Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

apropo BSB wampirow i demonow, ktorym zabroniono uzywac przy magicznej sztandarze armii zadnego dodatkowego magicznego sprzetu i wlasciwowsci
Bsb od WE z założenia nie może brac kindredów, a może brać spity. Bsb VC nawet w balancing patchu może łączyć magiczny banner z bloodline'ami. Nie wiem, jak reszta LS, ale ja jestem przeciwny zmienianiu zasad bsb. Napisali tak w kodeksie, to trudno. Ciekawe, jak bardzo armie imperium, O&G czy WE są osłabione przez to, że ich bsb nie moze wziąć sobie dwuraka.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Jankiel pisze:Ciekawe, jak bardzo armie imperium, O&G czy WE są osłabione przez to, że ich bsb nie moze wziąć sobie dwuraka.
Ani lancy (czy innych broni), ani tarczy co chyba najbardziej boli.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

BOBSB sobie pomacha dwururka. bardziej tarczy zal.
ale w zielonych problem tkwi w innym miejscu

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Jankiel pisze:Napisali tak w kodeksie, to trudno.
W ten sposób można zwalczyć cały BP, który sam tworzyłeś. A skoro nie chcesz go zwalczać to powyższe nie jest żadnym argumentem. Ujednolicenie BSB tak, jak pisał Kurka z podwórka to IMHO żadne przegięcie.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ujednolicenie zasad BSB to zadna zmiana. nic konkrentego nie wniesie.. nie zwiekszy sie siła zadnej z armii.. a BSB w Imperium nie zaczna sie nagle masowo pojawiac.
nie wiem po co robic zmiane ktora bedzie tylko kolejnymi kilkoma linijkami tekstu, ktore trzeba przeczytac, a zmiana w balansie (->'balancing patch') gry bedzie zadna.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ksch pisze:[W ten sposób można zwalczyć cały BP, który sam tworzyłeś. A skoro nie chcesz go zwalczać to powyższe nie jest żadnym argumentem. Ujednolicenie BSB tak, jak pisał Kurka z podwórka to IMHO żadne przegięcie.
chcesz byc przeciw temu, ze bsb nie jest ujednolicony to nie graj... nikt cie przeciez nie zmusza...

jakos nie widzialem, zeby gracze tk sie klocili, ze chca inne zasady undead jak vc lub tez, ze chc bsb na tomb princie bo przeciez w innych armiach jest wiekszy wybor characterow mogacych ten sztandar nosic

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

"uogólnianie" zasad bsb jest z dupy, po co mieszać w czyms co nie czyni żadnej armii przegięta. To ze gw zmieniło politykę dotyczącą sb'kow po wydaniu dwóch kodeksów siódmej edycji to żaden powód żeby to zmieniać. Wyjdą nowe book'i będą mogli sztandarowi nosić wszytko, a imperialny i orkowy nie. Trudno.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jankiel pisze:
apropo BSB wampirow i demonow, ktorym zabroniono uzywac przy magicznej sztandarze armii zadnego dodatkowego magicznego sprzetu i wlasciwowsci
Bsb od WE z założenia nie może brac kindredów, a może brać spity. Bsb VC nawet w balancing patchu może łączyć magiczny banner z bloodline'ami. Nie wiem, jak reszta LS, ale ja jestem przeciwny zmienianiu zasad bsb. Napisali tak w kodeksie, to trudno. Ciekawe, jak bardzo armie imperium, O&G czy WE są osłabione przez to, że ich bsb nie moze wziąć sobie dwuraka.
Zasady BSB sa ze soba sprzeczne, bo mamy zasady z dwoch edycji, a jednoczesnie sa inne dla 6 ed. armii, pierwszych 7 ed. i pozniejszych 7 ed. Problem BSB jest dokladnie z tej kategorii jak przy herdach i ich 4 modelach w ranku. Chodzi oto, ze pomimo zmiany zasady "ogolnej", czyli rulebookowej mamy dwie ich wykladnie. To tak jakby 6 ed. armie uzyskiwaly bonus za 4 modele w ranku, a 7 ed. juz od 5. W tym wypadku problem dotyczy tylko bestii (ale moglo byc gorzej). Przy zmianie zasad powinny byc priorytety. Naprawa takich rzeczy jak herd w bestaich i BSB sa sprawami pierwszorzednymi i jednoczesnie jawnymi i besprzecznymi bledami GW. Takie wlasnie problemy powinny byc rozwiazywane w pierwszej kolejnosci.

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Balancing Patch z tego co rozumiem nie ma być lekiem na całe zło zafundowane nam przez GW. Ma tylko równoważyć szanse różnych armii na zwycięstwa w bitwach i turniejach. BP nie musi ingerować w problem BSB jako że ten nie wypacza wyników turniejów, to czym LS zajmowała się do tej pory jest ok, wchodzenie w takie rzeczy to już może problem jakichś uściśleń ale nie samego BP. Tak więc rozmowa o animozji w O&G jak najbardziej jest na miejscu a o BSB chyba nie ma co tu kruszyć kopii, bo chyba miejsce do tego nieodpowiednie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Zasady BSB sa ze soba sprzeczne,
jak dla mnie sa zupelnie jasne...

tak z ciekawosci chcesz zeby bsb bretonski oprocz broni mial dostep do innych mountow? a moze niech paladyn bretki jezdzi na hipku bo w koncu master de moze na manticorze...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Shino pisze: tak z ciekawosci chcesz zeby bsb bretonski oprocz broni mial dostep do innych mountow? a moze niech paladyn bretki jezdzi na hipku bo w koncu master de moze na manticorze...
nobel HE na SD? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Ja też wtrącę parę groszy od siebie do balancing patcha.

VC
Helm of commandment - Zmiany wyglądające tak, że jeśli jakiś konkretny bohater weźmie jakiś konkretny przedmiot to zajmie dodatkowego slota są nieporozumieniem. Do tego to żadne ograniczenie.
Drakenhoff Banner - Też nielogiczne. Jeśli chciecie go ograniczyć to po prostu niech rany z sypania omijały wszystkie savy, albo niech bycie BSB kosztuje 25pkt z bloodlinów.
Vanhal’s Danse Macabre - to akurat zmiana na plus chociaż tak na prawdę przegięty jest tylko jeden z efektów tegoc zaru.
Invocation of Nehek - to też wymagało ograniczenia. Takie rozwiązanie jest najprostsze, ale ja osobiście sięgnął bym po rozwiązanie z ogów, że każdy taki sam rzucony czar jest trudniejszy od poprzedniego.
Cairn Wraiths - tutaj nie mam punktu odniesienia bo gram szczurami, ale też zmiana in plus bo domyślam się jakie trudności mają niemagiczne armie.

Demony
Greater Daemon - zmiana kosmetyczna bo na 2k i tak bardziej się opłaca brać 4 heraldów :)
Herald of Khorne - tu wspomniałem przy hełmie dlaczego takie rozwiązanie mi się nie podoba jednak rozumiem, że to spory problem i specjalnie nie mam pomysłu, żeby nie przegiąć w drugą stronę.
Daemonic Battle Standard Bearer - Nie wiem czy do końca zrozumiałem ale jeśli ikona jest niemagiczna to też nie można brać giftów? Bo jeśli tak to jest mała niespójność.
Horrors of Tzeentch - bo ja wiem?
Flamers of Tzeentch - Nie wiem czy to rozsądny pomysł. I tak w 90% przypadków patch będzie stosowany razem z zasadami Restricted.
Master of sorcery - trzeba było to obciąć w formacie Restricted na przykład licząc jako 2 kostki, a nie w ten sposób.

Ogry, Psy, Bestie - wymagały poprawek ale wypowiadał się nie będę, bo rzadko spotykam więc się nie znam

Obcinanie rarów do 0-1 poza steam tankiem jest mało logiczne ani flufowe, bo i tak nowy format tnie je bardzo. I dalczego tylko te a nie wszystkie?

Czego mi brakuje? Poprawki flash houndów, tego warda od DE (proponuję siłe ataku dzielić na pół albo nie może być lepszy niż na 3+) i chyba jeszcze coś o czymś zapomniałem :)

Nowy format akurat mało tnie z mojej armii, ale raczej bym nie chciał widzieć go na turnieju w swoim mieście. Podobnie z balancing patchem. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

ksch pisze:
Jankiel pisze:Napisali tak w kodeksie, to trudno.
W ten sposób można zwalczyć cały BP, który sam tworzyłeś. A skoro nie chcesz go zwalczać to powyższe nie jest żadnym argumentem. Ujednolicenie BSB tak, jak pisał Kurka z podwórka to IMHO żadne przegięcie.
po co chcesz na ile ujednolicac BSB? zapis dla kazdej armii jest jasny i czytelny.

Nie debalansuje to rozgrywki, wiec nie wiem czemu chcesz utrudniac zycie mlodym graczom.

Zmiana ta nic nie wniesie, poza niepotrzebna komplikacja zasad.

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1784
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

kurde ja osobiscie uznaje ten balancing patch za glupote ]:->

z warhammera robicie polhammera co wg mnie juz jest totalnym przegieciem
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

max pisze:kurde ja osobiscie uznaje ten balancing patch za glupote ]:->

z warhammera robicie polhammera co wg mnie juz jest totalnym przegieciem
Max czytales od poczatku ten topic? Wiesz jaka byla sytuacja na turniejach w zeszlym sezonie i czescia obecnego? Zdajesz sobie sprawe, ze GW zabilo kilka armii brakiem potrzebnych errat? Wiesz ile powstalo ostatnimi czasu CSow? Jak bardzo znaczna czesc srodowiska graczy WFB chcialo i zmian, a tym samym interwencji LS w zaistniala sytuacje? Zdajesz sobie sprawe ze GW w odpowiedzi na problemy stwierdzilo, ze element turniejowy i bitewny WFB jest mniej wazny od aspektu chociazby kolekcjonerskiego i malowania - to nie bede wydawac zbalansowanych podrecznikow, bo nie ma takiej potrzeby. Zamiast tego zachecili graczy do tworzenia wlasnych zasad, errat i latania dziur w battlu - zatem masz BP i masz polhammera - GW samo to zapodalo jako rozwiazanie zaistnialej sytuacji.

Czemu zatem to jest glupota i przegiecie?

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1784
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

a z tej strony na to nie patrzylem a masz racje ze gw robi to tak zeby tylko kaske za figsy zbierac

w sumie to wiem ze niektore armie sa przegiete ostro a inne sa naprawde slabe

nie no luzik najwyzej w polsce beda rulebooki z napisem polhammer ]:->
a ze gw olewa batla to jest fakt wiecej kasy z 40k zgarniaja (tej jakze banalnej gry) wiec w sumie dobrze ze dzialacie bo polska jest chyba jedynym krajem gdzie batle jest bardziej popularny reszta idzie na latwizne i gra w to gowno 40k
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

No offence max, ale tak szybko zmieniasz opinie, że aż trudno cię brać na poważnie...

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

siła perswazji Kal_Toraka ;)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Shino pisze:chcesz byc przeciw temu, ze bsb nie jest ujednolicony to nie graj... nikt cie przeciez nie zmusza...
Czy pisząc to zdanie przyświecała Ci jakaś konkretna myśl? Chciałeś coś zakomunikować? Póki co widzę tylko zdenerwowanie i chęć solidaryzowania się z Jankielem, szkoda że w tak niewybrednej formie :roll:

Co do BSB to proponowałem jego ujednolicenie, skoro obecna sytuacja nie przeszkadza to problem z głowy. W istocie wielkiego wpływu na grę to nie ma. Osobiście tylko bardzo żałuje, że WE bsb nie może jechać w wildach bo to klimatyczne by było, chociaż przy sztandarze Ariel chyba za mocne (terror i MR 2). Żeby nie było, nie piszę tego po to, aby coś postulować, bo znowu ktoś każe mi się wypałować :roll:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

pytanie co do dow

czy jak dolączam kislev to czy boyarzy mogliby brac tez magiczne bronie od dow

ODPOWIEDZ