Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xbor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Post autor: xbor »

co to jest popychaczka? (d6 do szarży?)

Awatar użytkownika
sharkoon
Mudżahedin
Posty: 226
Lokalizacja: Biała Podlaska->Moria

Post autor: sharkoon »

Popychacza w bretonni jest to zapewne 6 czar z lore of beast.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Skoro d6, a nie 2d6 do szarży, to może też chodzić o Virtue of Impetuous Knight, czyli cnotę która daje d6 do pierwszej szarży bohaterowi i oddziałowi w którym się znajduje.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Popychaczka to poprostu czar który powoduje ruch w fazie magii (najczęściej)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

czy oddział , który się zebrał moze sie ruszac w tej samej turze?
pytalem o to niedawno na forum i ktos odpisal ze nie moze, ale teraz jak gralem, to kumpel mówil ze moze sie ruszac, a ja nie mogłem znalezc w podreczniku gdzie pisze ze nie moze, mógłby ktos poratowac i napisac ,na której stronie to jest?
z góry dzieki

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

nie może chyba że jest fastem i zrobił flee
Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Oczywiście ze nie może . Kiedy oddział sie zbierze , możesz go ustawić dowolnie przodem , tyłem , bokiem , do góry nogami , nieważne - po zebraniu sie przysługuje ci reform wokół środka który możesz wykorzystać tak albo w inny sposób , ale nie ruch . Co innego jednostki "Fast Cavalery" . One mogą sie zbierać i ruszać ... eliah91 ma racje ale to nie jest tylko w wypadku kiedy fast robi flee , ale po brejku czy czym kolwiek innym (panice np) to jest zasada tak zwanej "pozorowanej ucieczki" . Poza fastami są też inne odziały które potrafią sie ruszać po zebraniu sie są to jednostki z podobną zasadą "hit and run" : Terradony i Wind Raiderzy .

p/s
Aha ... no może sie też ruszyć z pomocą wpomnianej wyżej "popychaczki" :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

w porzadku, tylko że jak czytałem w rulebooku , to tam nie mogłem znaleźć tekstu mówiącego ze nie mogą sie ruszac, moglibyscie podac prosze strone na której jest to napisane?

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

str 19 i 70 w BRB
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Mam pytanko z jakiej magii korzysta Lady bo mam podręcznik po angielsku i nie mogę tego znaleźć a z angielskiego to ja potrafię tylko OK przeczytać :D
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, o 14:45 przez kanti, łącznie zmieniany 1 raz.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3154
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Leydi? Jeśli masz na myśli damselkę, to z bestii i życia, prorokini może oprócz tych używać jeszcze niebios. Zaś Fay Enchantress może używać każdej domeny z rulebooka.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Hehhe . No więc tak ... Damsel of the Lady (bohater) korzysta z magii Bestii i Życia . Natomiast Prophetess of the Lady (lord) z Bestii , Życia lub Niebios .

No chyba ze chodzi ci o samą The Fay Enchantress (bohater specjalny) która może korzystać ze wszystkich szkół magii .

A jak nie kumasz angielskiego to weź słownik i siedź z nim nad podręcznikiem ;-)

Edit :
O Myth był szybszy :oops:

pozdro
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Dzięki za szybką odpowiedź. Siedzę ze słownikiem już jakiś czas ale czasami wychodzą mi jakieś bzdury a podręcznika po polsku jeszcze nie ma. :cry:

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3154
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Żaden problem, polecam się na zaś :-)

Czasem zastanawiam się, czy czasem nie warto by było przysiąść nad tym podręcznikiem bretońskim i zrobić tłumaczenie zasad i przedmiotów (jestem tłumaczem języka angielskiego). Jakby tak zdobyć prawa autorskie, to mógłby z tego być mały biznes :-D

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

kanti pisze:Dzięki za szybką odpowiedź. Siedzę ze słownikiem już jakiś czas ale czasami wychodzą mi jakieś bzdury a podręcznika po polsku jeszcze nie ma. :cry:
Tu masz trochę przetłumaczonych stron z podręcznika: :wink:

http://www.bretonnia.jpg.pl/

@Myth może lepiej Skaveński a nie Bretoński? :twisted:
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3154
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Voodoo, obecny podręcznik będzie obowiązywać jeszcze zaledwie dwa miesiące z hakiem, później wychodzi nowy i z tego co wiem to wszystkie nowe podręczniki są dostępne w wersji polskiej, prawda? Myślisz, że jest potrzeba tłumaczenia tego podręcznika do 6 ed?

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Myth pisze:(...)później wychodzi nowy i z tego co wiem to wszystkie nowe podręczniki są dostępne w wersji polskiej, prawda?
Chyba demony nie były tłumaczone na język Polski :-k Więc jeszcze nie wiadomo czy będzie dostępny nowy, szczurzy podręcznik w polskiej wersji.
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3154
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Voodoo, to w takim razie jeśli ono nie wyjdzie (to tłumaczenie), to zastanowię się nad jego opracowaniem.

A teraz już proponuję zakończyć ten offtop zanim nas mod dorwie w swoje ręce ;-) W razie czego zapraszam na PW ;-)

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Czy hit z siłą 6 pochodzący z lusterka jest magiczny? ( w sensie czy kasuje np. stary demoniczny ward ( driady etc ) czy nie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kallessin
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kallessin »

Jasne.

ODPOWIEDZ