Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
symek
Chuck Norris
Posty: 524

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: symek »

nie lekceważ bulli bo to naprawde świetna jednostka

za 127 punktów(ahw +muzyk)(moja ulubiona opcja wystawiania ich - i jednocześnie najbardziej optymalna-nie warto dawac im niczego więcej) mamy 3 impacty z siłą 4 do tego 12 ataków z siłą 4 (i AP z BP) łazi to na 12 cali i ze spokojem może dać flee (bo zbiera się na LD8 a od bruisera na LD9)

ostatnio na turnieju wystawiłem 4 takie oddziały i przeciwnikom nie było do śmiechu (a strata jednego takiego oddziału nie boli za bardzo a potrafią swoje zrobic z ta ich masą ataków)

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Ja mam pytanko do graczy, czemu nikt nie wystaiwa byków w 4 czy 5 i do tego sztandar? Mocniej wali, trudniej panikuję, większa siła jednostki, więc czemu nie? I tak są tańsi od ironów. Większośc graczy wystawia byki bo musi i to w wersji tesco(3+muzyk) to nie mia się co dziwić, że z niczym to nie może sobię poradzić, poza fastem i jako podstawę trzeba brać ironów.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

największą ich bolączką jest LD 7 a ironi mają LD 8 co bardzo pomaga przy panikach i terrorystach

nie wiem jak inni ale ja traktuje bulle jako wsparcie lub przeszkadzajki(i jako tani punkt rozstawienia który może całkiem dużo zrobić) i lubie mieć 2-3 oddziały takie jak opisałem wyżej
(sytuacja z ostatniego turnieju -poszedłem 3 oddziałami od flanki DE w tym czasie od frontu reszta armi i przeciwnik miał problem w co strzelać i gdzie hydre posłać. z tych 3 oddziałów doszedł jeden który przejechał się po szejdach z assasinem i kuszach z czarodziejką-więc pomimo straty dwóch oddziałów akcja się opłaciła)

ogry to jest armia w której trzeba oś poświecić aby zabic coś i właśnie do tego ja osobiście używam bulli bo jak mówiłem strata takiego oddziału mnie nie boli a przeciwnik zawsze ma większy problem na głowie nić bulle (ironi leadzi maneaterzy itp)

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Hmm... a co wy na takie coś, 3x 30 gnoblarów jako żywa zasłona, co prawda znacznie spowolni ogry, ale mało co to wszystko wystrzela, a kosztują jak średni oddział. No i jeszcze fasty i inne gówna mogą pokonać staticem, oraz uszczerbić siły wroga strzelaniem.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

opcja wiele razy testowana ale to wyjście sytuacyjne bo czasem pomoże a czasem przeszkodzi więc trzeba wiedzieć kiedy tego urzyć

największym minustem tego ruchu jest "anmozja" gnoblarska która moze nam nieźne popsuć plany apozatym są za wolne a ogry największe szanse maja jak dojdą do kombatu (a tu w pierwszej idziesz 8 cali, w drugiej rzucasz 1 na gnobach i jesteś udupiony bo zamiast byc na 24 calu stoisz kilka cali od swojej krawędzi rozstawienia) osobiście ich nie stosuje za bardzo (czasem wystawiam 1-2 oddziały)

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

jak dostane moje figurki to spróbuje taką rozpiskę:
Brusier
Butcher
3xbulls
3xbulls
4xIronguts
4xironguts
4xironguts
2xleadbelchers
2xleadbelchers
24Gnoblars
Mniej więcej coś takiego a nad itemami pomyślę

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

bullom daj dodatkowe bronie i muzyków

dwa oddział ironów zmniejsz do 3 i daj muzyków

trzeciemu oddziałówi daj muzyka banner i warbanner

leadom daj muzyków

a itemy wedle uznania i będzie spoko (a na ile punktów to planujesz??)

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

tak myślę sobie ,że na 1500 da radę a co do boh to luzem czy do jakichś oddziałów ironów dać ?

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Do byków/ironów napewno nie luzem, oddział z bochaterem musi mieć sztandar z lookout-gnoblarem aby nie padł od ostrzału.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

mozesz zrobić też gościa na samotne akcje a GW i mastodont armorem :mrgreen: (minusem jest brak magicznych ataków na takie wraity)

a ja tam na 1500 wystawiam zawsze brusiera i 2 butcherów (jednego nawet gołego bo koszt podobny do odziału bulli a potrafi zrobić o wiele więcej)

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

kurde to mi się podoba nie ma jakiegoś sztywnego standardu mogę sobie popróbować i zobaczyć co jak wychodzi a nikt mi nie powie, że to jest bez sensu bo w tej armii chyba wszystko ma swoje zastosowanie i potencjalną siłę.
co do rozpy to myślałem nad wystawianiem po prostu wszystkiego co będę miał ale w różnych kombinacjach i zobaczymy co z tego zacznie wychodzić :)

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

i to jest w ograch najlepsze że wszystko ma podobną moc :mrgreen: kiedyś wystawiłem na 1250 trzy śmieciarki i przeciwnik miał problem jak to ugryź

a teraz przymierzam się do wypróbowania zniewolonego giganta 8)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

a jak jest z bsb u ogrów? bo rzadko widzę rozpiski z nim w składzie.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

problem z BSB jest taki że po pierwsze nie ma sensownych sztandarów na niego a po drugie magia ogrowa jest zbyt fajna i lepiej miec ten jeden dispela więcej i dwa scrolle więcej niż klepacza zwłaszcza ze magowie ogrowi i tak są mocniejsi niż niekturzy klepacze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Mam pytanie ile głów jest w pudełku z Irongutsami tylko te 4?

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

6 od ironów, 8 od byków i 3 od grupy dowodzenie jeśli dobrzę widzę, więc o wiele za dużo jak na 4 modele :D

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

łoo to uda się fajny brusier z tego co mi pozostanie po sklejaniu ;d

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

thundermace bije bez save tylko w challenge? czy templatka też rani bez save?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

jeśli jesteś w challengu to mozesz zamieć ataki na 1 specjalny

jeżeli trafisz to jest to tak jakby temu kolesiowi spadł na głowe strzał z klopy (centralnie oczko na niego bez możliwośc lok aut sira) jak zranisz (bez armour save) to zamieniasz na D6 ran (pisze z pamięci więc jeśli coś pokręcłem to mnie poprawcie)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

widziałem już kilka razy Ogra (prawdopodobnie Maneatera) wyglądającego jak ninja, tzn. husta na głowie, i dwie katany w łapskach. Skąd jest ten model? Na stronie GW go nie ma, to jakaś limitowana edycja czy cuś?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Zablokowany