Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Kerdej88
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Kerdej88 »

W sumie rzeczywiście macie racje. Nic nowego, chociaż na swoją obronę mam, że myślałem bardziej o takiej biednej drewnianej wersji dla chłopskich łuczników z Bretoni, co to wzięli ze sobą drabiniaste na wojnę. Zresztą chorągwie Husytów z Kielichem skojarzyły mi się ze Św. Gralem.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Chociaż byś od rzeczy, Piotrze nie pisał. Jagiełło kopał wilcze doły (pod Grunwaldem nawet Krzyżacy ich nie mieli wbrew Hoffmanowi)
Nikt niczego nie kopał - co najwyżej Polacy tyłek Krzyżaków. Są źródła, o wiele rzetelniejsze niż film i Sienkiewicz, chociażby Kroniki Długosza czy Kronika Konfliktu - obie można wygrzebać na necie w PDFie, nawet to biblioteki zasuwać nie trzeba. Film nie jest Hoffmana tylko Forda.
Ależ analogii jest pełno, właściwie to przecież nasz świat z najlepszych okresów każdego kraju (Rzeczpospolita Obojga Narodów i Carat dla Kislevu, I Rzesza dla Imperium i czasy rycerskie Francji dla Bretonni).
Stylizacja to nie analogia - magia, nieludzie i potwory zmieniają sporo.

Herohammer nie zmieni ilości figurek - co najwyżej na minus.

Zbrojny
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Zbrojny »

Nie wiem czy ktoś o tym wspominał... rzuca się w oczy, że w podręcznikach End of Times, wszystkie nowe modele mają pojedyńczą linię statów - Mortarch'owie na Dread Abyssal'ach, Glottkin (to w sumie 2 jeźdźców na żabie).

Zaczynam mieć podejrzenie że w 9ed największą zmianą będzie "single statline per model" i lordowie na smokach zasuwający po 8-10 ataków magicznym patykiem.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Zaczynam mieć podejrzenie że w 9ed największą zmianą będzie "single statline per model" i lordowie na smokach zasuwający po 8-10 ataków magicznym patykiem.
Możliwe że tak bedzie. Nie ma to jak obchodzenie 2 poważnych problemów wszelkich dosiadanych potworów ( obywanie templatą i monstera i w jeźdzca, oraz tracenie ataków w czelkach ) w chyba najgłupszy możliwy sposób #-o .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Ja się zastanawiam, jak rozwiaza kwestie asv I wsv. Bestia ma swoj np. na 3+, kolo ma tylko 5+ I jaki bedzie ich calkowity?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Zbrojny
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Zbrojny »

Podejrzewam że rozwiązanie podobne do shieldbearerów, tyle że bez osobnych ataków, czyli do kolesia dokupujesz smoka, to koleś dostaje fly, terror, breath weapon, +2S, +2T, +4W, +4A, +2AS itd... I oczywiście wszystkie 8 ataków mieczykiem który koleś trzyma.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Jeżeli tak zrobią to ja jestem ciekawy jak hordy piechoty będą walczyć z tymi potworami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Mogą zniknąć Stompy i skuteczność bojowa względem Piechoty będzie porównywalna ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Save 1+, ward 3+ z przerzutami 1 i 9 woundów. Pomyślmy jak to ugryźć piechotą :)
Obrazek

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Jeśli piechota walczy z monsterem to bije do 30 modeli bez względu na układ szeregów :P
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

30 ataków z s4 i tak nie zrobi wrażenia na żadnym monsterze z ekwipunkiem lorda chaosu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Zbrojny pisze:Nie wiem czy ktoś o tym wspominał... rzuca się w oczy, że w podręcznikach End of Times, wszystkie nowe modele mają pojedyńczą linię statów - Mortarch'owie na Dread Abyssal'ach, Glottkin (to w sumie 2 jeźdźców na żabie).

Zaczynam mieć podejrzenie że w 9ed największą zmianą będzie "single statline per model" i lordowie na smokach zasuwający po 8-10 ataków magicznym patykiem.
9 edycja miala byc w tym roku, duzo osob to pisało , zanim wejdzie to jeszcze wiele sie moze zmienic
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

konan
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Jaworzyn

Post autor: konan »

kangur022 pisze:
Zbrojny pisze:Nie wiem czy ktoś o tym wspominał... rzuca się w oczy, że w podręcznikach End of Times, wszystkie nowe modele mają pojedyńczą linię statów - Mortarch'owie na Dread Abyssal'ach, Glottkin (to w sumie 2 jeźdźców na żabie).

Zaczynam mieć podejrzenie że w 9ed największą zmianą będzie "single statline per model" i lordowie na smokach zasuwający po 8-10 ataków magicznym patykiem.
9 edycja miala byc w tym roku, duzo osob to pisało , zanim wejdzie to jeszcze wiele sie moze zmienic
Czy jest już ustalona oficjalna data wydania premiery nowej edycji?

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Niestety nie. GW wypuszcza obecnie ksiazki do EoT
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

konan
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Jaworzyn

Post autor: konan »

Czyli kazdy model bedzie miał łączone statysyki?

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Obecnie tylko bohaterowie na monsterach ''pierwszo planowi'' dostają pojedynczy profil
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

30 ataków z s4 i tak nie zrobi wrażenia na żadnym monsterze z ekwipunkiem lorda chaosu :)
No tak, ale chyba nie liczysz na to, że zwykła piechota ubije lorda chaosu na smoku za kilkaset pkt? Za to 30 ataków z s6 i przerzutem trafień już wygląda groźnie (bestigory nurgla machają wesoło ;) )
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dokładnie cichy, jest afera bo model za 700pkt spuszcza łomot core'owej piechocie za 200pkt.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

cichy pisze:No tak, ale chyba nie liczysz na to, że zwykła piechota ubije lorda chaosu na smoku za kilkaset pkt? Za to 30 ataków z s6 i przerzutem trafień już wygląda groźnie (bestigory nurgla machają wesoło ;) )
No mając save 1+ i warda 3+ z przerzutami 1 oraz 9 woundów lord musiał sie obsrać widząc te śmieszne bestigory :D Tutaj nawet szarżujący i hejtujący Hammerersi z Runesmithem na czele mają ciężką rozkminę...
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Wg mnie do tych pojedynczych profilów pasuje zmiana magicznych itemów w RB - czyli wywalenie wardów Wtedy już to nie będzie takie straszne

Zablokowany