ETC 2015

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Re: ETC 2015

Post autor: r@fix »

ja licze na minimalne ciecia wylacznie oczywistych przegiec, po wstepnych zalozeniach wyglada super :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Wyszedł SoM, to nie grano na niego, bo wszyscy uważali to za rozszerzenie które za bardzo miesza. Wymaga innego formatu itp.
Dlaczego EoT nie potraktować tak samo? To tylko rozszerzenie czasowe mające urozmaicić rozgrywkę i zwiększyć dochody przed 9ed. Jest tym samym co SoM
Chcecie mieszać armie, to od tego są parówki. Na ETC podział powinien pozostać stary, na poszczególne armie. Z wszystkimi rewolucjami należałoby sie wstrzymać do 9ed.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Akurat Storm of Magic jest przewidziany wyłącznie do grania specjalnych scenariuszy, więc to niezbyt trafne porównanie.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Grichalk pisze:Wyszedł SoM, to nie grano na niego, bo wszyscy uważali to za rozszerzenie które za bardzo miesza. Wymaga innego formatu itp.
Dlaczego EoT nie potraktować tak samo? To tylko rozszerzenie czasowe mające urozmaicić rozgrywkę i zwiększyć dochody przed 9ed. Jest tym samym co SoM
Chcecie mieszać armie, to od tego są parówki. Na ETC podział powinien pozostać stary, na poszczególne armie. Z wszystkimi rewolucjami należałoby sie wstrzymać do 9ed.
Griszlu nie płacz, podobno krasnale zacierają ręcę żeby rozstrzelać te wszystkie smoki! :wink: :wink:


A ja uważam, że dodanie 2 nowych armii do ETC daje kolejne możliwości na 8osobowej drużynówce. Dla mnie to fajnie, że będzie więcej armii 0-1 i większa taktyka przy ustawianiu paringów.
Kiedyś był storm of chaos i kilka zupełnie nowych armii, które też miały posrane zasady jak np. sea patrol czy clan eshin. Nie ma co płakać tylko tyrać czachy i uczyć się grać w nową grę!
Proponuję, aby każdy pisał pod swoim postem wyrażającym opinię na tem chuiowości nowych zasad ile zagrał na nie bitew. Jak dla mnie to otwarte karty, najpierw pograjmy, a potem komentujmy co dopuszczać, czego nie i jak to przycinać.


pozdr

P.S. 1 bitwa tylko... :oops: :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Patrzę na te nowe zasady widzę jedną cechę wspólną. Można sie tym fajnie bawić na bitwy 5k+ przy pifku. Na turnieje się to nie nadaje. Ograniczenia są wprowadzane, by był jakiś tam w miarę stabilny balans. Tutaj wszystko jest wywracane do góry nogami. Najprostsze ograniczenie do tego na ETC, nie gramy EoT na ETC. Krótkie i treściwe. Można co najwyżej dopuścić nowe jednostki. A tak do każdego potworka będziesz miał po trzy strony ograniczeń, nie wspominając o uściśleniach.

I to piszę Ja, Klimaciarz. A Ty PG bronisz tego potworka. No dosłownie Paradox :D

Edit: Jeszcze nie grałem, w niedziele mam zamiar to nadrobić. Mam nadzieję, że sie mylę co do rozszerzenia.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Ja bo prostu byłem już trochę znudzony 8 edycją.
Szczerze liczyłem na 9ta, to że wypuścili coś takiego no cóż.... nic nie poradzę :D
Ale traktuję to po prostu jako nowy challange i coś nowego, ciekawego. Mam nadzieję że 9ta za rok zrobi z tym jakiś w miarę porządek i że ktoś w końcu kupię tę grę od GW :D :D :wink:


No i tez mam nadzieję, że nie będzie takich durnot typu
herdstone + wizzard tower + slaneshowy domek :roll: :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Wiesz Calafior, wystarczy w 8ed. przywrócić stary dobry VLoS . Pozbyć się zapisu o dostawaniu 50% punktów za ćwiartki lub uciekaje oddziały i masz inną grę. Nie trzeba wielu innowacji :)

Co do nowego rozszerzenia, to nie widzę w nim problemu, ale testować turniejowo się to powinno, dopiero jak wyjdzie całość :)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Cauliflower pisze:
No i tez mam nadzieję, że nie będzie takich durnot typu
herdstone + wizzard tower + slaneshowy domek :roll: :wink:
dlaczego sądzisz że kamienny magiczny burdel jest durnotą? :lol2:

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Ja jestem optymistą w kwestii zmian, 50% na lordów daje dużo fajnych możliwości, jest szansa na powrót smoków na stoły, a umówmy się, każdy lubi smoki :P co do armii z EoT to wyglądają na bardzo mocne, dużo zależy od compu i tego czy w ogóle będą na etc dopuszczone a jest wiele głosów sprzeciwu na twfie.
Zagrałem 1 bitwę na nowe zasady tylko :P

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Jestem ciekaw jak chcecie zbalansować legiony chaosu: niezłamywalne demony nurgla lub innego wybranego boga a reszta się sypie jak trupki, herosi na DM, DP, działo khorna, furie, muchy, skullcrashery, rydwany, plagusy z regenką, chimery, bestie nurgla, cuda na kiju panie :)
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ja dzisiaj zagrałem na 2k przeciwko Legionowi Undeadów Wochem z dodatkowym czarem stawiania demonów. 3 tury. Dowskrzeszałem sobie kilka bestii, wszedłem jedną stroną wyszedłem drugą. \:D/
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

cichy pisze:Jestem ciekaw jak chcecie zbalansować legiony chaosu: niezłamywalne demony
Niezłomne demony są wyłącznie przy graniu w scenariusze z Chaos Ascendant, a takie nie będą grane na ETC.

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

To można by dać tą zasadę zwykłym demonom, byłby jakiś argument, żeby grać samymi demonami. Tyle, że idąc tą drogą zaczniemy grać w polhammera i będziemy się stopniowo oddalać od systemu. I tak źle, i tak niedobrze.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

El rey w formie:
“50% Lords”: why change something that is not broken, possible into something that is?
“End times”: we don’t really consider these lists to be real Warhammer army books, much like we don’t use storm of magic or other campaign like material .
“Lore of Undeath”: see above.
“Special Characters”: No. But might consider them for weaker armies as a AR boost.
”Scenarios”: Generally no, especially the rule book ones. We are willing to consider them if specifically presented, but outcome will most likely be a no.
Czy oni wiedzą, że wyszło nowe FAQ? Ciężka przeprawa przed AR teamem.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

czemu ciężka przeprawa? Co ElRey ma w tej sprawie do powiedzenia?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

cichy pisze:To można by dać tą zasadę zwykłym demonom, byłby jakiś argument, żeby grać samymi demonami. Tyle, że idąc tą drogą zaczniemy grać w polhammera i będziemy się stopniowo oddalać od systemu. I tak źle, i tak niedobrze.
Te demony, takie słabe :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

gdzie tam ciężka.... bez względu na pierdzenie elreya sami zdecydują
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ogarnijcie fantazję, zasady dodatkowe do dochu sa tylko do scenariuszy!

Legion of chaos to połaczone booki i bestie z markami. koniec historii :)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Jasne, że sami zadecydują, ale kilku kapitanów zaprezentowało podobne stanowisko, o podobnie trafnych argumentach, spłyca to zupełnie poziom dyskusji i wyjdzie przy głosowaniach.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

zapominiałeś dymitr dodać sypiące się demony...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

ODPOWIEDZ