Nadciągają Demony Chaosu ??

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yawaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Yawaris »

Khorne zawsze daje rade ;) tych chlopakow nie da sie zatluc + maja jeszcze demony. Wrecz kocham mine kolegow gdy wystawiam Bloodthirstera. Tak jakby chcieli powiedziec: "o ku*** znowu wklepa ...."

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Taak? dobrze wymierzony strzał z działą lub katapy i bloodthirstera nie ma...

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

wystarczą 2 dziesiątki łuczników;) albo stado skinek:D chociaż maszyny nie pogardzą takim celem;) a zresztą frenzy+ mało ataków= porażka

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

@Yawaris: jak czytam co piszesz w dziale o chaosie, to nachodzi mnie refleksja, ze Ty i koledzy z ktorymi grasz, powinniscie dokladniej przestudiowac zasady :wink: - zabic czolg w jedna ture, przepotezny bloodthirster - takie rzeczy to na bank nie w battlu :D

Awatar użytkownika
Yawaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Yawaris »

Hmm no coz czolg ma 6T z tego co deklarowal moj oponent i 1+ AS ;) to nic nadzwyczajnego. A Bloodthirster jak narazie sieje postrach bo na solo zabija HE Lorda na smoku albo imperialnego Generala albo Black ork warbossa wraz z latadlem. Moze moj problem to za dobre rzuty albo pech przeciwnika :) bo kolega wyliczal mi kiedys ile powinienem zabic po czym stwierdzal ze cheat'uje :P a uzywamy tych samych kosci. Jak do tej pory o armaty sie nie martwie gdyz moj oponent niestety nie ma miarki w oku ;) najgorsze co spotkalo mojego demonka to fanole zielonkawych ... to bolalo i to bardzo.

Nic nie poradze ze jak narazie moja armia sie sprawdza :P jak przestanie to napisze.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Yawaris pisze:[...]albo imperialnego Generala.....
aha zabicie imerpialnego generała, to nie zabardzo wielki wyczyn, takim demonem co kosztuje 2x wiecej od niego, na takiego demona jest zestaw Von Hrotsmana, i wtedy Generał ci killuje bez problemu :wink:

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Najnowsza plota/news
Palatine Katinka pisze:Daemons will be out in May, Spearhead available end of April. Possible mid-April pre-releases available at events such as Gamesday France and Conflict Scotland.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

92 dni !

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

kurde troche chu...o bo jak zwykle wszystkie moje ulubione armie (VC DE Hałas) wychodza w jedyn mczasie i chociazxbym sie osral to nie dam rady tego wszystkiego kupic

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Sykstus pisze:Najnowsza plota/news
Palatine Katinka pisze:Daemons will be out in May, Spearhead available end of April. Possible mid-April pre-releases available at events such as Gamesday France and Conflict Scotland.
Good Lord ! Fear me mortals!

Ale szczerze mówiąc mam nadzieję, że pewne ploty, nawet może nie takie jak do wampirów wypłyną wcześniej byśmy my gracze mogli się z nimi zaznajomić.

Hmm osobiście mam nadzieję że:
- Figurki furii i innych demonków będą plastyk, minimalnie 12 ludków w boksie.
- Że zrobia coś odnośnie demonów undivided - że będzie chociaz taki jeden oddział, moze takie ala driady w skirmishu - takie jakby to powiedzieć cienie?
- Musi być koniecznie heros ala Herald, tyle że z większą dostępnością na przedmioty magiczne/dary.
- Większy wybór tych darów tak by dawało się coś w ogóle złożyć, a nie tylko jeden dar w co niektórych markach.
- Według mnie miło by było gdyby herosi mieli dostęp do daru albo broni dającego chociaż +1 do siły, bo dla mnie demon heros to dla śmiertelnika coś turbo wygiętego, a nie koleżko z s5 i róbta co chceta.
- Naturalnie możliwość powtarzania darów.
- Nowe jednostki, nawet podobne do tego co w DL, ale miło by było, aby pojawiły się dodatkowo 4 nowe jednostki.
Hmm przykład zestawu/zasad:
Furie=1 unit na za każdy oddział podstawowy piechoty
Bonusy za branie great demony (wiadomo princi sie chowają do regonów)
Armia
Khorne: 1+Bloodlettersi(obowiązkowo, za to potem fleshe są traktowane jako core) , możliwość brania furii, Flesh houndy, special: rydwany (takie jak w DL), kawaleria (bloodcrushers), Spawny khorna (na każdy oddział bloodzi mogą być dwa, jeśli generałem jest Blooooodzio mają jakiegoś bonusa np. demoniczny ward, magical hit albo naturalnie jakaś khornistyczna marka, ale nadal niezłamywalne, po prostu jego esencja przenosi się na te pomioty), rare: jakiś fajny monster (plastykowy z możliwością składania na 4 bogów)- np. coś o nazwie Rozgniatacz, POżeracz(m12, ws5,s6, t5,w5,i2-3,a5+1,ld9,marki do 50).

Nurgiel: 1+plaguebearers, możliwość brania furii, Nurglingi, special: rydwany (takie jak w DL), kawaleria (plagueriders), Spawny Nurgla (na każdy oddział plagowców mogą być dwa, jeśli generałem jest Nurgiello mają jakiegoś bonusa np. demoniczny ward, magical hit plus naturalnie nurgielowa jakaś marka - poison do wyboru albo co innego), ale nadal niezłamywalne, po prostu jego esencja przenosi się na te pomioty), rare: jakiś fajny monster (plastykowy z możliwością składania na 4 bogów)- np. coś o nazwie Oślizg, turbokupa, wc, w każdym razie (m10, ws4s6, t6,w6,i1-2,a5,ld9,marki do 50).

Slanesh: 1+demonice, możliwość brania furii, konne demonice, special: rydwany (takie jak w DL), kawaleria (plesure), Spawny Slaanesha (na każdy oddział lasek mogą być dwa, jeśli generałem jest Slanesshi mają jakiegoś bonusa np. demoniczny ward, magical hit plus naturalnie slaneshowa jakaś marka - obniżanie ws w kontakcie tudzież te dodatkwoe +k6 do ruchu), ale nadal niezłamywalne, po prostu jego esencja przenosi się na te pomioty), rare: jakiś fajny monster (plastykowy z możliwością składania na 4 bogów)- np. coś o nazwie Wielki Sadysta :), Psychol itp, w każdym razie (m15-niestandardowo, ws5-6, s5, t5,w5,i6,a5,ld9,marki do 50).

Tzeentch:
1+horror, możliwość brania furii, Flamersi, special: rydwany (takie jak w DL), kawaleria (didżeje), Spawny Tzeentcha (na każdy oddział horrorków mogą być dwa, jeśli generałem jest De La Ptako mają jakiegoś bonusa np. demoniczny ward, magical hit plus naturalnie tzinczowa jakaś marka - nawet +1 do power diceów albo co innego), ale nadal niezłamywalne, po prostu jego esencja przenosi się na te pomioty), rare: jakiś fajny monster (plastykowy z możliwością składania na 4 bogów)- np. coś o nazwie Widzący, w każdym razie (m6, ws3s5, t5,w5,i3,a5,ld9,marki do 50, fly?).

naturalnei te nowe potworki miałyby wszystkie zasadę: -1 do instability. Byłby też dosć drogie z powodu swojej ceny startowej i dokupywanych marek.
Naturalnie taka armia, po pewnych zmianach w magii i darach była by możliwe bardzo dobra, o ile byśmy mogli mieć stabilnego warda - tak jak to mówią w zasięgu geenrała czy chociaż w 6 calach.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

z pierwsza czescia sie zgadzam, natomiast opis armii hmmm, nie za wczesnie bogins?

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Gajowy pisze:z pierwsza czescia sie zgadzam, natomiast opis armii hmmm, nie za wczesnie bogins?
Po prostu wiesz - wishlist i tyle :), wątpie aby to tak rozwiązali. A ty jaką masz koncepcję?

Ciekawe czy Szaman moze powiedzieć ile nowych jednostek pojawi się w tej armii.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Ciekawe czy Szaman może w ogóle potwierdzić taką armię :wink:

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Fanatyk pisze:Ciekawe czy Szaman może w ogóle potwierdzić taką armię :wink:
Szaman może ci zamówić już spearheada :), prawie jak Twoja Stara - bo ona ma już go ehhehehe.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Jakby Szaman opowiedział co dokładnie będzie w tym spearheadzie i jak to się ogólnie prezentuje to może i zamówiłbym :wink:

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Fanatyk pisze:Jakby Szaman opowiedział co dokładnie będzie w tym spearheadzie i jak to się ogólnie prezentuje to może i zamówiłbym :wink:
Teraz nam nie powie, ale moze jak zacznie więcej plotek lecieć w połowie lutego, no to może wtedy rzeczywiście w marcu, lub jego połowie będzie można coś już zamawiać.
Póki co tylko ploty bo w końcu nawet wampirki nie wyszły.

Ja już zacząłem malować bloodzia

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

patrzac na to co zawieraja spearhedy to ten demoniczny bedzie mial bloodletterow, demonetki i juggernaouty + nie wiadomo co jeszcze

zauwaznie ze w SH jest wikeszosc nowych (lub wszystkie - VC) figurek plastikowych i jakis dowodca lub 2 (tez nowe) ewentualnie jakas maszyna/potwor zazwyczaj tez plastik.

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Gajowy pisze:patrzac na to co zawieraja spearhedy to ten demoniczny bedzie mial bloodletterow, demonetki i juggernaouty + nie wiadomo co jeszcze

pewnie podręcznik :wink:
Gajowy pisze:zauwaznie ze w SH jest wikeszosc nowych (lub wszystkie - VC) figurek plastikowych i jakis dowodca lub 2 (tez nowe) ewentualnie jakas maszyna/potwor zazwyczaj tez plastik.
Spearhead do HE mial same nowe figsy (smok, wszyscy specjale, plastikowi herosi, 2x rydwan, shadow warriors i podręcznik chyba) a do VC też same nowe figsy + książka.

Army boxy mają mix starych i nowych figsów, w HE były speary łuki SH bolce, rydwan i nowi herosi plastikowi.

Na warseerze było gdzieś info, że na najblizszym francuskim GD będzie prezentacja podręcznika do demonów no i pokaz nowych figsów, termin jeśli dobrze pamietam to koniec kwietnia :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Hmm mnie ciekawi fakt:
- póki co widzimy nowe figurki slaaneshystek i bloodków. no zobaczymy jak będzie w następnych miesiącach, ale wydaje mi się że w takim spear headzie no chyba ale nie będą wszystkie 4 typy piechoty - to byłoby bezsensu i wielu graczy z tego powodu go nie kupi.- szczególnie że o ile w takich wampirach piechota jest tania (ghule,szkieletki i zombi - nie pamiętam czy w Sh VC są Grave Gaurd) to jednak 3 typy piechoty po średnio 15 punktów o innych markach... będzie ciężko pogodzić.
Pytanie się nasówa czy jeśli ma byc to book wfb/wh40k to czy Spear head będzie jeden dla obydwu systemów? Mi się wydaje że nie, ale kurde...
Według mnie powinno być tak:
- daemon prince plastyk - pewnie limited (w końcu są zapasy belakorów i zwykłych DP).
- Heraldzik plastykowy w opcji hiroł/bsb - pewnie nie limited.
- Zapewne plastyk furie.
- Moze rydwany, potwory, spawny sklejane pod różnych bogów.

Tudzież, moze być o wiele ciekawiesz, a przede wszystkim sensowniej gdy GW wyda bataliony jednowyznaniowe np:
- 2*10 horrorów
- 10 furii
- screamery
- rydwan
- 2* spawn
- bohater

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

hmmm, mówimy tu o demonach, a wiadomo kiedy wejdą mortale? :P

ODPOWIEDZ