Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
-Borsuk-
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: -Borsuk- »

na 40 mm

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Dzięki :)

Mam problem ze zinterpretowaniem takiej dziwnej zasady:

"Pojedyncze Postacie Ogrów nie mogą zostać wybrane na cel, o ile znajdują się w odległości do 5" od zaprzyjaźnionej jednostki, składającej się z pięciu lub więcej modeli, chyba, że są najbliższym dostępnym celem, tak jak w przypadku modeli normalnej wielkości. Niniejszej zasady nie stosuje się w przypadku jednostek Wojowników i Traperów Gnoblarów"

I stąd kilka pytań:
- chodzi o cel szarży? czy strzelania? a może magii? czy wszystko jedno?
- o co chodzi z tym: "tak jak w przypadku modeli normalnej wielkości"? w rulebooku nie znalazłem takiej zasady (tzn. aby była stosowana dla innych armii)

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Kilka razy w tym topicu padło to pytanie więc już udzielam odpowiedzi(hehe drugi post i okazuję sie pomocny):
Chodzi tutaj o 6-edycyjną rulebookową zasadę proximity, której w obecnej siódmej edycji nie ma więc możesz spokojnie zignorować ten zapis.

Pozdrawiam
Brzuchacz

Edit:
Pytanie o traperów gnoblarskich(po przeczytaniu całego tematu* nie natknąłem się na odpowiedź):
Otóż jeden z moich adwersarzy a dokładniej gracz HE twierdzi, że: traperzy są 0-1 wtedy i tylko wtedy gdy w armii jest hunter. Moim zdaniem jest to nieprawdą gdyż w armybooku przy profilu traperów jest dostępność 0-1 a pod spodem kursywą jest dopisane(moja interpretacja) : że nie liczą się jako obowiązkowy minimalny core a każdy hunter w armii pozwala wziąć dodatkowy oddział traperów ergo jeden hunter w armii dostępność traperów będzie 0-2(jeden oddział standardowo drugi oddział za huntera). Jako, że w faq'u nic nie znalazłem a jojczenia przeciwnika nie zniosę(chyba go zabolała wygrana w drugim meczu tylko 11-9), proszę o rozsądzenie tej jakże ważnej kwestii.

*tak na marginesie jak na tyle stron stosunkowo mało spamu brawa dla użytkowników i moderatora:)
Ostatnio zmieniony 21 mar 2010, o 18:05 przez Brzuchacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

aby uzupełnić priximity było ogólną zasadą dla bohaterów itp o US 1 (i chyba 2 ale tego już nie pamiętam) aby samotnu hero nie był łatwą ofiarą strzelania i magii a jako że ogry mają US 3 to ta zasada ich nie obowiązywała dlatego w ich booku mają ją zapisaną oddzielnie specjalnie dla ich US a że GW usuneło tą zasade z głownego booka dla wszystkich armii to analogicznie ta specjalna wersja proximity też przestała działać

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

mam do was pytanie.
macie butcherow ktorzy nie moga byc targetowani jesli znajduja sie w odleglosci ilus tam cali (zdaje sie, ze trzech) od oddzialu (no chyba, ze ci znajduja sie blizej.
ale jest taka sytuacja:
jest oddzial (oddzial A) i z flanki stoi dwoch butcherow (jeden kolo drugiego) w odleglosci 3" od odzdzialu wiec nie moge ich wziac na cel. za tymi butcherami zas stoi kolejny oddzial (oddzial B). czy moge do strzelac do oddzialu B? czy butcherzy ich zaslaniaja, a poniewaz ich nie moge targetowac to moim jedynym celem jest oddzial A?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

@Brzuchacz
jest dokładnie tak jak napisałeś, zawsze możesz wystawić 1 (i tylko jeden) oddział, a każdy hunter pozwala Ci wziąć dodatkowy.

Tak z innej beczki, odnosząc się do kilku powyższych wypowiedzi i pytania Morsa, czy to że gramy na 6 edycyjnych ab nie pozwala nam korzystać z zasady proximity? Było to w jakimś faq'u? Zawsze myślałem, że AB>RB (nawet pomimo starszej edycji)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Dzięki za odpowiedź.


Kolejne pytanie z cyklu przychodzi byk do tyranów:

Czy skullmantle daje bonus -1 ld przy użyciu zaklęcia braingobbler (panic test w 18 calach)
Jeżeli tak to jutrzejsze bicie orkasów może być niezwykle zabawne:P

Pozdr.
Brzuchacz
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

tak, daje ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3703
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Mam takie noobowskie pytanie - jakiej figurki używa się do gry jako Bruisera ? Jakiego modelu z GW ???
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Tyranta lub menetera, w zależności od potrzeb
Obrazek

Awatar użytkownika
Pokutnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pokutnik »

Opłaca się wstawiać Maneater 3 z dwoma muszkietami i ciężką zbroją na 1,5k?
Ku*** trudno znaleźć oryginalny podpis...

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

3 maneaterów z ciężką zbroją i giwerami to 270 punktów . Zważywszy na fakt, że jednym z problemów ogrów jest relatywnie mała ilość wystawień w porównaniu z innymi armiami, to moim zdaniem tworzenie takiego klocka za niemalże 20% wartości punktowej armii jest nieopłacalne. Ale to moje skromne zdanie ekspertem (jeszcze)* nie jestem.
Ja wystawiam dwójkę z Heavy armourami i hangunami jako obstawę bruisera i przy wsparciu Irongutów bardzo dobrze mi się sprawdzają w roli mojej malej gwiazdy śmierci.

Tym niemniej wytestuj 3 maneaterów na takie punkty i pochwal się jak poszło. Bo ciekaw jestem jak to się sprawdzi (a wiem że przez najbliższe dwa tygodnie na 100% nie zagram i tego rozwiązania nie przetestuję :( )


*przejaw skromności
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Pokutnik pisze:Opłaca się wstawiać Maneater 3 z dwoma muszkietami i ciężką zbroją na 1,5k?
duże ryzyko - przeciwnik będzie w to walił jak w bęben. Dla niektórych przeciwników to są dość łatwe pkt.
Brzuchacz pisze:Zważywszy na fakt, że jednym z problemów ogrów jest relatywnie mała ilość wystawień w porównaniu z innymi armiami, to moim zdaniem tworzenie takiego klocka za niemalże 20% wartości punktowej armii jest nieopłacalne.
zgadzam się z opinią experta ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Trzech sprawdza się bardzo dobrze. Na mniejszy format też. Zdecydowanie polecam, mocno biją w kombacie, świetnie strzelają.

I może to jest full punktów, ale oni są warci tej ceny, w przekroju turnieju na pewno Ci się spłacą.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Używam trójeckzi maniterków w dogs of war. I mogę z czystym sumieniem powiedziec, ze jest to zajebisty oddział.
Strzelanie bardzo fajne, a te 15 ataków z siłą 5 i 3 impacty naprawde pozwalają na dużo. Dodatkowo mamy stubrona i itp co jeszcze bardziej ich ulepsza. Już nimi kroiłem wagony BK, psy z heraldem bsb khorna itp.itd.
Są bardzo fajnie. Tyle, ze ja mam mase śmiecia w tych DoW wiec zawsze sobie je zasłaniam. Gorzej jest w ograch ale i tak dają radę. No i ja mam je w specialach :P

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Morsereg pisze:mam do was pytanie.
macie butcherow ktorzy nie moga byc targetowani jesli znajduja sie w odleglosci ilus tam cali (zdaje sie, ze trzech) od oddzialu (no chyba, ze ci znajduja sie blizej).
ale jest taka sytuacja:
jest oddzial (oddzial A) i z flanki stoi dwoch butcherow (jeden kolo drugiego) w odleglosci 3" od odzdzialu wiec nie moge ich wziac na cel. za tymi butcherami zas stoi kolejny oddzial (oddzial B). czy moge do strzelac do oddzialu B? czy butcherzy ich zaslaniaja, a poniewaz ich nie moge targetowac to moim jedynym celem jest oddzial A?
czy ktos zna/moglby odpowiedziec na to pytanie?
bo chyba zginelo gdzies w ogrowych odmetach ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Proximity w tej edycji jest nieakutalne... Można targetować Butcherów jeśli są poza oddziałami...

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

naszła mnie taka ciekawa myśl :

czy ogry jako rare mogą wynając DoWowy oddział leadów aby na mniej niż 2 k móc miec 4 oddziały leadów (zakładając że na jakimś trunieju czy coś nie jest dostępny iron skin tribal)

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

symek pisze:naszła mnie taka ciekawa myśl :
czy ogry jako rare mogą wynając DoWowy oddział leadów aby na mniej niż 2 k móc miec 4 oddziały leadów (zakładając że na jakimś trunieju czy coś nie jest dostępny iron skin tribal)
nie mogą - to jest opisane w naszym army booku pod koniec, gdzieś gdzie jest opisane na jakich zasadach ogry są DoW.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

to musiałem to przegapić gdzieś ale w sumie to było takie teoretyczne pytanie z ciekawości

Zablokowany