Magnetyczne podstawki pod regiment

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Magnetyczne podstawki pod regiment

Post autor: Furion »

I jak ma się sprawa z tymi metalowymi walizami? Jestem zainteresowany kupnem.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
MichaLZgierz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: MichaLZgierz »

Tez czekam z niecierpliwoscia na jakies informacje o nich :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

A zapytam was...

A po co robić i kupować (sorry Tomek:D ) metalowe walizki, skoro można do zwykłej plastikowej walizeczki (takiej jak na przyrządy do wędkowania) dokleić magnes płytkowy i na to dawać traye? Zanim coś powiecie, te magnesy są silne, wczoraj 20ścia doszło :) A jedyne co trzeba zrobić, to przykleić do powierzchni magnes. No i wyjmowanie tego jest łatwiejsze, bo jest parę mm pomiędzy trayem a pudełkiem, jest o co zaczepić paznokcie :)

Awatar użytkownika
Pamela
Wodzirej
Posty: 719
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Dębno

Post autor: Pamela »

Ja miałem w walizce wmontowaną blachę, przykrytą materiałem. Efekt ładny i skuteczny ;) (Dodam, że mam skórzaną walizkę)
HD pisze:
FemmeFatale pisze:CHCIAŁAM TYLKO WYSTAWIĆ MOJE USŁUGI
Połykasz? :D
Kocham to forum ;)

KLUB GIER BITEWNYCH "ROGATY SZCZUR"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Pamela pisze:Dodam, że mam skórzaną walizkę
szpan na maks :P niczym harleyowiec hehe 8)
Tak w ogóle pytanie mam, czy wiecie jaki materiał najlepiej by się sprawdził, żeby "zalać" magnes/y w podstawkach figurek? 3-4 bitwy i się odlepiają paskudy mimo, że powierzchnia była gładka i już męczy mnie to doklejanie magnesów któryś raz kolejny raz. Myślałem o poxilinie ale to trochę drogo wychodzi, może ktoś ma inny pomysł?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »


Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ad metalowe walizki -- no kurde, panowie, pod kamieniem się schowaliście? ;)
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=404558#p404558

Ad wklejanie (czy inne montowanie) blach/magnesów w inne walizki -- przerobiliśmy to ze Złym i Asassellem (jako naszym społecznym betatesterem :D ), ogólnie się nie sprawdza: żaden klej nie trzyma odpowiednio mocno, walizki są z reguły zbyt słabej konstrukcji do nitowania i zbyt cienkie/miękkie do gwintowania na śruby. Stąd właśnie ponapieraliśmy temat walizek całych z blachy.

Ad wklejanie magnesów: cyjanoakrylowy średniogęsty (Wamod robi rewelacyjne, w buteleczkach 20ml) naprawdę daje radę -- bardzo rzadko mi się jakikolwiek odkleja. Ale muszę spróbować klejów dwuskładnikowych, czyli Poxipol (ale gęste i glutowate toto :? ) i Distal. Podzielę się wynikami testu po jego przeprowadzeniu :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3154
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

To ja chętnie się podzielę swoimi doświadczeniami z użycia poxipolu.

Moją armię przechowuję w dużej, plastikowej skrzynce na narzędzia. Wygodne toto, sprężyste, wysokie na tyle, że zdołam tam zrobić w odpowiednim czasie "drugie piętro", żeby się wszystko pomieściło. Wszystkie klocki piechoty (wcześniej Imperium, obecnie Skaveny) mam na trayach magnetycznych, pomyślałem więc, że żeby oszczędzić im "wędrówek" po skrzyni, przykleję na dno kilka magnesów, trzymających wszystko za mordę w miejscu.

Nie wiem co poszło nie tak, dość powiedzieć, że klej puścił pod każdym magnesem, jaki przykleiłem. Może nie pozwoliłem mu schnąć wystarczająco długo.. Chociaż pół dnia to sporo jak na schnięcie kleju. Być może chodzi o to, że klej musi być wymieszany dobrze i nałożony odpowiednio szybko, bo po paru chwilach zaczyna się coś w nim zmieniać i już nie chwyta tak dobrze jak powinien.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Ja przyklejam magnesy do podstawek figurek na zwykły super glue (w formie żelu), niestety po kilku grach część z nich potrafi odpadać. Myślałem właśnie żeby poza zwykłym przyklejeniem zalepić cały magnes w jakiejś masie, tak żeby trzymało go coś więcej poza 1 powierzchnią. Zaszpachlowanie ich poxipolem czy tam poxiliną wydawało mi się ok, ale może jeszcze z GS'em spróbuję.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ja najlepsze efekty z wklejaniem magnesów uzyskałem przyklejając je najpierw na superGlue a potem obklejając klejem Ośmiorniczka - teraz magnesiki już nie odpadają tak często - a na pewno na tyle często że nie jest to uciążliwe :)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Przykleić poxipolem, jak zaschnie zamalować chlorokauczukiem. Blachę też zasmarować i "wuala" :)

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Ja osobiscie przyklejam magnesy na rogach podstawek, tak ze sa "trzymane" z 3 stron - kleje superglue/cyjanopanem - jeden ch** byle było tanie ( nie tak jak kropelka ^^). Magnesy odpadaja mi naprawde bardzo sporadycznie. Jedyny warunek jaki trzeba spełnic to kleic je na "czyste" podstawki, na wolnej powierzchni tak aby maksymalnie wykorzystac powierzchnie styku.

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

mam pytanie... jakie najlepiej kupić magnesy żeby pasowały idealnie pod podstawki.. chodzi mi o wymiary :) ?
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

3mmx2mm walcowe pod piechotę

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Na bits-pudlo są takie małe kwadratowe, dają radę

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

do piechoty - Magnes płytkowy 5 x 5 x 2
do kawalerii - Magnes płytkowy 10 x 3 x 2

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

Ok... dzięki... :mrgreen:
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Mam taki problem. Posprejowane na czarno metalowe podstawki (z obu stron) po jakimś czasie grania się ścierają i przez to metal rdzewieje. Macie jakiś sposób na to, podklejanie np. kartonem ?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

1) zamiast sprayu GW użyć jakiegoś brutalnego samochodowego/budowlanego (świetnie się trzymają blachy)
2) polakierować po zasprejowaniu

Generalnie nie pokrywałbym blachy niczym grubszym od warstwy farby i lakieru, bo magnesy stracą chwyt.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Nie używam sprayów od GW :) Podkład nakładam pędzlem, a podstawki magnetyczne lakierem do samochodów.
Chodzi mi o stronę, która jeździ po stole, a często jeżdżą po stole nie-miękkim-tylko-chropowatym-i-twardym ;). Ale coś zaradzę, spróbuję podkleić jakąś tekturą.

ODPOWIEDZ