Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Hobbit »

Albo chodzi o to, że abominacja jest wstanie zaszarżować w cel którego nie widzi, więc nie mogą grać na remis siedząc w lesie :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Abominacja nie szarżuje.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Tia, tylko strzela i zabija wzrokiem...
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

No cóż, w praktyce szarża zawiera w sobie takie aspekty, jakich brakuje abominacji. Np. czegoś nie ma czegoś takiego jak deklaracja, wykonywanie ruchu w compulsory movement phase czy podwajanie dystansu ruchu. Mamy tylko rzecz dokonaną w momencie, gdy abominacja się z czymś zetknie... więc tak naprawdę trudno to nazwać szarżą.

A co do strzelania i zabijania wzrokiem... właściwie bym się nie zdziwił, gdyby abominacja miała taki efekt na konkretnych graczach. Sam jej widok na stole powoduje, że plastiki i metale, z których zrobione są figurki topnieją, a gracze padają sztywni na ziemię lub zaczynają toczyć pianę z ust... a co dopiero kiedy są dwie...

Chyba trochę poniosło mnie z tym wyobrażeniem o potędze abominacji i terrorowi jaki sieje na stołach.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Malcavian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Malcavian »

abominacja imo ma zero skavenskiego klimatu i nie zamierzam na niej grać, chocby nie wiem jak była potężna...

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

jak działa:
1.verminous valor
2.infiltrate
3. unstable
4.ambominacja (to co w AB nie wyjaśnione)
tych rzeczy nie ma w a army biulderze, a jak ktoś by był chętny to może mi resztę na pm-ke wytłumaczyć
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

1) Podręcznik strona 33
2) Podręcznik strona 51
3) Podręcznik strona 65
4) Podręcznik strony 56-57
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Mac pisze: Chyba trochę poniosło mnie z tym wyobrażeniem o potędze abominacji i terrorowi jaki sieje na stołach.
Chyba tak.

Minely dopiero dwa miesiace od wyjscia kodeksu, a ludzie juz sie nauczyli tym grac. Nauczyli, a do tego dochodzi jej losowosc. Ostatnio mi ja zlamalo 12 ghuli zaszarzowanych od boku, wiec prosze Cie - odpusc sobie teksty o terrorze.

Re Hobbit: Przeciez facet pisze ze nie ma opisu w AB, wiec raczej nie ma kodeksu.

Re Pitagoras: Verminous valor to odmawianie challanga, tylko w tej edycji juz nie dzialaja przedmioty magiczne jak jestes z tylu. Sneaky infiltrators to skill gutterow - wychodza dokladnie tak jak Minersi. Abominacja - mozesz ja ruszyc w dowolnym kierunku i szarzowac niezaleznie czy widziales wczesniej wroga. I niech sie nikt nie dopierdola o okreslenie szarzowac. Wszyscy wiedza o co chodzi przeciez. Kulasz na wstawanie tylko jesli stracila wounda a nie zostala zagoniona/uciekla/zostala 'destroyed' itd.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Cosmo pisze:Re Hobbit: Przeciez facet pisze ze nie ma opisu w AB, wiec raczej nie ma kodeksu.
Domyśliłem się :P
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Jak są rozdzelane hity w CC miedzy dzwon/furmanke, a seera/prista?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

w CC przeciwnik wybiera w co bije
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Weźmy taką sytuację: grey seer (albo plague priest) siedzi na dzwonie (albo furnace'sie) i całość stoi w oddziale. Grey seer (albo plague priest) ma shadow magnet trinket. Czy jak przeciwnik strzela, to ma -1 do hita w:
a) bohatera
b) bohatera i jego platformę
c) bohatera, jego platformę i pchający ją oddział?

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Bohater, wózek i pojazd to jedna jednostka i wszyscy korzystają.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Mam pytanko. Zakupiłem Grey Seera, ALE jakiegoś ze starszej edycji wzór zdaje się. taki za sztylecikiem w prawej ręce, uniesionej w górze i ten sztylecik taki szeroki i z runkami jakimiś, a kostur w lewej, i kostur taki bardziej na wzór tego ze screaming bella taki w kszałcie odwróconej litery A.
W każdym razie pytanko moje brzmi: czy moge nim normalnie grać :D ? Nie ma jakiś zajawek w stylu WYSYWIGu, że nie moge staroedycyjnego wystawić? Bo mam takiego ładnego i to ogólnie jest tak że nie wiem czy moze być :P
Dziękuję za uwagę, pozdrawiam! :)

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

to jest chyba z 6ed. ja takiego mam i nim bezproblemowo gram :mrgreen:

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Co do figsów z poprzednich edycji... jest gdzieś jakiś katalog on-line coby sobie pooglądać takie starsze wersje figurek:)? Jak macie jakąś fajną stronę to rzućcie linkiem, chętnie poobczajam:)

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Ten seer jest z 5tej edycji. Na dzwonku był ustawiony normalnie. Też takiego mam i spokojnie można nim grać.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Mam pytanko. Zakupiłem Grey Seera, ALE jakiegoś ze starszej edycji wzór zdaje się. taki za sztylecikiem w prawej ręce, uniesionej w górze i ten sztylecik taki szeroki i z runkami jakimiś, a kostur w lewej, i kostur taki bardziej na wzór tego ze screaming bella taki w kszałcie odwróconej litery A.
W każdym razie pytanko moje brzmi: czy moge nim normalnie grać :D
Nie, nie możesz. Zabraniam Ci.



Stary, kogo obchodzi, z której edycji jest model? :)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Occ pisze:Nie, nie możesz. Zabraniam Ci.



Stary, kogo obchodzi, z której edycji jest model? :)
Ej, no kolega po prostu uprzejmie pyta, a widać że zaczyna. Nie trzeba od razu tak sadzić. Ja też w dawnych czasach zadawałem takie pytania, innym widać pamięć się wyczyściła. ;)

Może się czasem zdarzyć, że modele w jakiś sposób odbiegają od obecnie stosowanego wzoru, np. warlockowie z poprzednich edycji dość średnio kojarzyli się z elektrykami (może poza Ikit Clawem) ale nie było jakoś problemów z wystawieniem. Bardzo stare rat ogry też mogą się mylić z przerośniętymi slave'ami. :)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Jeśli kogoś uraziłem, padam na kolana i o wybaczenie błagam. :)

W kwestii modeli...sądzę, iż nie ma żadnego problemu z wystawianiem starych figurek. To, iż czasem niepodobne...cóż....:)

ODPOWIEDZ