Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Re: Pytania początkującego

Post autor: #helion# »

jak przeczytasz to forest spiryt nie jest undead ani demon, a siła 5 jest tylko przeciwko temu :roll:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

nie no na forest spirit tez jest S5

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

cytat z armybooka (str 55): "Soulfire: Can only be cast on the Priest himself. All enemy units in base contact with the Priest suffer D6 Strength 4 hits with no armour saves allowed. Undead, Daemon or Forest Spirit units suffer D6 Strength 5 hits with no armour saves allowed."

Idąc dalej tym tropem jeżeli priest w cc styka się z więcej niż jedną jednostką wroga to powinny wszystkie jednostki wyrywać po d6 hitów, bo tej modlitwy nie rzuca się na przeciwnika tylko na priesta więc automatycznie dotyka wszystkich jednostek w basecontakcie - chyba że jest jakaś errata do tej modlitwy lub faq, o którym nie wiem.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

No i tak jest

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

a to sorki, nie miałem booka pod łapą, z pamięci szukałem opisu, geriawit już mi chyba potrzebny jest na starość:evil:
EDIT:
sprawdziłem, jest z forest spirytusami, tym lepiej 8)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

czy czar z voltans ring można zamienić na sygnaturkę?

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Złóżmy że huntsmeni pojawiają się na początku gry w odległości 12 cali od maszyny wroga. W pierwszej turze palą szarżę. Czy mogą strzelać jeszcze w perwszej turze po spalonej szarży?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

krilan pisze:Złóżmy że huntsmeni pojawiają się na początku gry w odległości 12 cali od maszyny wroga. W pierwszej turze palą szarżę. Czy mogą strzelać jeszcze w perwszej turze po spalonej szarży?
Nie mogą - rulebook str.38
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Scouci chyba nie mogą szarżować w 1 turze

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Mogą o ile gracz ich kontrolujący nie zaczyna.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

No no

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

Witam wszystkich. Mam pytanie i nie do końca wiedziałem gdzie je zadać. Wybrałem ten dział. Teraz tak pokrótce o co chodzi. W najbliższy poniedziałek będę grał z imperialnym kolegą przeciw O&G i VC. Ja gram bretonnią. Mój kolega jest graczem extremalnie początkującym- nie przeczytał nawet swojego armybooka imperialnego. Jako że będzie grał ze mną w sojuszu, a chcę wygrać tę bitwę postaniowiłem, że to ja mu zrobię rozpę, bo on nie zna żadnych zasad (nawet swoich jednostek). Więc moje pytanie jest takie, jakie imperialne jednostki dobrze współgrają z bretonnią i co fajnego można wystawić na 1600p w imperium przeciw VC i O&G?

dzisiaj wieczorem da mi swój podręcznik więc ogólnie jak coś to wiem jak jednostki wyglądają, więc proszę o takie bardziej konkrety

Awatar użytkownika
Peroox
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Peroox »

VC i Orki można wziąć na strzelanie(jeżeli do przyjacielska walka nie polecam powargammingu-full strzelania). Bretonia ma dobrą kawalerię(sam o tym wiesz),a Imperium strzelanie. Do tego mag i trochę piechoty do różnych zadań od bloczenia do wspomagania(najlepiej imperialnych). Ja bym tam zrobił a do tego dorzucił co zechcę. Wszystko zależy czego ile ma i jaką ilość. Sam grałem na łączonych przeciwko OiG więc wiem więcej na ten temat. Kawalerią próbowałbym przebić się przez wroga, a piechotą uniemożliwiać im ataki na flankę jednostek, które się już wbiły. Imperium mogło by wystawić kiransjerów. ich salwa może spowodować panikę co przy goblinach i orkach potrafi zamieszać im w szeregach. Nieumarli będą się wskrzeszać więc musicie postawić na umocnione i większe oddziały. Maga imperialnego proponuje na domenie światła(nie mam przy sobie podręcznika głównego, ale 1 i 6 czar jest dobry na nieumarłych).

No. To jest moje zdanie. Moja rozpiska zawsze jest dziwna w oczach innych imperialnych(jedno działo, bez moździerza, rzadko z piekielnikiem,a do tego tylko 1 oddział muszkietów). Jednak moje wojska nigdy mnie nie zawiodły, a mój bilans to 10 Masakr, 2 duże i 1 remis. Do tego jak gracie na 8 ed to nie mam tam doświadczenia.
For Sigmar and the Empire!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

eeee tam Peerooox, do Brety najlepiej pasuje BSB i dwóch konnych kapłanów, obaj wbiegają do lanc i dają hate im; oprócz tego jakieś mocarne klocki by się przydały, stawiałbym na 30 flagusów i 30-40 swordów, do tego 2x Great cannon i 2x mortar, oczywiście goły inżenier "must be" blisko mortarów, za resztę wkleiłbym jakieś 2x5 ko, lub duży regiment kuszników (na BSB banerek z fire obowiązkowo) i to cała filozofia; przy takim rozkładzie kolega bretoniec musiałby wziąć 2 czarki, co by mieć jakąś magię sensowną, kapłani dodają w sumie 2 kości do displa oprócz hate więc raczej zabezpieczeni będziecie :wink:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

To na ile to pkt ten sojusz ???
Zamiast banera na bsb to lepiej wziąść 30 łuczników z ogniem

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

można BSB kowboja wystawić do kawy, zarówno w brecie jak i imperium, dwóch cowboys, to coś naprawdę mocnego (można wystawić arcylektora nawet na wózku, chociaż drogi jest)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

wychwa pisze:To na ile to pkt ten sojusz ???
Zamiast banera na bsb to lepiej wziąść 30 łuczników z ogniem
no napisałem- imperium 1600, breta 1600 na VC 1600 i O&G 1600. Tak mam przy sobie ten podręcznik i rozkminiam, że chyba wezmę great swordów bo się na grave guardy przydadzą- a właśnie ich się spodziewam i to w dodatku z regeneracją. Także myślę że przeciwnicy w orkach savage orcks wystawią, z wielką bronią w dużym gronie. Opłaca się brać czołg? Ja myślałem o czołgu, moździerzach, great swordach, jakiś muszkietach czy kusznikach ew. piekielniku i halabardnikach. Czy to dobry wybór? I czy do takiego zestawu potrzebne będą jeszcze bretońskie trebki? I proszę, nie mówcie skrótami bo ja nie jestem obeznany i mam podręcznik imperialny po polsku. Mam nadzieję że razem coś wykombinujemy i spróbuję sklecić tę rozpę. Proszę o pomoc jeszcze raz [-o< .

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ok, to na polskie
Flagellanci-biczownicy-mając kapłana, lub arcylektora, możesz jedną jednostkę wziąć jako core (podstawową)
miecznicy - solidny klocek z dobrymi statystykami, chociaż Wielkie miecze (jak ja uwielbiam te polskie nazy #-o ) są trochę lepsze
2x kapłani potrafią namieszać, jednego do Gwardii (w. miecze, koniecznie daj mu ward save na 4+ bo zginie dość szybciutko), drugiego do którejś lancy bretońskiej najlepiej z Lusterkiem (Van Horstman Speculum), obie jednostki będą miały hate na dowolne regimenty przeciwnika w pierwszej turze;
BSB -sztandar armii- najlepsza kombinacja Sword of Might, Dawnstone, Dragonhelm i oczywiście pełna płytowa zbroja koń z kropierzem;
2x moździerz, 2x działo, to taki minimalny standard, do tego gdzieś w okolicy moździerzy przydałby się inżynier (golas wystarczy za 65pts.), ponieważ w 3 calach od maszyny możesz dzięki niemu przerzucić kość artyleryjską lub zniesienia (ale tylko raz na turę tylko jedną z jednego inżyniera)
reszta to już zależy od tego co w bretce będzie

alternatywą jest wystawienie Arch Lectora na War altarze (ołtarz, z lusterkiem i wysokim pancerzem), do tego mały mag 2lvl, z lore of light lub shadow (ten drugi lepiej będzie wypadać; opłaca się dać albo Rod of Power lub seal of destruction) do tego BSB, jak najtańszy, aby dawał tylko przerzuty;

sorry za angielszczyznę, ale tam gdzie znałem polskie nazwy to je stosowałem, wolę angielszczyznę i takiż kodeks posiadam :wink:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Opłacalność tanka zależy od domeny używanej przez wampiry i są to duże koszty jakby nie patrzeć. Zamiast great swordów wziąłbym biczowników, ewentualnie duży klocek szermierzy do trzymania gardów w kombacie - drodzy nie są a jak dużo szeregów dostaną to powinni ustać parę tur a regenka nie pozwoli i tak ich wyciąć zbytnio, piekielnika nie radzę, lepiej rakietę z inżynierem powinna zaradzić dużym zielonym klockom, wsadź kapłana bretończykom do lancy i spróbuj wcisnąć jeszcze maga lorda albo altar- radzę raczej maga na 4lvlu żeby ukracał trochę wskrzeszanie trupów ale altar też będzie bardzo pomocny

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

co to jest szarża wspomagająca? to nie czasem po prostu zwykłą szarża?
i czy czołg który walczy z jakimś np. klockiem może wystrzelić z działa do czegoś innego?

Zablokowany