Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Re: Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Post autor: Druchii »

Ja pierwsze bitwy popykam pewnie czymś takim...
Duży Sorc lv4 Metal, Hotek, Ironcurse 295pts (205+35+50+5)
Duży Sorc lv4 Dark, DS 265pts (205+35+25)
Kocioł BSB 325pts (O ile może być BSB)

20 x Kuszników FCG Dyscyplina 280pts
30 x WEs FCG Swiftness 375pts
2 x 5 Shades z Dwurakami 180pts
4 Bolce 280pts
30 x exe 390pts

Gdzieś w okolicach 2400 powinno być. Przy założeniu, że kocioł będzie BSB.
Faktycznie mając WE w coreach i chcąc mieć jeszcze kusze, akumulator się nie mieści, a sztylet b się przydał ;) Nie wiem czy dwie duże są optymalne...Magia jest, strzelanie też mocne no i jest czym się bić. Śmietnik się oczywiście nie mieści, ale w najgorszym wypadku służą do tego shades.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1991

Post autor: Aldean »

to w koncu ile mozna miec bolcy?:Q bo juz sie troche zgubilem;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

GarG pisze:Niestety ten link też nie działa ;/
Działa, wejdź w to : Posts (Atom)

Takie coś jeszcze znalazłem:

it looks like the Dark Riders now have shields? Is this a default now, or still an option which causes loss of Fast cav?
16pts per model with light armour. 1pts for shield, 3pts for crossbow.DR can have both light armour and shield without losting fast cavalry.

Czyli potanieli o 3pkt, pięknie. Za 20pkt można mieć light cavalry z sv 4+, ciekawa opcja.

DE sorcerer cast dark magic gain +1 bouns in casting value. it's called HEKARTIS BLESSING

Też pięknie :D
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

Nie ma się co bawić w książeczki bez podręcznika. Nie można kopiować swoich starych pomysłów bo wszystko będzie po nowemu.

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

hehe ;) ludzie jeszcze nie zagrali a już biadolenie ze nie wszystko wchodzi ^^ no to pewnie za miesiąc EURO: DE +200 pkt ograniczeń brak ;) mi pasuje, mi moja armia się podoba cos za cos, to że jest w booku nie znaczy ze musi być w rozpie ;) ja robie monster trucka i 2 klimatyczna rozpe.

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Ta drożyzna doprowadza do sytuacji, że nie wszystko się mieści i jest dużo fajnych złożeń. To spowoduje sporą różnorodność w koncepcjach graczy i już nie będzie Xeroboyów tak dużo. A to fajnie.

Co do samego potencjału armii to trzeba poczekać. Naprawdę chciałbym żeby Rince rozkurwił wszystkich na 2 najbliższych Masterach tak, jak zrobił to Furion HElfami zaraz po wyjściu Booka, ale obawiam się, że do tego nie dojdzie. Notabene potem Furioso dorzucił indywidualne 92 duże punkty na drużynówce. A jego największym sukcesem jest to, że po tym wszystkim nikt nawet nie mruknął, że HE trzeba ciąć.

Co do samego Booka. Itemy są masakrycznie słabe. Banner za 100 jest 5x gorszy od HE Banneru za 50. Mieczyk za 100 nie równa się z innymi o połowę tańszymi. Nie mamy nic do obrony magicznej (Ring of Hotek jest mocno średni, bo robi Miscasta dodatkowo tylko na 1,1, tylko w 6" i potrzebuje kolejnego bohatera) i nie mamy żadnego(!) Magic Armora. Arcany są albo słabe (Gem i Tome of Furion) albo średnie (Dagger). Cloak z Wardem na 3+ jest jedynym w miarę grywalnym Itemem (Enchanted Item - wchodzi dla Assassinów lub Czarodziejek).

No ale nic to. Pożyjemy - zobaczymy.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

No niestety, armie jak na razie imho zabijaja koszty punktowe, glass cannonowe jednostki i zasada "mad woman". Wiadomo, trzeba tym pograc, ale jakos zachwycony nie jestem. W czwartek zaczynam testy ;)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Duży mag 185pts a sygnatura +1S i +D3PD jest rzucana na Caster's unit co czyni ją FUCKING USELESS!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Kto by pomyślał rok temu, że DE będą zazdrościły HE magicznych przedmiotów, a HE będą zazdrościły DE mocno bijących klocków piechoty z ASF i dwurakami. ;)

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Przedmioty fakt bieda bo liczyłem na osłabionego pedanta czy coś ;) ale ja nie liczyłem ze DE w tej edycji będą się bronic od razu spodziewałem się za podszeptami, że będzie napór napór i jeszcze raz egzeki ;)

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Paraszczak pisze:Duży mag 185pts a sygnatura +1S i +D3PD jest rzucana na Caster's unit co czyni ją FUCKING USELESS!
oj tam

ja sie jaram gosciem na pegazie z 6S 4A ASF d3rany, przerzut 1 na Wound, 3+ ward na strzelanie/magie, w walce 1+ save z przerzutem

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

zaf pisze:ja sie jaram gosciem na pegazie z 6S 4A ASF d3rany, przerzut 1 na Wound, 3+ ward na strzelanie/magie, w walce 1+ save z przerzutem
Ja tu chce prostować zapał, ale poszedł ninja edit.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Paraszczak pisze:Duży mag 185pts a sygnatura +1S i +D3PD jest rzucana na Caster's unit co czyni ją FUCKING USELESS!
Lord giant blade, dawnstone, ots, co/pedzio, sdc,
Hero bsb, ogre blade, luckstone, ironcurse
czara, kun/, mr 3, tome of furion,
Oddzial Co, lub nawet fasta i sygnatura mega przdatna.

Głupio, ze dostajecie asf. ;)
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Płaczecie na potwory i przedmioty a spójrzcie co dostały Lizaki ....

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

ciemni to najbardziej marudna grupa, mimo że mieli najsilniejszą armie
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Morog pisze:ciemni to najbardziej marudna grupa, mimo że mieli najsilniejszą armie

Ja się ciesze, dostaliśmy sporego bosta;) a to ze zabrali łopatę i dali widły no cóż najzwyklejsza zmiana koncepcji armii

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nowe Lizaki są przecież mega spoko.

Co do marudzenia, to muszę przyznać, że nie spodziewałem się niczego innego. GW cofnęło AB do Dark Elfów z przepastnych głębi odległego kosmosu do poziomu nieco bardziej przyziemnego. W poprzednim brakowało im już tylko blasterów i zasady armijnej Killing Blow. ;) Przyzwyczajenia jednak zostają i to, co my nazywamy "wyrównanym" DElficcy gracze nazwą "znerfionym" i "niegrywalnym". Z tego samego powodu nie gra się teraz u TK na wykopywaczkach raczej, pomimo, że taki Tomb Scorpion dalej doskonale daje sobie radę i wykopanie takiego monstrous beasta za plecami wroga jest mega wredne. Kiedyś były po prostu przegięte i kiedy wyrównano je do sensownego poziomu dla wielu graczy stały się "niegrywalne".

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Paraszczak pisze:
zaf pisze:ja sie jaram gosciem na pegazie z 6S 4A ASF d3rany, przerzut 1 na Wound, 3+ ward na strzelanie/magie, w walce 1+ save z przerzutem
Ja tu chce prostować zapał, ale poszedł ninja edit.
bo doczytał

pozatym ASF chyba tez srednio sie opłaca zostawic i lepiej dać 2raka
strasznie mało tych przedmiotów ale nie sa wszystkie złe

inna beczka

jak zobczyłem rydwan i nowe szkapy to sie popłakałem ze smiechu
stare 100x lepsze
cieszy mnie to ze mam WE

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »


Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 281

Post autor: cluzoe »

Dla mnie 8 edycja DE będzie pod znakiem.
Obrazek
Dark Riders i Mr. Ed koń, który mówi
Obrazek

Zablokowany