Alternatywne figurki dwarfów

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Theo
Falubaz
Posty: 1155

Re: Alternatywne figurki dwarfów

Post autor: Theo »

wiele plotek mówi o orc crusherze, plotki mówią, że to ma być jakiś nasz czołg ;d
ktoś zna alternatywne modele dla czołgów? np grywa imperium i kiedyś szukal?

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

może warto poczekać i zobaczyć jak ten crusher ma wyglądać, bo szukanie alternatywy plotki jest co najmniej bez sensu ;)
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

hehehe to się zgadaliśmy...
przyznam, że nie kojarzę modelu sztandarowego armii który spełnia Twoje warunki, Forgeworld wydał command do krasnoludów, gdzie jest sztandarowy ze sporą szmatą ale jest na niej wzór który trzeba by było zeszlifować przed malowaniem freehenda.
najczęściej konwertowanym modelem na sztandarowego armii jest model ostatniego metalowego długobrodego - teraz piszę o nim świadomie :lol2: a swoją drogą to może zaczekać do premiery nowych krasi, może wydadzą coś fajnego ?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Thorkild pisze:a swoją drogą to może zaczekać do premiery nowych krasi, może wydadzą coś fajnego ?
Fantasta, k...a :shock: :(

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Nie wiem, czy dobre miejsce na pytanie, ale i tak je zadam. Chciałbym pomalować figsa krasiowego w dużej skali. Możecie doradzić jaka firma/model itp ?
Zależy mi na czymś od 54mm w górę?
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

też pomyślałem o Ściborze...
a z zagranicznego podwórka http://www.andreaeurope.com/busqueda.php

Smiejagreg w aktualnej edycji trafiło się kilka fajnych krasi (tych rzeźbionych przez Felixa mam na myśli) to może w przyszłej też jakieś bedą [-o<

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Nijlor a malowałeś któregoś z nich może? Bo ofertę Ścibora znam, kupowałem tam 28 normalnie. Ciekawi mnie opinia osób, które malowały te większe.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nigdy nie miałem żadnego modelu Ścibora....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Szczerze mówiąc wolałem malować większe modele Scibora niż mniejsze ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Thorkild pisze:to w takim razie black tree design wydali kiedyś regiment odpowiadający starym długobrodym, była tam też command grupa
Jak to się stało,że wcześniej nie widziałem modeli tej firmy?! :shock: Dzięki Thorkild! :D IMHO longi i warriorzy idealnie trzymaja klimat starych edycji.W dodatku cena tych metali jest o niebo lepsza niz GW - prawie dwa razy tansi na stronie producenta,pakowani po 3 modele,a przecież są jeszcze zestawy po 18modeli;)No i niektóre modele do bretki też mają ciekawe.Nasuwa mi się tylko jedno standardowe pytanie: jak ze skalą? Pasują,czy odstają troche wielkością?
I da sie ich dostać w Polsce,czy trzeba zamawiać bezpośrednio od producenta? Nie udało mi sie znaleźć informacji.

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

a proszę Cię bardzo :mrgreen:
ze skalą jest idealnie, ja mam właśnie command od nich do starych longów i po obcięciu piór z hełmów jest ok.
Z dostępnością nie mam pojęcia jak jest :? ja kupowałem na gildii najemników ale chyba już ich nie mają i nie sprowadzają...
a ściąganie z Anglii różnie się kończy z tego co czytałem, nawet w tym temacie...

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Piór z hełmów też bym się chyba pozbył ale to niewielki mankament. Chciałbym kupić zestaw longów i zestaw warriorów i zrobić z nich duży klocek warriorów. Zastanawiam się tylko jak im dorobić GW, żeby to fajnie wyglądało :wink: Martwi mnie tylko to co mówisz o przesyłce ale modele wydają mi się warte ryzyka. Może ktoś kupował od nich coś i wie jak jest z przesyłką? Albo ktoś jednak zna polski sklep dysponujący ich ofertą? Ja szukam ale nie mogę znaleźć:(

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Rakso_The_Slayer pisze:Szczerze mówiąc wolałem malować większe modele Scibora niż mniejsze ;)
]
Czemu?
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Z Black Tree Design jest tak, że krasnoludy pasują idealnie ale proponuje poszukać gdzie indziej niż na stronie producenta. Może coś się u nich zmieniło ale przez kilka ostatnich lat mieli strasznie dużo niewysłanych zamówień i częsty był brak kontaktu. Ewentualnie proponuje najpierw się skontaktować, a jak się uda to dopiero zamawiać.

dzikki - Scibor ma bardzo fajne rzeźby, naprawdę lubię jego figurki, ale na niektórych widać pewne niedokładności przy bliższych oględzinach, wynikające pewnie z pośpiechu przy rzeźbieniu. O ile na dużych modelach mały szczególik ginie i można się nim nie przejmować o tyle na małych bywa różnie i potrafi popsuć efekt malowania. Ale to już kwestia indywidualnych modeli, bo ma też małe figurki bardzo dobrze zrobione. Często są to drobnostki ale jakoś tak mi utkwiło w pamięci. Poza tym modele są wypas chociaż nieco większe niż GW.
Obrazek

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Dzięki za odpowiedź Rakso. Podobne spostrzeżenia miałem z 28mm krasnoludami. Zobaczymy więc, jak pójdzie z dużymi.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Na temat profesjonalnego podejścia panów z BTD już wiem sporo. Skoro Rakso twierdzi, że skala modeli jest idealna, to nie pozostawia to żadnych wątpliwości :wink: Teraz tylko pytanie o jakość wykonania modeli, bo gdy byłem już prawie zdecydowany na zakup za wszelką cenę, usłyszałem od jednego z graczy, że figsy wyglądają fajnie tylko na zdjęciach, a kiedy trzymamy je już w ręce, to okazuje się, że tak naprawdę są kilka klas gorsze od GW, jakość odlewu leży i kwiczy i ogólnie jest nieciekawie i prezentują się bardzo słabo, jako chamskie, nieudane podróby. Reszta posiadaczy ma podobną opinię? :?

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

Mam command do długobrodych, sporo thundów i kilku wojowników i na jakość odlewów nie mogę narzekać, ilość nadlewek 100 razy mniejsza niż GW :lol2:
Czy są ładne to kwestia gustu, mnie podobają się mniej niż GW, ale po drobnych "poprawkach", jak np. usuwane piór z hełmów, stanowią fajne uzupełnienie do 5edycyjnych figsów GW - nie nazwałbym ich chamskimi, nieudanymi podróbami a tylko podróbami :D

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Fajne to były ich podroby skavenów (ratmeni ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Mam kilkunastu strzelców i ładnie uzupełniają regiment marauderowych thunderersów.
Na pierwszy rzut oka ciężko rozpoznać który model z jakiej stajni, a wzorów jest porównywalna ilość więc spokojnie da się złożyć ~30sto osobowy oddział, w którym żaden wzór się nie powtarza.

Inna sprawa, że kupowałem z drugiej ręki stąd nie wiem jak się współpracuje z producentem.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

ODPOWIEDZ