T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: Slayer Zabójców »

wind_sower pisze:@Ciara
Wiem jak to działa i zwyczajnie mi się nie podoba, bo jest możliwość zjebania sobie gry przy nie fartownym jednym rzucie. Tura w której dostajesz najwięcej kości "blokuje" użycie 4 kości albo ryzykujesz wciągnięcie sobie do warpa maga. Z trzech kości wbijasz sobie statycznie dwie rany. Po co? Nie chodzi o prawdopodobieństwo, bo je możesz sobie policzyć. Chodzi o możliwość, której nie było. Zresztą chyba demon prince dostał zasadę, ze za veil tokeny się nie wysadza czyli, ktoś pomyślał "ej faktycznie to może zjebać gre" :roll:
Ale o co chodzi? Przecież ta karta co daje dużo kości daje -1 do miscasta, czyli słabszy miscast, a ta karta która daje tylko 4 kości daje +1 czyli bardziej bolesny miscast :)
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Sorry, mój błąd myślałem, że jest na odwrót.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

No to teraz losujesz tą najlepszą kartę i nap**** komety z 5 kości - co ty na to :D?
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Slayer Zabójców pisze:No to teraz losujesz tą najlepszą kartę i nap**** komety z 5 kości - co ty na to :D?
Że słabo ? Jest też drugi koniec tego kija, że demon się śmieje z większości miscastów. Pytanie czy dużo się zmieni w spellach, po trochę mi tu śmierdzi 8 edycją.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1040

Post autor: Dancaarkiiel »

Generalnie te same - te gięte osłabione, te żałosne są odrobinkę silniejsze, więc nic specjalnego w sumie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

wind_sower pisze:
Slayer Zabójców pisze:No to teraz losujesz tą najlepszą kartę i nap**** komety z 5 kości - co ty na to :D?
Że słabo ? Jest też drugi koniec tego kija, że demon się śmieje z większości miscastów. Pytanie czy dużo się zmieni w spellach, po trochę mi tu śmierdzi 8 edycją.
A tam gadasz, ja się dobrze bawiłem w 8 edycji - zabawa w słoneczko była świetna :D
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Gdyby, nie fajne modele to w życiu bym nie zaczął grać w te grę. A już na pewno nie turniejowo. Hej na 2+ ginie Twój model. Pamiętam jak na jednym turnieju w Bielsku gość wciągnął sobie deamon prince'a 3 razy do warpa, w tym dwa razy z dwóch kości. Na pewno świetnie się bawił i miał udany dzień.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

wind_sower pisze:Gdyby, nie fajne modele to w życiu bym nie zaczął grać w te grę. A już na pewno nie turniejowo. Hej na 2+ ginie Twój model. Pamiętam jak na jednym turnieju w Bielsku gość wciągnął sobie deamon prince'a 3 razy do warpa, w tym dwa razy z dwóch kości. Na pewno świetnie się bawił i miał udany dzień.
Ja kiedyś grałem z Młodym na Master Chefie (turniej na 1600 punktów) i rozwaliłem mu chimere, bsbka na demonic mouncie i jeden oddział blightkingów, a potem dostałem z 3 kości słoneczko od boku i przegrałem 15-5 :D
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Dlatego jak ktoś w meczu o wszystko na ETC z trzech kości zabije sobie model za 500 pts (najlepiej w pierwszej turze) będę się śmiał do rozpuku z naszej zbalansowanej rozgrywki.

Dobra EOT, trzeba to potestować, później płakać.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Hmm, ale z 3 kości to max wynik 555 będziesz miał, także chyba nie ma możliwości wysadzić się z 3 kości :P
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Wysadzić nie, zabić owszem. Pamiętaj o +1 do Miscasta.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

wind_sower pisze:Wysadzić nie, zabić owszem. Pamiętaj o +1 do Miscasta.
Nie no rzucając z 3 kości masz -1, to z 5 jest +1 :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1515
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Cóż Wind, masz swoją opinię, zgodzę się że tracenie generała przez rzucenie jakiegoś gówna z 3 kostek to słaba opcja (raz grałem na wampiry i koleś sobie wysadził generała z pierwszego leczenia na dwóch kostek). Jak i do tego że lepiej pograć bo to co wygląda słabo/op na papierze nieczęsto ma to odzwierciedlenie w praktyce i nowa magia jest na prawdę super i na plus w porównaniu do 1.3.

Ale na 1.3 miscast też jest słaby, po prostu nie wiesz co się stanie i nie wiesz czy warto wpuścić. Bo przeciwnik po prostu może zredukować efekt miscasta do śmiesznych hitów rzucając nisko na d3 i może też po prostu olać efekt miscasta na 4+. To jest niesamowicie słabe i na ostatnim turze w Poznaniu zirytowało mnie to strasznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Kaszalot »

Poprawcie mnie proszę jak pisze głupoty, ale w nowej magii nie dodaję się już bonusa do casta / dispella per poziom maga"?
(z wyjątkiem mastera, który generuje +1 do casta)

???

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Kaszalot pisze:Poprawcie mnie proszę jak pisze głupoty, ale w nowej magii nie dodaję się już bonusa do casta / dispella per poziom maga"?
(z wyjątkiem mastera, który generuje +1 do casta)

???
Tak, nie będzie żadnych bonusów do casta za poziom maga za wyjątkiem +1 dla wizard mastera.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Mi bardziej będzie brakowało tego zarządzania ryzykiem, wiedziałem co się może stać rzucając z 3 kości i wiedziałem co się może stać rzucając z 4. Jeżeli chciałem zaryzykować utratę maga wychodziłem z oddziału, jeżeli mi na nim zależało zostawałem w oddziale. Jeżeli czar był krytyczny nie ryzykowałem jego zapomnienia. Teraz już o tym nie decydujesz. Oczywiście cała faza magii jest ogromnie na plus i team zrobił dobrą robotę, ale miscasty dla mnie trochę spieprzył ;)

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Kaszalot »

A mi w ogóle nie będzię brakować.
Świetna jest ta nowa magia, tzn. wreszcie warto będzie w nią zainwestować pkt z rospy.
Dochodzi kolejna taktyczna faza do rozgrywki, bez abstrakcyjnego poziomu niepewności.

A karty powerowo - tokenowe - samo słodkie. Pachnie 4-5 edycją :)

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Ależ dyskusja się rozwinęła...
Slayer Zabójców pisze:Co z tego, że wchodzą z automatu jak po XX grach będziesz miał ich dość... tak to chociaż były jakieś emocje turlając sobie tego bounda z jednej kości :P
E, tam! Chcesz emocji to możesz założyć generałowi czapkę i kulać jedynkę z 5 kości :D

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

DarekH pisze:Ależ dyskusja się rozwinęła...
Slayer Zabójców pisze:Co z tego, że wchodzą z automatu jak po XX grach będziesz miał ich dość... tak to chociaż były jakieś emocje turlając sobie tego bounda z jednej kości :P
E, tam! Chcesz emocji to możesz założyć generałowi czapkę i kulać jedynkę z 5 kości :D
No niestety nawet tego nie będę mógł zrobić :D Tak serio to im dłużej patrze na te zmiany tym bardziej mi się podobają - jak będę chciał sobie wysadzić maga to zagram ogrami :P

Ogólnie nie wiem skąd ta cała opinia, że teraz będzie się opłacało ładować w magię - kiedyś też się opłacało, tylko tyle, że musiałeś wydać minimum xxx punktów żeby mieć dostęp do całej lorki najlepiej, a dalej to była strata punktów. Teraz dalej będzie tak, że po przekroczeniu pewnego progu magia będzie nieopłacalna - z tą różnicą, że ładując mniejszą ilość punktów w magię będziesz mógł na niej oprzeć swoją rozpę :)
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1661

Post autor: ślivek »

Slayer Zabójców pisze:
DarekH pisze:Ależ dyskusja się rozwinęła...
Slayer Zabójców pisze:Co z tego, że wchodzą z automatu jak po XX grach będziesz miał ich dość... tak to chociaż były jakieś emocje turlając sobie tego bounda z jednej kości :P
E, tam! Chcesz emocji to możesz założyć generałowi czapkę i kulać jedynkę z 5 kości :D
No niestety nawet tego nie będę mógł zrobić :D
dlaczego?

Ah damn krasnoludy i te ich przemdioty.
Obrazek

ODPOWIEDZ