DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Re: DIPPING - TESTOWANIE

Post autor: Szmajson »

rebeliant pisze:Czy testował ktos metode na bretonni , szczegolnie na kobylach ?? Ta z testow szmajsona według mnie nie wypadła najlepiej.

Musisz potestowac kolory, powiem ci ze teraz gdy ta bejca mocno zmatowiala kon wyglada bardzo spoko. Czerwony zbejcowal sie bardzo fajnie ten zolty tak po bejcowaniu jakos nam dzinie wyszedl.

Niebawem wrzuce foty mojego IMP :)
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Potrzebuję rady. Otóż nie wiem do końca jak zdippować moich krasnali. Metalowych elementów nie chciałbym "brudzić", siwych bród również. Kubraczki chciałbym zdippować, tylko nie za bardzo wiem jak rozprowadzić bejce, bo poprzedni krasnal wyszedł kiepsko. Oczywiście nie mam doświadczenia w normalnym cieniowaniu, a tym bardziej gładkich powierzchni takich jak kubrak.
Niepełny oddział:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Ma takie opcje:
1) Nakladać bejce pędzlem tam gdzie chesz.
2) Zbejcować normalnie i zdjąć nadmiar bejcy pedzlem itp.

Imho broda wyjdzie spoko zbejcowana... metal tez wychodzi spoko.
Zrob testy na jednym v1 i na drrugim v2.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Chyba tak będę musiał zrobić... Nie wiem właśnie czy metal nie wyjdzie za brudny, bo w końcu to krasnoludy, które dbają o swój sprzęt ;)
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

Jeśli nie umiesz albo nie chcesz cieniować nakładając kilka warstw możesz pomalować washami... :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Fikol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Fikol »

mam jedno pytanie, na które nie znalazłem tu odpowiedzi. Mianowicie ile czasu po zdipowaniu figurek da radę poprzecierać je pędzelkiem nasączonym benzyną? Czy trzeba od razu czy będzie nadal działać po powiedzmy paru godzinach?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Fikol pisze:mam jedno pytanie, na które nie znalazłem tu odpowiedzi. Mianowicie ile czasu po zdipowaniu figurek da radę poprzecierać je pędzelkiem nasączonym benzyną? Czy trzeba od razu czy będzie nadal działać po powiedzmy paru godzinach?
W miare od razu (do kilku minut po wyjeciu z bejcy). Bejca szybko tężeje, wiec im pozniej czyscisz ja benzyną, tym efekt gorszy (a po zaschnieciu bejcy, po kilku godzinach, nie zrobisz juz w zasadzie nic).
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ma ktoś namiary (link na przykład) na jakieś foty bardzo dobrze zdipowanych szkieletów ? Najlepiej z informacjami jaka bejca ,czy przecierał benzyna lakową itp. Chodzi mi żeby efekt był więcej niż okej :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Bardzo dobry poradnik, dzięki niemu znalazłem sposób na ładną armię! Własnie zbejcowałem już 3 szczury, fotki wrzuce rano, jak wyschną.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Obrazek

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Bardzo fajne orkasy. Kurcze cały czas zastanawiam się jak bejcować tak by figurka nie była brudna, tylko ładnie pocieniowana. U ciebie widać że są cienie, a figsy nie mają brązowej powłoki. Czy może być to wina zbyt gęstej bejcy?

Tutaj mój Slayer:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

witam, zdobyłem 10 braganzas besiegers, nałożyłem biały podkład i chciałbym żeby wyglądali mniej więcej tak:
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1140002
Jakie kolory farbek były by najlepsze oraz jaka bejca by sie nadawała - myślałem nad dębem średnim sadolinu ale mało się na tym znam, oczywiście przed zabawą potrenuje na innych figurkach :)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Stryju pisze:
Bardzo fajne orkasy. Kurcze cały czas zastanawiam się jak bejcować tak by figurka nie była brudna, tylko ładnie pocieniowana. U ciebie widać że są cienie, a figsy nie mają brązowej powłoki. Czy może być to wina zbyt gęstej bejcy?

Tak to może byc wina zbyt gestej bejcy, która nei wnka tam gdzie powinna a pokrywa totalnei całą figurke. Dodatkowo ja przecieram chusteczką papierowa lub pedzlem lekko zamoczonym w rozpuszczlaniku wszelkie duże i wystające powierzchne. Ma końcu je jeszcze rozaśniam jak juz bejca wyschnie - wiecej pracy ale efekt lepszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

bejcować RoR! zbrodnia!!! będziesz się smażył w piekle heretyku! :D a tak na poważnie to polecam nakładać bejce pędzelkiem :D

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

A bo to ja mówie że będe bejcował, narazie zapytuje się o kolory farbek i rodzaj bejcy, może wykonam i "odręcznie" a resztę armii w podobnej kolorystyce ale już z bejcą wykonam.

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Rupert_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Rupert_ »

A ja mam pytanie techniczne. Zdippowałem sobie wolf ridersów, do maczania rozcieńczyłem bejcę w ilości takiej, że całe mnóstwo jej zostało. Czy to może postać bez problemów w oczekiwaniu na kolejne modele które zostaną wykąpane? Rozcieńczałem w proporcjach 1:4, stoi w zamkniętym słoiku. Może się zepsuć w jakiś sposób? Ktoś miał doświadczenia?

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Jakiś czas ( parę miesięcy) powinno wytrzymać, mi bejca rozcieńczona wytrzymała w zamkniętym pojemniku chyba 3 miesiące, potem ktoś ją wyrzucił ale nadal była dobra.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jeszcze zależy od bejcy, mi po kilku miesiącach trzymania bejcy w słoiku zaczęły powstawać grudki.
Po kilku tygodniach może się też okazać że bejca zgęstniała i trzeba ją ponownie rozcieńczać.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Słuchajcie, czy ta lakierobejca nie wchodzi w niepoządane reakcje z podkładem do żywic? O ten mi chodzi:
http://plajapan.com/product_info.php?products_id=466
Jako nowak w temacie, mam jeszcze pytanie, a nawet kilka-po pierwsze, czy możliwe są domalówki już po zabejcowaniu? Czy da się również stosować pigmenty ? No i czy stosując farby pactra/talens/tamiya, z niewielkim - jeśli chodzi o kolory- udziałem vallejo i citadel, mam na którąś z tych marek uważać? Pytanie ostatnie- jak bejca działa na elementy mosiężne? Takie na przykład jak ta lufka-armatówka:
http://www.rbmodel.com/index.php?action ... &group=085
Z góry dzięki za odpowiedzi, bom nowicjuszem w figurantach :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

ODPOWIEDZ