Mangler Squig

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Re: Mangler Squig

Post autor: DaBoss »

Jaką średnicę podstawki mają teraz Manglery?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Yahoo82 pisze:. Nie wiem po co bawią się w żywicę, skoro nowy plastik GW ma taką jakość przy tak łatwej obróbce i konwersji.
Akurat zajmuję się tym trochę zawodowo - odlewami. Powód jest prozaiczny- kasa - żywica jest dwa razy tańsza od dobrego plastiku i nie wymaga tak dobrych form jak plastic. Ja się tylko zastanawiam co się stanie z figurką żywiczną za 2 lata lub co z niej zostanie po postawieniu na słońcu :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Ereagorn
Wodzirej
Posty: 765
Lokalizacja: FENIX Włocławek

Post autor: Ereagorn »

PiotrB pisze:
Powód jest prozaiczny- kasa - żywica jest dwa razy tańsza od dobrego plastiku
Chyba nie ta, której GW używa... :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

PiotrB pisze:Ja się tylko zastanawiam co się stanie z figurką żywiczną za 2 lata lub co z niej zostanie po postawieniu na słońcu :mrgreen:
nie strasz....
będzie pomalowana i zabezpieczona lakierem chroniącym przed UV więc nie sądze żeby "wyparowała".
Obrazek

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

PiotrB pisze:
Yahoo82 pisze:. Nie wiem po co bawią się w żywicę, skoro nowy plastik GW ma taką jakość przy tak łatwej obróbce i konwersji.
Akurat zajmuję się tym trochę zawodowo - odlewami. Powód jest prozaiczny- kasa - żywica jest dwa razy tańsza od dobrego plastiku i nie wymaga tak dobrych form jak plastic. Ja się tylko zastanawiam co się stanie z figurką żywiczną za 2 lata lub co z niej zostanie po postawieniu na słońcu :mrgreen:
Hmmm to dlaczego modele żywiczne są droższe od plastikowych (np. BOBB jest dostępny w obu wersjach)?
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Yahoo82 pisze:Hmmm to dlaczego modele żywiczne są droższe od plastikowych (np. BOBB jest dostępny w obu wersjach)?
Bo to GW i tyle.
Też bym nie przesadzał z tym "rozlewaniem się na słońcu", co nie zmienia faktu że FC to gówno.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dasieq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dasieq »

O rrany. Model mi się podoba,ale zdecydowanie nie jako TA właśnie jednostka. To powinna być jakaś 'bestia do nowej edycji O&G',bo rozmiary tego czegoś właśnie takie coś podpowiadają. Trochę przegięli ze skalą. Great Cave Squigi są znacznie mniejsze od tych olbrzymów na tym nowym modelu.
A niech to,kupił bym to,pewnie kupię. Ale raczej zrobię z tego 2 Manglery,jak część z was już wspominała. Szkoda kaski... no i nerwów przy pracy nad tym.
"Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych"

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Postawilem wczoraj manglera w szafce obok zwyklych squigów i obok gobosa na giant squigu...
Co oni narobili, ten mangler jest ogromny!!! sam jeden sqguig 2x wiekszy od tego na ktorym gobos siedzi, jakas paranoja i brak utrzymania skali - przesadzili
teraz jestem juz całkowicie pewien, że robię z niego 2 osobne modele...
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1652
Lokalizacja: Analbis Włocławek/Gdańsk

Post autor: Bulwok »

Mógłby mi ktoś wyjaśnić zasady mangler squiga 8 edycji?

Jak przejeżdża przez kolesia ( i zatrzymuje sie w polowie klocka)
I jak ktos przez niego szarżuje, albo na niego.
Obrazek

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

Arbal wrzuciłbyś fotkę dla pokazania skali, jaka wysokość całkowitą ma ten model?

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

na szybko kamerka
Obrazek
Obrazek

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

Bulwok pisze:Mógłby mi ktoś wyjaśnić zasady mangler squiga 8 edycji?

Jak przejeżdża przez kolesia ( i zatrzymuje sie w polowie klocka)
I jak ktos przez niego szarżuje, albo na niego.

przelatujac przez oddzial zadaje 2d6 i potem ruch losowy
nie mozna na niego szarzowac mozna sie zatrzymac na nim po czym zadaje 4d6 i ginie
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1652
Lokalizacja: Analbis Włocławek/Gdańsk

Post autor: Bulwok »

Tak jak myslałem. Niestety nie mam booka do 8 edycji. Mógłbyś mi napisać fragment z booka, który to przedstawia? Bo zostałem posądzony o wałka ( na grze domowej) a nie mam jak udowodnić, że miałem racje.
Obrazek

Ereagorn
Wodzirej
Posty: 765
Lokalizacja: FENIX Włocławek

Post autor: Ereagorn »

Bulu, daj maila
Obrazek

Awatar użytkownika
Dasieq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dasieq »

rauliq pisze:
Bulwok pisze:Mógłby mi ktoś wyjaśnić zasady mangler squiga 8 edycji?

Jak przejeżdża przez kolesia ( i zatrzymuje sie w polowie klocka)
I jak ktos przez niego szarżuje, albo na niego.

przelatujac przez oddzial zadaje 2d6 i potem ruch losowy
nie mozna na niego szarzowac mozna sie zatrzymac na nim po czym zadaje 4d6 i ginie
Eh,pisze wyraźnie w naszej wspaniałej książce że zadaje 2D6 za wejście na squiga i KOLEJNE D6 kiedy umiera w agonii,czyli razem 3D6 a nie 4 jak wspomniałeś :)
"Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych"

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

Dasieq pisze:
rauliq pisze:
Bulwok pisze:Mógłby mi ktoś wyjaśnić zasady mangler squiga 8 edycji?

Jak przejeżdża przez kolesia ( i zatrzymuje sie w polowie klocka)
I jak ktos przez niego szarżuje, albo na niego.

przelatujac przez oddzial zadaje 2d6 i potem ruch losowy
nie mozna na niego szarzowac mozna sie zatrzymac na nim po czym zadaje 4d6 i ginie
Eh,pisze wyraźnie w naszej wspaniałej książce że zadaje 2D6 za wejście na squiga i KOLEJNE D6 kiedy umiera w agonii,czyli razem 3D6 a nie 4 jak wspomniałeś :)

Sprawdz dokladnie 2d6 za wejscie plus 2d6 za jego drgawki co lacznie daje 4d6


EDIT: z ciekawosci porownalem polski book z angielskim.
i tutaj jest blad
ANG:2d6+d6
POL:2d6+2d6
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Raqq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Raqq »

rauliq pisze: EDIT: z ciekawosci porownalem polski book z angielskim.
i tutaj jest blad
ANG:2d6+d6
POL:2d6+2d6
Racja, ja mam angielski i wyraźnie pisze 2d6 plus d6... Chyba trzeba to uznać za błąd w tłumaczeniu i grać "w oryginalnej" wersji (choć niewątpliwie wszyscy by chcieli 4d6 :) )

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

w sumie te 2d6 z drgawek bylo by bardziej korzystne przy porownaniu wielkosci manglera a fanatyk
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Ale wali z 6S a nie jak fanol z 5.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dasieq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dasieq »

Wyszedłem pewnie na zarozumialca...i dlatego nie kupuję polskich army book'ów :/ Ciekawy błąd,bardzo korzystny :P ale oczywiscie grajmy wedłuz zasad oryginalnego angielskiego wydania.
"Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych"

ODPOWIEDZ