Dlaczego nie wierzę w Dziewiątą Erę

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Re: Dlaczego nie wierzę w Dziewiątą Erę

Post autor: Naviedzony »

Okoń pisze:
Dancaarkiiel pisze:Pół cala pomiędzy modelami w skirmishu to rak tej gry.
Rak jest dobry, bo daje przerzuty. :wink:
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamn :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A tak serio, to oficjalne wsparcie AoW było chyba już ostatnim elementem, który brakował w układance zatytułowanej "9th Age odnosi globalny sukces".

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Okoń pisze:@Kal_Torak
Chodzi też o praktyczność w ustawianiu pacynek. Powiem na swoim przykładzie, że 10 skinków na trayu skirmishowym ustawiam szybko i bezproblemowo, a przy zwartym szeregu zaczynam mieć problem jak je upchnąć aby wszystko się odpowiednio pomieściło. Dodatkowo uciążliwe byłoby ustawianie oddziałów lataczy w zwartym szeregu.
Tu nie kwestia praktyczności. To o czym mówisz to zakres techniczny. Jeśli modele przykładowo exekutorów czy swordmasterów ciężko się układa w zwarty szereg to nie powód aby wymyślać zasadę np. pół-calowych odstępów. To sprawa techniczna wykonania modeli. Jeśli to robi firma do swojego systemu mechanicznego (system o starciu zbitych regimentów) to robi takie modele, aby dało się je ustawiać w zwartym szyku. Jak się nie daje to znaczy, że schrzanili robotę i gracz musi męczyć się za nich z poprawkami. Jeśli kupujemy figsy z randomowej firmy, alternatywne figsy etc. to wiadomo - gracz już musi zadbać we własnym zakresie aby lataczy ty alternatych swordsmenów firmy X dało się ustawiać w szeregu, a zawsze się da się.
Okoń pisze:Dancaarkiiel napisał(a):
Pół cala pomiędzy modelami w skirmishu to rak tej gry.

Rak jest dobry, bo daje przerzuty.
Dobre ;P
Pół cala to nie rak, a prędzej przerzut owego raka.
Rakiem jest 8 edycja ;P
Innym przerzutem tego raka jest np. zasada hordy, którą GW nie wymyśliło po to, aby wnieść nią coś do gry, ale tylko po to aby zmusić rzeszę graczy którzy już kupili wszystko do WFB do nowych zakupów, bo teraz mając 15-20 White Lionów w 6 i 7 edycji, w 8 zasada hordy mówi - kup 40 będą...wyglądali "ślicznej" niż 20 i do tego będziesz mógł rzucać wiadrem kostek w ataku ;P.

W 9th Age zasady są po chemioterapii ;P
Rak jest mniejszy, ale nie zniknął ;P
Myślę, że wytną go w projekcie 10th Age ;P albo po wykupieniu praw do WFB od GW przez jakąś firmę, która będzie chciała dobrze zarobić ;P

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Na wykup bym nie liczył. Z punktu widzenia GW oni nie porzucili wfb, tylko dokonali jego ewolucji. Natomiast przystąpienie firmy, która robi modele naprawdę superanckie, a brakowało jej przebicia z własnymi zasadami brzmi jak spełnienie mokrego snu. Mnie osobiście zachęca to do gry w tenże projekt, który nagle zyskuje na powadze.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Kwintesencja wolnego rynku :D To tak piękne, że aż z promocji korzystając zamówię sobie coś od hiszpanów

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

GrimgorIronhide pisze:Kwintesencja wolnego rynku :D
Niewidzialna ręka :lol2: Tylko szkoda że nie mają żadnych Wood Elfów.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Przyjdzie pewnie czas i na nich :P
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »

Nie żeby coś, ale kojarzę że awatars of war potrafił wysyłać preordery jakiś krasnali dopiero po dwóch latach(o ile w ogóle zostały już wysłane?).
Dlatego też daruję sobie zakupy u nich.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Problem z avatarsami jest taki, że zapowiedź i podczepienie się pod projekt 9Th nic ich nie kosztował, ale reklama darmowa i prosty sposób na złapanie klientów. Zaś ze swojej strony tempo wydawania modeli mają...no właśnie...w zasadzie żadnego tempa nie mają ;P. 10x szyby już jest od nich Mantic, a tym się też jakoś nie śpieszy, chociaż mają okazję zbić dobry kapitał. Jeśli podczepiają się na poważnie to powinni wydawać jednostki min. z prędkością PP do warmhordy - tylko wtedy to ma sens i można traktować ich zapowiedzi poważnie. Jak się pogoni rzeźbiarzy albo projektantów w 3D to spokojnie można się reklamować i zbierać zamówienia. Zaryzykowałbym sprawdzenie zapotrzbowania i popytu. Jak nie będą nadążać z produkcją to jak kiedyś na początku GW będą musieli się podkręcać. Początkowo kliencie mogą im sporo wybaczyć. Muszą tylko pójść z koksem i dać czadu.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Mity, ja dostawałem swoje blistery z bohaterami orkowymi szybciej niż zamówienia ściągane w warszawskim GW.
Ja dam im szansę.

No i nawet jakby to wolę czekać 10x dłużej na wspaniały design modeli AoW niż manticowe pokraki

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »

Blistry są od ręki ale na plastiki się czeka długo. A myślę, że ktoś budując armię zaczyna właśnie od boxa slayerów, kuszników. Jak dostanie to po kilku miesiącach, raczej nie zachęci to go do grania.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ja na smoka z creature castera czekam już ponad 2 lata. Pomyśleć, że go zamówiłem z myślą o transformacji z beasta :lol2:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kołata pisze:Ja na smoka z creature castera czekam już ponad 2 lata. Pomyśleć, że go zamówiłem z myślą o transformacji z beasta :lol2:
ja na demona z tej samej firmy juz chyba 3 rok
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

GrimgorIronhide pisze:No i nawet jakby to wolę czekać 10x dłużej na wspaniały design modeli AoW niż manticowe pokraki
Grimgor sentymenty trzeba schować do kieszeni ;P
Jak tak dalej pójdzie to skończy się, że wszyscy przerzucą się na attack wingi i pozamiatane ;P

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Creature Caster w kulki poleciał ostro. Kupiłem u nich demona przez pledge i właśnie mija jakiś 3 rok od kiedy obiecali, że za chwilę będzie. :P

Mi podoba się ta fuzja, bo Avatarsi robią reklamę 9tce równie skutecznie, co 9tka im.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Kołata pisze:Ja na smoka z creature castera czekam już ponad 2 lata. Pomyśleć, że go zamówiłem z myślą o transformacji z beasta :lol2:
U mnie to samo, zamówiłem tam dużego demona pod kątem Skarbranda. GW w miedzyczasie zdążyło wydać swojego :lol2:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Naviedzony pisze:Creature Caster w kulki poleciał ostro. Kupiłem u nich demona przez pledge i właśnie mija jakiś 3 rok od kiedy obiecali, że za chwilę będzie. :P

Mi podoba się ta fuzja, bo Avatarsi robią reklamę 9tce równie skutecznie, co 9tka im.
jezeli modele dojda sprzedam te durna wrone za pol kafla :D

Panowie, stateczki sa dla zblazowanych staruszkow jak ktos chce wyzwan to w to nie gra :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Po przeglądnięciu 9ciu aktualnych firm, to na razie Avatarsi są jedynym konkretnym.
TMS na razie ma mały wybór - jak się rozkręci to będzie ciekawie.

Coś czuję, że Mantic może nie podpiąć się pod 9th Age, bo sprzedają własny podręcznik i zasady i mają inne ambicje... ale tam oprócz undeadów, to chyba nie ma co psuć sobie oczu wyglądem modeli :)

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

Nie wiem co się tak niektórzy ekscytują, że ktoś "wspiera" IX-tkę. I tak robili zamienniki do WFB i tak...

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Czytałeś w ogóle temat o tym na forum t9a czy tak se tylko posta walnąłeś?

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

MKG pisze:Nie wiem co się tak niektórzy ekscytują, że ktoś "wspiera" IX-tkę. I tak robili zamienniki do WFB i tak...
Albo trolujesz, albo faktycznie nie znasz tematu.

Widziałeś, by którykolwiek z alternatywnych producentów na swojej stronie "Modele do Warhammera Fantasy Battle"?

Idąc dalej - Avatars of War poszli o krok dalej i zmienili nazwy jednostek na te, które są w 9th Age. Całe działy jednostek są zamienione na nazwy armii z 9th Age, mimo, że Avatarsi do tej pory używali nazw własnego systemu.

Zablokowany