Ulthuańskie rydwany bojowe

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Siwy, jak się bawimy w LC to musimy mieć rozpiskę mobilną,c zyli poza 2x10 łuczników i jakiś caddy, to reszta to kawaleria. Dajemy 2 bolce tylko i tak. Można fasta, 2 rydwany, 1x5DP, 1x6DP+WB. Dajemy sobie bsb i Noble'a. Ale to i tak dużo pkt. wychodzi.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ja w tym wlaśnie nie widze LCh, bardziej tutaj:

Arcymage IV 350
-book of hoeth


Mage II 140
-2 x scroll

Noble BSB 174
-konik z bardingiem, dragon armour, shield
-Helm of Fortune
-SoM


10x Archers 110
10x Archers 110


12x White Lions 255
-fcg
-Standard of Balance

12x White Lions 235
-fcg
-Lion Standard

9x Phoenix Guards 215
-fcg
-Banner of Sorcery

1xLion Chariot 140

5x Silver Helms 115
5x Dragon Princes 150

3x RBT 300
1x Great Eagle 50
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Można i tak Kosa. Ale czy magii nie masz za słabej? 1 czarodziej którry się bawi w splatanie tylko...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak jest książka to zazwyczaj tylko arcy czaruje więc na pewno nie. Specyfika book of hoeth :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

W sumie jakbyś zamienił jednego bolca na orła, to na tym śmiesznym CSie mógłbyś pograć ;)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

zmieniajac bolca na orla to ta rozpiska miesci w kazdy CS jaki pojawił sie tu na forum..

najwazniejsi sa herosi, ktorzy w tej opcji sa bardzo tani.. arcy + caddy + bsb to mniej niz 700 pkt.. dzieki temu mozna wrzucac do speciali drozsze rzeczy.. chociazby te lwie rydwany - jak ma sie 900-1000 pkt w herosach to juz nie starcza na to punktów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Spróbuję tą rozpę na CSie Furiona przetestować. Zobaczy się, czy LCh się sprawdzi.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

na CS wywalajac bolca na orla, mozna podpakować SH an DP i dać 10 PG :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Solefald
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Solefald »

Witam,
padło już pytanie czy lepiej brać Lwi rydwan, czy dwa Tiranoc.
Ja mam trochę inne pytanie. Widziałem rozpiski z kilkoma Tiranoc'ami, czy jest jakiś sens w upychaniu kilku Lwich rydwanów?

Mam taką swoja małą wizje armii opartej głównie na jednostkach z Chrace. Białe Lwy, rydwany z Białymi Lwami, pewnie Orły jakieś, no i pewnie coś mocno gryzącego na smoku. Okej, bo zaczynam offtop robić.

Problem mam taki, ze chwilowo nie mam czasu pograć żeby samemu protestować te rydwany, ale figurki będę zbierał do kolekcji i pogrania na przyszłość i nie chciałbym jakoś rozpędzić się w kupowaniu rydwanów. ( z tego co już wyczytałem na forum Białe Lwy na piechotkę będą dobra inwestycją w każdym wypadku ) Dlatego chciałbym usłyszeć opinie czy 1-2 Lwie rydwany to max? Czy można próbować i zagrać na 3-4, a może i 5-6 poupychanych w oddziały? ( Na chwile obecną nie planuje grac w ogóle na kawalerii, ale to może się zmienić w przyszłości jak uznam, że klimat, klimatem, ale chciałbym powygrywać. )
Obrazek

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Ja uważam że 2 lwie rydwany to optimum, do tego 2* 15 WL, jakieś SW i fast (opcjonalnie) i fajna rozpa z charace

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jesli chodzi o rydwany to jak juz brac to max 2-3 LC (ze wskazaniem na 2).. bo tak jak napisał Paku.. wsadzisz jeszcze 2-3 klocki WL.. i juz mało slotów Special pozostaje na wsparcie.. (no chyba ze grasz wieksze bitwy 3k+ wtedy mozesz dac wszystkiego wiecej).

no i najfajniejsze jest to, ze tacy WL z BSB to całkiem grywalna opcja :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

pewnie, że się da.
2 rydwany
2 "duże" klocki WL
i dalbym tutaj 2x silverzy na strzelców i pomoc.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Rychu
Wałkarz
Posty: 82
Kontakt:

Post autor: Rychu »

duze czyli tak z 40

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Duże czyli 20...
12 to już duże. Standardowe wersje to 7mki. A 20 to raczej nie używane kloce.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

napisalem duże w cudzyslowie czyli chodzilo mi o 12-14 chlopka, na elitarną piechotę hajów taka liczba to jest duże, porónując z orkami ;)

gdy ich jest 20, to nas jest 12
gdy ich jesr 24 to nas jest 14

;P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

a widzieliscie duze klocki? Bitwa imperium vs orki klocek Knightów 25 w jednej kolumnie o.O (w jednym z WD)

Sroki juz translatne (pisze na laptopie kuzynki i czasem mi sie przejedzie po panelu dotykowym i zmienia mi polozenie kursora a nie zwracam na to uwagi ;) )

Otóż 2 lwie rydwany to 280pts przy czym za tyle mamy oddział WL na ogółnym wypasie ktory dużo zniesie, w przeciwieństwie do rydwanu który często jest na jednego strzała z bolca lub armaty.
Za jeden CoCh mamy już prawie oddział DP który jest o niebo lepszy aczkolwiek ja wole miec tiranoic lub 2 bo są szybkie a maszyny wsysają i tak jakiś mały pomiot fasta archerów itp. nadaje sie również do pomocy jakiemuś innemu klockowi Imo jest bardziej przydatny niż lwi... gdyby CoCh był za 100-110 pts to byłby idealny i napewno o niebo lepszy od innych :D
Ostatnio zmieniony 25 maja 2008, o 19:55 przez Ice-T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

móglbyś edytnąc swojego posta i napisać po polsku co tam mialo być?
z góry dzięki.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

vex
Wałkarz
Posty: 52
Lokalizacja: Płock

Post autor: vex »

Mam pytanie. Jako że, gram Bretka nie zamierzam sie przesiadac jakos mocno na HE ale ze, strasznie podobaja mi sie ich rydwany chcial bym sie dowiedziec czy istnieje opcja zlozenia armi na 1500 na samej "rydwanerii"? Mam tez pytanie odnosnie tego ile rydwanow wchodzi na slot. Nie mam Army booka bo narazie tylko teoretyzuje. Moze macie jakies wmiare grywalne pomysly na armie w ktorej jest tyle rydwanow ile wlezie?
Rejoice! For Bad Things Are About To Happen! :twisted:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

vex pisze:Mam pytanie. Jako że, gram Bretka nie zamierzam sie przesiadac jakos mocno na HE ale ze, strasznie podobaja mi sie ich rydwany chcial bym sie dowiedziec czy istnieje opcja zlozenia armi na 1500 na samej "rydwanerii"? Mam tez pytanie odnosnie tego ile rydwanow wchodzi na slot. Nie mam Army booka bo narazie tylko teoretyzuje. Moze macie jakies wmiare grywalne pomysly na armie w ktorej jest tyle rydwanow ile wlezie?
max rydwanów jaki wcisniesz na 1500 pkt to 8.. 5 w specialach ipo jednym pod kazdym z 3 herosów.
ale do tego i tak bedziesz musiał wcisnac jakies cory (czyli pewnie 10 luczników).

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ