Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Post autor: Oskar »

Nie , nie jest magiczny , brakuje tam takiego zapisku tak samo jak nie magiczne sa hity z miscastow :)
Beka na maxa

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

mam pytanko czy ten przetłumaczony podręcznik się dalej rozwija??? bo do pełni szczęścia brakuje w nim 2 stron z magicznymi przedmiotami. ewentualnie czy ktoś ma do udostępnienia te strony. Chodzi konkretnie o stronę 62 i 63

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Mam pewną zagwostkę. Otóż grając Bretonnią zawsze liczyłem AS Rycerzy na Pegazach jako 3+ (ciężka zbroja, tarcza i kawaleria).

Na stronie GW znajduję taki oto zapis w pewnym artykule:

"Pegasus Knights have a 4+ armour save, and their Vow as protection, but they also have another advantage - each has 2 Wounds, which really makes them great value."

WTF?? I jak to w końcu jest bo zgłupiałem.

Artykuł w oryginale:
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... 04&start=4
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Kallessin
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kallessin »

3+ sejwa posiadaja. Nawet to w temacie bretonskim wrzucilem. Ogolne wiele bzdur napisali w tym artykule. Zastanawiajace jest to, czy ten czlowiek nie potrafi czytac ze zrozumieniem, czy moze czytal podrecznik 7 edycyjny.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

aż ściska jak sie patrzy na takie blędy ale cóż... :roll:
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Czysto teoretycznie pytam, czy cnota i magic itemy dla lorda razem mają dawać 100 pkt. czy osobno cnota i osobno itemy? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Pytania padało chyba z tysiąc razy na tym forum i jest jasno wytłumaczone w podręczniku...pula na przedmioty i cnotę jest wspólna. Czytajcie ze zrozumieniem.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Torgill
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Torgill »

Chyba że ktoś ma "przecieki" z 7 edycji ;)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Panowie aż wstyd przyznać :oops: ale dopiero w sobote dowiedziałem sie że pegazy wpadające od boku czy tyłu nie kasują szeregów , mawet jak mają us>5 . Ej Gram bretą od prawie roku i jestem zaskoczony jak kompletny nowicjusz . Cały czas wałowałem czy w sobote dowiedziałem sie bzdur ? :roll:

Druga sprawa . Stem Tank i Kiling Blow z VoH ... Dla mnie oczywisćie działa bo LT to LT niezaleznie czy to smok czy nie , ale jak sie chciałem upewnić u sędziego to mieli wątpliwości bo to maszyna i to specyficzna .
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

1.wiadomo ze nie kasują szeregów :P


2. działa na 100% sędziowie widocznie nie są za bardzo obeznani ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Jajan1
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Jajan1 »

Co do pytania nr 1.
Gdzie jest to napisane? W rulebooku?

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jajan1 pisze:Co do pytania nr 1.
Gdzie jest to napisane? W rulebooku?
Tak.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Torgill
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Torgill »

Jak to skirmische ;(

Jajan1
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Jajan1 »

Dębek pisze:
Jajan1 pisze:Co do pytania nr 1.
Gdzie jest to napisane? W rulebooku?
Tak.
Ale gdzie? W skirmishach tego niema

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Uff znalazłem ! ... Cytaty z podręcznika ze skull passa (pl)
Jednostki Latające s.69 pisze:Jednostki składające sie z modeli latających działają jako harcownicy (patrz strona 65)
->
Harcownicy - Walka wręcz s.67 pisze:Szarża harcowników na tyły bądź flankę nie odbiera przeciwnikowi premii za dodatkowe szeregi jednostki.
O skirmishach wiedziałem że nie kasują szeregów ... ale myślałem że pegazy jako kawaleria i jednostki z US 2 jednak je kasują standardowo

Byłem wałkarzem :oops: ... ale juz nie będę :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Torgill
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Torgill »

Str. 67 (podręcznik z miękką okładką): "Szarża harcowników na tyły bądź flankę nie odbiera przeciwnikowi premii za dodatkowe szeregi jednostki".

Str. 69 jednostki latające: "Jednostki składające się z modeli latających działają jako harcownicy".

Str. 69: "Latająca kawaleria jak sugeruje sama nazwa, to jednostka kawaleryjska, w której wierzchowce potrafią latać, jak w przypadku Bretoński Jeźdźców Pegazów. Traktuje się ją jak latającą jednostkę...

Awatar użytkownika
Kubuś
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Kubuś »

Witam :)

Mam parę pytań odnośnie Bretoni :)

Grałem już : HE, WE, O&G - ale żadna z tych armii mnie nie zaspokoiła.
Teraz obecnie mam dylemat, co wybrać, czy Imperium czy Bretonię.

» Bretonia - Największy atut to na pewno Kawaleria, i chyba bohaterowie, i na tym koniec.
Nie mają za dobrej piechoty, nie znam Bretoni tak jak wielu z was dlatego chciałbym abyście mi opisali jak się nią gra, i czy warto ja zbierać..... Figurki, i klimat Bardzo mi się podoba :)

» Imperium - klimat Imperium też mi się podoba tylko wszystko psują bronie prochowe, tak bynajmniej mi się wydaje ;) Napisali byście też jak Bretonia spisuje się na polu bitwy ? A szczególnie w starciu z imperium, i HE ;)



Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Hehehe No więc :

Imperium jest fe fuj . Moim zdaniem jest nie ciekawe i co najważnijesze za grosz nie ma klimatu . Bez urazy ale to najmniej klimatyczna armia w Całym battlu . Imperium prawie wcale nie jest "fantasy" . Jak chcesz dobra piechote to graj Krasiami :wink:

Co do naszej ukochanej Bretki . Kawaleria przedewszystkim (to oczywiste) , herosi są świetni - racja . Ale breta ma jeszcze jedną durzą przewage nad imperium . Właśnie ładne figurki . Styl gry też jest inny imperium jest raczej defensywną armią , breta zdecydowanie odwrotnie (jak wspomniał kiedyś Gniewko ) To armia szaleńców . Im śmielsza szarża tym lepszy efekt .

Co do gry :
Nie cierpi grania z HE , przez to ich cholerne ASF i to ze maja kawalerie tak szybką jak nasza . Star Dragon śni mi sie po nocach bo akurta jego trror najgorzej mi sie zdaje . Nie wiem czy ta jego figurka taka starszna ze moje ludziki sie go tak boją ze niemal zawsze oblewaj ten jego terror ? NIe wiem jak inni ale HE to mój znienawidzony przeciwnik .

Z imperium chyba nie ma większych problemów (moim zdaniem) . Z imperium jak sie uda to biore zaczynanie i huuura do przodu , mamy wiekszy zasięg niż ich kawa więc oki , pegazy , fasty na działa itp , na durz punkty gram zazwyczaj na 2 trebuszach więc Steam Tank który jest LT nie stanowi więszego problemu . W imperium nie cierpie Pistoliersów i flagelantów .
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Kubuś
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Kubuś »

Czyli masz zdanie na temat Imperium takie jak ja =D>

Teraz, mam jeszcze parę innych pytań, jak dla mnie ważnych :)

1.Gdzie mogę kupić nowy trebuszet...? ( najlepiej adres strony )
2.Od czego zacząć zbieranie Armii ?

**

Ja chciałem zrobić tak :

Chce kupić Army Booka, następnie Zwykłą jazdę królewską, potem Grali, bohaterów, następnie jeszcze dojdzie piechota, nom i nie wiem teraz czy kupować łuczników, podobni nie warto :wink:

Czyli :
Na Dzień Dobry :
20 Knights
20 Knights
5 Grail Knights
BRETONNIAN LORD
2 Pegazy
Regiment Piechoty

Czy to Starczy jak na początek.... ?

Serdecznie Pozdrawiam, i Wielkie Sorry Za Te Pytania, ale nigdy z Bretką styczności nie miałem ;)

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Łuczników nie warto? To absolutnie niezbędny zakup! Nic innego tak ładnie nie usunie ci z drogi wrogich fastów i innych przeszkadzających śmieci za tak małe punkty. Obowiązkowo musisz mieć co najmniej kilkunastu. Stąd też kupienie batalionu nie jest rzeczą złą - mamy oddział rycerzy, oddział piechoty, 16 łuczników i pegaza, a zatem wszystko to, co sobie planowałeś.

Jak kupujesz rycerzy, to licz ich ósemkami, a nie dziesiątkami. Ósemka to typowa "duża lanca", którą do 9 uzupełnia się magiem albo paladynem i właśnie taką ósemkę ma się w standardowym pudełku rycerzy. Na początek polecam sprawić sobie 2x8 rycerzy królestwa i jedną ósemkę errantów.

Trebusz dostarczany przez Games Workshop jest pokraczny i śmiesznie mały, fajne są w nim tylko figurki załogi. Szczerze polecam pobawienie się w konwersję i zrobienie własnego trebusza według tego oto poradnika z międzynarodowego forum dla Bretończyków: http://www.roundtable-bretonnia.org/ind ... &Itemid=31. Jak widać po zdjęciach efekt jest powalający.

Jeśli idzie o bohaterów, to obowiązkowo kup paladyna ze sztandarem armii - każda armia bretońska musi go wystawiać.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

ODPOWIEDZ