Black coach

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Nie bo to dispell dice pool, a nie power dice pool. Dlatego coach działa w każdej turze (również przeciwnika) bo inaczej to by bolało tylko wampiry ;)

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

No jak grasz przeciwko innym wampirom to czesto rzucasz trzema, bo Black Periapt robi swoje po obu stronach, dodatkowo np. przeciwko skavenom rzucasz wieksza iloscia bo elektrycy ponoc wszystkie kosci maja we wspolnym poolu.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

nom na skaveny i nowe demony coach sie powinien sprawdzać, bo te artmie maja dużo kości w poolu.

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

A takie pytanie: Czy na O&G na 1500 lepiej brać duchy czy black coacha? Najprawdopodobniej przeciwnik będzie miał masę gobosów, orków, savage, BO, trolle i bolca albo katapke, a i jeszcze 2 magów i bossa na dziku...bo nie mogę się zdecydować...

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

lepiej coacha ;]

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Jaką podstawkę ma black coach?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jak rydwan 50x100

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Dzięki . Myślałem , że jak LT to będzie większa :P

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

_SkaVen_ pisze:Myślałem , że jak LT to będzie większa :P
LT? To nie 6 edycja ;)
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

O JEZU ! aa zapomniałem . Sorry , przyzwyczajenia z 6 edycji ;p

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Rozumiem, że jak wyssanie którejś tam z kolei kości nie powoduje utracenia zdolności Coacha z poprzednich wyssań?
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Efekty się kumulują i dodają, więc z biegiem czasu może być tylko lepiej ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Przez ten weekend wystawiłem kołcza na 2 turnieje razem 6 bitew.Spłacił się w około 4.Raz zakrzyczała go banshee(5 ld lol :P),drugim razem sklepał go treeman.Średnio aby dojść do efektu 4,zazwyczaj potrzebowałem 3 tury zasysania kości(w tym moje 3,stojąc blisko wampira).Nie jest to zły rare,natomiast banshee z kolegami kosztują tyle samo,ewentualnie troszkę więcej a są dużo mobilniejsze,silniejsze,niemożliwe do zniszczenia dla niektorych armii,od 1 tury są groźne i jeszcze same są w stanie ściągnąć całą flankę badziewia.Kołcz dopiero od 3-ciej może coś pokazać.Do tego ten nieszczęsny US 4 powoduję ze jak nie nabije ran to się sypie ostro,ratuje go natomiast zasada vampire.Dodatkowo wszyscy się kołcza boją,bo nie wiedzą co to jest i to też jest jakiś plus psychologiczny ;).

Vampierz alias Kara$
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Vampierz alias Kara$ »

Jeżeli HE wystawią szmatkę +D3 do powerek to w ich turze na start zasysam od 3 do 5 kości?

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Vampierz alias Kara$ pisze:Jeżeli HE wystawią szmatkę +D3 do powerek to w ich turze na start zasysam od 3 do 5 kości?
Od 2 do 5+ kostki magów w promieniu 6".
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Hmm wiem że przed chwilą o tym rozmawialiście ale nadal mam wątpliwości.


Black Couch się po prostu nie miesci na podstawce rydwanowej.
Wystają konie.
http://www.allegro.pl/item433518475_black_coach.html

Idealnie pasowałby na podstawkę na jakiej jezdził Steam Tank.

Czy w 7ed Steam Tank też jeździ na podstawce rydwanowej ?


Jesteście pewni ?

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Black Coach moze jezdzic na podstawce rydwanowej lub wiekszej. Ja sam wystawiam go na wiekszej zeby sie zmiescil, ale widzialem przypadki gdy byl tak przerabiany zeby sie zmiescil na rydwanowej, wtedy konie lecialy gdzies do nieba (ze niby na tylnych kopytach stawaly wraz z tym calym zlomem przypietym do nich od rydwanu) ale tak to wiadomo kto robi...

Steam Tank powinien jezdzic na podstawce 12x8 cm ale ponoc pojawila sie jakas errata ze moze jezdzic na rydwanowej (co uwazam za totalna glupote bo sie na takowej nie miesci i za przegiecie bo i tak bez tego jest mocarny) i widzialem na DMP graczy ktorzy wystawiali ST i na jednych i na drugich.

Co do samego wystawiania Coacha to prawdą jest co napisał jeden z przedmówców że przeciwnicy zazwyczaj nie wiedzą z czym mają do czynienia i jakie są możliwości Coacha, miałem nawet przypadek gracza wampirów który nie wiedział z czym ma do czynienia :) Dobry jest na wszelkie elfy bez wyjątku, skaveny i generalnie wszystkie armie bez siły 7 i większej. Na reszte to już zależy jak szybko uda mu się naładować, miałem go nawet naładowanego na maxa ale jest na tyle losowy że nigdy nie wiadomo czy rozjedzie wroga w szarzy czy nie zrobi zupelnie nic. Ot taki jego urok, stad dla mnie fajny ale jako trzecia erka na 3k+.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

hmm a nie ma jakiś uściśleń sędziowskich? w końcu wielkość podstawki ma czasami duże znaczenie ?

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Morgon82 pisze:Black Coach moze jezdzic na podstawce rydwanowej lub wiekszej. Ja sam wystawiam go na wiekszej zeby sie zmiescil, ale widzialem przypadki gdy byl tak przerabiany zeby sie zmiescil na rydwanowej, wtedy konie lecialy gdzies do nieba (ze niby na tylnych kopytach stawaly wraz z tym calym zlomem przypietym do nich od rydwanu) ale tak to wiadomo kto robi...
No kto? :wink:

http://www.coolminiornot.com/66051
White Lion pisze:w końcu wielkość podstawki ma czasami duże znaczenie ?
Tak dla przeciwnika.
Black Coach jest rydwanem więc powinien znajdowac sie na podstawce rydwanu. Tyle że jest to duży rydwan i się na nim nie mieści, przedłużjąc sobie podstwkę to Ty masz problem a nie przeciwnik. Black Coach ma wtedy dłuższy bok a co za tym idzie łatwiej wpaść w niego, Tobie dłuższa podstawka nic nie daje.
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

hmm moim zdaniem:

po pierwsze:
- gracze nie powinni mieć wybory na jakiej podstawce wystawiają model. GW albo LS powinni to jasno określić przy ST i BC.

po drugie:
zarówno mniejsza jak i większa podstawka może dawać korzysci.
- mniejsza podstawka daje lepsze możliwości chowania się BC i czekania na moce
- wieksza pozwala np. na blokowanie na więkym obszarze szarży lub strzelania (po uzyskaniu eteralnosci)


ciężko mi uwierzyć że jest w tym pełna dowolność i np. grając na turnieju vs. krasnale - dam dużą, a grając przeciw np. Bretonii małą podstawkę?

ODPOWIEDZ