hydry (ale wbiły jej 4 rany) a ona z pościgu wpada w bok BO. BO robią z niej tatar. W kolejnej rundzie czarnuchy szarżują drugą hydrę. Trochę ryzykowałem, bo gdybym jej nie przepchnął dostałbym kontrę od hordy warriorów. Hydra ucieka jednak na 2 ranach a ja wpadam BO w hordę. Tutaj mega pech Lubina - na 6 czy 7 kościach nie weszła mu brzytwa. No to BO pokroiły warriorów (nie obyło się bez strat) i dogonili uciekających.
Na lewej flance sprytnie ustawione pająki przyjęły szarżę executionierów tak, że elfy stanęły na wyplutych z tyłu 2 fanatykach. 11 DE do piachu :D W ostatnich 2 turach horda NG dzielnie napierdzielałą się z executionierami, gigant zaszarżował na zbierającą się hydrę, a ta dała flee i dostała szarżę od BO. Mały shaman dobił magietkę na pegazie (d6 s2 jest super na pendant, ale Lubin chyba z 4 razy zdał warda na 1-2). Z prawej strony maszyny wraz z errorami wybiłu shadów i kuszników, a szarża dzielnych wilków wykończyła assassina. Bo czemu nie? :)
Końcowy wynik 14:6 dla mnie

Druga bitwa i Hellsing z VC (B&G)
Sprawa wyglądała dla mnie tak - wykończyć wagon BK (14!) z lordem i jestem w domu. Jednak początek był zupełnie nie po mojej myśli. Vargulf wymanewrował mi giganta i grubasek dostał szarżę wrightów. Zadecydowała druga tura - trolle wpadły w BK z czaru waaagh, zabiły 2 koniki, ale się odbiły bo nie wiedziałem, iż lord wampir ma ogniste ataki. BK nie dogoniły trolli i wystawiły się na szarżę boczną od BO. BO wpadają. Trolle się opanowały i popchnięte z czaru waaagh też wpadły w BK. Dla pewności dorzuciłem jeszcze asf i re-roll hitów na BO. Z oddziału BK z lordem została kupka kości.
18-2 dla mnie

Trzecia bitwa z Kemotem na 1szym stole.
Żeby nie dać się okrążyć trzymałem wojsko w kupie koło lasu. Niestety dość szybko siadła prawa część armii, bo gigant, który zapędził się za uciekającymi pegazami dostał 2 lance i zginął, to spanikowało error boyzów (test na 8Ld) i katapultę (test na 7Ld). Dobrze, że chociaż generał na pegazie dostał kamieniem w czoło i padł. Na prawej flance zostały tylko NG i wilki. Z lewej strony trolle przyjęły na klatę lancę i pallandna, ale regenka nie chciała się zdawać, więc uciekli. Oczywiście zostali zagonieni. BO wpadli w samotnego palladyna. Kemot rzuca chalange, przyjmuję generałem. 6A z S5... Chyba nawet rany nie wbiłem, a palladyn ustał na stubbornie z korony. Do BO doszła lanca i BSB. Jego BSB pokroił mój, generał w challangu chyba tylko 1 Wo wbił, rezta pomacała się po zbrojach, przegrywam o 1, ale mam steadfasta na 9 z przerzutem. 2x6, 6+5. Kur... mać. BO zagonieni, na polu chwały stoją NG i wilki. W NG wpadają 2 lance. Lecą przez las i gałęzie ściągają 2 rycerzy. NG dzielnie wytrzymują (siatki!). W kolejnej turze słabsze rzuty Kemota i spada kilku rycerzy pod ciosami dzielnych czarnych ninja :) Chwilę później dochodzę od boku wilkami i zabijam lordzinkę maginkę. Bo złą kobieta była. Wygrywam starcie, 1 lanca ustała, 1 uciekła przez las (znowy ktoś spadł z konia) i jeszcze inna lanca będąca w pobliżu nie wytrzymała napięcia - uciekła za stół. W końcu NG dostały szarże ze wszystkich stron i padły po kilku turach macania. Pociągnęły jednak za sobą kilku rycerzy i pegazy.
6-14 w plecy i strata wysokiej lokaty. Ląduję na 7 miejscu.

Reasumując - jechałem śmieszną rozpą z gigantem, hordą NG i hordą łuczników, do tego BO i trolle. I tylko 2 maszyny. Okazało się, że powalczyłem. Gigant jest do niczego, ale dostałem go od żony więc będę nim grał na lokalach :) NG przeszli najśmielsze oczekiwania, trolle są super, a BO wspomagane generałem i BSB też dają radę.

No to tyle w temacie :)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

Turniej bardzo sympatyczny, nawet tylko dla kibica:] Dam parę fotek. Duzo tego nie będzie, ale jak ktoś chętny resztę można ściągnąć tutaj:
http://www.megaupload.com/?d=C55RBEK0

Obrazek
Imperium vs Dark Elves

Obrazek

Obrazek
Tomb Kings vs High Elves
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

świetny turniej, super atmosfera mimo kameralności :) pozdro dla przeciwników i dzięki za dobre, bezciśnieniowe gry. Graty dla zwycięzcy - mimo chęci nie udało mi się Ciebie prześcignąć :P
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

ODPOWIEDZ