Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Witch_slave
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Rawa M.

Post autor: Witch_slave »

qlpin pisze:
Witch_slave pisze:Witam
Po mojej ostatniej bitewce z zielona armią pojawiło się kilka niejasności, które mam nadzieję pomożecie rozwiązać:

1. Czy czar "Stopa Gorka" może być rzucony na jednostkę która walczy wręcz?

2. Jak działa magiczny przedmiot "Ubij-Pierścień Nibbli", a konkretnie kiedy gracz OnG rzuca k6 by sprawdzić czy szaman nie oberwał?

3. Czy szamani Orków i Goblinów mogą czarować gdy są w jednostce która zaangażowana jest walką wręcz?
1. nie
2.po użyciu rzucasz czy dostałeś hit'a
3. zależy jaki czar...
2. Zróbmy może tak, opisze jak ja widzę działanie tego przedmiotu, a wy potwierdźcie lub zaprzeczcie.
a) zadeklarowano użycie Ubij-pierścionka, czar został rozproszony, rzucamy k6 by sprawdzić czy szaman nie oberwał.
b) użyto Ubij-pierścionka, czar wchodzi, bez względu czy przeciwnik został zraniony czy też nie, rzucamy k6 czy szaman również dostał hita.
(Musiałem to rozpisać, ponieważ grać OnG z którym grałem widzi to całkiem inaczej)

3. Np. Gork naprawić, Stopa Gorka, Pienści Gorka, Wojenna ścieżka Gorka.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

2)-a
deklaracja uzycia sprawia ze musisz sprawdzic czy szaman nie zebral hita. nie wazne czy przeciwnik to wpusci czy tez dispeluje.

3) czar musi miec wpisane ze mozna go rzucic do walki wrecz-w przypadku lorow zielonych jedynym obrazeniowym ktory to ma to fist of gork. stopy to tylko nie wymagaja LoS i nie maja zasiegu.

Awatar użytkownika
Witch_slave
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Rawa M.

Post autor: Witch_slave »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
sharkoon
Mudżahedin
Posty: 226
Lokalizacja: Biała Podlaska->Moria

Post autor: sharkoon »

Czy mogę umieścić bohatera na świni w oddziale piechoty? Zadaję te pytanie, ponieważ jak grałem z kolegą to pojawiło się parę niejasności.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

możesz

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Czy rany od stopy, kiedy gnieciemy machinę, są rozdzielane jak normalne strzały (4+ w załogę, o ile się nie mylę)?

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

tak rozdzielasz miedzy załoge i machine...

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Czy wyszło jakieś uściślenie czy Faq mówiący iż BSB orków moze uzywać dwuraka nawet zwykłego? - odnośnie zasady uzbrojony po zęby. I jak to jest z tarczami

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

BOGINS pisze:Czy wyszło jakieś uściślenie czy Faq mówiący iż BSB orków moze uzywać dwuraka nawet zwykłego? - odnośnie zasady uzbrojony po zęby. I jak to jest z tarczami
wg wykładni ligowej nie może i nie może

taki life...

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

Emilianek pisze:Czy rany od stopy, kiedy gnieciemy machinę, są rozdzielane jak normalne strzały (4+ w załogę, o ile się nie mylę)?
wlasnie to jest 4+ czy tylko na 5,6?
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

5,6

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

tylko czarnuch może machac dwurakiem, pozostali nie moga go dokupic a on ma go w standardzie i nic mu nie zabrania go uzywac

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Charki pisze:tylko czarnuch może machac dwurakiem, pozostali nie moga go dokupic a on ma go w standardzie i nic mu nie zabrania go uzywac
z 2 broni tez moze pierdyknac.
a co sobie bedzie zalowal.
tylko tarczy biedakowi poskapili :cry:

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

stoi sobie fanatyk na stole. :) przelatuje nad nim smok, nia ma innej drogi jedyne wyjście to przelot nad fanatykiem. smok dostaje rany, czy moze spokojnie latać?

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

lata sobie spokojnie. latacze mogą dostać tylko przy wyjściu fanatyka i oczywiście jak fanatyk przebiegnie po nich w swojej turze

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

oraz gdy zdarzy im się na fanolu wylądować - wtedy nawet mocniej boli (2k6 i fanol dead) :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Wiem, że kiedy ktoś szarżuję na klocek NG z fanolami, to na 8 calach zatrzymuje się by fanole wyleciały, ale czy mogę sam, bez deklaracji szarż podejść do kogoś na bliższy dystans i dopiero ich wypuścić (i odwrotnie)? I czy w dowolnym kierunku?

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

tak i tak

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

Emilianek pisze:Wiem, że kiedy ktoś szarżuję na klocek NG z fanolami, to na 8 calach zatrzymuje się by fanole wyleciały, ale czy mogę sam, bez deklaracji szarż podejść do kogoś na bliższy dystans i dopiero ich wypuścić (i odwrotnie)? I czy w dowolnym kierunku?
mozesz podejść ale i tak na 8" wypuszczasz fanatyków

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

No to teraz już nie wiem. Niech ktoś się jeszcze wypowie.

ODPOWIEDZ