DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Re: DIPPING - TESTOWANIE

Post autor: Goglem »

Czy Sadolin się od 2007 r. nie popsuł ??
Jaki kolor bejcy, by się nadawał do skavenów w czerwonych kubraczkach i do mnichów zarazy malowanych tak jak na GW ??
Sadolina na pewno nie trzeba rozcieńczać ??

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Bejca wg mnie tylko brazowa, szególnie do szczurów.
Sam rozcienczam Sadolin benzyna lakową w stosunku 3-1, ale znajomi nie rozcienczaja i tez daja rade.
Obrazek

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

ostatnie pytanie: Do skavenów lepsza jest bejca orzech włoski czy dąb jasny ?

Awatar użytkownika
Kamil Kiwi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Kamil Kiwi »

Orzech jest ciemniejszy. Daje bardziej rade.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Ej, no jak zwykle trafiłem na dół strony, a jak wiadomo, jest ta część niezauważalną. Jeszcze raz o pomoc proszę....
Ergofob pisze:słuchajcie, czy ta lakierobejca nie wchodzi w niepoządane reakcje z podkładem do żywic? O ten mi chodzi:
http://plajapan.com/product_info.php?products_id=466
Jako nowak w temacie, mam jeszcze pytanie, a nawet kilka-po pierwsze, czy możliwe są domalówki już po zabejcowaniu? Czy da się również stosować pigmenty ? No i czy stosując farby pactra/talens/tamiya, z niewielkim - jeśli chodzi o kolory- udziałem vallejo i citadel, mam na którąś z tych marek uważać? Pytanie ostatnie- jak bejca działa na elementy mosiężne? Takie na przykład jak ta lufka-armatówka:
http://www.rbmodel.com/index.php?action ... &group=085
Z góry dzięki za odpowiedzi, bom nowicjuszem w figurantach :)
Pomocy! Pomaszcz! Hilfe! Help!
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Odnoszac sie moich doswiadczen z bejca firmy Altaxin:
Ergofob pisze: czy możliwe są domalówki już po zabejcowaniu?
Tak, ale zanim zaczniesz malowac po zbejcowanym modelu zalecam: poczekac az bejca dobrze zaschnie, pokryc model matowym lakierem. Wtedy mozesz mozesz dalej malowac jakby nigdy nic.
Ergofob pisze:Czy da się również stosować pigmenty ?
J.w.
Ergofob pisze:No i czy stosując farby pactra/talens/tamiya, z niewielkim - jeśli chodzi o kolory- udziałem vallejo i citadel, mam na którąś z tych marek uważać?
Stosuje tylko Vallejo i Citadel. Nie ma zadnego problemu przy bejcowaniu.
Ergofob pisze:Pytanie ostatnie- jak bejca działa na elementy mosiężne?
Bo zbejcowaniu straci generalnie metaliczne wlasciwosci i bedzie raczej zwykłym brązowym kolorem. Tak samo jak srebrny robi sie szary. Aby temu zapobiec wystarczy metaliczne czesci zaraz po zbejcowaniu modelu przemyc pedzelkiem benzyną lakową, czyli zmyc z nich po prostu bejce. I nie lakierowac ich na matowy. Ewentualnie poprawic potem farbakami.
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Dzięki wielkie! Wiem już co nieco, czas więc śmigać po bejcę i testy zacząć 8)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Zet
Plankton
Posty: 3

Post autor: Zet »

Witam. Mam pewien problem z bejca ktora zakupielem wczoraj. Mianowicie jest ona niezwykle rzadka i koloru rdzy, po zanurzeniu figurki splywa bejca calkowicie z niej splywa.Nie rozcienczalem bejcy benzyna lakowa bo jak juz napisalem jest ona rzadka,bejca ta to Altaxin Orzech impregnant do drewna (taka jaka uzywa Bless do zielonych). Co jest nie tak ? Czy moze zakupiem zla bejce ? Dodam jeszcze ze z poprzednimi bejcami Dulux i Sadolin nie mialem takich problemow (byly one geste i czaranego koloru) co jest z ta nie tak ?Z gory diekuje za pomocna odpowiedz.

Zet

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Wstrząsnąłeś nią porządnie? :wink:

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Nordri pisze:Wstrząsnąłeś nią porządnie? :wink:
dokładnie... wymieszaleś ją?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zet pisze:bejca ta to Altaxin Orzech impregnant do drewna
myślę że tu jest problem, zamiast "impregnat do drewna" powinno być napisane "lakierobejca"

Obrazek
Obrazek
Więc wydaje mi się że kupiłeś po prostu nie ten produkt co trzeba :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Zet
Plankton
Posty: 3

Post autor: Zet »

Moj blad. Poprostu kupilem zla bejce .Wielkie dzieki za pomoc . :oops:

Zet

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Próbował ktos bejcy na WE i nie mówie tu o samych dryadach?

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Próbował, są nawet zdjęcia gdzieś w tym temacie. Wyglądały całkiem całkiem.

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

dippował ktoś już undeady? jak to wychodzi i którą bejce najlepiej wybrać do nich?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Tak, np. ja. Używałem głównie wymienianego tu wcześniej "orzecha włoskiego" Sadolinu, chociaż kilka modeli (wraithy, wilki, parę wampirów) robiłem bejcą hebanową i też moim zdaniem wyglądają spoko. Zdjęć za bardzo nie mam, bo nigdy się nie mogłem zebrać żeby obfotografować swoją armię.

janekbossko
Plankton
Posty: 2

Post autor: janekbossko »

witam

to moj pierwszy post, ale taka kopalnia wiedzy o dippingu to prawdziwy skarb.
Mam problem - nigdy nie malowalem figurek, w bitewniaki nie gralem, natomiast zajmuje sie planszowkami - miedzy innymi Space Hulkiem 3ed.

Chce ta metoda pomalowac Termosy i Genki. Jaka bejce polecacie? Czy przy ta kszczegolowych figurkach ta metoda to dobry pomysl?
Na pewnym forum widzialem jak ktos cos takiego poleca, jednak moj angielski jak nie jest na niskim poziomie tak przy nomenklaturze figurkowo-farbowo-bejcowej nie daje rady ;)
http://www.boardgamegeek.com/thread/441 ... 5-minutes-

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Da rade zdippować hulka ale nie wiem czy to ma sens przy tak małej ilosci figurek w dodatku do planszówki.... jeśli zależy Ci na czasie i wyglądzie to lepiej to oddac w rece malarza na tydzień dwa i będziesz miał na prawdę fajne modele:) Bo bejca nie jest wcale taką prostą techniką :wink:

PS. w tym linku jakis szczyt lenistwa jest gosciu nawet podkladu nie nakładał:P

janekbossko
Plankton
Posty: 2

Post autor: janekbossko »

ale jak ladnie mu to wyszlo :)
Moge dac malarzowi ale za to ile zapalce za model? to sa dosc szczegolowe figurki...50-8 zł za termosa? a za taka kase bede mial wszystkie farby. Tak mi sie wydaje ;)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

My korzystamy z budżuazji, więc nasze farbki kosztują po 10zł od małej puszeczki :)
Ja na Twoim miejscu też bym oddał jakiemuś malarzowi.

ODPOWIEDZ