Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Post autor: Gniewko »

Wolfgar, nie zrozum mnie źle, nie mam pretensji do ciebie o postawienie tego pytania. Po prostu ogólnie zachodzę w głowę komu mógł się nasunąć dylemat w tak oczywistej kwestii.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Na jakich podstawkach są pegazy/paladyn na pegazie??

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

40x40

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Czy Icon of Quenelles działa przez jedną turę po odpaleniu, czy do straty blessa np przy ucieczce?

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Działa cały czas, tak jakby jednostka modliła się ponownie ;). Tego blessa stracić można w taki sam sposób w jaki traci się tego wymodlonego :)
Największa maruda na Border Princes 8)

Masakrator
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Masakrator »

Po dosyć długiej przerwie postanowiłem powoli wracać do battla i ofc do mojej Bretoni.
Mam teraz kilka pytań głownie na temat samej armii a nie w kwestii zasad.
1.Czy drwal jest teraz opłacalnym lordem na 2250/2500/2000 pkt. ?

2.Jak dokładnie składa się temperówkę (tzn. co poza virtue of knightly temper) ?

3.Jakie zadanie/jak grać tą właśnie temperówką ??

4.Czy są jakieś inne w miarę optymalne złożenia lordów żeby nie odstawali od tych 7 edycyjnych "PowerUberGamerskich"

5.Czy cyrk powinien grać na kilka x 3 pedzie z muzykiem czy kilka x 4 pedzie FCG ??

6.Czy opłaca się teraz grać cyrkiem?? (tzn. czy jest uniwersalny i daje rade na te wszystkie Demony/VC itd.) ?

7.Czy EW wyglądający tak: bohaterowie+10-14 x 6 Errantów daje rade ?? = )

8.I czy jest sens składać bohaterów mniej więcej tak:
Temperówka+bsb na koniku + 3x damselki 2 lvl i próbować coś czarować ?? Grał tak kiedyś ktoś ??

Ughh, troszkę się tego nazbierało, z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

1. To zależy na jaką armię się gra.
2. Moja wersja: Knigthly Temper, kopia, Cuirass of Fortune, Dragon's Tooth, tarcza (opcjonalnie Grail Shield zamiast kirysu)
3. Pan do nabijania woundów w combacie - wspomagacz przy łamaniu klocków/samodzielny łamacz klocków (na lataniu)
4. Choćby złożenie "pan do wszystkiego" - Dragon's Tooth, Wyrmlance, Virtue of the Joust, Cuirass of Fortune
5. Nie gram nigdy na cyrku, niech się eksperci wypowiedzą.
6. Jw, acz moim zdaniem to anachronizm.
7. Absolutny anachronizm.
8. Regularnie gram na 3 paniach z 2 lvl lub na lordowej i dwóch na drugim. Spokojnie udaje mi się przepchnąć kilka zaklęć, nierzadko w kluczowych momentach.


Obecnie bez wspomagania jednostek chłopskich ani rusz (głównie łucznicy i trebusze).
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

1. Generalnie jeśli składasz rozpiskę uniwersalną, to jest w miarę opłacalny, większość armii posiada lt w swoim arsenale, część z nich jest wykorzystywana regularnie ( np. black coach, steam tank, ewentualnie war altar, bloodthrister też się pojawia, treemany też nie były rzadkością, ale ja dawno z WE nie grałem więc nie wiem) więc z tym akurat nie ma problemów, a jak się uprzesz to po wpakowaniu go na hipka i nawet jak nie ma pana lt to gość z 4 atakami z siła 6 i 4 z siłą 5 jest w stanie coś "ściąć".
2. Temperówką moze być lord jak i zwykły bohater, 1-2 dodatkowe ataki z siłą 5/6 w cc zawsze się przydadzą.
3. Zgadzam się z poprzednikiem.
4. Grail shield + birth-swor of carcassone i mantle of damsel elena(ewentualnie tress of isoulde lub virtue of confidence zamiast tego)na hipogryfie.
5. Ależ Sir! Toć to nie uchodzi! Gdzie pański honor?
6. ....
7. Errantry war.... nigdy nie grałem i nie mam zamiaru, wolę zwykłą armię.
8. Ogólnie się da, czary jednak zależą w dużej mierze od szczęścia, grałem kiedyś HE i Bretka obie na magii na dwarfy i VC, magia nic nie zrobiła, w 4 turze Vc nas zmiażdżyły.

Absolutnie się ze stwierdzeniem dotyczącym chłopskich oddziałów, ładnie wyćwiczone oko z direct hitem na kosteczkach, daje genialne efekty. dwa lub trzy razy mi się zdarzyło jednym trafieniem ściągnąć 9 longberdów ;) a kiedyś na bitwie 25 łuczników w skirmishu wystrzelało oddział bloodcrusherów :P

PS. za te 6te pytanie można blessa stracić ;)
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Coach nie jest LT :wink:

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

A to niespodzianka, a ja nadal grałem z kumplem że jest LT, tak było w poprzedniej edycji. Co ciekawe kumpel gra vampirami sporo czasu tak więc niezłe jaja ;)
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Lepiej dla ciebie (no chyba ,że myśleliście też ,że ma 5 US) :P

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Czy ja wiem czy lepiej dla mnie, wolałbym na niego zapolować lordem z kb na LT ;],a tak to dupa blada :P
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Zwykły drwal jest lepszy od pana z KB na LT. Jedyną zaletą tego pana to że jest często na pegazie i jest bardziej mobilny.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

A czym się różni zwykły drwal od pana z Virtue of Heroism?
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Może jemu chodzi o drwala w sensie z Lance of Artois do tego Virtue of Just? Ale bardziej mobilny to już nie kapuje, przecież tamten też może być na pegazie :P Tego gościa się fajnie wypuszcza na oddziały okropnie drogiej kawalerii, np. na blood crusherów :) wpakuj takim 2 kb i mają kuku.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Myślę ,że farthanowi chodziło o gościa ze sword of heroes /sword of the lady's champion ,GGH,virtue of confidence ,bo takiego pana sadza się na konia.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Typowy drwal to :
Sword of the ladys champion
Gromril great helm
Virtue of Audacity.

i leci na koniku, nigdy na pegazie.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Mam pytanie. Lepiej wystawić 8 realmów z BSB i FCG i 2x5 errant i odział będzie z errant banerem wszystkie z FCG, czy 2 durze lance 8 realmów (BSB i FCG) a drógą 8 errantów z errant banerem (FCG)??
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Dzięki Jagal za precyzyjne info :)

Matis, zabiję cię kiedyś i dobrze wiesz za co....

Zdecydowanie druga opcja lepsza - dawanie małym lancom (a łamanym lancom już w ogóle) FCG i magicznych sztandarów to ukłon dla przeciwnika i podanie mu punktów na srebrnej tacy.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

thx
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

ODPOWIEDZ