Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Re: Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Post autor: Przemcio »

Co wy na potworki narzekacie są przynajmniej tanie nie to co Slaughterbrute i Mutalith :)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Weź to skasuj bo cie GW oskarży od nielegalne publikowanie zdjęć nowych modeli przed premierą :)

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

hypnotic pisze:Weź to skasuj bo cie GW oskarży od nielegalne publikowanie zdjęć nowych modeli przed premierą :)
:mrgreen:

po co waszym koniom takie wielkie zęby
żeby nikt sie nie smiał z naszych rydwanów

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Fajne sa rydwany z harpunami z sila 7, przyciagajace 6 cali, ciekawy jestem jakie statsy bedzie miala mantysia.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Dziwny zapis hoteka. Nie jestem na biezaco, ale czy IF=miscast?. Jesli tak, to nic nie zmienia, poza MR3. Pewnie w nowej edycji bedzie inaczej.

A fast z Rare ma 2 ataki, siłę 4, wysoką I, przerzuty 1 na wound, ward 4+ i mogą rzucać czary. Nie jest źle. Nie powinni spadac od jednej salwy, mozna ukryc zawsze punkciki.

Mega dawno juz nie grałem, ale wyglada na to, ze nowe DE maja super duzo opcji ogarniania smietnika. 4 bolce, kusznicy, korsarze z 12 calami zasiegu, tani DR, te fasty z rare, ktorzy chyba jednak na smiecie maja lekki wygar, rydwany z harpunem. Na ciezkie cele gwarantowany (wylosowany - ksiazka) mindrazor ...... Poza killerami puszek-bohaterow to fajnie to wyglada.



moze sobie wroce do grania. a co tam ;)
Ostatnio zmieniony 1 paź 2013, o 06:44 przez wrogu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

teraz nie pamietam kosztu hoteka ale jest ok. daje tyle ze na 1 jest miscast, bo normalnie w 8ed. jest razem z ifka na dwóch 6 (tak w kwestii wytłumaczenia), ale bardziej myślałem o opcji z kotłem. Musiałbym se go dokładniej doczytać mając booka w ręku, ale z hotekiem oddział może mieć juz 3+/2+ warda na magię plus ten efekt miscasta może by wpadł jak już się dojdzie bliżej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

ajpinus pisze:Fajne sa rydwany z harpunami z sila 7, przyciagajace 6 cali, ciekawy jestem jakie statsy bedzie miala mantysia.
Tez tak myslalem, ale chyba jednak nie. Jezeli nie beda mialy zadnych zasad specjalnych, to sa slabe. Kosztuja bardzo duzo. Maja tylko 24 cale zasiegu, wiec trzeba bedzie podjechac. Wiec strzelaja z kara za ruch i zasieg. Na bliski ciezko bezpiecznie wejsc, bo maja tylko 9 ruchu. z takimi statsami, to byle fast moze je przepchnac, nie mowiac juz o tym, ze dobra salwa z lukow czy fireball sciaga je od kopa. generalnie 150 pts za strzal na 5+ z s 7 to kiepski deal. szczegolnie w porownaniu z cannonami demonow i ogrow, ktore sa duzo twardsze, celniejsze i mocniejsze.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No i tańsze (patrz Demony) :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

http://plastickrak.blogspot.co.nz/2013/ ... d.html?m=1
Cauldron of Blood gives a 6+ ward save to a unit it joins (5+ if Khainite). In addition, if a unit is within 6'' of the Cauldron of Blood, they can reroll all the failed rolls to wound.Cauldron of Blood also has a bound spell which can make them frenzy (if they are already frenzied, the get +2 attacks instead of +1).
Bloodwrack Shrine has a special rule called called aura of agony that makes units from the Dark Elf book within 6'' +1LD, and all others -1LD
Black Dragon now 300 points
Dreadlord 140 points
Magia życia na małej czarce +bestie wydają się całkiem sensownym rozwiązaniem. Zawsze można rzucić regenkę na 5+. Nie to samo, co 4+... ale zawsze coś. Szczególnie na Krakena :P

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Ale wiesz że ta regenka z life'a jest na unit czarodziejki ?

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Hymm, racja. Ale z lore atribute można leczyć potworki :P

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Wielki Beasmaster z rydwanem wydaje się nienajgorszą opcją. Może pomykać ładnie za Kahabrycostam pomagając mu i strzelać z bolca z siłą 7 z bs7 tye że to droga koncepcja.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Mnie bardziej zastanawia, czy przy ring of hotek na 2X1 miscast oznacza , że czar nie wyszedł, czy mamy miscast i czar wchodzi. No i czy czar musi wejść, żeby rozpatrzyć miscasta, czy rozpatrujemy miscasta, jeżeli przeciwnik zbił czar, lub co ważniejsze gdy czar nie wyszedł.
Z zapisu wnioskóję, że miscast jest też nadal na 2X 6, więc gdy turlniemy 2x1 i 2x6 na jeden czar to mamy dwa miscasty?

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Narożny pisze:Dziwny zapis hoteka. Nie jestem na biezaco, ale czy IF=miscast?. Jesli tak, to nic nie zmienia, poza MR3. Pewnie w nowej edycji bedzie inaczej.
IF=Miscast jak przy rzucaniu wypadną conajmniej dwie "6" na kościach. Hotek dodaje Miscasta dodatkowo na dwóch "1" nie dając IF. Mocno dyskusyjny efekt, który zaprocuje raz na turniej. Ratuje go tylko i wyłącznie koszt, bo jest droższy od standardowego MR(3) z Commonów tylko o 5 punktów. I dzięki temu można mieć 2x MR(3) w armii w 2 głównych klockach.
Narożny pisze:Na ciezkie cele gwarantowany (wylosowany - ksiazka) mindrazor ...... Poza killerami puszek-bohaterow to fajnie to wyglada.

Tome of Furion pozwala Ci wybrać jeden czar jak grasz na Dark Lore. Oznacza to, że najprawdopodobniej nikt tego nigdy nie wystawi. Duży Mag będzie biegał z Daggerem a mali albo Hotek+DS, albo inne Lory.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Dobra, wychodzi moje nieogranie i śledzenie życia WFB z zza monitora ;)

Faktycznie, w takim razie mocno średnio to wygląda.

Fajnie się prezentują te wszystkie minusy do lidery, byle było czym te paniki wywoływać :)

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Myślę ,że tu bardziej chodzi o łatwiejsze łamanie w walce.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Po wczorajszych wieczornych rozkminach - cholernie mi się dark magic nie podoba. Black horror jest spoko, reszta zbyt sytuacyjna i ograniczona. Już stary dark (poza 6) był lepszy. +1 S na oddział z magiczką i możliwość zgarnięcia wounda? Po co, jak 0 z beasta jest bezpieczniejsze i lepsze? Doombolt ma wysoki CV (o rzuceniu dużego można raczej zapomnieć) i mały zasięg. Atrybut taki sobie. Word of pain słabszy od poprzedniego. Soul strealer też (choć większy zasięg, ale mały, scatterujący placek z S2 szału nie robi), obniżanie lidery niby super, ale zasięg trudny do zaakceptowania. Jak będę chciał odmiany od deatha to prędzej zagram na beascie lub heavenie.

Natomiast hydra jest w sumie ok, jeżeli będzie się regenerować do końca bitwy (tj. dopóki ma jakieś rany wbite, to się rzuca regenerację). Gorsza na maszyny, ale trochę lepsza w hth. Bolce super, shades z dwurakami bijący po inicjatywie to też bardzo fajny oddział. O egzekach nie wspominam, bo to będzie chyba podstawowy oddział uderzeniowy. Można też złożyć całkiem fajnego smoka
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Ja zagram kilka bitew na Dark Magic. Duży Word of Pain obniża S i WS co czyni Bladewind i Black Horror naprawdę mocnymi czarami. Bladewind S4 AP to jak strzał z bolca multiplem - bez obniżonego WS ten czar jest mega mocny. +1 CV też niczego sobie - połowę Lora rzucasz z 2PD bez ryzyka. Sygnatura 2D6S5/4D6S5 jest dobra na wszystko, choć faktycznie kulanie dużej wersji może być ryzykowne. SoulStealer nabija rany magowi up to 10 - fajnie. Atrybut faktycznie kulawy bo jak przeciwnik zobaczy tripla na castingu to po prostu zdispeluje czar i po ptokach.

Nawiasem mówiąc to ja zastanawiam się nad:
lev1 Dark z Tome of Furion (wybieramy Word of Pain)
lev4 Life Dwellers Below. Reszta czarów z Life też spoko dla DE.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Zgadzam się z Jankielem. Zasięgi są za małe, żeby ten lore był grywalny, zwłaszcza, że pojawił się dostęp do pozostałych domen. A czarka jest za miękka żeby maszerować w pierwszym szeregu klocka piechoty. Szkoda, szkoda.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Na razie widać kilka opcji zupełnie różnych złożeń wynikających z nowych jednostek a do tego dochodzą nowe lory, które dają jeszcze więcej kombinacji. I mam nadzieję że nowy book pozwoli na kilka równorzędnych złożeń które przetrwają crushtesty. Ale obawiam się że skończy się tak że po ograniu jedna wersja okaże się dużo mocniejsza od pozostałych.

Widzę również że rozpoczęły się łowy 6 edycyjnych exeków i to mnie martwi, bo nawet na ebayu mocno cenę trzymają już od lat :)

Zablokowany