dipping

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1379
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Mam bejce w domu jakas debowa i jakis czas temu zbejcowalem 2 figurki. Nie jestem zadowolony z efektu, ale to chyba dlatego, ze bejca byla za jasna, a figurka za ciemna...
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

napisze jakis tutorial z bejca po sesji:) ogolnie to moze nie byc winna bejcy tylko albo malowania albo sposobu potrząsania figurki

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Asgard pisze:a znasz moze jakas dobra czarna bejce?
a jest taka? wydaje mi sie, ze sa tylko odcienie brazu z ew. dodatkami zieleni lub czerwieni... ale moge sie mylic.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Jest czarna bejca. Pracowało się w wakacje w supermarkecie budowlanym sie wie 8)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Borysss pisze:Jest czarna bejca. Pracowało się w wakacje w supermarkecie budowlanym sie wie 8)
pytanie, czy nadaje sie do dipowania - ja raczej "czarno" to widze :mrgreen:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

no dokladnie ja jak w castoramie wybieralem to tam jest caly panel z kolorami bejcy od zielonej do czarnej :) i wlasnie czarna powinna byc najbardziej uniwersalna:)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Asgard pisze:czarna powinna byc najbardziej uniwersalna:)
:shock: :shock: :shock:
do czego? brazem mozesz zdipowac wszystko (moze poza szarym - wychodzi slabo) i bedzie wygladac dobrze. a czarnym? tylko srebrne metaliki i moze wlasnie szary...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

z góry mówię, prawie do niczego się nie nada - użyłem ciemniejszego brązu zamiast jasniejszego, i wyszło... za ciemne :D

a tu cały dowcip w tym, by nic z figsem potem nie robić.

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

to zobacz co ludzie z FAP'a robia czesc na czarnej a czesc na brazie:

Obrazek

Obrazek

dziop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191

Post autor: dziop »

dzisiaj sie tym bawiłem i szczeze nie jestem kontent jutro wstawię foty. A w skrócie kopiłem w obi cztery bejce red wood , heban , orzech włosk i kasztan firmy triss (nie cale 5 zł butelka 200 ml) pomalowałem sześc gobo jednego nie dipowalem , drugiego jak by dipowalem woshem a resztę - bejca pędzel i to samo - efekty mnie lekko rozczarowywały. problem może tkwić w tym ze zła bejca . Najlepszy byl heban po nim figurka jest czarna tak jakby całkiem zmyl farbę, natomiast red wood jest dość ciekawy. Dajcie jakieś wasze foty i czego używaliście

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

SADOLIN, ONLY SADOLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ileż powtarzać

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Kerim pisze:SADOLIN, ONLY SADOLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ileż powtarzać
Średni brąz? Napewno najlepsza? Ile kosztuje i gdzie kupić? :)
Z góry dziękuję za informację.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Tak ale bejcą o kolorze brązowym, to nie wszystkie figurki ci wyjdą np. owszem tomb kingi ładnie, ale np. inne armie nieładnie wyglądają w kolorze ciemnego lub jasnego orzecha. Więc mym zdaniem czarna jest najbardziej uniwersalna.

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

A co proponujecie na zombiaki. Mam 60 nowych - dipping wydaję się interesujący.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Artek'sWorkshop pisze:Tak ale bejcą o kolorze brązowym, to nie wszystkie figurki ci wyjdą np. owszem tomb kingi ładnie, ale np. inne armie nieładnie wyglądają w kolorze ciemnego lub jasnego orzecha. Więc mym zdaniem czarna jest najbardziej uniwersalna.
Z tego co wiem problemy są tylko z szarym i niebieskim... ;)

Próbował ktoś tego Fanatic Army Painter?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Ja tam wychodzę z takiego założenia że kolor czarny jest najbardziej uniwersalny, i to tylko moje zdanie. I fakt jest faktem że brązowy (ciemny/jasny)orzech niezbyt dobrze komponuje się na danej figurce.
Próbował ktoś tego Fanatic Army Painter?
Słyszałem coś trochę o tym, i niby fany efekt daje ale jaki, to ci nie powiem bo sam nie wiem :D

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Artek'sWorkshop pisze:Ja tam wychodzę z takiego założenia że kolor czarny jest najbardziej uniwersalny, i to tylko moje zdanie. I fakt jest faktem że brązowy (ciemny/jasny)orzech niezbyt dobrze komponuje się na danej figurce.
A masz jakieś zdjęcia figurek po tej czarnej bejcy? Dippowałeś? Bo ja zamierzam WE w kolorach zółto-zielono-czerwono-brązowych (jaskrawych) zrobić bejcą i właśnie staram się dopytać o to jakiej użyć. :)

Pzdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Nie bo robiłem to koledze, ale postaram się zrobić niedługo turial jak od podstaw itp. chyba że macie coś przeciwko :lol: :P
Pozdro...

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Jest dąb jasny (śrendiego nie ma :P) Jest też puszach 2,5 litrowych ale stoją koło 90zł. (Drzewo wiśniowe też może być fajne) (po lewej stronie jest tez button LAKEROBEJCE i tam jest w czym wybrać.

http://sklep.nina.com.pl/product_info.p ... ucts_id/65
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Ja dipowałem 2óch (narazie) wardancerów w sadolin extra jasny dąb (średni jak mówił szmaja nie istnieje) i wyszło super. :) Tylko trzeba pamiętać żeby sprayować na biało użyć jasnych kolorów i zapomnieć o niebieskich, szarych itd. :)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ