Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Rasti »

http://pararational.com/wp-content/uplo ... -obama.jpg
Obama to lizardman - reptilian.
Illuminati confirmed.

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Kacpi spoko sprzedam Ci trochę VC;-)
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Już niedługo w sprzedaży...
Obrazek
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Mnie zatkało jak się o tych zmianach dowiedziałem. Szczególnie o Krasnoludach. Ale nic to, zobaczymy czy za parę miesięcy nie zarzucę całkowicie kupowania WFB...

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Lechu pisze:Mnie zatkało jak się o tych zmianach dowiedziałem. Szczególnie o Krasnoludach.
I dobrze. Należy się Kurduplom :twisted:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Hehe, niezłe. Ogry łączą się z imperium. Maneaterzy będą mieli używanie. :D
Na razie zmiany rzeczywiście wyglądają na zupełnie nową grę i coś czuję, że jeszcze wiele razy zobaczymy różne ploty, nawzajem się wykluczające zanim wyjdzie w końcu nowa edycja. Póki co można dać sobie na luz.
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Ogry nie połączą się z Imperium ,tylko jak coś to wrócą na żołd Imperium ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Kordelas pisze:Ogry nie połączą się z Imperium ,tylko jak coś to wrócą na żołd Imperium ;)
Przeciez ogry wcinaja ludki, w sojuszu dostaną zasade i co ture będą podjadac k6 spearmenów 8)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1721
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

InkubPendragon pisze:to samo zrodlo co pierwsze ploty:
Bynajmniej, to pisał gość, który w przeszłości miał trafność na poziomie 25%.

Darnok to zupełnie co innego ...

http://www.warseer.com/forums/showthrea ... ost7349014
SoCiu pisze:
Glonojad pisze:Dziewiąta to będzie najprawdopodobniej inna gra.
Chyba ta sama lub podobna-.
Podobny to będzie co najwyżej świat. Istotna część modeli (i nie mowa tu o wybitych bohaterach specjalnych) nie będzie miała zasad do nowej edycji - sorry, ale tego to dawno nie grali, nawet Dogs of War są wciąż legalne (listy z WD z epoki RH nikt póki co nie unieważnił).
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

InkubPendragon pisze:to samo zrodlo co pierwsze ploty:


from the horse mouth

factions :

1) Chaos : Demons + Beasts + Mortals
2) Elves
3) Empire
4) Undead
5) Orcs and Goblins
6) Skavens

Lizards are gone in space.
Dwarves survivors join the empire with the ogres.

1) Chaos core : Warriors of chaos/chariot/Hounds
Demons figs will be kept as they are usable in 40k
Bye bye marauders, ungors, centigors, razorgor etc

2) Elves core : spearmen/archers/cavalry on horse
No more xbows
the 3 elves will blend in one faction
dark elves monsters are gone : cold ones, hydra

3) Empire core: Hallberds/Handgun/Canon
Some dwarves survivors and ogres are included
Imperial and bretonnian knights are merged

4) Undead core : Skeletons/Ghouls/Spirit host
bye bye bone giant, scorpion sphinx, chariots and everything too much egyptian

5) Orcs and goblins core : Goblins/Orcs/Black orcs
no real change for them

6) Skaven core : Clanrats/Plague rats/Rat ogres
no real change for them too
To troll, wystarczy przejrzec sobie jego starsze posty (mowie o pierwotnym autorze, nie Inkubie :) ). Nie wierzcie we wszystko, co przeczytacie w necie, kazdy moze sobie wymyslic takie ploty. Niestety te od Darnoka i Harry'ego brzmia bolesnie prawdziwie.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Obrazki są spoko :D
Ktoś powinien założyć demotywarhammera.pl

Może te zmiany - odnośnie przynależności do jakiejś frakcji, nie dotyczy kwestii, że będą w jednej książce, tylko, że tak jak w WH40k, że będą sojusznikami?
Sojusz ścisły np. krasie, imperium, bretonia,
Sojusznikami z przymusu dla nich będą np. elfy
Itd.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Czytając Harrego odnoszę trochę inne wrażenie niż większość. W mojej opini (na podstawie tego co napisał Harry), 9 ed nie będzie.
8 ed będzie ostatnią WFB, a GW wypuści po End Times nową grę, z innym setingiem, unikalnym (czytaj copy right) z innym sytemem gry itd.
Modele do WFB nadal będzie można kupić i pewnie co orginalniejsze wyjdą nawet nowe. Ale cała para pójdzie teraz w nowy system post WFB ed 1.

WFB sprzedaje się źle ale nadal się sprzedaje poco wyrzucać to do kosza, pewnie nie ma sensu w niego inwestować, ale wyrzucać go?

Coś jak system OS X na mac'u, niby 10 ale jednak X ;)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »


Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Tak to jest myśl i opcja do kręcenia nowego szmalcu Durant.
Utworzyć nowy świat, zabrać do niego "kilka nacji" i bawić się na zasadzie skirmisha?
Tyle że z drugiej strony, nie mogą się tam znaleźć niektóre z nacji.
Jeśli założymy, że takie elfy stwierdzają - otwieramy web way i teleportujemy część elfów, krasi i ludzi do nowego tworzonego świata przez swoją boginię, to ja mam zasadnicze wątpliwości:
1. Jeśli mieliby uciec do świata wolnego od chaosu... no to sił jego tam nie może być,
2. Z założenia Skaveniuchów też nie,
3. Trupów niby też, orków itp również.
4. Musiałby powstać nowy wróg, chyba, ze krasie, elfy i ludzie zaczęli by się ciąć po mordzie.

Jestem w stanie wiele niedorzeczności zrozumieć, jak blood bowl w którym na jakiejś arenie przedstawiciele różnych ras walczą zażarcie w rugby... kiedy w kosza?
Szkoda, że nie podjęli na nowo kwestii floty morskiej.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Moja czysta spekulacja, raczej Lizaki zrobią jakieś pier....uuu i nikt nie będzie wybierał z kim jest w "bąblu". Do końca nie znam setingu ale chyba "nowy " WH będzie przypominał świat Godslayer'a. Kontynenty latające w kosmo-zupo-czymś. Na nich nacje walczące o przetrwanie ala Mad Max. O proszę da się zrobić "unikalny" seting, z innych ;)

A pytanie czy Quidamcorvus dostał jakiś e-mail od GW w ostatnim czasie?

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Remo pisze: To taki mit, który od lat krąży po tym forum - Ci ukryci kolekcjonerzy i te dzieci.
Myślę, że są ich MASY, po prostu nie widzisz ich w swoim sterylnym, turniejowym środowisku. Prowadzę w gimnazjum klub gier figurkowych i co roku pojawia się do 10 nowych zainteresowanych ("pan Robert prowadzi kółko zainteresowań, to musi być cool! Space Marines!"), którzy kupią sobie 3-4 pudła, skleją połowę, pomalują 1/10, nigdy nie zagrają i w następnym roku ich już nie widzę. Nawet Ci , którzy "grają" robią to tylko w naszym klubie. W sklepie , nie mówiąc już o turnieju, nawet nie próbują, bo w sumie to zasad nie znają. A niektórzy z nich co tydzień przychodzą z nowym, spektakularnym boxem, albo w ogóle zaczynają nową armię, by miesiąc później rozpytywać "czy ktoś chce kupić Eldarów?". Z tych paru lat prowadzenia klubu wynikło może dwóch graczy ogarniających o co kaman w grze. Ilość boksów figurek, które nigdy nawet nie zobaczyły stołu do gry, albo zobaczyły raz, a które się przez te lata przewinęły przez klub jest całkiem przerażająca.

A to tylko jedno moje gimnazjum...
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

@-DE-

Ciężko mi oceniać wiarygodność tego plotkowicza, jako że nie dotarłem do jego oryginalnej wypowiedzi - przekopiowałem z BOLSA. Same frakcje wyglądają dość wiarygodnie, podział na jednostki - nie wiem.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Uzytkownik EarlyBird na Warseer. Przejrzyj jego historie postow - same bzdury.

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Nie ma opcji ,żeby skasowali jednostki, które są teraz.
Speciali jak najbardziej, ale nie zwykłych Hero ani nic.
Może z 2-3 rzeczy wyleca Max

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Wg mnie może to być też nowa gra mylnie interpretowana z 9 edycją, lub nowa kampania letnia - End of times, gdzie siły skupione wg jakiś frakcji i poprzez przygotowane wspólne army listy będą cisnąć się z innymi.
Zgadzałoby sie to z paroma faktami:
1. Połączenie w frakcje,
2. Połączenie slotów,
3. Tendencje u GW (także z wh40k) by umożliwić graczowi łączenia różnych jednostek z różnych armii, co w domyśle spowoduje to, że gracz dokupi sojusznika i wyda szmal.
Pamiętacie te wszystkie historie, jak na oblężenie Prag przybywa armia XXX, albo nawet w End Times przypływają Wood Elves. Takich pseudo sojuszników po książkach jest krocie, również w stylu nieoczekiwanym jak Grimgor który chociaż pali Imperium, niszczy też CHaos itd... bo lubi walczyć.
Podobnie jest w Wh40k książkach. Walczy sobie Astra Militarum, a tu sru wsparcie Eldarów. Lub odwrotnie - dla jakiegoś celu.
Może ktoś to wszystko mylnie zinterpretował, że wysadzamy świat i pozostawiamy 6 nacji.

Zablokowany