Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
wicio
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Post autor: wicio »

Mam takie pytanie:
Czy jak się wyzwie Grali na pojedynek, to czy mogą odmówić?

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Nie.

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

W sumie czemu nie? O ile dobrze pamiętam to pod względem pojedynków są traktowani dokładnie tak jak czempioni, więc można odmówić, a przeciwnik zamienia wówczas wybrane modele i walka toczy się dalej.
Queek.

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Kervyn pisze:W sumie czemu nie? O ile dobrze pamiętam to pod względem pojedynków są traktowani dokładnie tak jak czempioni, więc można odmówić, a przeciwnik zamienia wówczas wybrane modele i walka toczy się dalej.
Dokładnie mogą odmówić, Bo ci panowie nie są czempionami tylko mogą rzucać czelendże i przyjmować jak czempioni ;)

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Mogą odmówić, rzecz jasna tracąc przy tym warda. Mam za to inną wątpliwość - czy można ich w ogóle wyzwać? Załóżmy sytuację, gdzie przeciwnik bije się tylko z oddziałem świętych. Literalnie rzecz biorąc oddział nie ma czempiona, więc nie ma komu rzucić wyzwania. Wiem, że to absurdalne, ale ktoś mógłby (nadinterpretując zasady) stwierdzić, że fakt, iż Grail Knights mogą przyjmować wyzwania służy do tego, żeby brali je zamiast bohaterów, którzy są obecni w walce.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

A to dobre ,bo przez dłuższy czas myślałem i grałem tak jak by nie mogli :(

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Mnie się też wydawało, że nie mogą odmówić chellenge'a i takie jest ogólne przekonanie 90% graczy. "Skoro wszyscy są czempionami, to nie można odmówić chellenge'a". Szkoda, że w zasadach pisze "jakby byli". I to nie tylko nowi gracze tak myślą, ale i starzy wyjadacze jak Wienzu i Ślepy ;). Właśnie dlatego ja ich nie wystawiam, licząc głęboko na pozbycie się tej zasady dupiatej zasady przy nowym rulebooku.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

To wyszła zagwozdka mała :D Ja uważam że im można rzucić czelendż mimo że nie ma bohatera tk to by było głupie bardzo :D Chociaż jakiś noob może się trafić i twierdzić że nie :D Mi się zasada podoba więcej razy mi ratowała tyłek niż nie.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Też grałem że nie mogą , bo kolesis zdatnego do czelendźa nie ma jak wycofać z walki... yyy tzn ... Normalnie przy odmowie champion czy heros jest wysofany poza walke (nie styka sie z przeciwnikiem) jeśli tu wszyscy są jak championi to trzeba by wysofać wszytskich z walki co jest niemożliwe ... tak jakoś to pojmowałem :roll:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Też tak pojmowałem i generalnie tak to właśnie powinno się interpretować. Ja osobiście wolałbym nie mieć tej zasady, niech nam w następnej edycji zmniejszą ich koszt o 4 punkty, wywalą tą zasadę, dadzą chempiona z 3 atakami warda zawsze na 5+ i oddział jak marzenie ;)
ps. Sorry za off top ;]
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Ale może dzięki tej zasadzie to oni mają te dwa ataki. Dlatego też usunięcie jej było by równe z usunięciem jednego ataku z ich statystyk.

To tak, żebyście mieli się nad czym zastanawiać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Może tak, może nie, ja jednak uważam, że ta zasada jest idiotyczna ;) Zobaczymy w następnej edycji co z tym zrobią.
Największa maruda na Border Princes 8)

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

nie mam w łapach podręcznika, ale wygląda to chyba technicznie tak, że jeśli masz np. bohatera i czempiona w normalnym oddziale, i obaj mogą przyjąć pojedynek, to i tak jednym można odmówić. U grali może przyjąć cały szereg, ale odmawia w razie czego tylko jeden. Więc grale po prostu 'się zamieniają' i po problemie, tyle że warda tracą. To 'if' interpretuje tak: jest po to, żeby nie było że każdy jeden jest czempionem, bo to aż się prosi o jakiś 'wężyk' w którym jakiś oddział siekatorów straszliwych wybija na turę po jednym grallu - na zasadzie "wszystkie ataki idą w czempiona". Natomiast na potrzeby zasad pojedynków powinni działać normalnie. Tak samo slayerzy majacy w 1 szeregu 5 czempionow powinni miec mozliwosc odmowienia pojedynku (chyba ze maja cos specjalnego w zasadach ale nie pamietam) - tylko u slayerow wymieniasz na 1 ture jednego czempiona na zwyklaka, a u grali - 'pseudoczempiona' na 'pseudoczempiona'

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Gralle mogą odmówić czelendż i już :D Oni nie są czempionami tak więc ów wyzywany ma się gdzie wycofać bo nie ma innych czempionów w tym momencie. i tak co ture mogą się wymieniać. Jeżeli dali by nam warda na 5+ always i ld 9 i by kosztowali z 1-2pkt. mniej to wolałbym mieć jednego czempiona.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

farthan pisze:Gralle mogą odmówić czelendż i już :D Oni nie są czempionami tak więc ów wyzywany ma się gdzie wycofać bo nie ma innych czempionów w tym momencie. i tak co ture mogą się wymieniać. Jeżeli dali by nam warda na 5+ always i ld 9 i by kosztowali z 1-2pkt. mniej to wolałbym mieć jednego czempiona.
Widać więc, że zdania są podzielone ;), szkoda ze GW nie odpowiada już na pytania :P. A czemu chciałbyś wtedy jednego czempiona?
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Bo teraz gralle spadają tak samo jak erranci w od strzelania a w kombacie to jest różnica tylko WS-a tak więc jak są czempioni to można rzucać czelendż każdym żeby utrzym,ać jak najdłużej coś dużego z boku z przodu. przy 9ld wardzie itp. tych paru czempionów nie jest tak bardzo przydatny w zamian z stanienie oddziału i danie jednemu panowi 3 ataków. Aczkolwiek fajnie by było i byłby Klimat :D Gdyby czempioni zostali. Po prostu gdy oddział staje się mocniejszy to nie jest aż tak bardzo potrzebna ta zasada.

P.S Kto jedzie do Bydgoszczy z was w ten weekend??

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Grale moga odmówic, zamieniają się miejscami tylko, ale warda tracą. Tak jak quas mowi.



p.s.Ja mialem jechac ale sie dzisiaj w poludnie dowiedzialem ze nie .
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Ale jak to wymieniają się czyli w lancy nie uderza 2 tylko nadal 3?

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Tak, nie ma różnicy w ilości ataków, wymieniają się de facto "wirtualnie", bo każdy z nich jest taki sam. Jedyna konsekwencja to utrata warda.

Wyjątek: jeżeli jest to tura, w której święci szarżowali, to ataki kolesia odmawiającego pojedynku przepadają (patrz zasada szarżującej lancy - usuwamy do tylnego szeregu kolesia, który nie może atakować w tej turze, pomimo tego, że normalnie formacja to umożliwiałaby).
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Wychodzi na to, że jak Graali jest trzech, to pojedynku odmówić nie można - nie ma gdzie schować "tchórzącego"?
Vae victis!

ODPOWIEDZ