Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: SoCiu »

Jest jeden plus tych plotek, allegro i ebay utonie w figurkach w najbliższym czasie :mrgreen:. Najciekawsze news to jest te niby załamanie wymiarów czy inny bullshit + wydawanie limitowanych modeli. Czyżby zapatrzyli się na model biznesowy MTG(kilka kolorów,limitowane dodatki itp)?
Ostatnio zmieniony 6 sty 2015, o 20:01 przez SoCiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

9th edition will have 6 factions.
Skąd mam wiedzieć które, ale skoro jest napisane, ze każda ma mieć po 3 corowe jednostki to jak myślisz ze to będzie wyglądało ? Bo jak dla mnie to będzie zabieg na zasadzie, czym nie zagrasz to 70% Twoich obecnych modeli będzie do wyrzucenia. \:D/


Na razie to tylko jakaś plota, oby wyssana z palca ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Limitowane modele byłby bardzo bardzo spoko
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Matias »

Nie byłyby spoko, bo biorąc pod uwagę zasady w pudełku, kupowałbyś kota w worku - może mocne, może słabe...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

GrimgorIronhide pisze:
Połowa armii nagle ma wyparować ? Co oni sobie tam myślą ?
Napiszesz mi, które armie wyparowały ? :wink: :mrgreen:


No właśnie Warhammer jest o tyle fajny, że tu na Dobro/Zło niuja nie podzielisz. End of Times (najlepsza rzecz dla klimaciarzy jaka wyszła od daaawna) nie rusza wogóle gry turniejowej a w domowym zaciszu można epickie bitwy robić. ET komplikuje sprawę o tyle że każda rasa teraz ma coś dobrego i złego w sobie.

Taki Nagash, niby chce walczyć z Chaosem i stworzyć sterylny, harmoniczny świat, ale z drugiej strony tylko po to by sam był bogiem, władcą niepodzielnym, panem życia i śmierci, wielokrotnie pokazuje jak mało znaczą dla niego pomniejsze byty, równie dobrze wszystkich zamieniłby w nieumarłych. Do tego świetny przykład Vlada von Carsteina, romantycznie spełnia misję by odzyskać swoją ukochaną, jest dworny, odważny i rycerski, ratuje Imperium przed zniszczeniem, ale np zabić człowieka, nawet Księcia Chochlandu to dla niego jak splunąć, wyrżnął całą prowincję by mieć dość armii do obronienia innej i otrzymania upragnionego tytułu.

Potem masz elfy, nie tolkienowskich obrońców światła bez skazy, tylko różnorodną rasę, która w jednym momencie walczy o wzniosłe idee ocalenia całego wymiaru przed demonami, a następnie torturuje, niewoli i zabija dla własnej zabawy. Są świecący przykładem krzyżowcy jak Imrik z Caledoru oraz zadufani w sobie dekadenci. Są żyjący w harmonii z naturą i dziksi, okrutniejsi od zwierząt.

Ludzkość niby taki walczący heroicznie o przetrwanie z przeważającą mocą gatunek, gorliwie modlący się do swoich bogów, ale chciwość i inne rzeczy dzielą ich bardzo skutecznie, część nawet poddaje się Chaosowi inni zrujnują plan obrony kłócąc się o kwestie polityczne gdy u bram stoi armia Nurglitów a na ulicach szaleje zaraza.

Dodaj do tego orki, które zachowują się tak radośnie, że nie wiadomo czy to zło czy dobro.
Ponieważ świat Warhammera jest jak życie, nie ma tutaj dobra i zła tylko chaos i ład.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Szczerze? Mnie najbardziej interesuje to, co zrobią z fabułą. I jak w tym wszystkim umieścimy Areny :mrgreen:
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Wow. :shock:
To ciekawe, ale mam nadzieję że jednak aż takiej rewolucji nie będzie. Tzn obejdzie się jakoś bez wywalania całych armii.

Co do nowej frakcji - mam nadzieję że GW nie przepuści takiej okazji i zamiast tego co napisali wyda wreszcie tych ryboludzi :wink:

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Eee kolejna bujda :!:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Wcale nie trzeba wywalać armii, tzn. nawet jak zrobią armię pt. Elves to nie znaczy, że wywalą jakieś jednostki albo że nie dostaniemy jakichś suplementów czy innych dodatków. Może być tak, że można będzie korzystać ze wszystkiego elfiego ale jak zbudujemy armię na samych DE to dostaniemy jakieś bonusy. "Nowe" armie mogą mieć zupełnie przypadkowo niemal identyczne jednostki jak armie obecne.
Możliwości jest wiele, może nie będzie źle. Chociaż z zaczynaniem nowym armii czy jakimś większym rozbudowywaniem bym się jednak wstrzymał do nowej edycji bo może jednak źle będzie.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Many existing models are not usable in 9th.
Nic tylko sprzedać wszystko, póki jest jeszcze coś warte.
Mam nadzieję, że się nie potwierdzi, myślę że sporo osób porzuciłoby warhammera na rzecz innego systemu.

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

fatalnie po prostu fatalnie. USMIERCENIE fluff WFB. Fluffu budowanego przez 30 lat. bezpowrotnie zostanie zniszczone. Jest mnostwo ludzi dla ktorych warhammer to hobby to pasja. a oni chca to wszystko zniszczyc. EoT jest ok bo stagnacja jest zla ale oni niszcza WFB i tworza nowy system. :cry:
ale z drugiej strony jestem piekielnie ciekawy rozwoju wydarzen. ale ciekawosc to pierwszystopien do piekla :evil:

Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Matias »

Zastanawia mnie tylko czy to naprawdę się im opłaca - patrząc na to czysto teorytycznie, taki zabieg wymagałby bardzo długich przygotowań (projektowanie modeli, spisywanie nowych zasad & statystyk, zakup form do odlewania model, etc.), a to oznacza, że albo coś takiego dzieje się od dłuższego czasu (co raczej jest mało prawdopodobne, bo wątpię żeby przy czymś takim nie było żadnego wycieku) albo dopiero zaczęli ten proces (bądź są gdzieś w połowie) i mamy trochę czasu żeby - spójrzmy prawdzie w oczy - pożegnać się z takim Warhammerem jakiego znamy (i kochamy)...

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

albo celowo puszczaja te ploty by ludzie robili zapasy figurekm :P :evil:

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Raczej napędzali rynek wtórny :lol2:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Po co produkują nowe modele skoro w nowej edycji mają byc juz niby niegrywalne? [-X
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

bo kupisz teraz i bedziesz musial kupic nowe do nowej edycji. podojny zysk :P

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

beszcza pisze:
Balcerek pisze:No i co z tego jak u nas ceny jak z kosmosu, a przecież Polska to jeden z krajów gdzie chyba mają wysoką sprzedaż.
Oczywiście, że nie jest. Jeśli by im zależało na Polsce to wznowili by armybooki w wersji PL a ich nie ma i już nie będzie :/
Niedługo będziemy tak jak samochody sprowadzać figurki z Niemiec :lol2:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Matias »

IMO GW popełni takim ruchem "wyrafinowane samobójstwo" - według tych plotek 9ed. ma być wielką inwestycją - będzie więc dużo kosztować, a GW i tak jest w tej chwili na minusie - natomiast wydanie tej edycji spowoduje masowy odpływ "starych wyjadaczy" których obecnie jest najwięcej - tym samym doprowadzając do upadku

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

będzie pomruk oburzenia klientów w porównaniu z którym dotychczasowe narzekania graczy będą niczym pierdnięcie wobec trzęsienia ziemmii.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Morok

Post autor: Morok »

ale w czym problem nawet jak zjebią to, to i tak nikt nie każe przestać grać ludzie będą grać na 8 edycji kupią najwyżej figurki do konwersji lub uzupełnienie nowymi jednostkami armii na przykład herosem czy tam stworem. A nie którzy może przejdą na nowy system gry i będzie się wybierać New lub Oldschool...

PS na tą chwilę nic tej grze nie brakuje jak dla mnie ...

Zablokowany