Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Morsereg »

dokladnie tak
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

pytanie z serii RAW i jazda po bandzie...

runa popychaczka... napisane jest, że oddział popchnięty z kowadła nie może strzelać... a czy oddział, który strzelił może zostać popchnięty (ruch/marsz) w tej samej turze co strzelał? (ale ruch i deklaracje runy wykonujemy PO strzale)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

nie bo w kowadlo trzeba uderzyc na poczatku fazy strzelania.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Morsereg pisze:nie bo w kowadlo trzeba uderzyc na poczatku fazy strzelania.
konkretne miejsce pliz bo nie mogę odkopać fragmentu
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Morsereg pisze:nie bo w kowadlo trzeba uderzyc na poczatku fazy strzelania.
?????? A cóż to za nowa zasada?

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Dokładnie, ani w armybooku ani w nowym FAQ`u nie ma o tym mowy, W rulebooku też nie znalazłem żadnego ograniczenia do 1 akcji na faze. Wychodzi na to, że to możliwe.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

No niby nie, ale i tak nikt nie pozwoli Ci uderzać z Kowadła na koniec tury, gdy oddziały się wystrzelają... nikt nie jest taki głupi. Poza tym tak się przyjęło i już.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

cahir pisze:No niby nie, ale i tak nikt nie pozwoli Ci uderzać z Kowadła na koniec tury, gdy oddziały się wystrzelają... nikt nie jest taki głupi. Poza tym tak się przyjęło i już.
pozwalać to sobie mogą, moja tura, działam jednostkami wg własnej kolejności... dodatkowo jeśli nie ma tego zapisu ani w RB ani w AB ani w FAQ ani w uściśleniach to "kto i gdzie tak przyjął"?

(w swojej turze CC rozgrywasz w kolejności takiej jak Ty chcesz, a nie w jakiej chce przeciwnik)

jeśli więc nie ma nigdzie zapisu o tym, że kowadło MUSI być uruchomione na początku tury strzelania odpowiedź na moje pytanie jest prosta...

czekam na inne głosy w tej sprawie, może coś przeoczyłem
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Kowadła używamy kiedy chcemy - wjazd z popychaczki w zmiękczony strzelaniem oddział to normalna praktyka, a jeśli ktoś dał sobie wkręcić że nie może tego zrobić, to już będzie wiedział :P
Jeśli chodzi o popychanie strzelaczy - zapis jest niestety jasny i strzelające w tej fazie jednostki nie mogą tego zrobić.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Quaki pisze:Kowadła używamy kiedy chcemy - wjazd z popychaczki w zmiękczony strzelaniem oddział to normalna praktyka, a jeśli ktoś dał sobie wkręcić że nie może tego zrobić, to już będzie wiedział :P
Jeśli chodzi o popychanie strzelaczy - zapis jest niestety jasny i strzelające w tej fazie jednostki nie mogą tego zrobić.
w zapisie jest, że popchnięte jednostki nie mogą strzelać...

a więc czy te, które strzelały mogą być popchnięte?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

"Units that move in this way may not shoot in the shooting phase"
Niestety, nie ma tu nic o kolejności wykonania tych manewrów, tylko o strzelaniu w fazie strzelania (całej).
Pamiętam że ostatnio rozmawiałem o tym z Irkiem a jakiś czas temu an ten temat była dyskusja na Bugmanie - tam mają takie samo zdanie.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Racja. Kowadła używasz w dowolnym momencie fazy strzelania, jednak popychając oddział nie możesz wybrać tego, który już strzelał. Zapis jest jasny. Albo ruch, albo strzał w tej fazie.
Warto też przypomnieć, że nie ma już w tej edycji obowiązku żeby najpierw strzelać z katapult i dział, a potem innymi oddziałami. Strzelamy w dowolnej kolejności, która jest dla nas wygodna i przynosi nam określone korzyści.
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Czyli np strzelamy z działa z burningiem do Hydry, zdejmujemy jej regenę i zadajemy 3 rany, a potem kończymy ją Kuszolami, bo regeny nie ma? ;D
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Tak.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

dokładnie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Rakso_The_Slayer pisze: Zapis jest jasny. Albo ruch, albo strzał w tej fazie.
wg mnie jest odwrotnie, wydaje mi się, że chodzi tu o fakt zasady move or shot by nikt nie używał kowadła na zasadzie "popychaczka" i strzelanie... w drugą stronę ten zapis tego jasno nie tłumaczy
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Skoro pisze, że ALBO ruch ALBO strzelanie to nie ma nad czym dyskutować...
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

No albo rybki albo akwarium :P
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

cahir pisze:Skoro pisze, że ALBO ruch ALBO strzelanie to nie ma nad czym dyskutować...
jest napisane: "nie możesz strzelać po tym ruchu", nie ma mowy o "ruszaniu się po strzale" nie ma w tej grze zakrzywień czasoprzestrzeni gdzie strzelanie przed ruchem oznacza strzelanie po ruchu
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

No ale znowu dochodzimy do miejsca, które mówi, że albo się popychasz z kowadła albo strzelasz... Nie wiem po co pisać to po 10 razy, żeby zrozumieć. Dlatego właśnie przyjęło się, że z Kowadła popycha się na początku, żeby wiadome było, który oddział strzelać nie będzie... Jak dla mnie proste ja budowa cepa.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

ODPOWIEDZ